Lahzeakhar.com
امتیاز 4.6 از 5 | از 3318 کاربران به تور قشم
تور ریلی قشم زمستان اقساطی
2
قطار - قطار
18 اسفند - 25 اسفند
کارون سیر نور
3,680,000
نوروزی
تور قشم نوروز اقساطی فاقد استقبال فرودگاهی !
4
تابان - آسمان
28 اسفند - 11 فروردین
آرشین پرواز
13,500,000
تور قشم 14 و 18 و 22 اسفند فاقد استقبال فرودگاهی !
3
آسمان - زاگرس
14 اسفند - 25 اسفند
سرزمین آریایی
4,975,000
نوروزی
تور ریلی قشم ویژه نوروز فاقد استقبال فرودگاهی !
3
قطار کویر - قطار کویر
26 اسفند - 3 فروردین
فرجام پرواز
6,790,000
نوروزی
تور قشم نوروز اقساطی
3
قشم ایر - پارس ایر
26 اسفند - 14 فروردین
آرشین پرواز
7,500,000
تور قشم زمستان اقساطی فاقد استقبال فرودگاهی !
3
سپهران - تابان
14 اسفند - 22 اسفند
قصر شایان
4,970,000
تور قشم زمستان اقساطی فاقد استقبال فرودگاهی !
3
کاسپین - قشم ایر
14 اسفند - 22 اسفند
کارون سیر نور
5,195,000
تور قشم 19 اسفند
3
زاگرس - قشم ایر
19 اسفند - 22 اسفند
آرانا پرواز
5,500,000
نوروزی
تور قشم نوروز اقساطی فاقد استقبال فرودگاهی !
3
سپهران - قشم ایر
26 اسفند - 14 فروردین
فرجام پرواز
7,500,000
نوروزی
تور قشم نوروز
3
معراج - سپهران
26 اسفند - 9 اسفند
سرزمین آریایی
7,500,000
نوروزی
تور قشم ویژه نوروز اقساطی فاقد استقبال فرودگاهی !
3
آسمان - آسمان
26 اسفند - 14 فروردین
قصر شایان
7,500,000
تور قشم زمستان اقساطی
3
تابان - تابان
14 اسفند - 23 اسفند
ندا پرواز
5,980,000

2 دلیل اصلی قیمت پایین تور قشم

برای سفر به خلیج فارس نمی‌توانید مقصدی ارزان‌تر از قشم پیدا کنید؛ زیرا هنوز هم تقاضا برای رزرو تور قشم به اندازه کیش نیست. علاوه‌بر آن، هزینه‌ی اقامت در قشم نسبت به کیش پایین‌تر است. دلیل آن هم تعداد کم‌تر خدمات در هتل های این جزیره نسبت به کیش می‌باشد. با وجود قیمت پایین تور، شما می‌توانید هزینه‌های سفرتان را با پیدا کردن تورهای ارزان، بیش از پیش کاهش دهید.

تور قشم

 

چگونه تور ارزان قشم را پیدا کنیم؟

بدیهی‌ترین راه‌ها برای رزرو تور ارزان قشم، رزرو پکیج‌های مسافرتی زمینی این مقصد است. اما به غیر از این موضوع راه‌های دیگری هم وجود دارد. به طور مثال می‌توانید در زمان مناسب به قشم سفر کنید تا از هزینه‌های شما کاسته شود. حتی می‌توانید با برگزیدن زمان مناسب در هر فصل از قیمت نهایی تور بکاهید. به همین دلیل هم می‌توانید رزرو تورهای لحظه آخری را تحت نظر داشته باشید.

رزرو تور لحظه آخری قشم؛ راه کاهش هزینه‌های سفر

همه‌ی ماه‌های سال برای رزرو تور لحظه آخری قشم مناسب نیستند؛ زیرا در نزدیکی نوروز و در روزهای تعطیل زمستان و تابستان، تقاضا برای رزرو تور قشم، افزایش چشمگیری می‌یابد. در نتیجه هرچقدر زمان رزرو قشم گردی را در این ایام به تعویق بیاندازید، هزینه‌های سفر شما افزایش می‌یابد. اما در روزهای عادی تابستان، پاییز و اواخر خرداد امکان رزرو تور لحظه آخری قشم به قصد کاهش قیمت وجود دارد. در این ایام تقاضای رزرو تور قشم کاهش یافته و به همین علت هم ظرفیت خالی در صندلی هواپیماها وجود دارد. در نتیجه هزینه‌ی پرداختی شما برای پکیج‌های مسافرتی قشم حداقل 10 درصد کاهش می‌یابد.

رزرو تور لحظه آخری قشم

 

بهترین وسیله برای سفر به قشم چیست؟

انتخاب وسیله‌ی سفر به قشم به میزان بودجه‌ی شما بستگی دارد. برای سفر به این شهر دو مسیر زمینی و هوایی پیش روی شما قرار گرفته است. استفاده از هر وسیله نقلیه برای سفر مزایای خاص خودش را دارد. به طور مثال طبیعیست که قیمت تور قشم زمینی نسبت به پکیج‌های مسافرتی این مقصد با هواپیما ارزان‌تر باشد. اما استفاده از وسایل نقلیه‌ی زمینی مانند قطار، اتوبوس و خودروی شخصی هم دردسرهای خاص خودش را دارد.

بررسی 2 مشکل اساسی تور زمینی قشم

در اصل می‌توان به سه مشکل اساس تور قشم زمیني اشاره کرد که می‌تواند باعث منصرف شدن شما از سفر به این جزیره با قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی شود:

 1. مسیر طولانی: تور قشم با قطار فقط از شهر تهران برگزار می‌شود. در این حالت قطارها حدود 20 ساعت در راه هستند و همین موضوع سفر را خسته کننده می‌کند. البته اگر شما قصد رزرو تور قشم زمینی با اتوبوس را از تهران یا سایر شهرها داشته باشید، مدت زمان سفرتان طولانی‌تر می‌شود. در واقع با رزرو تور زمینی از شهرهایی مانند تهران شما به طور کل، دو روز در سفر خواهید بود.
 2. احتمال وجود ترافیک: در برخی از ایام سال، تعداد مسافران زمینی بالاست و همین موضوع هم باعث افزایش یافتن ترافیک در مسیر قشم می‌شود.

با این حال به دلیل اینکه قیمت تور جزیره قشم با استفاده از این روش به شدت کاهش می‌یابد، این دسته از پکیج‌های مسافرتی طرفداران خاص خودش را در طول سال دارد.

تور زمینی قشم

 

تور هوایی قشم از چه شهرهایی برگزار می‌شود؟

تهران، تبریز، شیراز و اصفهان تنها تعدادی از شهرهای مبدا برای رزرو بلیط هواپیما به این جزیره هستند. اما شما می‌توانید سایر شهرها هم این تور را رزرو کنید. البته به شرط آنکه در شهر مبدا شما فرودگاه وجود داشت باشد و پرواز قشم نیز از آن برگزار شود.

تور هوایی قشم

 

شرایط و هزینه‌های سفر به قشم در 4 فصل سال

قیمت تور قشم در هر فصل متفاوت است. علاوه‌بر آن شرایط آب‌وهوایی سفر به قشم در هر کدام از این فصل‌ها با یکدیگر فرق دارند. پس شما می‌توانید براساس بودجه یا زمان مدنظرتان، سفر به قشم را برای خودتان برنامه‌ریزی کنید. به همین علت هم در ادامه به بررسی هر یک از این ایام مناسب برای سفر پرداخته‌ایم. 

هزینه‌ی چند برابری سفر به قشم در نوروز

باید در نظر داشته باشید که قیمت تور قشم نوروز نسبت به سایر ماه‌های سال به خصوص نسبت به اسفند و اردیبهشت تا دو برابر بیشتر است. دلیل آن هم تقاضای زیاد برای رزرو این تور با وجود فراهم شدن شرایط آب‌وهوایی و تعطیلات نوروز است. اگر قصد کاهش هزینه‌های سفر در فروردین را دارید، می‌توانید نیمه‌ی دوم این ماه یا هفته دوم عید را برای سفر انتخاب کنید. تعطیلات عید یکی از بهترین روزهای سال برای گشت و گذار در سطح شهر و استفاده از تفریحات دریایی هم به حساب می‌آید.

لندیگراف قشم

 

اگر تحمل گرما را دارید، تور قشم تابستان را رزرو کنید

برخلاف شهرهای شمالی کشور مانند مشهد و تبریز که تابستان پیک سفر به آن‌ها محسوب می‌شود، این فصل برای سفر به قشم اصلا مناسب نیست. در واقع دمای هوا ممکن است تا 40 درجه‌ی سانتیگراد بالا رفته و شما را کلافه کند. به خصوص اگر مرداد را برای سفر انتخاب کرده باشید. پس فقط در صورتی که قصد کاهش میزان هزینه‌های خود را دارید، تور قشم تابستان را رزرو کنید.

تور قشم تابستان

 

قشم در پاییز؛ خلوت‌ترین زمان برای گشت و گذار

قیمت تور قشم در شهریور به دلیل خنک شدن هوا و تعطیلی مدارس کمی نسبت به قبل افزایش می‌یابد. به همین دلیل خانواده‌هایی که فرزند محصل ندارند، می‌توانند فصل پاییز را به جای تابستان برای سفر انتخاب کنند. دمای هوا در پاییز خنک‌تر شده و شرایط گشت و گذار در خلوتی جزیره برای شما فراهم است.

تور قشم در پاییز

 

استفاده از خنکا و تفریحات قشم در زمستان

زمستان پس از نوروز به دلیل خنک بودن هوا، پیک سفر به قشم محسوب می‌شود. در نتیجه با رزرو تور قشم زمستان هزینه‌های شما نسبت به سایر فصول بیشتر است.

انتخاب اقامتگاه مناسب در سفر به قشم

بسته به بودجه‌ی مدنظرتان می‌توانید یکی از اقامتگاه‌های ارزان، اقتصادی یا لوکس را در قشم رزرو کنید. البته انتخاب منطقه‌ی مناسب برای اقامت را هم باید در این شهر در نظر بگیرید. قیمت هتل‌ها می‌تواند بر اساس منطقه‌ی مورد نظر شما برای اقامت نیز متفاوت باشد. مسافران تور قشم، عمدتا دو منطقه‌ی درگهان و کنار ساحل را برای اقامت انتخاب می‌کنند. دلیل انتخاب هتل های ساحلی مشخص است اما چرا مسافران باید درگهان را برای اقامت انتخاب کنند؟

کدام هتل‌های قشم نزدیک مراکز خرید هستند؟

درگهان علاوه‌بر اینکه به ساحل نزدیک می‌باشد، مراکز خرید زیادی را هم درون خود جای داده است. از جمله این مراکز خرید می‌توان به مرکز خرید دلفین، مجتمع تجاری ایران زمین، بازار زمرد و پاساژ ونوس اشاره کرد. با وجود این مراکز خرید، هتل های درگهان تقاضای زیادی از سوی مسافران دارند و به تازگی اقامتگاه‌های ارزان و لوکس جدید دیگری هم در این منطقه در حال ساخت هستند. در جدول زیر 4 هتل را براساس فاصله با مراکز خرید مهم این منطقه به شما معرفی کرده‌ایم:

هتل

فاصله تا مرکز خرید سینگو

فاصله تا مرکز خرید الماس درگهان

فاصله تا مرکز خرید دو دلفین

هتل سینگو

کمتر از یک دقیقه (طبقه زیرین هتل است)

6 دقیقه

11 دقیقه

هتل آلاله مرکزی قشم

26 دقیقه

26 دقیقه

17 دقیقه

هتل پرشین گلف

4 دقیقه

8 دقیقه

9 دقیقه

 1. نکته: در نظر داشته باشید که این هتل‌ها از نظر هزینه‌ی اقامت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند!
 2. نکته 2: فاصله‌ی پیاده‌روی بین هتل‌ها و مراکز خرید در جدول ذکر شده است.

معرفی هتل های لوکس و جدید قشم

تا سال 1402 فقط هتل‌های 4 ستاره و بوتیک هتل های قشمف مجلل‌ترین اقامتگاه‌های جزیره بودند. در حالی که امکانات این هتل‌ها نسبت به اقامتگاه‌های هم سطح در کیش کم‌تر بود. اما در سال 1402 با افتتاح هتل آراکتا، امکان اقامت در هتل 5 ستاره با امکانات فراوان فراهم شد. در صورتی که قصد اقامت در یک مجموعه اقامت لوکس را دارید، انتخاب این هتل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته بوتیک هتل ایرمان و هتل‌های 4 ستاره‌ی آرتا و ارم نیز با قیمت ارزان‌تر خدمات مطلوبی را به شما ارائه می‌دهند.

 

اقامتگاه‌های بوم‌گردی ارزان‌ترین محل اقامت مسافران

ارزان‌ترین گزینه برای اقامت مسافران در قشم اقامتگاه‌های بوم‌گردی است. زیرا در این مجموعه‌های اقامتی بسیاری از امکانات وجود ندارد و مسافران بایستی برای صبحانه‌ی خود نیز برنامه‌ی جداگانه‌ای در نظر داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم فقط در صورت تمایل به کاهش هزینه‌ها تا جای ممکن این اقامتگاه‌ها را انتخاب کنید. در غیر این صورت ممکن است اقامت در این مجموعه‌ها مناسب شما نباشد.

تاریخ برگزاری فستیوال‌های محلی قشم در طول سال

قشم یکی از شهرهای ایران است که فستیوال‌های متنوع محلی در آن برگزار می‌شود.  در جدول زیر اسامی این جشنواره‌های بومی را به همراه توضیح مختصر و تاریخ برگزاری آن‌ها برای شما آورده‌ایم:

فستیوال

تاریخ حدودی جشنواره

توضیحات

نوروز صیاد

اواخر مرداد

اواخر مرداد پایان فصل صید ماهیگیران است. به همین دلیل هم در اواخر این ماه صید یک سال را جشن می‌گیرند.

جشن میگو

24 و 25 آبان هر سال

جشن میگو سالانه در اواخر آبان ماه به شکرانه‌ی این هدیه الهی برگزار می‌شود. در این جشن محصولات میگو به مسافران ارائه داده می‌شود.

جنش نخل خرما

اواخر شهریور

در این جشن مردم بومی فرآورده‌های خرما را در غرفه‌هایی به فروش می‌گذارند.

خدمات تور قشم شامل چه مواردی می‌شود؟

در صورت رزرو تور قشم، خدمات زیر به مسافران ارائه می‌شود:

 1. رزرو بلیط پرواز، قطار و اتوبوس
 2. رزرو هتل با صبحانه
 3. ترانسفر و گشت شهری (در صورت ذکر داخل قرارداد)

رزرو تور قشم از سایت لحظه آخر

برای خرید اینترنتی تور قشم می‌توانید به سایت لحظه آخر مراجعه کنید. در این سایت، امکان مقایسه قیمت پکیج‌های مسافرتی قشم و خرید آن با بهترین خدمات و قیمت از آژانس‌های مسافرتی معتبر کشور وجود دارد. همچنین می‌توانید پس از رزرو تور نیز از خدمات پشتیبلتی آژانس‌های مسافرتی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

نظرات کاربران
 1. نسا 1402/09/23
  0 نفر پسندیدند
  واقعا با 4،5 تومن میشه به قشم سفر کرد؟ قیمتای درج شده شامل اقامتم هست؟
 2. بردیا حسینی 1402/09/08
  2 نفر پسندیدند
  نظر من در مورد سفر به قشم بسیار مثبته. قشم جزیره‌ای زیبا و متنوعه که می‌تواند پاسخگوی نیازهای همه سلیقه‌ها باشه.
 3. سحر 1402/09/08
  1 نفر پسندیدند
  اگر به دنبال جاذبه‌های طبیعی هستید، حتماً از دره ستارگان، جنگل‌های حرا، جزایر ناز و غار نمکدان دیدن کنید.