امتیاز 5 از 5 | از بین 3042امتیاز دهنده به تور باتومی

تور باتومی

در ادامه صفحه تور باتومی می توانید لیستی از به روز ترین تورهای باتومی آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

باتومی شهری بندری بر کرانه دریای سیاه و در کشور گرجستان است و در جنوب غربی گرجستان و در ساحل دریای سیاه واقع شده است و از طریق این بندر ارتباطات تجاری و مسافرتی خود را با قاره اروپا ودیگر قاره ها انجام می دهد.باتومی را می توان یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهر های قفقاز نامید.
دولت گرجستان در سال های اخیر با برنامه ریزی های توریستی عالی شهر باتومی را با تمام زیبایی های این شهر به دنیا معرفی کرده است.خصوصا تور باتومی طرفداران زیادی را در بین مسافران ایرانی به دست آورده است.یکی از پرطرفداراترین جاذبه های تور باتومی ساحل دریا و بلوار اصلی شهر می باشد.
از دیگر جاذبه های گردشگری باتومی که گردشگران را ترغیب می کند که تور باتومی را برای سفر خود انتخاب کنند می توان به قلعه باستانی گونیو آپاپساروس، ز Makhuntseti ، باغ گیاه شناسی، پارک دلفینها، آکواریوم باتومی ، مسجد قدیمی ، کلیساهای ارتودکس و ارمنی و کاتولیک، پارک آبی، پارک ۶ می و دریاچه نوریگلی Nurigeli اشاره کرد.
برای انتخاب سفر باتومی از نظر آب و هوایی باید بدانید که آب و هوای باتومی به شدت تحت تاثیر جریانهای هوایی دریای سیاه است، در نتیجه بارش عمده باران در اکثر فصول سال امری عادی است. آب و هوا در باتومی جنب قاره ای است ،این بارش عمده باتومی را به مرطوب ترین شهر گرجستان تبدیل کرده است. متوسط دمای هوا در باتومی ۱۴ درجه سانتیگراد(57درجه فا) است. سردترین ماه سال در باتومی ژانویه با دمای متوسط ۷ درجه سانتیگراد و اوت گرمترین ماه با دمای متوسط ۲۲ درجه سانتیگراد است. کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در باتومی به ترتیب -۶ و ۴۰ درجه سانتیگراد است. بارش متوسط سالانه باتومی ۲۷۱۸ میلی‌متر و مرطوب ترین ماه سال سپتامبر با بارش ۳۳۵ میلی‌متر است.

بعد از پایتخت گرجستان یعنی تفلیس ، باتومی دومین شهر بندری بزرگ گرجستان است که تمامی ارتباطات تجاری و تورهای گردشگری از بندرگاه این کشور عبور می کند.
شما گردشگران تور باتومی بهتر است بدانید این شهر در قسمت جنوب غربی کشور گرجستان ، در نزدیکی حاشیه ی دریای سیاه و در قسمت گرمسیر گرجستان واقع شده است که نزدیک به رشته کوه های قفقاز می باشد. شما که با تور باتومی همراه می شوید جالب است بدانید دور تا دور باتومی را جنگلهای انبوه با پوشش گیاهی متنوع احاطه کرده است که به همین دلیل آب و هوایی معتدل و شرجی همراه با بارش باران در بعضی نقاط می باشد.
موقعیت قرار گیری این شهر در بهترین قسمت گرجستان باعث شده تا از نظر جذب گردشگر تور باتومی بسیار پیشرفت کند زیرا که از بهترین شهرهای توریستی گرجستان است و طی 10 سال اخیر با پیشرفت های چشمگیری رو به رو شده است که مورد استقبال گردشگران عزیز می باشد و ترجیح می دهند در سفر به گرجستان حتما از باتومی دیدن کنند. با توجه به پیشرفت ها عظیم این شهر از گرجستان ، باتومی چهره کشورهای اروپایی را گرفته که همین امر است که گردشگران تور باتومی را به خود جذب می کند.
این شهر بین طبیعت بکر و سرسبز، کوه های قفقاز و بندر نیلگون شبیه به یک جزیره شده که جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی متعدد آن جذابیت باتومی را هزاران برابر کرده است. باتومی شهری است گرم و پرباران اما نه به گرمی و پربارانی مناطق استوایی. از اواسط بهار تا اواسط پاییز ممکن است بتوان در ساحل دریا شنا کرد، این بستگی دارد به این که هوا چه میزان آفتابی یا به قول کارشناسان هوا پایدار باشد. بیشتر گردشگران تور باتومی اواسط تابستان را برای سفر به باتومی ترجیح میدهند زیرا که پارک های آبی بسیار مجهز و هیجان انگیزی وجود دارد.

