Lahzeakhar.com

تور کربلا

امتیاز 5 از 5 | از 3858
ارزانترین گرانترین به‌روزترین نزدیکترین تاریخ مرتب سازی بر اساس :
تور کربلا و نجف ویژه رجب و شعبان
۷
ایران ایر - ایران ایر
۱۷ بهمن - ۲۴ بهمن
فرجام پرواز
۸,۶۰۰,۰۰۰
۱
از ۱۷ بهمن تا ۲۴ بهمن
۷ شب
ایران ایر - ایران ایر
ایران ایر
۸,۶۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۱۲ بهمن تا ۱۹ بهمن
۷ شب
ایران ایر - ایران ایر
ایران ایر
۱۰,۳۵۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند
۷ شب
ایران ایر - ایران ایر
ایران ایر
۱۰,۳۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۴
از ۱۹ بهمن تا ۲۶ بهمن
۷ شب
ایران ایر - ایران ایر
ایران ایر
۹,۷۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۵
از ۲۹ بهمن تا ۶ اسفند
۷ شب
ایران ایر - ایران ایر
ایران ایر
۱۱,۸۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور زمینی کربلا ویژه رجب و شعبان
۶
اتوبوس VIP - اتوبوس VIP
۱۸ بهمن - ۲۸ اسفند
فرجام پرواز
۵,۱۰۰,۰۰۰
۱
از ۱۴ بهمن تا ۲۰ بهمن
۶ شب
اتوبوس VIP - اتوبوس VIP
اتوبوس VIP
۶,۰۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۱۸ بهمن تا ۲۴ بهمن
۶ شب
اتوبوس VIP - اتوبوس VIP
اتوبوس VIP
۵,۱۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۲۲ بهمن تا ۲۸ بهمن
۶ شب
اتوبوس VIP - اتوبوس VIP
اتوبوس VIP
۵,۱۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۴
از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفند
۶ شب
اتوبوس VIP - اتوبوس VIP
اتوبوس VIP
۵,۷۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۵
از ۳۰ بهمن تا ۶ اسفند
۶ شب
اتوبوس VIP - اتوبوس VIP
اتوبوس VIP
۶,۰۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
کاروان کربلا بهمن ویژه رجب و شعبان
۷
ایران ایر - ایران ایر
۱۷ بهمن - ۲۴ بهمن
آسمان پرستاره مهدی
۸,۶۰۰,۰۰۰
۱
از ۱۷ بهمن تا ۲۴ بهمن
۷ شب
ایران ایر - ایران ایر
ایران ایر
۸,۶۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۱۹ بهمن تا ۲۶ بهمن
۷ شب
بدون ایرلاین - بدون ایرلاین
بدون ایرلاین
۸,۶۰۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۲۲ بهمن تا ۲۹ بهمن
۷ شب
بدون ایرلاین - بدون ایرلاین
بدون ایرلاین
۸,۶۰۰,۰۰۰
مشاهده تور

تور کربلا که سفری زیارتی به کشور عراق است در بین گردشگرانی که قصد سفر به شهری زیارتی دارند بسیار پرطرفدار است. مردم زیادی به خصوص مسلمانان سراسر دنیا هر ساله برای داشتن سفری زیارتی به این کشور راهی می‌شوند و بدلیل واقعه‌ای تاریخی که برای مسلمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. کربلا از مهم‌ترین قطب های مذهبی در دنیا است که در زمان اربعین مردم مسلمان ایران و مسلمانان سایر نقاط دنیا برای شرکت در این راهپیمایی به کربلا می‌روند.

تور کربلا


چرا تور کربلا لحظه آخر

لحظه آخر با همکاری برترین آژانس‌های ارائه دهنده تور کربلا، بهترین تورهای این مقصد را برای کسانی که قصد داشتن سفری زیارتی به مقصد کربلا را دارند ارائه می‌کند تا شما مسافران بتوانید با خیال راحت به کربلا بروید و نگرانی بابت سفرتان نداشته باشید. با انتخاب پروازهای چارتر شده آژانس‌های عضو خانواده لحظه آخر می‌توانید با قیمت مناسب و به صرفه به کربلا این شهر مذهبی همسایه ایران بروید.

خرید تور کربلا از لحظه آخر چه مزایایی دارد؟

  • بهترین قیمت رزرو تور کربلا
  • انتخاب بهترین هتل متناسب با بودجه شما برای اقامت
  • گشت شهری رایگان روی تور به همراه لیدرشیپ
  • پشتیبانی 24 ساعته آژانس های ارائه دهنده تور کربلا
  • مشاوره رایگان آژانس های عضو خانواده لحظه آخر

برای سفر به عراق نیاز به دریافت ویزا داریم؟

هرساله بسیاری از ایرانیان برای زیارت عتبات عالیات و کربلا به عراق سفر می‌کنند. اگر در زمان پیاده‌روی اربعین بخواهید به کربلا و عراق بروید نیازی به دریافت ویزا ندارید اما اگر بخواهید در زمان‌هایی پیاده‌روی اربعین نیست به عراق بروید نیاز است تا مدارک لازم برای دریافت ویزای عراق را به سفارت این کشور در ایران ببرید و منتظر دریافت ویزای سفرتان به عراق باشید.

انواع ویزای عراق 

کسانی که می‌خواهند به عراق سفر کنند باید براساس هدف سفرشان به این کشور ویزای مخصوص خودشان را دریافت کنند. در ادامه انواع ویزاهایی که برای سفر به عراق ممکن است نیازتان شود را نام می‌بریم.

  • ویزای انفرادی عراق: اگر قصد سفر تنهایی به عراق را دارید می‌توانید با داشتن مدارک موردنیاز به سفارت عراق بروید و درخواست دریافت این ویزا را به سفارت عراق بدهید.
  • ویزای گروهی عراق: ویزای گروهی عراق به صورت گروهی صادر می‌شود و برای دریافت این ویزا نیازی به مراجعه تک به تک به سفارت عراق نیست؛ بلکه فقط کافیست مدیر کاروان مدارک اعضای کاروان را جمع آوری کند و به کارگزاری امور زیارتی تحویل دهد تا آنها ویزای زائران را تهیه کنند.
  • ویزای کاری و بلندمدت عراق: کسانی که قصد حضور بیشتر از یک ماه را در عراق را دارند باید این ویزا را داشته باشند.
  • ویزای اعتیادیه و متعدده عراق: این دو نوع ویزا برای کسانی که قصد سفر کاری به عراق را دارند درنظر گرفته شده است و بسته به نوع نیازتان باید ویزای مدنظرتان را دریافت کنید.

بهترین هتل ها برای اقامت در کربلا

کربلا از توریستی ترین شهرهای عراق است که افراد زیادی به خصوص مسلمانان برای زیارت حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) به این شهر می‌روند. اگر شما هم قصد سفر به شهر كربلاء را دارید می‌توانید با تور کربلا لحظه آخر به این شهر سفر کنید و از جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنید. از معیارهای مهم برای انتخاب هتل نزدیکی به حرم امام حسین(ع) است؛ البته فاکتورهای دیگری هم در انتخاب نوع هتل موثر است اما که می‌توانید بسته به نوع امکاناتی که مدنظرتان است آن را انتخاب کنید.

        هتل بارون کربلا ⭐⭐⭐⭐⭐
            هتل روتانا ⭐⭐⭐⭐⭐
      هتل کریستال کربلا   ⭐⭐⭐⭐
        هتل لارسا کربلا   ⭐⭐⭐⭐
   هتل عطاء الحسین کربلا       ⭐⭐⭐⭐
      هتل ریحان کربلا   ⭐⭐⭐⭐
     هتل جنه الحسین   ⭐⭐⭐⭐
          هتل جواهر   ⭐⭐⭐⭐
       هتل برج الخلیج     ⭐⭐⭐
           هتل لارسا     ⭐⭐⭐

تور کربلا از تهران

تور کربلا از تهران یا شهرهای دیگر ایران به صورت مستقیم برگزار نمی‌شود و برای رفتن به کربلا باید ابتدا با پروازهایی که از فرودگاه امام خمینی تهران برگزار می‌شود و حدود 1 ساعت طول می‌کشد به فرودگاه نجف بروید. پس از رسیدن به فرودگاه نجف می‌توانید با یک ترانسفر زمینی از نجف به کربلا بروید.

تور کربلا 28 صفر

تور 28 صفر کربلا معمولا برای آن دسته از زواری ارائه می‌شود که در زمان اربعین حسینی و یا کمی بعد از مراسم اربعین می‌خواهند به شهر عشاق سفر کنند و زیارت خود را در ایام شهادت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به جا بیاورند. سفر به این شهر زیارتی در 28 صفر هر سال، می‌تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که از جمعیت زائران حسینی در مراسم اربعین جا مانده‌اند و می‌خواهند از قافله مسافران کربلای معلی جا نمانند. پیشنهاد ما در لحظه آخر این است که اگر در زمان شهادت امام رضا(ع)  یعنی برای 30 صفر، قصد سفر به مشهد را ندارید، در صورتی که شرایطتان فراهم است به کربلای معلی سفر کنید و سفریبه یادماندنی را برای خود و خانواده عزیزتان رقم بزنید.

تور کربلا هوایی

تور کربلا هوایی از هر شهری که فرودگاه آن پرواز مستقیم به شهر نجف را داشته باشد برگزار می‌شود. شهرهایی که می‌توان از آنها با تور هوایی به کربلا رفت شامل تهران، کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، کرمانشاه، گلستان، شیراز، قم و کاشان است.
 

قیمت تور کربلا

آب و هوای شهر مقدس کربلا تاثیر بسیاری در میزان پروازهای این مسیر دارد. در فصل‌های گرم سال مانند تابستان و اواخر فصل بهار که هوا رو به گرم شدن می‌رود آب و هوای شهر کربلا بسیار گرم می‌شود که این هوا برای بسیاری از مسافرین قابل تحمل نیست و تمایلی ندارند تا در این فصل به کربلا بروند؛ بنابراین قیمت تور کربلا در این فصل کاهش بسیاری می‌یابد.
از دیگر عواملی که در قیمت تور کربلا تاثیرگذار است زمینی یا هوایی بودن آن است. قیمت تورهای زمینی کربلا که با کاروان‌ها برگزار می‌شود پایین‌تر از قیمت تورهای هوایی آن است زیرا برای رفتن به کربلا به صورت هوایی باید بلیط هواپیما تهیه کنید که بسته به زمان رفتن شما به این شهر مذهبی می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشد.
قیمت تور کربلا علاوه‌بر موارد گفته شده به نوع هتل انتخابی شما، مدت زمان اقامت‌تان در کربلا، نوع خدمات و شرایطی که برای سفرتان به کربلا انتخاب می‌کنید و ... بستگی دارد؛ که با انتخاب هتل‌هایی که امکانات کمتری را به مسافران ارائه می‌دهند می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید. 
نکته مهم: قیمت تورهای هوایی کربلا زیر نظر سازمان حج و زیارت است که با توجه به مبدا شما قیمت تورهای کربلا از 9 میلیون تا 11 میلیون تومان می‌تواند متغیر باشد.

تور لحظه آخری کربلا

اگر از آن دسته گردشگران هوشمندی هستید که قصد دارید، تور این شهر زیارتی را با قیمتی ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر تهیه نمایید، باید بگوییم که به دلیل نیاز به اخذ ویزای عراق توسط گردشگران ایرانی، تورهای لحظه آخری برای این مقصد زیارتی ارائه نمی‌شود و شما عزیزان اگر بخواهید چه به صورت زمینی و یا به صورت هوایی به کربلای معلی سفر کنید، باید از حدود یک ماه قبل برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایید. اما همیشه استثنائی وجود دارد و آن این که اگر از جمله آن دسته از زائرینی هستید که می‌خواهید در ایام اربعین راهی شهر عشاق شوید، باید بدانید که در ایام اربعین، گردشگران و زائران ایرانی می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید و یا همان ویزای عراق، به شهر زیارتی کربلا سفر کنند و از تجربه سفری لذت بخش و به یادماندنی به همراه خانواده و دوستان خود لذت ببرند.

آفر تور کربلا

اگر به دنبال خرید تور کربلای معلی با آفرها و تخفیف‌های جذاب آن هستید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که این آفرها معمولا در فصل‌های کم گردشگر و کم زائر سال ارائه می‌شود. به طور مثال اگر فصل پاییز و زمستان را بهترین زمان سفر به این شهر توریستی گرم و خشک بدانیم، بیشتر آفرها در ایام بهار و تابستان خواهد بود. اما از آن جایی که فی الحال ایام اربعین و تاسوعا و عاشورا در فصل تابستان است و جمعیت زائران حسینی به این شهر زیارتی در بیشترین حالت خود به سر می‌برد و در این بین اگر می‌خواهید به صورت هوایی به کربلاء سفر کنید، باید به دنبال آژانس‌هایی باشید که با وجود گردشگر بسیار همچنان آفرها و تخفیف‌های خود را به زائران حسینی ارائه می‌کنند.
 

کربلا یکی از مهم ترین و مقدس ترین شهر های زیارتی عراق به شمار می رود که سالانه زائران زیادی به خصوص در زمان های مخصوص همراه با تور کربلا به این شهر سفر می کنند.کربلا به دلیل وجود مرقد مطهر امام حسین (ع) و همچنین حضرت عباس (ع) از نظر شیعیان و محبان ایشان از محبوبیت و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قابل توجه گردشگران تور کربلا ، این شهر در کنار صحرا ، در قسمت جنوب شرقی رود فرات در منطقه ای به نام آبرفتی که به سواد شهرت دارد واقع شده است.در قسمت شمال غربی آن شهر زیبا و تاریخی انبار ، قسمت شرقی کربلا شهر باستانی بابل ، در قسمت غرب صحرای غربی و جنوب غربی شهر حیره پایتخت مناذره واقع گردیده است.

گردشگران تور کربلا مطلع باشند که این شهر با جمعیت 572.300 نفری یکی از شهر های جنوب عراق می باشد که فاصله ی آن با بغداد 97 کیلومتر است. این شهر پس از مکه ، مدینه ، منوره ، نجف و بیت المقدس از مقدس ترین شهر شیعیان جهان محسوب می گردد که واقع عاشورا در همین شهر رخ داده است. نظرات و عقاید مختلفی در مورد ریشه ی نام کربلا وجود دارد اما در این میان برخی ها اعتقاد دارند که این نام ریشه در زبان آشوری قدیم دارد که از دو واژه کرب به معنای نزدیک و الله به معنای خدا دارد که در نهایت به معنای نزدیکی به خدا می باشد.
قابل توجه گردشگران تور کربلا ، این شهر از ثروتمند ترین شهر های عراق می باشد که بیش ترین در آمد آن از طریق مسافران تور کربلا و همچنین کشاورزی به خصوص محصول خرما می باشد.این شهر از دو بخش قدیم و مذهبی تشکیل شده است که مدارس و ساختمان های دولتی زیادی در این شهر متمرکز شده اند. گردشگرانی که قصد سفر به کربلا را دارند می توانند تور کربلا را از سایت لحظه آخر از معتبر ترین آژانس ها با قیمت های مناسب خریداری کنند.

