امتیاز 5 از 5 | از بین 3212 امتیاز دهنده به تور گرجستان

تور گرجستان

در ادامه صفحه تور گرجستان می توانید لیستی از به روز ترین تورهای گرجستان آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

گرجستان کشوری شمال ارمنستان است که بخاطر ارزان بودن هزینه سفر، خوش آب و هوا بودن و وجود جاذبه های تاریخی و تفریحات بی نظیر در میان ایرانیان از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است.

شرایط اخذ ویزای گرجستان به چه صورت است؟

گرجستان در کنار کشورهای همسایه ایران و برخی از کشورهای دیگر به لطف قراردادی که وجود دارد "لغو روادید" شده و ایرانیان می توانند بدون نیاز به ویزا به گرجستان کرده و حداکثر 45 روز در خاک این کشور حضور داشته باشند.

گردشگران می توانند هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی به گرجستان سفر کنند. در صورتی که گردشگران قصد دارند  تور گرجستان زمینی اخذ کنند از کشور ارمنستان عبور خواهند کرد چراکه عبور از کشور آذربایجان نیاز به اخذ ویزا می باشد. پس خوب است در کشور ارمنستان هم بازدیدی از برخی نقاط محبوب داشته باشید.

چه نکاتی را درباره گرجستان باید بدانیم؟

1) مردم گرجستان مسیحی هستند لذا کلیساها از اهمیت بالایی برای مردم برخوردار است. خوب است گردشگران هنگام بازدید از کلیساها پوشش مناسبی داشته باشند.

2) بخاطر مسائلی که وجود دارد، توصیه می شود گردشگران با هیچکس درباره روسیه، اوستیای جنوبی و آبکازیا صحبتی نکنند چراکه این صحبت ها به دعوا کشیده می شوند.

3) غذاهای گرجی از جمله غذاهایی هستند که به ذائقه ایرانیان سازگار نبوده و به ندرت گردشگرانی پیدا می شود که از غذاهای گرجی راضی باشد. این نکته را در نظر بگیرید که گرجی ها همواره علاقه مند به پرسش از گردشگران بابت غذاهای گرجی هستند لذا از آنجایی که غذاهای گرجی ممکن است برایتان خوشایند نباشد به گرجی ها نگویید که غذاهایشان بدمزه است چراکه به شدت ناراحت می شوند.

4) همواره در سفر به گرجستان از آب های معدنی و لبنیات پاستوریزه شده استفاده کنید چون در گرجستان نوعی عفونت معده وجود دارد که در اثر استفاده از آب شیر، دریاچه، جکوزی، لبنیات پاستوریزه نشده و میوه ها سبزیجات خام منتقل می شود.

5) در چند سال اخیر، آمار جرایم در گرجستان به شدت پایین آمده و گرجستان جزء امن ترین مقاصدی است که گردشگران می توانند با خیال راحت در سطح شهر قدم بزنند.

چه موقع بهتر است به گرجستان سفر کنیم؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی، بهترین زمان سفر به گرجستان با توجه به کمترین میزان بارش و گرم ترین دما فصل تابستان می باشد اما فصل پاییز که پربارش ترین فصل گرجستان می باشد، ارزان ترین زمان سفر به گرجستان خواهد بود با درنظر گرفتن سرمای طاقت فرسا و بارش شدید برف در زمستان.

اما در گرجستان فستیوال های مختلفی برگزار می شود که شرکت کردن در آن ها خالی از لطف نیست لذا توصیه می شود سفر به گرجستان با مصادف با برگزاری فستیوال ها باشد.

تور لحظه آخری گرجستان

همانطور که گفتیم، برای سفر به گرجستان بخاطر "لغو روادید" نیازی به اخذ ویزا نیست لذا یکی از مزایای عدم نیاز به ویزا، ارائه تورهای لحظه آخری است. در دوران کم گردشگر، تور لحظه آخری گرجستان به وفور ارائه می شود تا گردشگران بتوانند با هزینه به مراتب کمتری به این کشور سفر کنند.

 

 

قیمت تور گرجستان

گرجستان جزء کشورهایی است که ایرانیان می توانند بدون ویزا به آن سفر کنند. عدم نیاز به اخذ ویزا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه گردشگران شده و بطور کلی، هزینه تور گرجستان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

گردشگران در صورتی که قصد دارند با استفاده از تور به گرجستان سفر کنند، دو نوع تور قابل خریداری است:

تور هوایی گرجستان

بسته به شهری که برای سفر انتخاب می کنید (تفلیس یا باتومی) لیستی از ایرلاین های مختلفی قابل انتخاب است. برخی از ایرلاین ها داخلی هستند که مستقیم از مبدا تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)) به مقصد تفلیس یا باتومی می روند. اما ایرلاین های خارجی در کنار هزینه بیشتری که برایشان پرداخت می کنید، مستقیم به گرجستان نمی روند چراکه هر ایرلاین موظف است ابتدا به کشور خود رفته و سپس به مقصد برود بطور مثال در صورت انتخاب ایرلاین ترکیش (Turkish Airline)، هواپیما ابتدا به شهر استانبول می رود سپس به مقصد تفلیس یا باتومی پرواز می کند.

همچنین گردشگران هنگامی که وارد فرودگاه تفلیس یا باتومی می شوند می بایست زمانی را منتظر باشند تا ویزایشان مهر زده شود.

تور زمینی گرجستان

گردشگرانی که تورهای زمینی گرجستان را انتخاب می کنند هزینه به مراتب کمتری نسبت به تورهای هوایی پرداخت می کنند اما این کاهش هزینه باعث شده گردشگران زمان قابل توجهی را در مسیر تا گرجستان باشند که از جاده های نه چندان ایمن و پر پیچ و خم عبور می کنند. همچنین ممکن است خیلی ها توانایی تحمل نشستن ساعت ها بر روی صندلی اتوبوس را نداشته باشند هرچند درصورتی که همسفران خوبی به تورتان بخورد، میسر سفر یکی از لذت بخش ترین و خاطره انگیزترین قسمت های سفر به گرجستان خواهد بود.

برای گرجستان تورهای لحظه آخری نیز ارائه می شود. تور لحظه آخری گرجستان چه به صورت هوایی چه به صورت زمینی هزینه کمتری نسبت به تور عادی دارد و در صورتی می توانید این تور را اخذ کنید که چمدان به دست منتظر ارائه تخفیف هستید چراکه ممکن است همان روز ممکن است فردایش به سمت فرودگاه یا ترمینال بروید. همچنین تورهای لحظه آخری در دوران شلوغ و پرگردشگر گرجستان ارائه نمی شود.

یکی از محبوب ترین کشورهای توریستی در میان ایرانیان که جزء ارزان ترین مقاصد گردشگری نیز به حساب می آید، گرجستان است. گرجستان کشوریست که مملو از جاذبه های گردشگری، تاریخی و تفریحات مختلف بوده و جزء کشورهایی است که ایرانیان می توانند بدون ویزا به مدت 45 روز در خاک این کشور اقامت داشته باشند.

گرجستان منطقه ای کوهستانی است لذا تابستان های نسبتاً خنک و زمستان های بسیار سرد همراه با بارش برف دارد. گردشگرانی که به دنبال بهترین زمان سفر به گرجستان از نظر آب و هوایی دارند، اواخر فصل بهار تا اواخر تابستان بهترین زمان سفر خواهد بود. همچنین گردشگرانی هم که به دنبال ارزان ترین زمان سفر به گرجستان هستند هم می توانند فصل پاییز را انتخاب کنند و هم فصل زمستان. در فصل پاییز باران شدیدی در گرجستان می بارد اما هزینه سفر کمتر از تابستان و بیشتر از زمستان می باشد ولی در فصل زمستان با اینکه هزینه سفر به کمترین میزان خود میرسد، تردد در سطح شهر و زندگی کردن در سرمای طاقت فرسای گرجستان شاید برای خیلی از گردشگران دشوار باشد.

برای سفر به گرجستان گردشگران می توانند هم از دلار و از لاری (واحد پولی رایج گرجستان) استفاده کنند اما با توجه به اینکه استفاده از دلار در بازارهای محلی و استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی شامل کارمزد نیز می شود، گردشگران ضرر خواهند کرد لذا پیشنهاد می شود پس از تبدیل ریال به دلار، بخشی از دلار خود در صرافی های معتبر گرجستان به لاری تبدیل شود.

گردشگران برای تردد در سطح شهر هم می توانند از خودروهای اجاره ای با ارائه گواهینامه بین المللی استفاده کنند و هم می توانند از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند. استفاده از اتوبوس و مترو هزینه مشخص و ثابتی دارد اما گردشگران در صورتیکه قصد دارند از تاکسی استفاده کنند بایستی همواره مراقب کلاهبرداری تاکسیرانان باشند. نرخ تاکسی برای اکثر مسیرها ثابت است و پیشنهاد می شود گردشگران از آن ها اطلاع داشته باشند اما با اینکه تاکسیرانان می بایست از تاکسی متر استفاده کنند، مشاهده شده درصد قابل توجهی از تاکسی ها فاقد تاکسیمتر هستند لذا خوب است پیش از سوار شدن، نسبت به قیمت آن اطلاع پیدا کرد.

گرجستان هتل های زیادی دارد و طبق نظر گردشگرانی که قبلا در هتل های گرجستان اقامت داشتند، پیشنهاد می شود هتل های 4 ستاره و 5 ستاره جهت اقامت انتخاب شود چراکه هتل های 3 ستاره به پایین جالب نبوده و هزینه پرداختی نسبت به امکانات و خدمات دریافت شده معقول نمی باشد.

گرجستان جاذبه های گردشگری مختلفی دارد که پل صلح، شهر سنگی اوپلیستیخه، شهر سیقناقی، پارک آبی تفلیس و محله حمام ها از بهترین و محبوب ترین جاهای دیدنی گرجستان هستند که پیشنهاد می شود حتماً از آن ها بازدید شود.

گردشگران برای سفر به گرجستان، هم می توانند تور زمینی گرجستان را اخذ کنند و هم می توانند از تور هوایی گرجستان استفاده کنند. اما بخاطر اینکه گردشگران چند روز را می بایست در مسیر سفر سپری کنند، تورهای هوایی در میان گردشگران گرجستان محبوب تر هستند لذا خوب است در ادامه با برخی از ایرلاین هایی که از مبدا تهران به مقصد گرجستان پرواز دارند آشنا شوید.

تفلیس

ایرلاین هایی که از مبدا تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)) به مقصد تفلیس (فرودگاه بین المللی تفلیس) می روند:

هواپیمایی تابان (Taban Air)

هواپیمایی قشم (Qeshm Air)

پگاسوس ایرلاین (Pegasus Airlines): توقف در شهر استانبول.

آذربایجان ایرلاین (Azerbaijan Airlines): توقف در شهر باکو.

ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines): توقف در شهر استانبول.

لازم به ذکر است برای مقصد باتومی (فرودگاه بین المللی باتومی) از مبدا تهران تنها ایرلاین ترکیش (Turkish Airlines) پرواز دارد که در شهر استانبول توقف خواهد داشت.

آب و هوای گرجستان

گردشگران در هر فصلی می توانند به گرجستان سفر کنند اما خوب است پیش از سفر به این کشور خوش آب و هوا، اطلاعاتی راجع به آب و هوای شهر در ماه های مختلف سال داشته باشید تا در هر موقعی که خواستید سفر کنید، لباس مناسب برده و به راحتی از همه جاذبه های دیدنی گرجستان بازدید کنید.

گرجستان در هر فصل، علاقه‌مندان خود را دارد. در فصل زمستان، گرجستان شاهد بارش سنگین برف بوده و شهرهای توریستی تفلیس و باتومی سفیدپوش می شوند. میانگین دما در فصل زمستان زیر 10 درجه بوده و اکثراً بین 2 تا 8 درجه می باشد که لازم به ذکر است دمای هوا در سردترین شرایط بخصوص شب ها تا 0 درجه و گاه تا 3- درجه سانتی گراد هم کاهش می یابد. به لطف کوه ها، دشت ها و سفیدپوش شدن گرجستان، فصل زمستان بهترین زمان سفر به گرجستان برای علاقه‌مندان به ورزش های برفی مانند اسکی است.

در فصل بهار آب و هوای گرجستان به سمت گرم شدن پیش می رود. در برخی از روزهای فصل بهار گرجستان شاهد بارندگی های متعدد است لذا توصیه می شود در صورت سفر به گرجستان در فصل بهار لباس مناسب و چتر نیز به همراه داشته باشید. فصل بهار را می توان مناسبت ترین زمان سفر به گرجستان نامید چراکه آب و هوا نه به گرمی تابستان و نه به سردی زمستان بوده و هنوز شهرهای تفلیس و باتومی مملو از گردشگر نشده اند لذا به طبع این موضوع، هزینه سفر به گرجستان نیز کمتر از فصل تابستان خواهد بود.

فصل تابستان گرانترین زمان سفر به گرجستان است. گرجستان در فصل تابستان بهترین آب و هوا را دارد و علاقه‌مندان به تفریحات تابستانی مانند قایق سواری در سواحل باتومی، پاراگلایدینگ و دیدن منظره سرسبز دشت های گرجستان در این فصل سفر می کنند. در فصل تابستان دمای هوا بین 25 تا بیش از 32 درجه سانتی گراد متغیر است پس اگر قصد دارید در فصل تابستان به گرجستان سفر کنید، خود را برای شهری مملو از گردشگر به همراه هزینه های به مراتب بالاتر نسبت به سایر فصول آماده کنید.

در فصل پاییز، گرجستان بیشترین بارندگی را دارد. گردشگران کمتری در این فصل به گرجستان سفر می کنند لذا هم شهر از نظر شلوغی خلوت می شود و هم هزینه سفر به گرجستان کاهش می یابد اما شاید بخاطر بارش شدید باران، گردشگران نتوانند به راحتی در سطح شهر به گردش بپردازند.

 

کشوری با بیشترین کلیساهای ثبت شده در یونسکو

بیشترین جاذبه های دیدنی و تاریخی گرجستان را کلیساها تشکیل می دهند. کلیساها در میان مردم گرجستان از اهمیت بالایی برخوردارند. برخی از کلیساها به نمای زیبا و برخی هم به گذشته عجیبی که دارند معروف هستند. در ادامه با برخی از معروف ترین کلیساهای گرجستان آشنا خواهید شد.

گرجستان، کشوری که جالب ترین کلیساها را دارد

در سفر به گرجستان با صدها کلیسا روبرو می شوید که هر کلیسا زیبایی و تاریخچه خاص خود را دارد. مردم گرجستان به کلیساهای خود به شدت اهمیت می دهند و برای بازسازی و یا ساخت هر کلیسا دقت و هزینه بالایی را خرج می کنند. همچنین مانند کلیسای صخره ای، کلیساهایی را مشاهده خواهید کرد که در جاهای عجیب بنا شده و هرکسی هم نمی تواند از آن بازدید کند.

کلیسای جامع مقدس ترینیتی

کلیسایی معروف به "سامبا" واقع بر روی تپه "الیا" که توسط نیکوکاری ناشناس در سال های 1995 تا 2004 ساخته شده و سومین کلیسای ارتدوکس مرتفع جهان است که به نماد "تولد دوباره مذهب ارتدوکس" تبدیل شده است.

 

کلیسای جامع مقدس ترینیتی

 

کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا

با بیش از 15 قرن قدمت، به عنوان قدیمی ترین کلیسای تفلیس شناخته می شود که از پربازدیدترین جاذبه های تاریخی گرجستان به حساب می آید. در داخل کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا نقاشی های زیادی وجود دارد که بیش از 400 سال از عمر آن ها گذشته و قیمت های میلیون دلاری دارند.

 

کلیسای آنچیسخاطی

 

کلیسای صخره ای گرجستان

یکی از کلیساهای منحصر گرجستان که در ارتفاع 40 متر و بر روی صخره ای عظیم ساخته شده است. داستان از اینجا شروع می شود که در قرن چهارم میلادی اکثر مردم گرجستان بت پرست بودند و مسیحی ها کلیسا را بر روی صخره ساختند تا بت پرستان نتوانند آن را ویران کنند.

جالب است بدانید تا سال 1944 کسی راجع به این کلیسا نمیدانست تا اینکه دو باستان شناس پا به این کلیسا گذاشتند و بعد از آن، چندین بار کلیسای صخره ای مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. همچنین گفته می شود در گذشته راهبه ای با نام ماکسیم در این کلیسا زندگی میکرده و هفته ای دوبار جهت دیدن مردم از کلیسا به سمت پایین صخره می آمده و در باقی روزها، طرفدارانش برای او آب و غذا میبردند.

این کلیسا قوانین عجیبی دارد بطور مثال خانم ها نمی توانند از کلیسا بازدید کنند و برای بازدید گردشگران خارجی هم محدودیت تعداد وجود دارد. جالب است بدانید فردی عکاس قصد داشت از این کلیسا عکس بگیرد که برای این کار مجبور شد 4 روز و 7 ساعت دعا بخواند تا ماکسیم به او اجازه بازدید و تهیه عکس از زندگی شخصی اش در این کلیسا بدهد.

 

کلیسای صخره ای

 

کلیسای متخی گرجستان

در گرجستان، کلیسای متخی به عنوان نماد مذهب اتدوکس شناخته می شود. کلیسا در اواسط قرن 13 میلادی توسط پادشاه "سنت دمتریوس دوم" ساخته شده و بارها مورد حمله قرار گرفته و آسیب دیده است. جالب است بدانید کلیسا چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اما همچنان بازسازی کامل آن تمام نشده است.

 

کلیسای متخی

 

کلیسای کاشوتی

اگر میخواهید درباره تاریخ مردم گرجستان و گذشته غم انگیز آن ها بدانید، از کلیسای کاشوتی بازدید کنید. کلیسای کاشوتی به عنوان زیباترین کلیسای شهر تفلیس شناخته می شود که اوایل قرن 20 میلادی ساخته شده و در طول جنگ های کوتاه گرجستان آسیب دیده است اما پس از پایان جنگ مورد بازسازی قرار گرفته و امروز با نقاشی هایی که دارد و به خصوص ظاهرش، بیانگر تاریخ مردم گرجستان و گذشته دردناک آن ها است.

 

کلیسای کاشوتی

 

سوالات متداول تور گرجستان

1- آیا برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا داریم؟

پاسخ : در چند سال اخیر بخاطر پیمانی که بین کشورهای همسایه وضع شد، گردشگرانی که قصد دارند به گرجستان سفر کنند نیازی به اخذ ویزای توریستی نداشته و ویزا در فرودگاه یا مرز صادر می شود. لذا گرجستان یکی از مقاصدی است که گردشگران می توانند تورهای لحظه آخری آن را اخذ کنند.


2- بهترین زمان سفر به گرجستان چه موقعی است؟

پاسخ : گرجستان آب و هوایی مشابه ایران دارد و سفر به این کشور در ماه های بهار و پاییز می تواند بهترین موقع باشد چراکه در فصل زمستان، هوا به شدت سرد و در فصل تابستان، علاوه بر آفتاب سوزان، بخاطر وجود گردشگران در شهر شاید برای بازدید از برخی جاهای معروف گرجستان ساعت ها می بایست در صف منتظر ماند. همچنین هزینه سفر در فصل بهار و پاییز به مراتب کمتر از تابستان است.


3- برای سفر به گرجستان لاری ببریم یا دلار؟

پاسخ :

خوب است در گرجستان و هر مقصد گردشگری دیگر، واحد پولی رایج آن کشور را به همراه داشته باشید اما توصیه می شود برای سفر به گرجستان، ریال خود را به دلار تبدیل کرده و دلار خود را برای خرج های مختلف به صورت روزانه در صرافی های معتبر گرجستان به لاری تبدیل کنید. همچنین توصیه می شود در پایان سفر و هنگام برگشت، فقط دلار به همراه داشته باشید.


4- برای سفر به گرجستان باید زبان گرجی بلد باشیم؟

پاسخ : مردم گرجستان بخصوص مردم محلی به زبان گرجی صحبت می کنند اما از طرفی هم بخاطر اینکه در گذشته، گرجستان بخشی از شوروی بوده، مردم گرجستان بخصوص محلی ها به زبان روسی هم تسلط دارند لذا خوب است پیش از سفر، با برخی از اصطلاحات رایج گرجی تسلط داشته باشید. لازم به ذکر است در شهرهای توریستی مانند تفلیس، برخی از مردم به زبان انگلیسی هم تسلط دارند.


نظرات کاربران

علیرضامرادی 26 شهریور 99
1
خوب
ناصر 22 دی 98
0
تابستون رفته بودم تفلیس داشتم قدم میزدم تو خیابون یهو دیدم جلوی یک کلیسایی شلوغه و مردم جمع بودن. از ظاهرشون معلوم بود گردشگر هستن منم رفتم ببینم چخبره دیدم صف بازدید از کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا بود. تا حالا نام این کلیسا رو نشنیده بودم و گفتم حتما باید جالب باشه که اینهمه گردشگر جلوش جمع شدن برن ببینم. کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا قدمتی 400 ساله داره و داخلی کلی نقاشی قرار داره که رنگ و روشون رفته ولی گفتن همون نقاشی ها چندین میلیون دلار ارزش دارن برای همین خیلی خوب ازشون حفاظیت میشد.
ندا اکبری 21 دی 98
1
شاید باورتون نشه ولی جالبه بدونین گرجستان بیشترین آثار تاریخی رو در یونسکو به ثبت رسونده و از اون جالب تر این که خیلی از جاذبه های تاریخی که در یونسکو ثبت کرده کلیسا و صومعه سرا هستن. خیلی دلم میخواد یبار برم گرجستان فقط تمام کلیساها و صومعه سرا های تاریخیشو ببینم. عکساشونو که نگاه میکردم خیلی خوشگل هستن.
سمانه 2 مهر 98
4
میخواین برین گرجستان فقط در بازه ای که فستیوال پنیر برگزار میشه شرکت کنین. یکی از بهترین فستیوال های گرجستان به حساب میاد. این فستیوال نسبتاً قدیمیه ولی سال 2015 جنجال به پا کرد و جهانی شد بطوریکه از اون سال هرسال که برگزار میشه از جاهای مختلف جهان بهترین آشپزا میان و پنیرا و غذاهای مختلفی که در این فستیوال ارائه میشه رو مزه میکنن و امتیاز میدن. اگر میخواستین در این فستیوال شرکت کنین سعی کنین قبلش چیزی نخورده باشین تا انواع غذاها و پنیرهای لذیذی که اونجا ارائه میشه رو مزه کنین و در صرت باب میل بودن، ازشون خریداری کنین.
سعيد 2 شهریور 98
3
چرا همیشه تو مرزهای هر کشوری باید یکسری آدم پیدا شن که تا میتونین جیبتون رو خالی کنن با کلاهبرداری؟ تابستون رفتیم گرجستان اونم با ماشین. کلی طول کشید تا کارهای ماشین رو انجام بدیم و اینا و بعد از اینکه رفتم تو گمرک و از مرز خارج شدیم، اومدیم بریم سوار ماشین شیم که کلی آدم ریختن سرمون. یکیشون میگفت سیمکارت بهت میدم فلان لاری. میدیدی قیمتش خیلی ناچیزه دلت میخواست بگیری ولی غافل از اینکه اون سیمکارت ها رجیستر شده نیستن و بعد از دو ساعت استفاده غیرفعال میشن. تازه میتونین با هزینه کمتر از اون برین یک سیمکارت رجیستر شده بگیرین. یکی میاد میگه پلاک بین المللیتو برات میزنم رو ماشینت و چیزی هم راجب قیمت نمیگه. بعد از اینکه زد میبینی چقدر داره گرون میگیره که پیشنهاد میکنم از این بست ها یا ج پلاکیا داشته باشین رو اون بزنین. یکسری هم میان با دریافت هزینه ای، میگن کارهای گمرکیتونو انجام میدن که چرت میگن و خودتون خیلی راحت میتونین انجام بدین.
شکور 29 خرداد 98
1
غذاهای گرجستانی رو خیلی دوس دارم. مزه و تنوع خوبی داره. به عنوان مثال میشه صبح یک روز زیاد در گرجستان رو با خاچاپوری شروع کرد. یکجور نان پنیر کلاسیک بهش میگن که چند لایس و وسطش تخم مرغ هم میذارن. بسیار طعم لذیذی داره. یا میشه بجای خاچاپوری از پنیر گرجی استفاده کرد که بینظیره. برای ناهار یک غذا با نام خورش قارچ دارن که با "خس سوکو" نوعی گیاه که روی تنه درخت ها وجود داره درست میکنن و یه مزه تندی هم داره پیشنهاد میشه. اگر هم این غذا رو با ترشی جونجولی میل کنین که خیلی هم عالی میشه. برای شام هم خارچو با گومی هم گزینه خوبیه. یک نوع خورش گوشتی با ادویه های مختلف و مزه ای جالب که امتحان کردنش ضرر نداره.
کیانوش 21 خرداد 98
0
خیلی جالبه گرجستان یک نوع موسیقی محلی کُر داره بهش میگن فولک که این باعث شده موسیقی گرجی در سطح جهانی محبوب شه و حتی توجه یونسکو رو هم به خودش جلب کرده و موسیقی محلی گرجی رو تو فهرست میراث فرهنگی ملموس انسانی قرار داده. کلا موسیقی گرجی به پلی فونیک یالوگ و سوانتی تقسیم میشه که با توجه به چند بخشی بودن یا زمینه بم بودنشون تو نقاط شرقی و غربی گرجستان وجود دارن.
کیانوش 21 خرداد 98
2
گرجستان، تفلیس، منطقه سوبارتالو، خیابان پاوله اصلانیدی، هتل اوریون اکونوم. این هتلی بود که در سفری که به تفلیس داشتم برامون انتخاب کرده بودن. یک هتل 4 ستاره خیلی خوب که واقعا از همه امکانات و خدماتی که ارائه دادن راضی بودم. هتل دسترسی خوبی به جاهای مختلف شهر داره و اگر هم بخواین می تونین از خدمات تاکسیرانی هتل هم استفاده کنین. هتل 21 کیلومتر تا فرودگاه فاصله داره و از همش مهم تر اینه که 300 متر تا ایستگاه متروی تکنولوژی یونیورسیتی فاصله داره که به لطف اون، شما میتونین با استفاده از مترو به همه جای تفلیس دسترسی خوبی داشته باشین. هتل خیلی تمیز بود. کارکنانش خیلی مودب و خوش برخورد بودن و همیشه دم دست بودن. رستورانش روبازه و در بالکن طور قرار داره که میتونین غذاها و نوشیدنیاتونو به همراه چشم انداز زیبایی از شهر تفلیس میل کنید. غذاهاشم خیلی خوب بود هم از نظر کیفیتی و هم از نظر مزه. از نظر هزینه ای هم تا اونجا که یادم میاد برای هرشب از 25 دلار شروع میشد که خیلی خوب بود و نسبت به امکانات و خدماتش میارزید. پیشنهاد میکنم اگر دنبال هتل ارزون و باکیفیت هستین، این هتل رو در انتخاب هاتون بذارین.
رضوانه 13 خرداد 98
0
حقیقت داره که تور گرجستان بین گردشگرای کاهش چشمگیری داشته ؟ من تو یکی از سایت ها خوندم که علتش دیپورت و برخورداری سخت گیرانه با مسافراس بعضیام میگن به خاطر شیوع بیمای آنفولانزا یه همچین چیزی .. حالا اینا واقعیته یا نه شایعه س ؟
آرزو 4 خرداد 98
4
گردشگرانی که رفتن تفلیس و یا میخوان برن اگر دنبال مرکز خرید ارزون یا اینطوری بگم، بازاری هستن که سوغاتی و چیز میزای ارزون بخرن، وقتی رفتن تفلیس برن به منطقه قفقاز، یک مرکز خرید اونجاس به اسم بازار میدانی تفلیس که قدیمی ترین مرکز خرید این شهر محسوب میشه. اونجا چون خیلی شلوغ و محبوبه، همه تاجرا و بازرگانا اونجان و میتونین چیزی که میخواین رو با ارزون ترین قیمت بگیرین. انواع ادویه های گرجی، انواع بشقاب هایی که روش کلی شکل ها و طرح های قشنگ کشیدن، انواع کلاه های گرجی، زیور آلات، عروسک ها، پارچه ها و کلی تابلوهای نقاشی اونجا به فروش میرسه و نه تنها ساعت ها وقت مردم رو میگیره، شاید بخش زیادی از جیب رو هم خالی کنه.
بهار 30 اردیبهشت 98
4
یک نکته جالبی که در اکثر رستوران های گرجستان کشف کردم اینه که شما میری تو یک رستوران عادی، بهترین غذاهای گرجی و فست فودی رو برات سرو می کنن، میخوری لذت میبری چند نفر با لباس محلی میان جلوت شروع میکنن به رقصیدن. تقریباً همه رستوران های محبوب و خوب گرجستان اینطوری هستن که بدون اینکه ازت ورودی بگیرن، موزیک زنده به همراه رقص دارن که باعث شد از موسیقی محلی گرجی خیلی خوشم بیاد. آخرین رستورانی که رفتم، رستوران خانه گرجی بود. یک رستوران از 10 صبح تا 12 شب همه نوع غذای فست فودی و گرجی رو سرو می کنه و شب هم موسیقی زنده داره. سالنش خیلی خوشگل بوده و میشه گفت اگر امکان رزرو داشته باشه، برای جشن و عروسی و این چیزا گزینه خیلی خوبی خواهد بود. بعد اگر هم یک سر به سایت تریپ ادوایزر بزنین، میبین که این رستوران انقدر خوبه بهش امتیاز 4ونیم از 5 دادن.
روژین 30 دی 97
0
چقدر مردم گرجستان خوبن. چیقدر مهمون نوازن. چقدر خوش برخورد و صمیمی هستن با گردشگرا. فقط کافیه از شما خوششن بیاد و تموم. رفته بودم تفلیس، تو یک مرکز خرید بودیم داشتیم اجناسو نگاه میکردیم که یک تازه عروس و دوماد گرجی اومده بودن یادم نمیاد سر چی بود ولی هم کلام شدیم. حرف زدیم حرف زدیم از ما خیلی خوششون اومد و مارو مجبور کردن برای شام بریم خونشون. بعد اونجا تو فرهنگشون اینطوریه که تازه ازدواج کرده ها بخاطر شرایط مالی و اینا نمیتونن مستقل باشن و با خانواده ها زیر یک سقف زندگی می کنن. پدر مادر و فامیلاشونم اونجا دیدیم و خیلی از ما استقبال کردن. بعد از اینکه شام خوردیم کلی حرف زدیمو خندیدم و از فرداش همه جا به هم میرفتیم. انقدری آدمای خوبی بودن که همچنان که در ایرانم باهاشون در ارتباط هستم. اونا باعث شدن سفر به گرجستان یکی از بهترین خاطرات برام باشه.
ترلان شبپره 19 دی 97
2
دوستانیکه میخوان ارزون ترین تور گرجستان رو داشته باشن گرجستان چون در همسایگی ایران قرار داره آب و هواش شبیه به ایرانه تا حدودی. برای همین تابستون فصل گردشگری این کشوره و در کنار شلوغیش، باید کلی هم هزینه تور و این چیزا بدین. ولی فصل زمستون فصل کم گردشگر گرجستان به حساب میاد و میتونین در کنار خلوتی، با هزینه خیلی کمتر از تابستون به گرجستان سفر کنین و از همه جاش به راحتی بازدید کنید هرچند مشکل سرمای هوا رو هم باید در نظر بگیرین. پس یک مورد شد اینکه در فصل زمستان به گرجستان سفر کنید تا از آفرهای تورها هم بهرمند شوید. مورد بعدی اینه که گرجستان در همسایگی ایران قرار داره و میتونین به صورت زمینی هم برین. پیشنهاد نمیکنم با ماشین برین چون زمان بر و هزینه بر و پردردسره. میتونین از تورهای زمینی استفاده کنین که نزدیک 2 یا 3روز از سفر رو در اتوبوس هستین هرچند خیلی خوش میگذره و هزینه کمتری نسبت به تور هوایی گرجستان داره ولی زیاد تو اتوبوس نشستن هم داستان های خودشو داره. مورد بعدی هم اینه که گرجستان رو میتونین به صورت لحظه آخری هم بگیرین. چرا؟ چون گرجستان همسایه ایرانه و ایرانیان میتونن بدون نیاز به ویزای توریستی به کشورهای همسایه سفر کنند. البته ویزای توریستی میخوادا ولی نه مثل بقیه جاها که برین سفارت وقت بگیرین و این چیزا. ویزا رو تو فرودگاه صادر میکنن برای همین تورهای لحظه آخری گرجستان هم وجود داره که باز میتونه هزینه ها رو به شدت کاهش بده و از امکاناتی که میذارن جلوتون به هزینه کمتر استفاده کنین و لذت ببرین.
نازیلا 30 آبان 97
2
واقعا گرجی ها چجوری میتونن اون غذاهارو بخورن؟ آقا ما رفتیم تفلیس. یک رستوران بهمون معرفی کردن که جزء بهترین رستوران های شهره. ما رفتیم اونجا و چون به صورت گروهی بودیم، تصمیم گرفتیم غذاهای یکسان نگیریم و همه غذاهارو امتحان کنیم. اکثر غذاهاشون به شدت بوی عجیب میداد. غذاهای گوشتی مثلا کباب میگرفتی، بیشتر از نصف کباب پیاز بود تا گوشت. بعضی غذاهاشونم از گوشت خوک استفاده کرده بودن که بعضی ها میگن خوبه ولی از نظر علمی هم ثابت شده گوشت خوک جالب نیست. بعدم چرا انقدر از چربی استفاده میکنن آخه؟ چربی واقعا چیزیه که درصد کمی از مردم بهش علاقه مند هستن خیلی بو و مزه بدی میده. ولی به غیر از غذاهای گوشتیشون، بقیه غذاهاشون خوب و قابل قبول هستن مخصوصا غذاهایی که برای وعده صبحانه سرو می کنن. غذاهای صبحانشون مواد خاصی ندارن ولی انقدر خوب و شکیل درست می کنن آدم خوشش میاد. در ضمن قیمت غذاهاشون مخصوصا غذاهای گوشتیشون با توجه به نسبت گوشت استفاده شده خیلی بالا بود. غذاهایی هم بودن که واقعا هم لذیذ بودن هم میارزید به اون پولی که بابتش پرداخت میکنی.
مهرناز 9 آبان 97
1
پیشنها میشود افرادی که قصد دارند در گرجستان بهشان خوش بگذرد، طوری برنامه ریزی کنند که در تاریخ 25 ژوئن، در گرجستان حضور داشته باشند. در این تاریخ در محل دریاچه لاک پشت واقع در شهر تفلیس، فستیوال رنگ برگزار میشه که یکی از بهترین، هیجان انگیز و زیباترین فستیوال های گرجستان به حساب می آید. جالب است بدانید فستیوال رنگ در گرجستان برگرفته از فستیوال رنگ در هندوستان است که همه ساله در ماه مارس برگزار شده و مردم بر این باور هستند که با فرارسیدن فصل بهار، روشنایی بر تاریکی پیروز شده است. همچنین جشنواره رنگ تنها به پرتاب کردن توپ های رنگی به سوی یکدیگر ختم نمی شود. در این جشن رقص ها، آوازها و پایکوبی های مختلفی نیز برگزار می شود.
مهدی محمدی 29 مرداد 97
4
من به همراه دوستم ۲۶ مردادماه ۱۳۹۷ به گرجستان رفتیم لازم دانستم تجربیات خودم را به هموطنانم بدهم تو را به خدا به این کشور نرید مردمش ادمهای کلاه بردار و پستی هستند از راننده تاکسی اش گرفته تا... من با دوستم رفتم دیسکو وقتی خواستیم بیایم بیرون صورت حساب اوردند ۱۲۰۰لاری هیچ چی هم نخوردیم وقتی اعتراض
پیمان 23 مرداد 97
0
سلام. من یک آشپزم و کارم اینه که غذاهای محلی و معروف کشورهای مختلف رو درست کنم. ایندفه که درباره گرجستانه تصمیم گرفتم غذاهای معروفش، خینکالی رو بهتون یاد بدم چجوری درست کنین. خینکالی درواقع از خمیر به همراه گوشت و ادویه تهیه میشه و غذای ملی گرجستان به حساب میاد. برای درست کردنش: خمیر ایمرتی تهیه میکنین و توش قارچ میزنین به همراه سبزی و سیب زمینی له شده. گوشتی که اونا استفاده می کنن معمولا گوشت خوک هست ولی میشه از گوشت گاو هم استفاده نمود و در ضمن، جعفری که میریزن در خینکالی آپشنال هست. در آخر خمیر رو که درست کردین گوشت و ادویه رو میریزن داخلیش به صورت توپ درمیارین میذارین تو فر. همین و بس
محمدعلی فراهانی 23 مرداد 97
2
در گرجستان حتما پول خورد و لاری به همراه داشته باشید. میگن برای سفر به گرجستان پولتون رو به دلار و بخش کوچکی از اون رو به لاری تبدیل کنید ولی با تجربه ای که من دارم پیشنهاد می کنم همه پولتون رو به لاری تبدیل کنید. اینطوری که شما در ایران ریالتون رو میکنین دلار و در گرجستان در صرافی های معتبر و خارج از فرودگاه، دلارتون رو میکنین لاری و بعد از اینکه سفرتون تموم شد قرار شد برگردین، اگر پولی مونده بود اونو به دلار تبدیل کنین و بیاین تو ایران به ریال تبدیل کنین. در گرجستان به هیچ وجه از دلار استفاده نکنین چون همه جا دلار هم قبول می کنن ولی کارمزد و این چیزا رو کم می کنن و علاناً شما ضرر می کنی.
ماریا 31 تیر 97
4
عاقا این هتل رومز تفلیس چقدر هتل شاخیه!!!! اصلا رو دستش هتل ندیدم. هتلی که میای شبیه نزدیک به 200 دلار براش هزینه میکنی بعد میری تو اتاق میبینی وان حموم داخله اتاقه. ینی همزمان رو تخت نشستی داری فیلم میبینی یک نفر هم جلوت داره حموم میکنه. آخه این چه وضعشه میای شبی 200 دلار پول میدی با خانواده یا دوستان بری بعد یکی داره جلوت حموم میکنه؟ ولی از حق نگذریم. هتلش خیلی خوب بود. رستورانش بی نظیر بود هم خیلی خوشگل بود هم برای وعده های صبحانه و ناهار و شام انواع غذاهای فست فودی و محلی رو داشت که بی نظیر بودن. نکته ای که خیلی مناسب بود موقعیت هتل بود که به همه جای شه شما دسترسی داشتی هم مرکز خرید نزدیکت بود هم ایستگاه مترو تا بتونی راحت به هرجا که بخوای بری. چنتا جاذبه خوب هم نزدیک هتل بود که میشد بدون وسیله نقلیه رفت و ازشون بازدید کرد. اگر اون مورد وان حموم در داخل اتاق و اون هم روبروی تخت خواب مشکل ندارین، این هتل رو پیشنهاد میکنم. تازه باشگاه هم داره و کلی دستگاه بدنسازی که استفاده ازش رایگان هم هست برخلاف اکثر هتل ها بخصوص هتل های ایرانی که باید به ازای هر ساعت یا نیم ساعت یک مبلغی رو پرداخت کنین.
ابوذر ابراهیمی 31 تیر 97
4
همانطور که میدانید، گرجستان بخاطر اینکه در همسایگی ایران قرار داره، آب و هوایی تا حدودی مشابه با ایران داره لذا فصل تابستان خیلی گرم و فصل زمستان هم خیلی سرده اونجا. ان موضوع باعث شده فصل تابستان گرجستان مملو از گردشگر بشه و در کنار اون، هزینه سفرتون هم خیلی بره بالا. من قصد داشتم در فصل زمستان سفر کنم که هزینه خیلی کمتری پرداخت کنم بابت تور، ولی بهم گفته بودن هوا اونجا خیلی سرده و اذیت میشی ولی من گوش نکردم و رفتم. شاید باورتون نشه ولی کل روزهایی که در گرجستان بودم هوا کاملا آفتابی بود و دمای هوا میشد گفت معتدل. یعنی قشنگ مثل بهار بود و عشق کردم. بهتره اگر شما هم میخواین مثل من در فصل زمستان به گرستان سفر کنید که هم شهر خلوت باشه و هم هزینه کمتری بدین، قبل از اینکه برین ببینین چه روزهایی هوا آفتابی هست و دماش مناسبه تو اون زمان سفر کنین. خداروشکر گرجستان ویزا هم نمیخواد و شما میتونی همین الان وسایلتو جمع کنی بری.
فرزانه 28 تیر 97
0
در شهر تفلیس یکی از بهترین مکان های دیدنی شهر که درواقع نوعی تفرجگاه محسوب میشه، پارک ریکه هست. پارک ریکه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری بوده و گردشگران علاوه بر داشتن چشم انداز به این کاخ، به پل صلح تفلیس که یکی از زیباترین پل ها به حساب می آید هم چشم انداز دارند. پارک ریکه مجموعه ای شامل پارکی با رقص آب و نورپردازی، اجرای موسیقی زنده، صفحه شطرنجی موزائیکی، دیوار صخره ای مصنوعی، پله های مارپیچی برای کودکان، سینمای بزرگ با ظرفیت 566 نفر، سالن تئاتر و کلی چیزای دیگه که ساعت ها باید در این این پارک بمونین تا از همه جاش بازدید و استفاده کنید. در ضمن چون پل صلح تفلیس نزدیک این پارک حتما بعد از بازدید از پارک یا قبل از بازدید از پارک، پل صلح تفلیس هم برین ببینین زیباست.
mahsa 13 تیر 97
3
اگر در کشور گرجستان به دنبال رستورانی با کیفیت، با قیمت معقول و محیطی مناسب هستید، رستوران ازو رو بهتون پیشنهاد می کنم. ازو یک کلمه گرجیه و به معنی حیاط هست و میشه گفت کاملا برازنده رستورانه. رستورانش اینطوریه که بیای حیاط خونتو میز و صندلی بچینی تبدیل کنی به رستوران. محیط رستورانش همچین حالتی داره ولی همیشه شلوغه و خیلی خوش میگذره اونجا. از نظر غذایی جالبه که بدونین غذاهاشون همه از مواد اولیه اورگانیک تهیه میشن و رستوران هم خیلی بر کیفیت غذاهاش تاکید داره و این خوبه. حتی مواد اولیه رستوران از بازار و اینجور جاها تامین نمیشه بلکه از کشاورزا و اونایی که مزرعه دارن تهیه میشه. ساعت کاری رستوران ازو هم همه روزه از ساعت 1 ظهر هست تا 12 شب و آدرسش هم در تفلیس، خیابات گرونتی کیکدوز
لیما 12 تیر 97
2
سلام ممنونم از محتوا بسیار پربارتون بسیار مفید بود. من قصد دارم آخر تابستون با تور گرجستان به این شهر زیبا سفر کنم قطعا با اطلاعاتی که شما در اختیارم گذاشتین خیلی سفر خوبی رو میتونم تجربه کنم
نیما 9 تیر 97
3
به شخصه در میان انواع غذاهای مختلف گرجستان که واقعا سلیقه ای هستند و شاید خیلی ها خیلی ها طعم غذاهاشون رو دوست نداشته باشن بخصوص برخی غذاها که از گوشت خوک داخلش استفاده میشه، غذای چیکن تاباکا در ظاهر شبیه به مرغ سوخاریه و حتی در روسیه خیلی محبوبه و همه جا هم سرو می کنن. اما فرقش اینه که این غذا رو در ظرف های قدیمی گرجی درست می کنن و مرغ رو اول کاملا سرخ می کنن بعد سوخاریش میکنن بعد با سیر و سس و ادویه های مختلف ترکیبش میکنن. بعد یک خوبی ای که این غذا داره اینه که یک وعدش قشنگ یک نفر رو سیر می کنه.
حمید حمیدی 23 خرداد 97
2
دوستان توجه کنید اگه رفتین باتومی اصلا و اصلا وارد دیسکو استار و اینفرنو نشید که کلاهبردارن و جیباتون رو خالی میکنن. و ایرانی ان. به دو لیدر هم به اسم سینا و سعید اعتماد نکنین. خیلی مواظب باشین
مهدی موذن 15 خرداد 97
0
نکاتی برای آن دسته از دوستانی که قصد دارند با خودرو به گرجستان سفر کنند: اول باید ماشین رو کاپوتاژ کنین. این پروسه که درواقع اجازه خروج ماشین از مرزهای بین المللی هست تقریبا یک ساعت زمان میبره. با مدارک ماشین میرین گمرک، کارهای اداریشو انجام میدین، بعد یه کارشناسی میاد ماشینو اوکی میده بعد که تایید داد میرین دوتا فیش بهتون میدن اونارو پرداخت میکنین که بعد از اون یه برگه میگیرین که همون کاپوتاژه و یکسال اعتبار داره. مرحه بعدی که دو ساعت تقریبا زمان میبره اینه که برین یه آژانس گردشگری ترجیحا در نزدیکی محل زندگیتون برین به همراه برگه کاپوتاژ و پاسپورت و مدارک دیگه. اونجا میگین برای کاپوتاژ و گواهینامه بین المللی اومدین و راهنماییتون میکنن پیش کی برین و چیکار کنین. دوتا فرم میدن بهتون یکی برای گواهینامه بین المللی و یکی هم برای پلاک بین المللی. این دوتا فرم یه هزینه قابل توجهی دارن(نسبت به هزینه ای که برای گمرک دادین). لازم به ذکره که باید راننده، مالک ماشین باشه و اگر میخواین کس دیگه ای با ماشینتون بره باید برین وکالت بدین بهش. مرحله بعدی اینه که برین ماشینو بیمه بین المللی بکنین هرچند برای کشور گرجستان نیازی نیست.
نازی 7 خرداد 97
0
غذاهای گرجی هم خوبن هم بدن. بستگی به رستورانی که میرین داره. متسفانه غذاهای گوشتیشون مثل کباب درصد بالایی رو پیاز تشکیل میده هرچند شیشلیک همچنان یکی از پرطرفدارترین غذاهای گرجستانه. غذاهای محلی مثل متسوادی، چاشوشولی و چاناخی از غذاهای معروف گرجی هستن.
فرهاد محمدی 8 اردیبهشت 97
1
کشور عالیو زیبایی هست مخصوط باتومی حتما دیدن کنید از پارک ساحلی و دولفینا ودیدن کلاب های شبانه
محسن حسینی 26 اسفند 96
0
گرجستان با مقاصد لوکس داخلی مثل کیش رقابت میکنه. شما هزینه ای که برای کیش میکنی رو میتونی یک تور لوکس گرجستان مثل تفلیس بگیری و بری تو لوکس ترین هتلشه و تا میتونی خرج کنی. خوشم اومد از گرجستان چون یه مقصد همه چی تمومه. میتونی بری تو لوکس ترین رستوراناش، لوکس ترین هتل هاش، تمام خدمات و امکاناتشو استفاده کنی، از تمام جاهای دیدنی و تفریحی شهر بازدید کنی و کلی خرید کنی باز میبینی اونقدری که فکر میکردی زیاد نشده خرجات. از همش بهتر اینه که چون گرجستان نیاز به ویزا نداره شما هم میتونین به صورت زمینی برین و هم میتونی از تورهای لحظه آخریش استفاده کنی که خیلی هزینتو میاره پایین.
ابراهیم 25 اسفند 96
1
داشتم راجب گرجستان نکاتی رو میخوندم. دیدم خوبه شما هم بدونین: خیابون های تفلیس یکی از امن ترین خیابون ها هستن چون پلیس دائما داره اونجا چرخ میزنه و رئیس جمهور گرجستان هم 9 سال تلاش کرد تا فساد رو از اونجا حذف کنه. فقر و بیکاری بزرگترین مشکل مردم گرجستانه و حتی مردم این کشور هم این حرفو میزنن و میشه گفت از هر 5 خانواده یکیشون فقیره و حتی نیازهای روزمرشو به سختی تهیه میکنه. این برام جالب بود که در ایران همه میخوان ازدواج کنن که از خانواده و محدودیتاش خلاص شن ولی در گرجستان حتی بعد از ازدواج با خانواده هاشون زندگی می کنن ولی مهم ترین دلیل اینکار اینه که اونایی که تازه ازدواج کردن توانایی زندگی مستقل رو ندارن و نمیتونن از پس مخارجش بربیان.
پیروز پیام 13 اسفند 96
1
هیچ جایی در گرجستان به غیر از رستوران سیسکویلی بهم به این اندازه خوش نگذشته بود. رستوران سیسکویلی یک رستورانیه که در سال 2002 تاسیس شده و فقط غذاهای گرجی اونم با بهترین کیفیت سرو می کنه که مردم می تونن از ساعت 9 صبح تا 3 صبح برن اونجا و همه غذاهاشو بخورن چون خیلی خوشمزس. رستوران سیسکویلی مجموعه از آبشارها داره که طبیعی هستن، کلی وسایل عتیقه دار که ظاهر خوبی رو به محیط رستوران داده. اگر هم ماشین دارین این رستوران پارکینگ اختصاصی رایگان داره. چیزی که باعث شد از این رستوران خیلی خوشم بیاد این بود که داشتم غذا میخوردم یهو صدای آهنگ های محلی گرجستان اومد و چند نفر با لباس محلی اومدن و شروع کردن به رقصیدن. خیلی باحال بود خوشم اومد از این کار. در ضمن اگر میخواین برین این رستوران، آدرسش خیابان بلیاشویلیه که در منطقه دیگومی قرار داره.
عبدالرضا مصلی 21 مرداد 96
0
اگر علاقه مند به بازدید از کلیسا در گرجستان هستید، 5تا کلیسای تاریخی رو بهتون معرفی میکنم که حتما ببینین. اولین کلیسا کایسای آنچیسخاتی هست که در تفلیس واقع شده. این کلیسا در دوران پادشاهی داچی که میشه قرن شش اینطورا ساخته شده. اگر یک سر به موزه ملی گرجستان بزنید یچی میبیند با نام تمثال آنچا که ساخت این کلیسا از اون الهام گرفته. دومین کلیسا کلیسای سیونی نام داره. این کلیسا که خیلی هم پربازدیده آقا محمد خان قاجار در سال 1795 تخریبش کرد و قبل از اونم زلزله و چیزای دیگه تخریبش کرده بودن. گفته میشه کلیسای سیونی عمری ده هزار ساله داره. سومین کلیسا، کلیسای کاشوتی نام داره که قدمتش بالای 100 ساله. چیزی که این کلیسا رو خیلی محبوب کرده معماری جذابشه و نقاشی هایی که گدیاشویلی در سال 1948 بر روی دیوارهاش کشیده. چهارمین کلیسا اسمش سخته. کلیسای اسمیندا سامبا نماد شهر تفلیسه و برای مردم این شهر از اهمیت بالایی برخورداره. این کلیسا 50 متر فقط ارتفاعشه و باعث شده شما هرجای تفلیس که باشین این کلیسا رو مشاهده کنین. کلیسای اسمیندا سامبا در گذشته محل اقامت خاندان سلطنتی بوده برای همین چنتا بخش شامل هتل، صومعه، 9تا کلیسای کوچک و مدرسه الهیاته. در ضمن ظاهری که این کلیسا داره میگن در دنیا نظیر نداره. پنجمین کلیسای قدیمی و خوب تفلیس کلیسای متختی هست که در کنار مسجمه پادشاه واختانگ قرار داره و خیلی معروفه. این کلیسا در قرون وسطی ساخته شده. کلیسای متختی چهارتا ستون و سه تا محراب داره که خیلی قشنگه و وقتی کنار این کلیسا وایسین میتونین ناریکالا رو هم ببینین. جالبه که میگن در گذشته یک نفر بوده که دینشو از مسیحیت کرده زرتشتی و در این کلیسا شکنجه شده و همونجا دفن شده.
امران 18 مرداد 96
2
جینو پارادیس رو نمیدونم شنیدید یا نه ولی این نام، نام یکی از بزرگترین و بهترین پارک های آبی گرجستانه که در شهر تفلیس قرار داره. جینو پارادیس کلا به شش قسمت تقسیم میشه که هرکدوم هم قسمت های مختلفی دارن. یک بخش برای کودکان، یک بخش برای استخر و شنا کردن در کنار سرسره ها، یک بخش که شبیه ساحل درستش کردن و خیلی خوبه و کلی چیزای دیگه. خوبیه پارک آبی جینو پارادیس اینه که از ساعت 12 ظهر تا 10 شب میتونین یه بند اونجا باشین و از تمام امکاناتش نهایت استفاده رو ببرین. در کنار سونا و جکوزیشو اینا، کلی کافه و رستوران داره که در اکثر مواقع جشن ها و مراسم های هیجان انگیزی داخلشون برگزار میشه.
متین کاشانی 14 مرداد 96
1
در طول سفرم به تفلیس، از چند نفر پرسیدم برای یک مرکز خرید خوب که همه چی داشته باشه و ارزون باشه تقریباً. همه مرکز خرید اوراسیا رو معرفی کردن. اگر در تفلیس به دنبال این مرکز خرید بودین برین خیابان عمر خیزانیشولی 15 اونجا میبینیدش. مرکز خریدش اونقدر بزرگ نیست ولی من هر چیزی که به دنبالش بودم رو اونجا پیدا کردم. یک خوبی ای که مرکز خرید اورسیا داره اینه که فروشنده هاش مظلومن و راحت میشه با یکم چونه زدن کلی تخفیف گرفت ازشون. ولی خدایی مردم با انصافی هستن. ازشون که پرسیدم اومدن قیمت خرید جنساشون و سودی که میذارن روشو به نشون دادن. در ضمن اگر دنبال چیزای برند و لوکس هم میگردین تو این مرکز خرید میتونین پیدا کنین چون بالای 100 تا فروشگاه در این مرکز خرید فعاله که برخیشون که دیده بودم، برند های لوکس و خفن بودن هرچند توشون خیلی خلوت بود.
مرجان س 11 مرداد 96
3
پارک آستارا یک مجموعه بی نظیر در تفلیسه که بهترین خاطره سفر به این شهر رو برام رقم زد. یک مجموعه بزرگ و بی نظیر که روی تپه ای قرار داره که چشم اندازه زیبایی هم از شهر ارائه میده. این مجموعه کلی رستوران و کافی شاپ قرار داره. از تفریحاتش هم بگم میشه که زمین تیراندازی، سینای 7 بعدی و سالن تئاتر و پینگ پنگ اشاره کرد. ولی جذاب ترین قسمتش بخش کارتینشگه. یه زمین بزرگ که برای کودک و بزرگسال ماشین داره و تو اون منطقه کوهستانی میتونین کارتینگ هیجان انگیزی رو تجربه کنین
الناز احمدی 23 تیر 96
1
با دوستان رفته بودیم تفلیس که خیلی خوش گذشت. برای خرید کردن دنبال مراکز خرید مختلف شهر بودیم که بهمون گفتن برین خیابان پکینی. رسیدیم به خیابان پکینی دیدیم پکینی یه خیابون بزرگه که دو طرفش کلی فروشگاه داره که هم جنسای تقلبی و ارزون میشه پیدا کرد به عنوان سوغاتی و هم چیزهای گرون و لوکس چون خفن ترین برندهای خارجی هم تو این خیابون شعبه دارن. در ضمن لابلای فروشگاه ها کلی رستوران و فست فود وجود داره که خداوکیلی غذاهاشون باکیفیت بودن و نسبت به قیمتشون واقعا میارزیدن.
نسيم هوري 21 تیر 96
4
متاسفانه یک بار تفلیس رو 5 روزه رفتم و از بابت هزینه ای که کردم پشیمونم. تفلیس نهایت 3 روز زمان میخواد تا از جاهای معروف و خوبشض بازدید کنید، چنتا تفریح و یک خرید. بیشتر از 3 روز فقط حوصلتون سر میره.
کامران 16 تیر 96
1
به شخصه هرچی خرید زیاد داشته باشم بخصوص اگر گرون باشه میرم گرجستان. مراکز خریدش همه چی داره و برچسب قیمتیش هم علاوه بر تخفیف، میشه چونه هم زد مخصوصا در خرده فروشیاش. کلا خرید در گرجستان خیلی به صرفه تره.
m.gooli 10 تیر 96
3
اگر عاشق جاهای تاریخی و کلیسا هستین برین گرجستان وگرنه غیر از اینا چیز خاصی نداره برای دیدن مگر اینکه هدفتون آب و هوا، فرهنگ، غذاهای محلی و صنایع دستی گرجستان باشه.
سجاد 23 خرداد 96
0
همه گرجستان رو با شهرهای تفلیس و باتومی میشناسن. ولی شهرهای دیگری هم هستن که حتی خیلی زیباتر و جالب تر از تفلیس و باتومین. پیشنهاد میکنم اگر خواستین برین گرجستان از شهرهای دیگرش مثل ساوانا که شهر ساحلی هست و در میان عروس و داماد ها بخاطر چشم انداز زیبا و رستوران های خیلی خوبش محبوبه هم بازدید کنید.
مهدی 21 خرداد 96
3
برای خرید در گرجستان بهترین مرکز خرید که همه چی تموم باشه مرکز خرید تفلیس ماله. ئلی اگر به دنبال سوغاتی و صنایع دستی و چیزای سنتی گرجی هستین، درای بریج مارکت بهترین گزینس. یه مرکز خرید سنتی و قدیمی که فقط صنایع دستی میفروشه.
الناز 19 خرداد 96
3
5باری میشه به گرجستان و شهرهای باحالش سفر کردم ولی میخوام یه نکته ای رو بهتون بگم. اگر میخواین به گرجستان سفر کنین بدونین که گرجستان هم بخاطر موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هواییش هم روزای سرد و برفی و بارانی داره و هم روزای گرم. فصل بهار مثله ایران بهترین فصل سفر به گرجستانه چون هوا معمولیه نه اونقدر سرد و نه اونقدر گرم ولی اواخر بهار شاید بارون بباره. کلا شرایط آب و هوایی گرجستان تا حدود زیادی مثل ایرانه.
محسن اعلائی 16 خرداد 96
1
دوستانی که میخوان برن گرجستان اگر روزی رفتین تفلیس حتما سری به رستوران لولیتا بزنین. این رستوران از رستوران های باحال شهره که خیلی محیط جذابی داره. دوتا قسمت داره رستوران که یکیش باغ طوریه، روبازه و مناسب دونفره هاس هرچند ما به صورت گله ای رفتیم. یک قسمت هم داره تالار طوره و بالای رستورانه. اینجا قسمتیه که میشه گفت وی ای پیه. هم محیطش لوکس تره هم اکثر موقع ها موسیقی زنده هم دارن که باید هزینه جداگانه ای برای اون بدین. غذاهاشم خیلی خوب بودن ولی قیمتشون یکم بالا بود که میگفتن کیفییمون درعوض خوبه و اینا. خلاصه که تجربه خوبی بود پیشنهاد میکنم حتما برین.
مهدی محمدی 15 خرداد 96
1
با تجربه ای که من از سفر به گرجستان دارم به نظرم اگر شما هم روزی به این کشور سفر کردین بجای اینکه پولتونو خرج غذاها و رستوران های گرجی کنین صرف سوغاتی ها و صنایع دستی گرجستان کنین. تنوع صنایع دستی بسیار بالاس و خیلی چیزهای کوچک و بزرگ و بسیار شکیل با قیمت های مناسب وجود داره که بهترین گزینه هم برای سوغاتی به حساب میان.
کریم حسینی 8 خرداد 96
3
اینکه گرجستان به سبک های موسیقی و کلاً به موسیقی شهرت داره شکی نیست. ولی وقتی این موضوع براتون اثبات میشه که در جشنواره جم فست شرکت کنین. از نظر خیلی ها بهترین فستیوال گرجستانه که معمولاً اواسط مرداد برگزار میشه. در کنار دی جی های گرجی، برخی از معروف ترین دی جی های دنیا هم در این فستویال برنامه اجرا میکنن که خیلی خوش میگذره.
محمد 8 خرداد 96
2
فرهنگ و آداب و رسوم گرجی ها خیلی خوبه. حتما یکبار قبل از اینکه به این کشور سفر کنین اطلاعاتی راجع به فرهنگشون داشته باشین چرا که فرهنگشون در عین جالب بودن ممکنه در صورت رعایت نکردن عواقب بدی هم داشته باشه
شهره رهبر 7 خرداد 96
4
دوستان عزیز به هیچ وجه اگر رفتین گرجستان پارک آب آکوا پارک که در شهر تفلیس هست رو نرین. نمیدونم اونموقع اینطوری بود یا کلا اینطوریه ولی خیلی محیط کثیف و عجیبی داشت. شاید من خیلی حساسم ولی اگر با این موضوع اوکی هستین واقعا پارک آبی هیجان انگیزی و جالبی بود.
سارا علیزاده 6 اردیبهشت 96
1
هتل بیلتمور بهترین هتل گرجستانه. در واقع یه آسمان خراشه که در بخش قفقاز قرار داره و یه هتل همه چی تمومه. بهترین ویو رو ارائه میده. بهترین خدمات و امکانات رو داره. از استخر و سوناش تا اتاق های لوکس و بی نظیر. فقط تنها مشکلی که هتل بیلتمور داره قیمتشه که نزدیک به 600 دلار برای هرشب اقامت باید پرداخت کنین که یکم زیاده ولی درکل هتل خوبیه.
ادمین 6 اردیبهشت 96
0
باید توی گوش به زنگ سفر عضو بشید.
پدرام 6 اردیبهشت 96
3
گرجستان یا "ساکارتول" به انگلیسی میشه Sakartvelo واقعا کشور خاص و عجیبیه. اولین نژاد انسان نما روی زمین که نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار سال پیش میشه در این کشور زندگی میکردن. اگر از علاقه مندان به موسیقی هستین گرجستان میتونه یکی از بهترین مقصدها باشه چون نزدیک به 60 زبان موسیقی در گرجستان وجود داره. توصیه میشه حتما در جشنواره موسیقی الکترونیک جم که در تاریخ 9 تا 12 آگوست برگزار میشه شرکت کنین.
پانیذ 5 اردیبهشت 96
1
گرجستان جز کشور هایی هست که حمل و نقل با وسایل عمومی در اون خیلی کمه به خاطر همین کل خیابوناشون سنگ فرشه و همه با دوچرخه این ور و اون ور میرن
امیر علی 5 اردیبهشت 96
1
تجربه یه سفر خانوادگی عالی به گرجستان داشتم، از کلیسا های سیونی، کاشوتی، متخی، اسمیندا سامبا حتما دیدن کنید.
آرمان 5 اردیبهشت 96
0
هتل پرفرنس هالینگ واقعا هتل بی نظیریه. اتفاقی تصمیم گرفته شد لوکس ترین تور گرجستان رو برای سفر انتخاب کنیم و این هتل رو برامون انتخاب کردن. یک هتل بسیار بزرگ لوکس که از بیرون نماشو دیدم کف کردیم انقدر خوشگل و جذاب بود. این هتل یک خوبی ای که داره اینه که داخل شهر نیست و اطراف تفلیسه برای همین اونایی که در این هتل اقامت می کنن از شلوغی شهر به دور هستن که خودش نکته مثبتیه. تازه برای رفتن به داخل و شهر و جاهای مختلف میتونین از خدمات تاکسیرانی هتل استفاده کنین که رایگانه و اتومبیل های لوکسی هم دارن. این هتل دوتا استخر سرپوشیده داره، سالن بدنسازی داره، اتاق کنفرانس داره و کلی امکانات دیگه و برای اینکه بخواین در این هتل اقامت کنین علاوه بر اینکه بایستی از قبل رزرو کنین، شبی هم از 400 لاری شروع میشه. در کل ما خیلی راضی بودیم و به نظرم این هزینه برای همچین هتل با کلی امکانات میصرفه
ادمین 5 اردیبهشت 96
0
خیر
ساغر کبیری 5 اردیبهشت 96
5
به شخصه گرجستان رو حال نمیکنم با تور برم. انقدر کلیسا و صومعه سرا و جاهای دیدنی داره یبار با تور رفتم همش بردن این کلیسا اون کلیسا. تهش دوتا شهربازی بردن و یجای دیدنی که منظره زیبایی داشت. تازه کلی هم هزینه تورم شد. ولی وقتی بدون تور سفر کنین تهش میرین دوتا کلیسای تاریخی خفن مثل صومعه جواری و کلیسای گرگتی میبینین بقیه روزها رو توی تفریحات گرجستان سپری میکنین. تفلیس شهربازی و پارک آبی خفنی داره که خیلی لذت بخشه. رستوران ها و غذاهای محلی جالبشون هم که جای خودشونو دارن. ولی کلیسای جواری رو حتما ببینین چون اون منطقه پایتخت سابق گرجستان بوده و معماری قرون وسطایی باحالی اونجا هس.
شبنم 31 فروردین 96
0
تفلیس دشت های زیبایی داره برای همین خیلی ها میرن پاراگلایدینگ و این چیزا که طبیعت زیبای شهر رو ببینن. اما اگر حوصله این چیزا رو ندارین میتونین برین تله کابین. تله کابین Aerial محبوب ترین تله کابین تفلیسه که اکثر وقتا هم شلوغه. این تله کابین سمت چپ رودخانه متخی قرار داره و اگر خواستین ازش استفاده کنین خوبه که بدونین هزینه بلیطش هم ارزونه و 5 لاریه. هم یه تفریح باحالیه. هم منظره زیبایی رو میبینین و هم میتونین برین تو ایستگاه هاش غذا و نوشدینی بخورین.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما