Lahzeakhar.com

تور های گرجستان

ارزانترین گرانترین به‌روزترین نزدیکترین تاریخ مرتب سازی بر اساس :
تور تفلیس ۲۹ مرداد و ۵ شهریور
۵
۲۹ مرداد - ۱۰ شهریور
زاگرس
زاگرس
آرشین پرواز
۶,۲۴۰,۰۰۰
۱
از ۲۹ مرداد تا ۳ شهریور
۵
زاگرس
زاگرس
۶,۲۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۵ شهریور تا ۱۰ شهریور
۵
زاگرس
زاگرس
۷,۷۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور تفلیس ۸ و ۱شهریور
۳
۱ شهریور - ۱۱ شهریور
قشم ایر
قشم ایر
سفر به کام ایرانیان
۶,۲۲۰,۰۰۰
۱
از ۱ شهریور تا ۴ شهریور
۳
قشم ایر
قشم ایر
۶,۲۲۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۸ شهریور تا ۱۱ شهریور
۳
قشم ایر
قشم ایر
۷,۲۲۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور تفلیس ۲۹ مرداد
۵
۲۹ مرداد - ۳ شهریور
زاگرس
زاگرس
فرجام پرواز
۶,۲۴۰,۰۰۰
۱
از ۲۹ مرداد تا ۳ شهریور
۵
زاگرس
زاگرس
۶,۲۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور گرجستان مرداد
۷
۲۷ مرداد - ۷ شهریور
آسمان
آسمان
سحر سفر
۸,۷۵۰,۰۰۰
۱
از ۲۷ مرداد تا ۳ شهریور
۷
آسمان
آسمان
۸,۷۵۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور
۷
آسمان
آسمان
۸,۷۵۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۳۱ مرداد تا ۷ شهریور
۷
آسمان
آسمان
۸,۷۵۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور تفلیس و باتومی ۱۳ و ۲۰ و ۲۷ شهریور
۷
۱۳ شهریور - ۳ مهر
قشم ایر
قشم ایر
نیک سانا
۱۴,۵۴۰,۰۰۰
۱
از ۱۳ شهریور تا ۲۰ شهریور
۷
قشم ایر
قشم ایر
۱۴,۵۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۲۷ شهریور تا ۳ مهر
۷
قشم ایر
قشم ایر
۱۴,۵۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۲۰ شهریور تا ۲۷ شهریور
۷
قشم ایر
قشم ایر
۱۴,۵۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور تفلیس ۴ و ۱۱ شهریور
۴
۴ شهریور - ۱۵ شهریور
قشم ایر
قشم ایر
پگاه گشت
۷,۶۰۰,۰۰۰
۱
از ۴ شهریور تا ۸ شهریور
۴
قشم ایر
قشم ایر
۷,۶۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۱۱ شهریور تا ۱۵ شهریور
۴
قشم ایر
قشم ایر
۸,۱۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور تفلیس ۱ و ۸ شهریور
۳
۱ شهریور - ۴ شهریور
قشم ایر
قشم ایر
بعثت سیر
۷,۴۷۰,۰۰۰
۱
از ۱ شهریور تا ۴ شهریور
۳
قشم ایر
قشم ایر
۷,۴۷۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۸ شهریور تا ۱۱ شهریور
۳
قشم ایر
قشم ایر
۷,۸۷۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور تفلیس ۸شهریور
۳
۸ شهریور - ۱۱ شهریور
قشم ایر
قشم ایر
سیمرغ دیار
۸,۹۹۰,۰۰۰
۱
از ۸ شهریور تا ۱۱ شهریور
۳
قشم ایر
قشم ایر
۸,۹۹۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور تفلیس ۲۹ مرداد و ۵ شهریور
۵
۲۹ مرداد - ۳ شهریور
زاگرس
زاگرس
قصر شایان
۶,۲۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور باتومی ۲۷ مرداد
۷
۲۷ مرداد - ۳ شهریور
آسمان
آسمان
سحر سفر
۱۱,۲۹۰,۰۰۰
مشاهده تور

تور گرجستان

سفر به یک کشور اروپایی (گرجستان) را با کمتر از 20 درصد از قیمت آن تجربه کنید! تور گرجستان مخصوص گردشگرانی است که می‌خواهند سفر به یک کشور نیمه اروپایی را در تاریخچه سفرهای خود داشته باشند. سواحل زیبا، شب‌های زنده، طبیعت شگفت انگیز و امنیت بالای این کشور، همگی مهر تاییدی بر رضایت بالای گردشگرانی است که این کشور را برای سفر انتخاب کرده‌اند. 


