مسیر طبیعت گردی ارمنستان

📅 بروزرسانی : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ بازدید : 350
 
 
دریاچه سوان ارمنستان :
دریاچه سوان در 60 کیلومتری ایروان پایتخت ارمنستان ، همچنین به عنوان بزرگ ترین دریاچه منطقه قفقار ،  بزرگ ترین دریاچه آب شیرین جهان و بهترین مسیر طبیعت گردی ارمنستان به شمار می رود.نام دیگر این دریاچه به دلیل نزدیکی به استان گغارکونیک دریاچه گغارکونیک و گغام هم نامیده می شود.یکی دیگر از ویژه گی های منحصر به فرد این دریاچه ارتفاع 1916 متری آن است که عنوان بلند ترین دریاچه جهان را به خود گرفته است که در آن آبزیان مختلفی که معروف ترین آن ها ماهی قزل آلای ایشخان که بسیار گران و خوشمزه می باشد می توان یافت.این نوع از ماهی فقط در شرایط آب و هوایی خاصی می توانند زندگی کنند و حدود 150 گرم وزن دارند و می توانید به عنوان خوشمزه ترین ماهی کبابی آن را در ارمنستان نوش جان کنید.
 
 
پل شیطان ارمنستان :
گردشگران تور ارمنستان توجه داشته باشند که پل شیطان فقط در کشور ارمنستان پیدا نمی شود در بیش تر کشور های اروپایی و دیگر نقاط جهان این نوع پل ها وجود دارد که به دلیل نوع ساخت آن به همین نام شناخته شده است.علت نام گذاری مردم برای پل به دلیل این است که مردم بر این باورند که در ساخت این نوع پل ها شیطان دست داشته است چرا که در ساخت این پل ها تماما از سنگ و آرک های قوس دار استفاده شده است که امروزه یکی از بهترین مسیر طبیعت گردی ارمنستان به شمار می رود.
پل شیطان در ارمنستان بر روی رودخانه ووروتان ساخته و به نام پل Satana  هم خوانده می شود. در اطراف و روی پل شیطان در ارمنستان چشمه های آب معدنی به صورت طبیعی وجود دارند که روزانه حدودا 500 لیتر آب تولید می کنند همچنین در همان قسمت های استخر های درمانی کوچکی ساخته اند که مردم و گردشگران تور ایروان می توانند برای درمان بیماری ها از این آب های طبیعی پر خاصیت استفاده نمایند.
 
 
جنگل خسرو ارمنستان :
جنگل خسرو یکی دیگر از مسیر طبیعت گردی ارمنستان می باشد که در طول سال گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.یکی از شکل های متمایز این جاذبه گردشگری به دست انسان ساخته شدن جنگل می باشد اما این موضوع به هیچ عنوان از زیبایی های آن کم نمی کند.نام این جنگل از پادشاه ارمنستان گرفته شده که در زمان حکومت خود تصمیم گرفت جنگلی بسازد و تمامی حیوانات را در آن رها کند و آن را به شکارگاه تبدیل کند.
 

تور ایروان - سفری رویایی به ارمنستان را با مناسب ترین قیمت تجربه کنید.

 
مدت زمان ساخت این جنگل به سال 330 بعد از میلاد مسیح باز می گردد و همچنان پا برجا است که بیش تر به دلیل رسیدگی از منطقه است.این جنگل علاوه بر اینکه یکی از جاذبه های گردشگری ایروان به شمار می رود به عنوان قدیمی ترین جنگل مصنوعی با قدمت 1700 نیز شناخته شده است.
جنگل خسرو از سال 1985 به بعد به جنگل محافظت شده تبدیل تا از سلامت گیاهان و جانوران مطمئن شوند و همچنین در این جنگل امروزه حیواناتی مانند راسو ، گراز ، گورکن ، پلنگ ، خرس قهوه ای ، خرگوش و روباه زندگی  و به عنوان بهترین مسیر طبیعت گردی ارمنستان محسوب می گردد.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره مسیر طبیعت گردی ارمنستان

نادر آبان 1397
7 نفر پسندیدند
به طور کلی مسیر طبیعت گردی ارمنستان وسیع و زیاد هستند و دستتون توی انتخابش بازه

lahzeakhar.com/news/9085-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به مسیر طبیعت گردی ارمنستان