شهر کربلا سالانه میزبان گردشگران بسیاری می باشد که برای زیارت به تور کربلا آمده اند. اما بدلیل نبود فرودگاه بین المللی در این شهر گردشگران تور کربلا ابتدا به فرودگاه بین المللی نجف رفته و سپس از آنجا به وسلیه اتوبوس و وسایل نقلیه دیگر به کربلا می روند. فرودگاه بین المللی نجف (Al Najaf International Airport) (مطار النجف الدولي) واقع در شهر نجف، یکی از مهم ترین شهر های کشور عراق می باشد. این فرودگاه دارای یک باند فرود به طول 3 هزار متر است. همچنین کد یاتا فرودگاه بین المللی نجف NJF می باشد. فرودگاه بین المللی نجف به فرودگاه های اقصی نقاط جهان پرواز دارد. گردشگران تور کربلا از سر تا سر دنیا ابتدا به این فرودگاه می آیند. همچنین این فرودگاه در حالت عادی روزانه حدود 20 پرواز دارد. اما در زمانی که گردشگران برای زیارت به تور کربلا می روند تعداد پرواز هایی که بر روی این فرودگاه می نشینند افزایش می یابد.
مقاصد پروازی فرودگاه بین المللی نجف: شارجه، آتن، آتاترک، اصفهان، مشهد، دمشق، دبی، بحرین، تبریز، ساری، شیراز، یزد، کرمانشاه، بغداد، حیدر علی‌اف، بیروت، دوسلدورف، کویت، چاتراپاتی شیواجی، سلیمانیه، امام خمینی، مسقط، حمد، ملکه علیا، اراک
ایرلاین های فرودگاه بین المللی نجف: ایر عربیا، اطلس گلوبال، هواپیمایی کاسپین، FlyDamas، فلای‌دبی، گلف ایر، ایران ایر، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی عراق، کیش ایر، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی معراج، هواپیمایی خاورمیانه، عمان ایر، هواپیمایی قطر، هواپیمایی قشم، هواپیمایی تابان، ترکیش ایرلاینز، هواپیمایی زاگرس. همچنین شهر کربلا دارای یک فرودگاه می باشد که فقط پرواز های داخلی در آن انجام می شود. نام آن فرودگاه شمال شرق کربلا (Karbala Northeast Airport) می باشد. فرودگاه شمال شرق کربلا دارای یک باند پرواز به طول 3030 متر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 95 متر می باشد. این فرودگاه دارای یک رمپ پارکینگ برای هواپیما می باشد. گردشگران تور کربلا برای سفر به سایر نقاط عراق می توانند از این فرودگاه استفاده کنند.

زائران تور کربلا قبل از سفر مطلع باشند که آب و هوای کشور عراق به طور کلی صحرایی بوده و زمستان های خنک و در بعضی مواقع سرد و تابستان های گرم و خشک و تابش طولانی مدت در طول روز همراه می باشد. دمای هوا در فل تابستان در عراق به 40 درجه ی سانتی گراد می رسد که در بعضی از مناطق درجه ی حرارت هوا به 48 درجه سانتی گراد هم خواهد رسید و گرمای طاقت فرسایی در عراق حکم فرما می شود.مسافران تور کربلا توجه کنند دما هوا در فصل زمستان در کربلا به ندرت به 21 درجه ی سانتی گراد می رسد و در شرایط سخت بین 15 تا 19 درجه و در هنگام شب گاهی 2 تا 5 درجه ی سانتی گراد کاهش می یابد.

زائران تور کربلا جالب است بدانند که مناطق شمال کوهستانی عراق در فصل زمستان سرد و با بارش برف و باران همراه است به طوری که در بعضی مواقع باعث طغیان رودخانه می شود.به طور کلی اگر بخواهید بدانید بارندگی در عراق خیلی کم و به ندرت اتفاق می افتد به طوری که طی آخرین آمار سالانه در بیش تر مناطق عراق کمتر از 250 میلی لیتر بارش رقم خورده است که کاملا نشان می دهد باران در عراق امری کاملا عجیب می باشد.

مسافران تور کربلا اگر در فصل زمستان به عراق سفر کنند ممکن است شاهد بارندگی در این شهر باشند البته در فصل تابستان هم در پاره ای مواقع شاهد بارش باران خواهید بود که البته بیش تر مواقع بارش در نواحی کوهستانی عراق اتفاق می افتد. البته شایان ذکر است زائران تور کربلا شرایط آب و هوایی برایشان ملاک نیست به دلیل این که بیش تر جمعیت زائران تور کربلا را در روز های تاسوعا ، عاشورا ، اربعین حسینی ، عید قربان ، عید نوروز و دیگر اعیاد به کربلا سفر می کنند گرچه در این روز ها قیمت تور ها و هتل ها گران تر می شود اما باید از قبل برای رزرو دست به کار شوید.

سوالات متداول تور کربلا

ایران و کربلا حدود 1 ساعت و نیم اختلاف ساعت دارند.
بهترین زمان برای سفر به کربلا در زمان های تاسوعا، عاشورا، عید قربان، اربعین حسینی و حتی عید نوروز است که اغلب در این زمان ها گردشگران بی شماری به این کشور سفر می کنند.
بهتر است برای امنیت و خدمات بهتر با کاروان یا تور به کربلا سفر کنید که هم توسط کاروان بیمه شوید و هم در هزینه شما صرفه جویی شود.
بله، در زمان های شلوغی کربلا و بخصوص اربعین بسیاری از موکب ها هستند که علاوه بر غذا و جای خواب رایگان، اینترنت پرسرعت و رایگان نیز ارائه می دهند.
نظرات کاربران
عشق کربلا دی 1401
7 نفر پسندیدند
با اینکه بیشتر گردشگرا و زائران ابا عبدالله در زمان اربعین به کربلا سفر میکنن تا بتونن با خیل جمعیت زائران حسینی خودشون رو به این شهر زیارتی برسونن، اما واقعا باید بگیم که بغیر از تابستون که هوا داخل این شهر واقعا گرمه ولی توی بقیه روزهای سال، کربلا تعداد خیلی زیادی از عاشقان امام حسین (ع) رو میزبانی میکنه...
آزیتا دی 1401
20 نفر پسندیدند
تور کربلا از بهترین سفرهای من به خارج از کشور بود. تحولی که از سفر به کربلا و نجف توی خودم احساس کردم با سفر به هیچ جای دیگه‌ای نتونستم احساس کنم. من با یکی از دوستام به کربلا رفتیم البته به صورت زمینی و با کاروان‌هایی که به این شهر مقدس میرن. حتما شما هم با تور کربلا به این شهر مقدس برید تا از برکات زیاد این شهر بهره مند بشید.
زینب تیر 1397
26 نفر پسندیدند
من رفتم لب مرز مهران اما یه اشتباه بزرگی که کردم این بود که با خودم دینار نبرده بودم قشنگ با من دولا پهنا حساب کردن تا فهمیدن من دینار ندارم کلی ارزش پولمون رو آوردن پایین. شما اگه خواستید برید حتمن از چند روز قبلش یادتون باشه تومانه (که دیگه ریال نیست) رو به دینار تبدیل کنید تا مثل من به مشکل نخورید. توی مسیر هم نیاز نیس پول با خودتون ببرید یه موقع حواستون پرت میشه و ازتون میزنن نمیگم اونجا دزد اینا زیاده ها اما هرجا جمعیت زیاد میشه این چیزها هم کنترلشون از دست خارج میشن پس بهتره خودتون حواستون باشه و با خودتون زیاد پول همراه نیارید. امکانات اونجا همه چی هست فقط نباید وسواسی باشیدا وگرنه گشنه میمونید و خوابتونم نمیبره دلتونو بزنید به دریا برا زیارت برید فقط زیارتتون پیش پیش قبول