برخلاف تصور بسیاری از گردشگرانِ علاقه‌مند به تورهای خارجی، گرجستان کشوری بسیار ارزان می‌باشد. مواردی مانند حمل و نقل، خورد و خوراک، بازارگردی و خرید در این کشور، بر خلاف سایر کشورهای توریستی همسایه ما، ارزان‌تر می‌‎باشند و همه این موارد از دلایل مهم جذب توریست به سمت کشور زیبای گرجستان هستند.
 با این اوصاف، چگونه مناسب‌ترین تور گرجستان را انتخاب کنیم؟ چه معیارهایی را برای انتخاب تور هوایی گرجستان باید در نظر بگیریم؟ 
 

سفر به گرجستان

 

چرا 

تور لحظه آخری گرجستان

مجموعه آژانس‌های مسافرتی لحظه آخر، همواره سعی بر ارائه مناسب‌ترین تورهای چارتری و لحظه آخری گرجستان به گردشگران و مسافران عزیز را داشته‌اند. کارشناسان لحظه آخر این اطمینان را به شما می‌دهند که بروزترین قیمت‌های تور گرجستان از معتبرترین آژانس‌ها را در اختیار داشته باشید و با مقایسه قیمت تورهای مختلف، بهترین تور مسافرتی گرجستان را انتخاب کنید. با خرید از لحظه آخر مزایای زیر را نیز در بر دارد:

 • بهترین قیمت رزور تور گرجستان
 • انتخاب بهترین هتل جهت اقامت
 • گشت شهری رایگان روی تور
 • پشتیبانی 24 ساعته توسط آژانس‌های ارائه دهنده تور
 • مشاوره رایگان از آژانس‌های خانواده لحظه آخر 
   

انواع تور ارزان گرجستان لحظه آخر

ما در لحظه آخر، دو نوع تور گرجستان را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم. هزینه این تورها بر اساس معیارهای مختلف، گوناگون خواهد بود.

 • تور گرجستان (تور تفلیس)
 • تور ترکیبی تفلیس + باتومی

 که بسته به نوع علاقه‌‎تان می‌توانید یکی از این دو تور را در قالب تورهای مختلف پیشنهادی انتخاب کنید و از تجربه این سفر خاطره انگیز لذت ببرید.

 

ویژگی‌های تور گرجستان لحظه آخر

علاوه بر امکان مقایسه قیمت تورهای آژانس‌های مختلف که بالاتر به آن اشاره کردیم، تور گرجستان به عنوان یک کشور اروپایی، ویژگی‌های دیگری دارد که به شرح زیر هستند: 

 • قیمت مقرون به صرفه

 • کوتاهی مسافت و طول پرواز

 • عدم نیاز به اخذ ویزا

و یکی دیگر از نکات جالب برای ما ایرانیان این است که در این کشور، تعداد بسیاری از هموطنان عزیزمان در حال زندگی هستند که می‌تواند بر جذابیت‌های این سفر بیفزاید.
 

  جاهای دیدنی گرجستان

  اگر تصمیم گرفته‌اید با تور هوایی گرجستان سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از جاذبه‌های گردشگری این کشور اروپایی دیدن نمایید. از جمله جاهای دیدنی این کشور می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:


  پل صلح

  پل صلح که طولی 150 متری دارد، برای اتصال قسمت جدید و قدیمی شهر تفلیس احداث شد. طرح این پل به دست یک طراح ایتالیایی صورت گرفت و نورپردازی آن نیز توسط یک نورپردازی فرانسوی انجام شد که آن را "در ستایش زندگی و صلح" نام گزاری کرد.
   

  پل صلح گرجستان

  برج ساعت تفلیس

  در کنار مرکز تئاتر عروسکی گابریادزه، برجی وجود دارد که شبیه به ساعت قصه‌هاست؛ که توسط یک عروسک گردان و نویسنده نمایش‌های عروسکی ساخته شد. این جاذبه گردشگری به عنوان یکی از نمادهای اصلی و مهم منطقه تفلیس قدیم در پایتخت گرجستان معروف است.
   

  برج ساعت تقلیس

   
  شهر سنگی اوپلیستیخه

  این جاذبه گردشگری که بین دو شهر تفلیس و باتومی قرار دارد، هر ساله میزبان تعداد بسیاری از گردشگران تور گرجستان است. این شهر در زمان‌های دور یکی از شهرهای مهم و معروف گرجستان قبل از مسیحیت به شمار میرفته است.
   

  شهر سنگی اوپلیستیخه

   


  تور زمینی گرجستان 

  سوال مهمی که بعضی از مسافران در مورد تور گرجستان در ذهن دارند این است که آیا می‌توان به صورت زمینی یا همان تور زمینی گرجستان با قطار یا اتوبوس را امتحان کرد؟ چرا که با توجه به کوتاهی مسافت و نزدیک بودن کشور ما به این کشور اروپایی، تور گرجستان زمینی می‌تواند یک سفر جذاب و چالش برانگیز باشد! اگر قصد سفر به گرجستان با اتوبوس را داشته باشید، آژانس‌های مسافرتی نیز وجود دارند که چنین تورهای را ارائه می‌دهند.


   

  قیمت تور گرجستان

  تور گرجستان را می‌توانیم یکی از مقرون به صرفه‌ترین تورهای خارجی بدانیم. چرا که قیمت تور گرجستان، تقریبا برابر با نصف هزینه یک تور خارجی و به اندازه یک تور لاکچری داخلی است! و با اطمینان می‌توان گفت که شما گردشگران عزیز بیشتر از هزینه‌ای که برای این تور پرداخت می‌کنید، از گشت و گذار در این تور لذت می‌برید.. قیمت تور گرجستان بین کشورهای همسایه‌ای که نزد گردشگران ایرانی محبوب هستند، هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کیفیت از رده بالایی برخوردار است.

  گرجستان جزء کشورهایی است که ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به آن سفر کنند. عدم نیاز به اخذ ویزا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه گردشگران شده و بطور کلی، هزینه تور گرجستان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است. گردشگران در صورتی که قصد دارند با استفاده از تور به گرجستان سفر کنند، دو نوع تور قابل خریداری است:

   

  قیمت سفر به گرجستان

   

  تور هوایی گرجستان، سفر باصفا و گران

  بسته به شهری که برای سفر انتخاب می‌کنید (تفلیس یا باتومی) لیستی از ایرلاین‌های مختلفی قابل انتخاب است. برخی از ایرلاین‌ها داخلی هستند که مستقیم از مبدا تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی) به مقصد تفلیس یا باتومی می‌روند. اما ایرلاین‌های خارجی در کنار هزینه بیشتری که برایشان پرداخت می‌کنید، مستقیم به گرجستان نمی‌روند چراکه هر ایرلاین موظف است ابتدا به کشور خود رفته و سپس به مقصد برود بطور مثال در صورت انتخاب ایرلاین ترکیش (Turkish Airline)، هواپیما ابتدا به شهر استانبول می‌رود سپس به مقصد تفلیس یا باتومی پرواز می‌کند.

  همچنین گردشگران هنگامی که وارد فرودگاه تفلیس یا باتومی می‌شوند می‌بایست زمانی را منتظر باشند تا ویزایشان مهر زده شود.

  تور زمینی گرجستان، سفری ارزان اما به یاد ماندنی!

  گردشگرانی که تورهای زمینی گرجستان را انتخاب می‌کنند هزینه به مراتب کمتری نسبت به تورهای هوایی پرداخت می‌کنند اما این کاهش هزینه باعث شده گردشگران زمان قابل توجهی را در مسیر تا گرجستان باشند که از جاده‌های نه چندان ایمن و پر پیچ و خم عبور می‌کنند. همچنین ممکن است خیلی‌ها توانایی تحمل نشستن ساعت‌ها بر روی صندلی اتوبوس را نداشته باشند هرچند درصورتی که همسفران خوبی به تورتان بخورد، مسیر سفر یکی از لذت بخش‌ترین و خاطره انگیزترین قسمت‌های سفر به گرجستان خواهد بود.

  برای گرجستان تورهای لحظه آخری نیز ارائه می‌شود. تور آفری گرجستان چه به صورت هوایی چه به صورت زمینی هزینه کمتری نسبت به تور عادی دارد و در صورتی می‌توانید این تور را اخذ کنید که چمدان به دست منتظر ارائه تخفیف هستید چراکه ممکن است همان روز به سمت فرودگاه یا ترمینال بروید. همچنین تورهای لحظه آخری در دوران شلوغ و پرگردشگر گرجستان ارائه نمی شود.

  قیمت تورهای هوایی گرجستان چگونه تعیین می شود؟

  عوامل زیادی می‌تواند بر روی تورهای زمینی و هوایی گرجستان دخیل باشد. در تورهای هوایی عواملی نظیر: ایرلاین، کلاس پرواز، کیفیت هتل، تعداد روز اقامت و سفر و ساعت پرواز تاثیر بگذارد. ایرلاین‌هایی که مسافرین را به مقصد گرجستان می‌رسانند؛ عبارت‌اند از:

  • تابان
  • قشم
  • قطر
  • ترکیش
  • ایرلاینز

  همچنین برخی توریستان برای اینکه بتوانند در هزینه صرفه‌جویی کنند، ساعت اول صبح پرواز را انتخاب می‌کنند و سپس در ساعات شب با پروازهای بازگشت به کشور باز می‌گردند.

  هزینه‌ و مبلغی که در تور گرجستان خرج می‌کنیم، چقدر است؟

  هزینه و مبلغی‌ای که در تور گرجستان خرج می‌شود وابسته به خصوصیات شخصی و روحی فرد است. اما به طور معمول هزینه‌ای که روزانه در سفرتان به گرجستان خرج می‌کنید، 45 لاری، هفتگی 322 لاری و ماهانه 1372 لاری برآورد می‌شود.

  وعده غذا17 لاری
  تفریح23 لاری
  بطری آب1 لاری
  جابجایی5 لاری

   

  کیفیت هتل در تور ارزان گرجستان به چه صورت است؟

  قیمت و هزینه اقامت هتل‌های گرجستان بستگی به موقعیت جغرافیایی، نظافت و تمیز بودن، امتیاز و ستاره هتل دارد. اما سایت لحظه آخر به توریستانی که قصد دارند به گرجستان سفر کنند، پیشنهاد می‌دهد تا به سراغ تورهای ارزان گرجستان نروند! بهتر است تورهای اقتصادی را انتخاب کنند. علت این موضوع هم کیفیت پایین هتل‌های ارزان هست که خدمات رفاهی چندانی را برای توریستان در نظر نگرفته‌اند و همین امر باعث نارضایتی توریستان شده است.

   

  همراه داشتن پول نقد کافی

  حتما برای سفر به گرجستان(تفلیس و باتومی) پول نقد همراه خود داشته باشید. این موضوع به قدری مهم است که پلیس این کشور، پس از بررسی این موضوع به شما اجازه ورود به این کشور را می‌دهد. به ازای هر روز حضور در گرجستان باید 100 دلار داشته باشید
   


  معماری و مذهب در گرجستان

  گرجستان، به عنوان یکی از کشورهایی که زمانی جزئی از خاک ایران بوده، درحال حاضر جزء منطقه اوراسیاست که به همین دلیل بناهای باستانی فوق العاده‌ای دارد که تلفیقی از معماری آسیایی و اروپایی است. مذهب غالب مردم این کشور مسیحیت است و فرهنگ قدیمی آن‌ها به مردم قاره کهن نزدیک‌تر است. گرجستان تلفیق فرهنگ و اصالت و مذهبه که زیبایی‌های تمدن آسیایی و اروپایی رو داخل خودش جا داده.

   


  آیا سفر به گرجستان نیازی به کارت واکسن کرونا دارد؟

  از زمان فراگیری ویروس کووید 19، بیشتر کشورهای جهان، ورود به خاک این کشور را منوط به زدن دو دوز واکسن و یا تست پی سی آر کردند که این شرایط برای ایرانیانی که قصد سفر به تفلیس و باتومی را داشتند نیز صدق می‌کرد.
  اما از تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ برابر با ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱ ، طبق اعلام دولت گرجستان، مسافران دیگر نیازی به همراه داشتن کارت واکسن کووید و یا تست پی سی آر ندارند و به همان شکل قبل از همه گیری از ویروس می‌توانند با خیال راحت به این کشور سفر کنند.
   

   

  موقعیت جغرافیایی گرجستان

  کشور گرجستان در شمال ارمنستان واقع شده است، این کشور کوهستانی بوده و به همین دلیل تابستان‌های نسبتاً خنک و زمستان‌های بسیار سرد همراه با بارش برف دارد. برای سفر به گرجستان گردشگران می‌توانند هم از دلار هم از لاری (واحد پولی رایج گرجستان) استفاده کنند؛ اما با توجه به اینکه استفاده از دلار در بازارهای محلی و استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی شامل کارمزد نیز می‌شود، گردشگران ضرر خواهند کرد لذا پیشنهاد می‌شود پس از تبدیل ریال به دلار، بخشی از دلار خود را در صرافی‌های معتبر گرجستان به لاری تبدیل کنند.

   

  زیبایی کشور گرجستان

   

  گردشگران تور مسافرتی گرجستان برای تردد در سطح شهر هم می‌توانند از خودروهای اجاره‌ای با ارائه گواهینامه بین المللی استفاده کنند و هم می‌توانند از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند. استفاده از اتوبوس و مترو هزینه مشخص و ثابتی دارد اما گردشگران در صورتیکه قصد دارند از تاکسی استفاده کنند بایستی همواره مراقب کلاهبرداری تاکسیرانان باشند. نرخ تاکسی برای اکثر مسیرها ثابت است و پیشنهاد می‌شود گردشگران از آن‌ها اطلاع داشته باشند اما با اینکه تاکسیرانان می بایست از تاکسی متر استفاده کنند، مشاهده شده درصد قابل توجهی از تاکسی‌ها فاقد تاکسیمتر هستند پس خوب است پیش از سوار شدن، گردشگران تورهای گرجستان نسبت به قیمت آن اطلاع پیدا نمایند.

  گرجستان هتل‌های زیادی دارد و طبق نظر گردشگرانی که قبلا در هتل‌های گرجستان اقامت داشتند، پیشنهاد می‌شود هتل های 4 ستاره و 5 ستاره جهت اقامت انتخاب شود چراکه هتل های 3 ستاره به پایین جالب نبوده و هزینه پرداختی نسبت به امکانات و خدمات دریافت شده معقول نمی‌باشد.


  سفر به تور گرجستان، چه مدارکی نیاز دارد؟

  اگر قصد خود را برای سفر با تور گرجستان گرفته‌اید، بهتر است بدانید که برای این کار نیاز به مدارک زیر می‌باشد؛ که البته این مدارک در زمان‌های مختلف می‌توانند قابل تغییر باشند. فلذا برای کسب آخرین اطلاعات، می‌توانید با همکاران ما در لحظه آخر در تماس باشید تا بهترین مشاوره را در این زمینه دریافت کنید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

  • گذرنامه (پاسپورت)
  • واچر هتل
  • بیمه مسافرتی
  • شرایط مالی
  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
    

  ایرلاین‌های تور گرجستان کدامند؟

  اگر شما هم این سوال برایتان پیش آمده است که با چه پروازی به تور گرجستان برویم؟ باید بگوییم که همانطور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم برای سفر به گرجستان دو نوع تور زمینی و هوایی را می‌توانید بسته به علاقه شخصیتان انتخاب کنید. نکته جالب در مورد گرجستان این است که با وجود تور زمینی این کشور، به دلیل طولانی بودن مسافت بین دو کشور، تور هوایی گرجستان نزد ایرانیان محبوب‌تر است. در ادامه لیستی از ایرلاین‌های تور گرجستان را برایتان ارائه داده‌ایم:
   

  ایرلاین های گرجستان

   

  ایرلاین‌هایی که از مبدا تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)) به مقصد تفلیس (فرودگاه بین المللی تفلیس) می‌روند:

  • هواپیمایی تابان (Taban Air)
  • هواپیمایی قشم (Qeshm Air)
  • پگاسوس ایرلاین (Pegasus Airlines): توقف در شهر استانبول.
  • آذربایجان ایرلاین (Azerbaijan Airlines): توقف در شهر باکو.
  • ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines): توقف در شهر استانبول.

  لازم به ذکر است برای مقصد باتومی (فرودگاه بین المللی باتومی) از مبدا تهران تنها ایرلاین ترکیش (Turkish Airlines) پرواز دارد که در شهر استانبول توقف خواهد داشت.

  بهترین زمان برای سفر به گرجستان

  بهترین زمان سفر به گرجستان از دید گردشگران مختلف، گوناگون است؛ چرا که امکان دارد برای هر شخصی، یک نوع آب و هوا لذت بخش باشد. اما اگر بخواهیم به طور کلی این موضوع را بررسی کنیم، باید بگوییم از آن جایی که گرجستان مانند کشور خودمان، جزء کشورهایی است که چهار فصل آب و هوایی دارد، پس فصل بهار و اوایل فصل تابستان، بهترین زمان برای سفر به این کشور هستند.


  فصل بهار، زیبایی تکرار نشدنی گرجستان 

  آب و هوای گرجستان در فصل بهار به هوای لطیف و نسیم‌های ملایم و دلپذیر روی می‌آورد که گاها با بارش باران همراه است و فضای دل انگیز و لذت‌بخشی را هنگام دیدن مناظر طبیعی و توریستی برای مسافران رقم می‌زند.
   

  آب و هوای گرجستان


  فصل تابستان، فصلی گرم اما هیجان انگیز

  اما اواخر فصل تابستان داستان به نحو دیگری است و در این موقع از سال برخی از توریست‌ها به گرجستان سفر نمی‌کنند و دلیل آن نیز هوای گرم آن است که برای برخی از گردشگران دل نشین نیست. اما عده‌ای نیز از تفریحات و هیجانات این سفر، در کنار گرمای آن لذت می‌برند.


  فصل پاییز خاطره انگیز

  اوایل فصل پاییز یکی از دل نشین‌ترین و خاطره انگیزترین زمان‌هایی است که می‌توانید از سفر خود به تفلیس و باتومی لذت کافی را ببرید. در این وقت از سال هوا بسیار فوق العاده بوده و می‌تواند لحظات سرشار از آرامش را برایتان رقم بزند.  


  فصل زمستان، سردسیر و برفی 

  از اواسط پاییز تا انتهای فصل زمستان، شاهد کمترین مسافران تور گرجستان هستیم و علت آن را نیز حتما خودتان بهتر می‌دانید؛ سردی آب و هوا! بله، همانطور که گفتیم این کشور چهار فصل آب و هوایی دارد که در فصل زمستان به علت سرد بودن آب و هوا توریست‌های کمتری این کشور را برای مسافرت انتخاب می‌کنند. التبه ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که تور ارزان گرجستان در فصل زمستان بیشتر و یکی از علت‌های مهم آن نیز قیمت کمتر هتل‌ها در این موعد از سال است. قیمت هتل‌ها رابطه مستقیمی با میزان هزینه تور شما دارند. 
   

   

   

  گرجستان کشوری با بیشترین کلیساهای ثبت شده در یونسکو

  بیشترین جاذبه های دیدنی و تاریخی گرجستان را کلیساها تشکیل می دهند. کلیساها در میان مردم گرجستان از اهمیت بالایی برخوردارند. برخی از کلیساها به نمای زیبا و برخی هم به گذشته عجیبی که دارند معروف هستند. در ادامه با برخی از معروف ترین کلیساهای گرجستان آشنا خواهید شد.

  بازدید از جالب ترین کلیساهای جهان در تور گرجستان

  در سفر به گرجستان با صدها کلیسا روبرو می شوید که هر کلیسا زیبایی و تاریخچه خاص خود را دارد. مردم گرجستان به کلیساهای خود به شدت اهمیت می دهند و برای بازسازی و یا ساخت هر کلیسا دقت و هزینه بالایی را خرج می کنند. همچنین مانند کلیسای صخره ای، کلیساهایی را مشاهده خواهید کرد که در جاهای عجیب بنا شده و هرکسی هم نمی تواند از آن بازدید کند.

  کلیسای جامع مقدس ترینیتی

  کلیسایی معروف به "سامبا" واقع بر روی تپه "الیا" که توسط نیکوکاری ناشناس در سال های 1995 تا 2004 ساخته شده و سومین کلیسای ارتدوکس مرتفع جهان است که به نماد "تولد دوباره مذهب ارتدوکس" تبدیل شده است.

  کلیسای آنچیسخاتی باسیلیکا

  با بیش از 15 قرن قدمت، به عنوان قدیمی ترین کلیسای تفلیس شناخته می شود که از پربازدیدترین جاذبه های تاریخی گرجستان به حساب می آید. در داخل کلیسای آنچیسخاتی باسیلیکا نقاشی های زیادی وجود دارد که بیش از 400 سال از عمر آن ها گذشته و قیمت های میلیون دلاری دارند.

  کلیسای صخره ای گرجستان

  یکی از کلیساهای منحصر گرجستان که در ارتفاع 40 متر و بر روی صخره ای عظیم ساخته شده است. داستان از اینجا شروع می شود که در قرن چهارم میلادی اکثر مردم گرجستان بت پرست بودند و مسیحی ها کلیسا را بر روی صخره ساختند تا بت پرستان نتوانند آن را ویران کنند.
  جالب است بدانید تا سال 1944 کسی راجع به این کلیسا نمی دانست تا اینکه دو باستان شناس پا به این کلیسا گذاشتند و بعد از آن، چندین بار کلیسای صخره ای مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. همچنین گفته می شود در گذشته راهبه ای با نام ماکسیم در این کلیسا زندگی میکرده و هفته ای دوبار جهت دیدن مردم از کلیسا به سمت پایین صخره می آمده و در باقی روزها، طرفدارانش برای او آب و غذا می بردند.
  این کلیسا قوانین عجیبی دارد بطور مثال خانم ها نمی توانند از کلیسا بازدید کنند و برای بازدید گردشگران خارجی هم محدودیت تعداد وجود دارد. جالب است بدانید فردی عکاس قصد داشت از این کلیسا عکس بگیرد که برای این کار مجبور شد 4 روز و 7 ساعت دعا بخواند تا ماکسیم به او اجازه بازدید و تهیه عکس از زندگی شخصی اش در این کلیسا بدهد.

  کلیسای متخی گرجستان

  در گرجستان، کلیسای متخی به عنوان نماد مذهب ارتدوکس شناخته می شود. کلیسا در اواسط قرن 13 میلادی توسط پادشاه "سنت دمتریوس دوم" ساخته شده و بارها مورد حمله قرار گرفته و آسیب دیده است. جالب است بدانید کلیسا چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اما همچنان بازسازی کامل آن تمام نشده است.

  کلیسای کاشوتی

  اگر میخواهید درباره تاریخ مردم گرجستان و گذشته غم انگیز آن ها بدانید، از کلیسای کاشوتی بازدید کنید. کلیسای کاشوتی به عنوان زیباترین کلیسای شهر تفلیس شناخته می شود که اوایل قرن 20 میلادی ساخته شده و در طول جنگ های کوتاه گرجستان آسیب دیده است اما پس از پایان جنگ مورد بازسازی قرار گرفته و امروز با نقاشی هایی که دارد و به خصوص ظاهرش، بیانگر تاریخ مردم گرجستان و گذشته دردناک آن ها است.

  سوالات متداول تور گرجستان

  فاصله‌ای که این دو کشور باهم دارند، حدود 1151 کیلومتر است که با استفاده از تور هوایی، مسافرین 1 ساعت و 45 دقیقه در هواپیما به سر می‌برند.

  در چند سال اخیر بخاطر پیمانی که بین کشورهای همسایه صورت گرفته، گردشگرانی که قصد دارن به گرجستان سفر کنن نیازی به دریافت ویزای توریستی نداشته و ویزا در فرودگاه یا مرز صادر می شود. به همین دلیل گرجستان یکی از مقاصدی است که گردشگران می توانند تورهای لحظه آخری آن را با قیمتی به صرفه خریداری کنن.

  گرجستان آب و هوایی شبیه به ایران دارد، سفر به این کشور در ماه های بهار و پاییز مناسب تر می باشد چرا که در فصل زمستان، هوا به شدت سرد و در فصل تابستان شهر غرق در آفتاب سوزان است. همچنین در فصل تابستان به دلیل حضور تعداد زیاد گردشگران، شهر بسیار شلوغ می شود و برای بازدید از مکان های دیدنی باید زمان زیادی معطل شوید. همچنین هزینه سفر به گرجستان در فصل بهار و پاییز، کمتر از تابستان است.

  از آن جایی که تبدیل دلار به لاری در کشور گرجستان بسیار اقتصادی تر می باشد، بهترین راه این است که مقدار کمی از پولتان را در ایران تبدیل به لاری کنید و بقیه پولتان را موقع رسیدن به این کشور، در صرافی های مطمئنی که تورلیدر معرفی می کند تبدیل کنید. 

  باتومی و آناکلیا مهم ترین شهرهای ساحلی گرجستان هستن که علاوه بر امکانات رفاهی، تفریحات هیجان انگیزی هم دارن. 

  به طور کلی گرجستان جزء مقاصد توریستی ارزان قیمت هست، اگر می خواهید سفری ارزان را به این کشور تجربه کنید، باید دور شهرهای معروف آن نظیر باتومی و تفلیس را خط بکشید چراکه این شهرها به دلیل جذب تعداد زیاد توریست، نسبت به دیگر شهرهای گرجستان گران تر هستند.

  برای سفر ارزان به گرجستان می تونید شهرهایی مثل زوگدیدی، گوداوری، بورجومی و کوتائیسی را انتخاب کنید. 

  انتخاب هتل در تور گرجستان کاملا به شرایط شما بستگی دارد، اگر قصدتون داشتن سفری ارزان قیمت هست و بودجه محدودی دارید، باید در فکر انتخاب هتل های معمولی و 3 ستاره باشید.

  بهترین هتل های گرجستان که مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته اغلب در شهرهای باتومی و تفلیس قرار دارند؛ اگر شما هم جزء افرادی هستید که محل اقامت براتون اهمیت زیادی داره و ترجیح میدید که به مرکز شهر نزدیک باشید، پیشنهاد می کنیم هتل های 5 ستاره ای که در مرکز شهر تفلیس یا باتومی وجود دارند را انتخاب کنید. 

  در کشور گرجستان جاذبه های گردشگری متنوعی وجود داره به طوری که در این کشور می تونید از تماشای دریاچه ها، کوه ها، پارک های ملی، آبشارها و کلیساهای زیبا لذت ببرید. از مهم ترین جاذبه های گردشگری که در گرجستان مورد توجه توریست ها قرار گرفته می توانیم به دریاچه لاکپشت، پل صلح تفلیس، صومعه گلاتی، سیغناغی، دریاچه باتتی و پارک ملی تفلیس اشاره کنیم. 

  نظرات کاربران

  علیرضامرادی شهریور 1399
  6 نفر پسندیدند
  خوب
  ناصر دی 1398
  18 نفر پسندیدند
  تابستون رفته بودم تفلیس داشتم قدم میزدم تو خیابون یهو دیدم جلوی یک کلیسایی شلوغه و مردم جمع بودن. از ظاهرشون معلوم بود گردشگر هستن منم رفتم ببینم چخبره دیدم صف بازدید از کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا بود. تا حالا نام این کلیسا رو نشنیده بودم و گفتم حتما باید جالب باشه که اینهمه گردشگر جلوش جمع شدن برن ببینم. کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا قدمتی 400 ساله داره و داخلی کلی نقاشی قرار داره که رنگ و روشون رفته ولی گفتن همون نقاشی ها چندین میلیون دلار ارزش دارن برای همین خیلی خوب ازشون حفاظیت میشد.
  ندا اکبری دی 1398
  14 نفر پسندیدند
  شاید باورتون نشه ولی جالبه بدونین گرجستان بیشترین آثار تاریخی رو در یونسکو به ثبت رسونده و از اون جالب تر این که خیلی از جاذبه های تاریخی که در یونسکو ثبت کرده کلیسا و صومعه سرا هستن. خیلی دلم میخواد یبار برم گرجستان فقط تمام کلیساها و صومعه سرا های تاریخیشو ببینم. عکساشونو که نگاه میکردم خیلی خوشگل هستن.
  سمانه مهر 1398
  8 نفر پسندیدند
  میخواین برین گرجستان فقط در بازه ای که فستیوال پنیر برگزار میشه شرکت کنین. یکی از بهترین فستیوال های گرجستان به حساب میاد. این فستیوال نسبتاً قدیمیه ولی سال 2015 جنجال به پا کرد و جهانی شد بطوریکه از اون سال هرسال که برگزار میشه از جاهای مختلف جهان بهترین آشپزا میان و پنیرا و غذاهای مختلفی که در این فستیوال ارائه میشه رو مزه میکنن و امتیاز میدن. اگر میخواستین در این فستیوال شرکت کنین سعی کنین قبلش چیزی نخورده باشین تا انواع غذاها و پنیرهای لذیذی که اونجا ارائه میشه رو مزه کنین و در صرت باب میل بودن، ازشون خریداری کنین.
  سعيد شهریور 1398
  9 نفر پسندیدند
  چرا همیشه تو مرزهای هر کشوری باید یکسری آدم پیدا شن که تا میتونین جیبتون رو خالی کنن با کلاهبرداری؟ تابستون رفتیم گرجستان اونم با ماشین. کلی طول کشید تا کارهای ماشین رو انجام بدیم و اینا و بعد از اینکه رفتم تو گمرک و از مرز خارج شدیم، اومدیم بریم سوار ماشین شیم که کلی آدم ریختن سرمون. یکیشون میگفت سیمکارت بهت میدم فلان لاری. میدیدی قیمتش خیلی ناچیزه دلت میخواست بگیری ولی غافل از اینکه اون سیمکارت ها رجیستر شده نیستن و بعد از دو ساعت استفاده غیرفعال میشن. تازه میتونین با هزینه کمتر از اون برین یک سیمکارت رجیستر شده بگیرین. یکی میاد میگه پلاک بین المللیتو برات میزنم رو ماشینت و چیزی هم راجب قیمت نمیگه. بعد از اینکه زد میبینی چقدر داره گرون میگیره که پیشنهاد میکنم از این بست ها یا ج پلاکیا داشته باشین رو اون بزنین. یکسری هم میان با دریافت هزینه ای، میگن کارهای گمرکیتونو انجام میدن که چرت میگن و خودتون خیلی راحت میتونین انجام بدین.

  lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

  امتیاز 5 از 5 | از بین 3224 کاربران به تورگرجستان