مسافران تور باتومی می توانند از تهران ، شیراز ، اصفهان ، بندر عباس ، مشهد ، تبریز ، آبادان ، سنندج ، ساری و دیگر جا ها با ایر لاین های که در ادامه مطلب توضیح داده می شود به باتومی گرجستان سفر کنند توجه نمایید ایر لاین ها از پایین ترین قیمت تا بالا ترین قیمت شروع می شود.
ایرلاین ترکیش :
قابل توجه گردشگران تور باتومی ، پرواز های رفت این ایرلاین از فرودگاه امام خمینی ایران به سمت فرودگاه استانبول به مدت 3 ساعت 30 دقیقه و از فرودگاه استانبول به سمت فرودگاه باتومی به مدت زمان 1 ساعت و 55 دقیقه انجام می گردد و به صورت کلی مدت زمان کل پرواز 5 ساعت و 25 دقیقه می باشد.
ایرلاین بلاویا بلاروس :
گردشگران تور باتومی توجه داشته باشند که این پرواز از فرودگاه امام خمینی ایران به سمت فرودگاه مینسک بلاروس با مدت زمان پرواز 4 ساعت و 10 دقیقه و از فرودگاه بلاروی به سمت فرودگاه باتومی با مدت زمان پرواز 3 ساعت انجام می پذیرید که به صورت کلی مدت زمان پرواز شما 7 ساعت 10 دقیقه می باشد.
ایرلاین گلف ایر بحرین + ایرلاین ترکیش :
مسافران تور باتومی بدانند که این ایرلاین از فرودگاه امام خمینی ایران با مدت زمان پرواز 2 ساعت به فرودگاه بحرین پرواز دارد و با یک توقف 18 ساعته از فرودگاه بحرین با مدت زمان پرواز 1 ساعت به سمت فرودگاه استانبول پرواز دارد و در نهایت با توقف 7 ساعته از فرودگاه استانبول به سمت فرودگاه باتومی با مدت زمان پرواز 5 ساعت پرواز دارد گردشگران تور باتومی اطلاع داشته باشند که مدت زمان پرواز به باتومی 8 ساعت و 10 دقیقه می باشد.
ایرلاین آذربایجان + ایرلاین اطلس جت ترکیه + ایرلاین گرجستان :
این ایرلاین ها به ترتیب از فرودگاه امام خمینی ایران به سمت باکو با مدت پرواز 1 ساعت و 25 دقیقه ای ، از باکو به استانبول با مدت زمان پرواز 3 ساعت و 5 دقیقه ای ، از استانبول به تفلیس با مدت پرواز 2 ساعت و 0 دقیقه ای و در نهایت از تفلیس به باتومی با مدت زمان 35 دقیقه ای به سمت باتومی پرواز می کند. گردشگران تور باتومی توجه داشته باشند که به طور کلی 7 ساعت 10 دقیقه بدون احتساب توقف ها پرواز خواهید داشت.
ایرلاین بلاویا بلاروس + ایرلاین اس 7 سیبری + ایرلاین گرجستان :
مسافران عزیز تور باتومی توجه کنند که این نوع سفر هوایی از فرودگاه امام خمینی ایران به سمت به سمت فرودگاه بلاروس با مدت زمان پرواز 4 ساعت ، و از بلاروس به سمت فرودگاه مسکو با مدت زمان 2 ساعت و در نهایت با مدت پرواز 1 ساعت 55 دقیقه ای به سمت فرودگاه باتومی پرواز دارد.

میانگین دمای سالانه کشور باتومی تقریبا 15 درجه سانتی گراد است. ژانویه (دی-بهمن) با میانگین دمای 6 درجه سانتی گراد سردترین ماه و آگوست (مرداد-شهریور) با میانگین دمای 23 درجه سانتی گراد گرم ترین ماه در این شهر هستند.
کم ترین و بیشترین دمای ثبت شده در تور باتومی به ترتیب برابر با منفی 10 درجه سانتی گراد و 41 درجه سانتی گراد بوده اند. ساعات آفتابی باتومی در طول سال برابر با 1958 ساعت است. آب و هوای تور باتومی به شدت تحت تاثیر جریان های دریا به خشکی دریای سیاه و تاثیرات وابسته به تپه ها و کوهستان های نزدیک به آن بوده و از این رو، تقریبا در تمام طول سال با بارش های چشمگیر مواجه است.
بر همین اساس، باتومی پر بارش ترین شهر در گرجستان و منطقه کوه های قفقاز محسوب می شود. باتومی شهری بندری بر کرانه دریای سیاه و در کشور گرجستان است و در جنوب غربی گرجستان و در ساحل دریای سیاه واقع شده است و از طریق این بندر ارتباطات تجاری و مسافرتی خود را با قاره اروپا ودیگر قاره ها انجام می دهد.
برای انتخاب سفر تور باتومی از نظر آب و هوایی باید بدانید که آب و هوای باتومی به شدت تحت تاثیر جریانهای هوایی دریای سیاه است، در نتیجه بارش عمده باران در اکثر فصول سال امری عادی است. آب و هوا در تور باتومی جنب قاره ای است ،این بارش عمده باتومی را به مرطوب ترین شهر گرجستان تبدیل کرده است. متوسط دمای هوا در باتومی 14درجه سانتی گراد(57 درجه ) است.
سردترین ماه سال در باتومی ژانویه با دمای متوسط 7 درجه سانتیگراد و اوت گرمترین ماه با دمای متوسط ۲۲ درجه سانتی گراد است. کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در باتومی به ترتیب -6 و 40 درجه سانتیگراد است. بارش متوسط سالانه در تور باتومی 2718 میلی‌ متر و مرطوب ترین ماه سال سپتامبر با بارش 335 میلی ‌متر است.

آخرین نظرات ثبت شده
بیتا 16 تیر 1397
3
باتومی از معدود شهرهایی است که امنیت حرف اول را در آن میزند. هرکجا که می روید امنیت را دارید حتی در داخل وسایل نقلیه عمومی. همچنین یک خوبی دیگر که دارد و��ود اینترنت پرسرعت بی سیم در تمامی نقاط شهر است.
فائزه 17 تیر 1397
4
به نظر من تور باتومی تک انتخاب نکنید ترکیبی برید
طناز 23 تیر 1397
1
سلام ممنونم از مقاله خوبتون من پارسال با تور باتومی به صورت زمینی سفر کردم و بسیار بهم خوش گذشت
صبا 3 شهریور 1397
1
تور باتومی چند روزه برگزار می شود؟
حدیث 19 مهر 1397
0
یه تور باتومی باتومی خوب با امکانات متوسط رو به بالا و همچنین برای 3 شب برای 2 نفر چقدر هزینه دارد ؟
پویا معتمدی 19 دی 1397
0
من پارسال تابستان رفتم تور باتومی واقعا بی نظیر یود و لذت برم. پیشنهاد می کنم تابستان همیشه سفر کنید چون این فصل پرواز مستقیم می زارن آژانسها و دیگه نیاز نیست برید تفلیس از اونجا برین.
شاهرخ 30 دی 1397
4
از من به شما نصیحت باتومی رفتین فقط غذاهای فست فودی یا اگه رستوران ایرانی پیدا کردین غذاهای ایرانی میل کنین. غذاهای محلی باتومی "از نظر من و همسفرام" اصلاً جالب نیستن و ختی بعضی از غذاهاشون گوشت خوک داره.
خلاصه اینکه از ما گفتن بود. اضلا خوشمزه نیستن. :/
حسین 31 اردیبهشت 1398
2
من قبلا هم گرجستان رفته بودم اما هر دوبارش تفلیس بود این دفعه میخوام تور باتومی هم تجربه کنم فک نکنم بد باشه چون شهر ساحلی هم هست
نرگس 8 خرداد 1398
1
من پارسال فک کنم اوایل مهر با تور باتومی رفتم گرجستان واقعا خوب بود به نظر من از تفلیس حتی بهتره این شهر
حمید 13 خرداد 1398
1
تور باتومی جدیدا خیلی بین گردشگرای ایرانی پر طرفدار شده فک کنم به خاطر سواحل قشنگش باشه چون خودش که من رفتم خیلی جاذبه آنچنانی نداشت
مصطفی 22 خرداد 1398
2
باغ گیاه شناسی باتومی خیلی قشنگه اگر با تور باتومی به این شهر سفر کردید بازدید از این باغ رو از دست ندید
پولاد حیاتی 1 تیر 1398
0
چطوری میتونم یه تور باتومی ارزون قیمت بخرم؟؟ تو این صفحه هیچ توری نمیبینم
رویا خدایاری 20 تیر 1398
0
مجسمه های علی و نینو، بلوار زیبای باتومی، برج الفبا، میدان اروپا و تله کابین آرگو دلایل موجهی هستن که آدم هزینه کنه بره باتومی. شهری خوش آب و هوا، مردمی با فرهنگ خوب و خوش برخورد، غذاهای عجیب و صدها دلیل دیگر ارزش این را دارد حداقل یکبار با تور باتومی به این شهر سفر کنید.
همچنین باتومی در کنار این که شهری مناسب برای گردش و تفریح است، بخاطر شرایط مناسب، مقصد خوبی هم برای اقامت، تحصیل و کار هم هست.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری