امتیاز 5 از 5 | از بین 3223 امتیاز دهنده به تور گرجستان

تور گرجستان

تور گرجستان ارزان ارائه شده توسط معتبرترین آژانس های مسافرتی ایران با بهترین امکانات در سایت لحظه آخر. در این صفحه می توانید جزئیات برگزاری تورهای گرجستان را به همراه قیمت، هتل های رزروی و مدت زمان اقامت مشاهده کنید و خریدی مطمئن را انجام دهید. 


مقالات مرتبط

مطالب مرتبط دیگر

کلوب چیست

گرفتن ویزای گرجستان آسونه؟

پارک آبی آکوا باتومی

سرسره های پارک ابی گرجستان

هزینه بلیت پارک آبی گرجستان

نحوه گرفتن ویزای گرجستان

مجسمه عشق

در گرجستان از کجاها بازدید کنیم؟

وسایل پارک ابی گرجستان

هزینه بلیت پارک ابی گرجستان

  • تور گرجستان
  • مقایسه قیمت
  • اطلاعات و موقعیت
  • اطلاعات پرواز
  • آب و هوا
  • اطلاعات تکمیلی

گرجستان کشوری در شمال ارمنستان است که به دلیل ارزان بودنِ هزینه سفر، خوش آب و هوا بودن و وجود جاذبه های تاریخی و تفریحات بی نظیر در میان ایرانیان از محبوبیت زیادی برخوردار است.

شرایط اخذ ویزای گرجستان

گرجستان همچون برخی از کشورهای دیگر به لطف قراردادی که وجود دارد "لغو روادید" شده و ایرانیان می توانند بدون نیاز به ویزا به گرجستان سفر کرده و حداکثر 45 روز در خاک این کشور حضور داشته باشند. گردشگران می توانند هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی به گرجستان سفر کنند، توریست های تور گرجستان زمینی باید از کشور ارمنستان عبور کنند چرا که عبور از کشور آذربایجان نیاز به اخذ ویزا دارد. 

نکاتی که در سفر به گرجستان باید بدانید

1) مردم گرجستان مسیحی هستند لذا کلیساها از اهمیت بالایی برای آن ها برخوردار است از همین رو گردشگران هنگام بازدید از کلیساها باید پوشش مناسبی داشته باشند.

2) بخاطر مسائلی که وجود دارد، توصیه می شود گردشگران با هیچکس درباره روسیه، اوستیای جنوبی و آبکازیا صحبتی نکنند چراکه این صحبت ها به دعوا کشیده می شوند.

3) غذاهای گرجی از جمله غذاهایی هستند که به ذائقه ایرانیان سازگار نبوده و به ندرت گردشگرانی پیدا می شود که از غذاهای گرجی راضی باشد. این نکته را در نظر بگیرید که گرجی ها همواره علاقه مند به پرسش از گردشگران بابت غذاهای گرجی هستند لذا از آنجایی که غذاهای گرجی ممکن است برایتان خوشایند نباشد به گرجی ها نگویید که غذاهایشان بدمزه است چراکه به شدت ناراحت می شوند.

4) همواره در سفر به گرجستان از آب های معدنی و لبنیات پاستوریزه شده استفاده کنید چون در گرجستان نوعی عفونت معده وجود دارد که در اثر استفاده از آب شیر، دریاچه، جکوزی، لبنیات پاستوریزه نشده و میوه ها سبزیجات خام منتقل می شود.

5) در چند سال اخیر، آمار جرایم در گرجستان به شدت پایین آمده و گرجستان جزء امن ترین مقاصدی است که گردشگران می توانند با خیال راحت در سطح شهر قدم بزنند.

تور لحظه آخری گرجستان

همانطور که گفتیم، برای سفر به گرجستان بخاطر "لغو روادید" نیازی به اخذ ویزا نیست لذا یکی از مزایای عدم نیاز به ویزا، ارائه تورهای لحظه آخری است. در دوران کم گردشگر، تور گرجستان لحظه آخری به وفور ارائه می شود تا گردشگران بتوانند با هزینه به مراتب کمتری به این کشور سفر کنند.

 

قیمت تور گرجستان

گرجستان جزء کشورهایی است که ایرانیان می توانند بدون ویزا به آن سفر کنند. عدم نیاز به اخذ ویزا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه گردشگران شده و بطور کلی، هزینه تور گرجستان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است. گردشگران در صورتی که قصد دارند با استفاده از تور به گرجستان سفر کنند، دو نوع تور قابل خریداری است:

تور هوایی گرجستان

بسته به شهری که برای سفر انتخاب می کنید (تفلیس یا باتومی) لیستی از ایرلاین های مختلفی قابل انتخاب است. برخی از ایرلاین ها داخلی هستند که مستقیم از مبدا تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی ره) به مقصد تفلیس یا باتومی می روند. اما ایرلاین های خارجی در کنار هزینه بیشتری که برایشان پرداخت می کنید، مستقیم به گرجستان نمی روند چراکه هر ایرلاین موظف است ابتدا به کشور خود رفته و سپس به مقصد برود بطور مثال در صورت انتخاب ایرلاین ترکیش (Turkish Airline)، هواپیما ابتدا به شهر استانبول می رود سپس به مقصد تفلیس یا باتومی پرواز می کند.

همچنین گردشگران هنگامی که وارد فرودگاه تفلیس یا باتومی می شوند می بایست زمانی را منتظر باشند تا ویزایشان مهر زده شود.

تور زمینی گرجستان

گردشگرانی که تورهای زمینی گرجستان را انتخاب می کنند هزینه به مراتب کمتری نسبت به تورهای هوایی پرداخت می کنند اما این کاهش هزینه باعث شده گردشگران زمان قابل توجهی را در مسیر تا گرجستان باشند که از جاده های نه چندان ایمن و پر پیچ و خم عبور می کنند. همچنین ممکن است خیلی ها توانایی تحمل نشستن ساعت ها بر روی صندلی اتوبوس را نداشته باشند هرچند درصورتی که همسفران خوبی به تورتان بخورد، میسر سفر یکی از لذت بخش ترین و خاطره انگیزترین قسمت های سفر به گرجستان خواهد بود.

برای گرجستان تورهای لحظه آخری نیز ارائه می شود. تور آفری گرجستان چه به صورت هوایی چه به صورت زمینی هزینه کمتری نسبت به تور عادی دارد و در صورتی می توانید این تور را اخذ کنید که چمدان به دست منتظر ارائه تخفیف هستید چراکه ممکن است همان روز ممکن است فردایش به سمت فرودگاه یا ترمینال بروید. همچنین تورهای لحظه آخری در دوران شلوغ و پرگردشگر گرجستان ارائه نمی شود.

موقعیت جغرافیایی گرجستان

همان طور که پیش تر اشاره کردیم گرجستان در شمال ارمنستان واقع شده است، این کشور کوهستانی بوده و به همین دلیل تابستان های نسبتاً خنک و زمستان های بسیار سرد همراه با بارش برف دارد. برای سفر به گرجستان گردشگران می توانند هم از دلار هم از لاری (واحد پولی رایج گرجستان) استفاده کنند اما با توجه به اینکه استفاده از دلار در بازارهای محلی و استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی شامل کارمزد نیز می شود، گردشگران ضرر خواهند کرد لذا پیشنهاد می شود پس از تبدیل ریال به دلار، بخشی از دلار خود را در صرافی های معتبر گرجستان به لاری تبدیل کنند.

گردشگران تور مسافرتی گرجستان برای تردد در سطح شهر هم می توانند از خودروهای اجاره ای با ارائه گواهینامه بین المللی استفاده کنند و هم می توانند از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند. استفاده از اتوبوس و مترو هزینه مشخص و ثابتی دارد اما گردشگران در صورتیکه قصد دارند از تاکسی استفاده کنند بایستی همواره مراقب کلاهبرداری تاکسیرانان باشند. نرخ تاکسی برای اکثر مسیرها ثابت است و پیشنهاد می شود گردشگران از آن ها اطلاع داشته باشند اما با اینکه تاکسیرانان می بایست از تاکسی متر استفاده کنند، مشاهده شده درصد قابل توجهی از تاکسی ها فاقد تاکسیمتر هستند پس خوب است پیش از سوار شدن، گردشگران تور های گرجستان نسبت به قیمت آن اطلاع پیدا نمایند.

گرجستان هتل های زیادی دارد و طبق نظر گردشگرانی که قبلا در هتل های گرجستان اقامت داشتند، پیشنهاد می شود هتل های 4 ستاره و 5 ستاره جهت اقامت انتخاب شود چراکه هتل های 3 ستاره به پایین جالب نبوده و هزینه پرداختی نسبت به امکانات و خدمات دریافت شده معقول نمی باشد.

مهم ترین دیدنی های گرجستان

گرجستان جاذبه های گردشگری مختلفی دارد که پل صلح، شهر سنگی اوپلیستیخه، شهر سیقناقی، پارک آبی تفلیس و محله حمام ها از بهترین و محبوب ترین جاهای دیدنی گرجستان هستند که پیشنهاد می شود حتماً از آن ها بازدید شود.

گردشگران برای سفر به گرجستان، هم می توانند تور گرجستان زمینی را اخذ کنند و هم می توانند از تور گرجستان هوایی استفاده کنند. اما بخاطر اینکه گردشگران چند روز را می بایست در مسیر سفر سپری کنند، تورهای هوایی در میان گردشگران گرجستان محبوب تر هستند لذا خوب است در ادامه با برخی از ایرلاین هایی که از مبدا تهران به مقصد گرجستان پرواز دارند آشنا شوید.

ایرلاین هایی که از مبدا تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)) به مقصد تفلیس (فرودگاه بین المللی تفلیس) می روند:

هواپیمایی تابان (Taban Air)

هواپیمایی قشم (Qeshm Air)

پگاسوس ایرلاین (Pegasus Airlines): توقف در شهر استانبول.

آذربایجان ایرلاین (Azerbaijan Airlines): توقف در شهر باکو.

ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines): توقف در شهر استانبول.

لازم به ذکر است برای مقصد باتومی (فرودگاه بین المللی باتومی) از مبدا تهران تنها ایرلاین ترکیش (Turkish Airlines) پرواز دارد که در شهر استانبول توقف خواهد داشت.

آب و هوای گرجستان

گردشگران در هر فصلی می توانند به گرجستان سفر کنند اما خوب است پیش از سفر به این کشورِ خوش آب و هوا، اطلاعاتی راجع به آب و هوای شهر در ماه های مختلف سال داشته باشید تا در هر موقعی که خواستید سفر کنید، لباس مناسب برده و به راحتی از همه جاذبه های دیدنی گرجستان بازدید کنید.

گرجستان در هر فصل، علاقه‌مندان خود را دارد. در فصل زمستان، گرجستان شاهد بارش سنگین برف بوده و شهرهای توریستی تفلیس و باتومی سفیدپوش می شوند. میانگین دما در فصل زمستان زیر 10 درجه بوده و اکثراً بین 2 تا 8 درجه می باشد که لازم به ذکر است دمای هوا در سردترین شرایط بخصوص شب ها تا 0 درجه و گاه تا 3- درجه سانتی گراد هم کاهش می یابد. به لطف کوه ها، دشت ها و سفیدپوش شدن گرجستان، فصل زمستان بهترین زمان سفر به گرجستان برای علاقه‌مندان به ورزش های برفی مانند اسکی است.

بهترین فصل سفر به گرجستان

در فصل بهار آب و هوای گرجستان به سمت گرم شدن پیش می رود. در برخی از روزهای فصل بهار گرجستان شاهد بارندگی های متعدد است لذا توصیه می شود در صورت سفر به گرجستان در فصل بهار لباس مناسب و چتر نیز به همراه داشته باشید. فصل بهار را می توان مناسبت ترین زمان سفر به گرجستان نامید چراکه آب و هوا نه به گرمی تابستان و نه به سردی زمستان بوده و هنوز شهرهای تفلیس و باتومی مملو از گردشگر نشده اند لذا به طبع این موضوع، هزینه سفر به گرجستان نیز کمتر از فصل تابستان خواهد بود.

فصل تابستان گرانترین زمان سفر به گرجستان است. گرجستان در فصل تابستان بهترین آب و هوا را دارد و علاقه‌مندان به تفریحات تابستانی مانند قایق سواری در سواحل باتومی، پاراگلایدینگ و دیدن منظره سرسبز دشت های گرجستان در این فصل سفر می کنند. در فصل تابستان دمای هوا بین 25 تا بیش از 32 درجه سانتی گراد متغیر است پس اگر قصد دارید در فصل تابستان به گرجستان سفر کنید، خود را برای شهری مملو از گردشگر به همراه هزینه های به مراتب بالاتر نسبت به سایر فصول آماده کنید.

در فصل پاییز، گرجستان بیشترین بارندگی را دارد. گردشگران کمتری در این فصل به گرجستان سفر می کنند لذا هم شهر از نظر شلوغی خلوت می شود و هم هزینه سفر به گرجستان کاهش می یابد اما شاید بخاطر بارش شدید باران، گردشگران نتوانند به راحتی در سطح شهر به گردش بپردازند.

گرجستان کشوری با بیشترین کلیساهای ثبت شده در یونسکو

بیشترین جاذبه های دیدنی و تاریخی گرجستان را کلیساها تشکیل می دهند. کلیساها در میان مردم گرجستان از اهمیت بالایی برخوردارند. برخی از کلیساها به نمای زیبا و برخی هم به گذشته عجیبی که دارند معروف هستند. در ادامه با برخی از معروف ترین کلیساهای گرجستان آشنا خواهید شد.

بازدید از جالب ترین کلیساهای جهان در تور گرجستان

در سفر به گرجستان با صدها کلیسا روبرو می شوید که هر کلیسا زیبایی و تاریخچه خاص خود را دارد. مردم گرجستان به کلیساهای خود به شدت اهمیت می دهند و برای بازسازی و یا ساخت هر کلیسا دقت و هزینه بالایی را خرج می کنند. همچنین مانند کلیسای صخره ای، کلیساهایی را مشاهده خواهید کرد که در جاهای عجیب بنا شده و هرکسی هم نمی تواند از آن بازدید کند.

کلیسای جامع مقدس ترینیتی

کلیسایی معروف به "سامبا" واقع بر روی تپه "الیا" که توسط نیکوکاری ناشناس در سال های 1995 تا 2004 ساخته شده و سومین کلیسای ارتدوکس مرتفع جهان است که به نماد "تولد دوباره مذهب ارتدوکس" تبدیل شده است.

کلیسای آنچیسخاتی باسیلیکا

با بیش از 15 قرن قدمت، به عنوان قدیمی ترین کلیسای تفلیس شناخته می شود که از پربازدیدترین جاذبه های تاریخی گرجستان به حساب می آید. در داخل کلیسای آنچیسخاتی باسیلیکا نقاشی های زیادی وجود دارد که بیش از 400 سال از عمر آن ها گذشته و قیمت های میلیون دلاری دارند.

کلیسای صخره ای گرجستان

یکی از کلیساهای منحصر گرجستان که در ارتفاع 40 متر و بر روی صخره ای عظیم ساخته شده است. داستان از اینجا شروع می شود که در قرن چهارم میلادی اکثر مردم گرجستان بت پرست بودند و مسیحی ها کلیسا را بر روی صخره ساختند تا بت پرستان نتوانند آن را ویران کنند.
جالب است بدانید تا سال 1944 کسی راجع به این کلیسا نمی دانست تا اینکه دو باستان شناس پا به این کلیسا گذاشتند و بعد از آن، چندین بار کلیسای صخره ای مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. همچنین گفته می شود در گذشته راهبه ای با نام ماکسیم در این کلیسا زندگی میکرده و هفته ای دوبار جهت دیدن مردم از کلیسا به سمت پایین صخره می آمده و در باقی روزها، طرفدارانش برای او آب و غذا می بردند.
این کلیسا قوانین عجیبی دارد بطور مثال خانم ها نمی توانند از کلیسا بازدید کنند و برای بازدید گردشگران خارجی هم محدودیت تعداد وجود دارد. جالب است بدانید فردی عکاس قصد داشت از این کلیسا عکس بگیرد که برای این کار مجبور شد 4 روز و 7 ساعت دعا بخواند تا ماکسیم به او اجازه بازدید و تهیه عکس از زندگی شخصی اش در این کلیسا بدهد.

کلیسای متخی گرجستان

در گرجستان، کلیسای متخی به عنوان نماد مذهب ارتدوکس شناخته می شود. کلیسا در اواسط قرن 13 میلادی توسط پادشاه "سنت دمتریوس دوم" ساخته شده و بارها مورد حمله قرار گرفته و آسیب دیده است. جالب است بدانید کلیسا چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اما همچنان بازسازی کامل آن تمام نشده است.

کلیسای کاشوتی

اگر میخواهید درباره تاریخ مردم گرجستان و گذشته غم انگیز آن ها بدانید، از کلیسای کاشوتی بازدید کنید. کلیسای کاشوتی به عنوان زیباترین کلیسای شهر تفلیس شناخته می شود که اوایل قرن 20 میلادی ساخته شده و در طول جنگ های کوتاه گرجستان آسیب دیده است اما پس از پایان جنگ مورد بازسازی قرار گرفته و امروز با نقاشی هایی که دارد و به خصوص ظاهرش، بیانگر تاریخ مردم گرجستان و گذشته دردناک آن ها است.

سوالات متداول تور گرجستان

برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا داریم؟

در چند سال اخیر بخاطر پیمانی که بین کشورهای همسایه صورت گرفته، گردشگرانی که قصد دارن به گرجستان سفر کنن نیازی به دریافت ویزای توریستی نداشته و ویزا در فرودگاه یا مرز صادر می شود. به همین دلیل گرجستان یکی از مقاصدی است که گردشگران می توانند تورهای لحظه آخری آن را با قیمتی به صرفه خریداری کنن.


بهترین زمان سفر به گرجستان چه موقعی است؟

گرجستان آب و هوایی شبیه به ایران دارد، سفر به این کشور در ماه های بهار و پاییز مناسب تر می باشد چرا که در فصل زمستان، هوا به شدت سرد و در فصل تابستان شهر غرق در آفتاب سوزان است. همچنین در فصل تابستان به دلیل حضور تعداد زیاد گردشگران، شهر بسیار شلوغ می شود و برای بازدید از مکان های دیدنی باید زمان زیادی معطل شوید. همچنین هزینه سفر به گرجستان در فصل بهار و پاییز، کمتر از تابستان است.


در سفر به گرجستان لاری ببریم یا دلار؟

از آن جایی که تبدیل دلار به لاری در کشور گرجستان بسیار اقتصادی تر می باشد، بهترین راه این است که مقدار کمی از پولتان را در ایران تبدیل به لاری کنید و بقیه پولتان را موقع رسیدن به این کشور، در صرافی های مطمئنی که تورلیدر معرفی می کند تبدیل کنید. 


شهرهای ساحلی گرجستان

باتومی و آناکلیا مهم ترین شهرهای ساحلی گرجستان هستن که علاوه بر امکانات رفاهی، تفریحات هیجان انگیزی هم دارن. 


ارزان ترین شهر گرجستان برای سفر کدام شهر است؟

به طور کلی گرجستان جزء مقاصد توریستی ارزان قیمت هست، اگر می خواهید سفری ارزان را به این کشور تجربه کنید، باید دور شهرهای معروف آن نظیر باتومی و تفلیس را خط بکشید چراکه این شهرها به دلیل جذب تعداد زیاد توریست، نسبت به دیگر شهرهای گرجستان گران تر هستند.

برای سفر ارزان به گرجستان می تونید شهرهایی مثل زوگدیدی، گوداوری، بورجومی و کوتائیسی را انتخاب کنید. 


در تور گرجستان معمولا مسافران چه نوع هتلی انتخاب می کنند؟

انتخاب هتل در تور گرجستان کاملا به شرایط شما بستگی دارد، اگر قصدتون داشتن سفری ارزان قیمت هست و بودجه محدودی دارید، باید در فکر انتخاب هتل های معمولی و 3 ستاره باشید.

بهترین هتل های گرجستان که مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته اغلب در شهرهای باتومی و تفلیس قرار دارند؛ اگر شما هم جزء افرادی هستید که محل اقامت براتون اهمیت زیادی داره و ترجیح میدید که به مرکز شهر نزدیک باشید، پیشنهاد می کنیم هتل های 5 ستاره ای که در مرکز شهر تفلیس یا باتومی وجود دارند را انتخاب کنید. 


جاذبه های گردشگری معروف گرجستان کدامند؟

در کشور گرجستان جاذبه های گردشگری متنوعی وجود داره به طوری که در این کشور می تونید از تماشای دریاچه ها، کوه ها، پارک های ملی، آبشارها و کلیساهای زیبا لذت ببرید. از مهم ترین جاذبه های گردشگری که در گرجستان مورد توجه توریست ها قرار گرفته می توانیم به دریاچه لاکپشت، پل صلح تفلیس، صومعه گلاتی، سیغناغی، دریاچه باتتی و پارک ملی تفلیس اشاره کنیم. 


نظرات کاربران

علیرضامرادی 26 شهریور 99
1
خوب
ناصر 22 دی 98
0
تابستون رفته بودم تفلیس داشتم قدم میزدم تو خیابون یهو دیدم جلوی یک کلیسایی شلوغه و مردم جمع بودن. از ظاهرشون معلوم بود گردشگر هستن منم رفتم ببینم چخبره دیدم صف بازدید از کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا بود. تا حالا نام این کلیسا رو نشنیده بودم و گفتم حتما باید جالب باشه که اینهمه گردشگر جلوش جمع شدن برن ببینم. کلیسای آنچیسخاطی باسیلیکا قدمتی 400 ساله داره و داخلی کلی نقاشی قرار داره که رنگ و روشون رفته ولی گفتن همون نقاشی ها چندین میلیون دلار ارزش دارن برای همین خیلی خوب ازشون حفاظیت میشد.
ندا اکبری 21 دی 98
1
شاید باورتون نشه ولی جالبه بدونین گرجستان بیشترین آثار تاریخی رو در یونسکو به ثبت رسونده و از اون جالب تر این که خیلی از جاذبه های تاریخی که در یونسکو ثبت کرده کلیسا و صومعه سرا هستن. خیلی دلم میخواد یبار برم گرجستان فقط تمام کلیساها و صومعه سرا های تاریخیشو ببینم. عکساشونو که نگاه میکردم خیلی خوشگل هستن.
سمانه 2 مهر 98
5
میخواین برین گرجستان فقط در بازه ای که فستیوال پنیر برگزار میشه شرکت کنین. یکی از بهترین فستیوال های گرجستان به حساب میاد. این فستیوال نسبتاً قدیمیه ولی سال 2015 جنجال به پا کرد و جهانی شد بطوریکه از اون سال هرسال که برگزار میشه از جاهای مختلف جهان بهترین آشپزا میان و پنیرا و غذاهای مختلفی که در این فستیوال ارائه میشه رو مزه میکنن و امتیاز میدن. اگر میخواستین در این فستیوال شرکت کنین سعی کنین قبلش چیزی نخورده باشین تا انواع غذاها و پنیرهای لذیذی که اونجا ارائه میشه رو مزه کنین و در صرت باب میل بودن، ازشون خریداری کنین.
سعيد 2 شهریور 98
4
چرا همیشه تو مرزهای هر کشوری باید یکسری آدم پیدا شن که تا میتونین جیبتون رو خالی کنن با کلاهبرداری؟ تابستون رفتیم گرجستان اونم با ماشین. کلی طول کشید تا کارهای ماشین رو انجام بدیم و اینا و بعد از اینکه رفتم تو گمرک و از مرز خارج شدیم، اومدیم بریم سوار ماشین شیم که کلی آدم ریختن سرمون. یکیشون میگفت سیمکارت بهت میدم فلان لاری. میدیدی قیمتش خیلی ناچیزه دلت میخواست بگیری ولی غافل از اینکه اون سیمکارت ها رجیستر شده نیستن و بعد از دو ساعت استفاده غیرفعال میشن. تازه میتونین با هزینه کمتر از اون برین یک سیمکارت رجیستر شده بگیرین. یکی میاد میگه پلاک بین المللیتو برات میزنم رو ماشینت و چیزی هم راجب قیمت نمیگه. بعد از اینکه زد میبینی چقدر داره گرون میگیره که پیشنهاد میکنم از این بست ها یا ج پلاکیا داشته باشین رو اون بزنین. یکسری هم میان با دریافت هزینه ای، میگن کارهای گمرکیتونو انجام میدن که چرت میگن و خودتون خیلی راحت میتونین انجام بدین.
درج نظر