امتیاز 5 از 5 | از بین 1537 امتیاز دهنده به تور ارمنستان

تور ارمنستان

در صفحه تور ارمنستان، لیستی از بروزترین تورهای آفری، ارزان و لحظه آخری ارمنستان را مشاهده می کنید که نرخ تمامی تورها توسط کارشناسان لحظه آخر بررسی شده و در صورت پیدا نکردن تور مورد نظر می توانید با آژانس های معتبر لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

ارمنستان به لطف ارزان بودن نسبت به اکثر مقاصد خارجی، وجود جاذبه ها و کلیساهای تاریخی در کنار مردمی با فرهنگ و آداب و رسوم جالب در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است. همچنین یکی از مهم ترین دلایل سفر اکثر گردشگران به این کشور، عدم نیاز به ویزا می باشد.

قبل از سفر به ارمنستان چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

1) مبلغ قابل توجهی را برای خرید کردن کنار بگذارید. شهر ایروان در میان گردشگران به بهشت خرید کردن معروف است چون در این شهر مراکز خرید زیادی وجود دارد که تقریباً هرچیزی در آن وجود دارد.

2) پولی که برای خرج کردن کنار گذاشته اید را مستقیم به درام تبدیل نکنید. برای سفر به ارمنستان پیشنهاد می شود ریال در صرافی های معتبر به دلار تبدیل شده و در ارمنستان بخشی از آن را به درام تبدیل کنید.

3) در صورتیکه قصد دارید از تاکسی استفاده کنید بدانید که تمام تاکسی های ایروان مجهز به تاکسی متر هستند لذا حواستان به تاکسی متر، میزان کیلومتر طی شده و مبلغ آن باشد چراکه راننده تاکسی ها از گردشگران به شدت سوءاستفاده می کنند.

4) حتماً برخی از اصطلاحات رایج ارمنی را یاد بگیرید چون مردم شهر توریستی مانند ایروان شاید به انگلیسی مسلط باشند اما وقتی از شهر خارج شوید، مردم یا فقط ارمنی بلد هستند یا ارمنی به همراه روسی (بخاطر تاریخچه گذشته ارمنستان).

انواع تورهای ارمنستان

تور زمینی ارمنستان

ارمنستان بخاطر اینکه در همسایگی ایران قرار دارد، تورهای زمینی نیز دارد لذا آن دسته از گردشگرانی که به هر دلیل نمی توانند تورهای هوایی ارمنستان را اخذ کنند می توانند، انتخاب تورهای زمینی را می توانند داشته باشند. سفر زمینی به ارمنستان با اینکه مشکلات خود مانند سپری کردن ساعت ها در اتوبوس و غیره را دارند، هزینه به مراتب کمتری نسبت به تورهای هوایی دارند.

تور ارمنستان هوایی

محبوب ترین تور ارمنستان، تورهای هوایی هستند. تورهای هوایی درقبال هزینه بیشتر، گردشگران زمان کمتری هم در مسیر خواهند بود. همچنین به لطف ارائه تورهای لحظه آخری ارمنستان، ممکن است قیمت یک تور لحظه آخری ارمنستان به صورت هوایی، برابر با یک تور زمینی عادی ارمنستان باشد.

برای سفر به ارمنستان باید ویزا بگیریم؟

ارمنستان درکنار کشورهایی مانند گرجستان، ترکیه، مالزی و غیره به لطف قراردادی که وجود دارد، "لغو روادید" شده و گردشگران جهت سفر به این کشور(ها) نیازی به اخذ ویزا، رفتن به سفارت و غیره را ندارند لذا ارمنستان جزء مقاصدی است که تورهای لحظه آخری برای آن ارائه می شود.

برخی از قوانین ارمنستان که خوب است پیش از سفر بدانید:

1) برای عبور از عرض خیابان ها، خطوط عابر پیاده در نظر گرفته شده و مردم می بایست از آن ها برای عبور استفاده کنند لذا در صورتیکه خارج از آن خط ها عبور کنید با برخورد پلیس مواجه خواهید شد.

2) مردم ارمنستان معمولاً از ساعت 11 شب به بعد خاموشی می زنند لذا آواز خواندن در خیابان ها در این ساعت ها ممنوع است. همچنین به هیچ عنوان در داخل خیابان ها و کوچه ها زباله نریزید تا جریمه نشوید.

3) از آنجایی که تاریخ و مذهب برای ارمنی ها از اهمیت بالایی برخوردار است، همواره در سفر به ارمنستان از توهین کردن به تاریخ و مذهب ارمنی ها اجتناب کرده و هنگام ورود به داخل کلیساها، علاوه بر رعایت سکوت، پوشش مناسبی هم داشته باشید.

 

قیمت تور ارمنستان

در ادامه میخواهیم به بررسی هزینه سفر به ارمنستان در دوره های مختلف بپردازیم تا گردشگران بتوانند بهترین زمان و بهترین تور ارمنستان را برای خود انتخاب کنند.

ارمنستان کشوری کوهستانی است و آب و هوای آن، با برخی از شهرهای ایران مانند تبریز تا حدودی یکسان می باشد. اگر قصد دارید در فصل تابستان سفر کنید بدانید که تابستان توریستی ترین زمان سفر به ارمنستان بوده و شهر مملو از گردشگران ایرانی و خارجی می باشد لذا آب و هوای خوب فدای شلوغی شهر، هزینه های بالای تور مانند هتل و بلیط و غیره می شود. همچنین افرادی که به دنبال تورهای لحظه آخری ارمنستان هستند بدانند که در فصل تابستان، اعیاد و تعطیلات مختلف به ندرت تور لحظه آخری برای ارمنستان ارائه می شود.

از طرفی گردشگرانی که به دنبال ارزان ترین زمان سفر به ارمنستان هستند بخاطر کوهستانی بودن ارمنستان، زمستان های سختی در این کشور وجود دارد که بارش شدید برف و سفید پوش شدن شهر حتی برای بومیان هم مشکلاتی را به همراه دارد. در فصل زمستان تورهای کمی برای ارمنستان ارائه می شود که هزینه بسیار کمتری نسبت به تابستان دارند. همچنین در این فصل درکنار کاهش هزینه تور نسبت به فصل تابستان، تور ارمنستان زمینی و تور ارمنستان هوایی به صورت لحظه آخر نیز ارائه می شوند.

فصل پاییز دمای هوای ارمنستان به سمت سرد شدن کاهش می یابد. در این فصل باران های مختلفی در کشور حاکم بوده و با توجه به طبیعت ارمنستان در فصل پاییز، گردشگران کمتری نسبت به تابستان به ارمنستان سفر می کنند. گردشگران در این فصل با اینکه می توانند تورهای ارزانتری نسبت به تابستان اخذ کنند و دغدغه مشکلات فصل زمستان را نداشته باشند، اما پیشنهاد می شود بجای پاییز، فصل بهار را انتخاب نمایند.

در فصل بهار که گل ها شکوفه زده و طبیعت سرسبز ارمنستان روی زیبایش را به رخ می کشد، بهترین زمان برای لذت بردن از دشت ها، جنگل ها و تفریحات ارمنستان می باشد. فصل بهار همچنان به انداره فصل تابستان شهر را مملو از گردشگر نکرده و هزینه ها نیز آنقدری افزایش نیافته است لذا فصل بهار فصلی است که معقول ترین هزینه و از نظر آب و هوای، مساعدترین فصل سفر به ارمنستان به حساب می آید.

ارمنستان در شمال غربی ایران قرار دارد. کشوری کوچک که بخاطر جاذبه های تاریخی، کلیساها، طبیعت کوهستانی و تفریحات مختلف کشوری توریستی می باشد که درصد قابل توجهی از گردشگرانش را ایرانیان تشکیل می دهند.

به لطف همسایه بودن ارمنستان با ایران گردشگران می توانند هم به صورت هوایی، هم به صورت زمینی و هم با استفاده از خودروی شخصی به این کشور سفر کنند. ارمنستان کشوری کوهستانی است لذا زمستان های بسیار سرد و تابستان های گرم به همراه وزش بادهای خنک دارد که باعث شده در فصل زمستان بخاطر سرمای طاقت فرسا و بارش سنگین برف، میانگین دما زیر 5 درجه سانتی گراد در گرم ترین حالت بوده و به لطف آن، گردشگران بسیار کمی در فصل زمستان به ارمنستان سفر کنند.

گردشگران جهت سفر به ارمنستان بهتر است با برخی از اصطلاحات رایج ارمنی آشنا شوند چراکه مردم شهرهای توریستی مانند ایروان تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارند. همچنین واحد پولی رایج ارمنستان درام است و به گردشگران توصیه می شود ریال خود را به دلار و دلارهای خود را در صرافی های معتبر به درام تبدیل کنند چراکه در صورت استفاده از دلار برای خرج های روزمره بخصوص کرایه تاکسی، کارمزد نیز کسر می شود که برای گردشگران ضرر به همراه دارد.

بطور کلی گردشگران ارمنستان دو دسته هستند. عده ای علاقه‌مند به جاذبه های تاریخی هستند که به ارمنستان سفر می کنند تا با تاریخچه کشور آشنا شده و از جاذبه های تاریخی ارمنستان مانند دژ اربونی، خیابان های آبوویان و ماشوتس، میدان آزادی، کلیساهایی مانند سنت آستواتساتین نورک، کاتولیک و سنت گریگور روشنگر و موزه هایی مانند آثار چوبی، شهر و هندهای معاصر کافسچیان بازدید کنند.

عده دیگر به لطف تفریحات ارمنستان به این کشور سفر می کنند. تفریحاتی مانند صخره نوردی در طبیعت، آتلیه عکاسی به سبک قدیم، اسب سواری، کارتینگ و از همه مهم تر، پاراگلایدینگ، زیپلاین و آفرود سواری که طبیعت زیبای ارمنستان را به رخ می کشد.

گردشگرانی که قصد دارند از تور ارمنستان زمینی استفاده کرده یا با خودروی شخصی خود به این کشور سفر کنند می بایست از مرز نوردوز عبور کنند. مرز نوردوز یا مرز جلفا در شهر تبریز قرار داشته و فاصله ای 485 کیلومتری تا شهر ایروان دارد. جاده مرز نوردوز تا ایروان یکی از سرسبزترین جاده هایی است که هر گردشگری می بایست از آن عبور کند و همچنین لازم به ذکر است در طی مسیر از کلیسای ست استپانوس و آبشار آسیاب خرابه که در نزدیکی مرز نوردوز هستند نیز بازدید شود.

تورهای هوایی ارمنستان، محبوب ترین تورهای این کشور در میان ایرانیان هستند چراکه هزینه به مراتب ارزان تری نسبت به اکثر مقاصد دارند. در ادامه با برخی از ایرلاین های خارجی که از مبدا ایران به مقصد ایروان می روند آشنا می شوید:

Emberaer Air (امبرائر ایر): پرواز معمولاً در روزهای یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت 14:00 صورت میگیرد.

Armenia Air (آرمنیا ایر): پرواز هرروز به غیر از روزهای شنبه، دوشنبه و پنج شنبه.

لازم به ذکر است تمام پروازهای ارمنستان از مبدا تهران، فرودگاه امام خمینی (ره) هستند مگر آنکه ذکر شود مبدا از شهر دیگری خواهد بود. همچنین ایرلاین هایی مانند آسمان، قشم ایر و ماهان نیز به ندرت برای ارمنستان پرواز ارائه می دهند.

ارمنستان در شمال غربی ایران دارد و گردشگرانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند خوب است بدانند آب و هوای ارمنستان علاوه بر کوهستانی بودن این کشور و موقعیت جغرافیایی، کمی سردتر از ایران می باشد. همچنین زمستان های ارمنستان نسبت به ایران سردتر بوده و سرمای طاقت فرسایی بر کل کشور حاکم می شود. در ادامه به بررسی میانگین دمای ارمنستان در طول سال می پردازیم.

فصل تابستان توریستی ترین فصل ارمنستان است. در فصل تابستان که مصادف است با ماه های ژوئن(تیر)، جولای(مرداد) و آگوست(شهریور)، ارمنستان دمایی میانگین 16 درجه سانتی گراد در شب و میانگین 33 درجه سانتی گراد در طول روز دارد لذا فصل تابستان خوش آب و هواترین فصل و بهترین زمان سفر به ارمنستان به حساب می آید.

گردشگران در فصل تابستان می توانند به راحتی در سطح شهر تردد کرده و از جاهای تفریحی و دیدنی شهر بازدید کنند هرچند این نکته را باید در نظر بگیرند که این فصل، گران ترین فصل سفر به ارمنستان نیز به حساب آمده و گردشگران در ازای آب و هوای خوب، هزینه بیشتری هم برای سفر باید پرداخت کنند، همچنین گشت و گذار در میان شلوغی شهر که مملو از گردشگران است هم بایستی در نظر گرفت.

فصل های پاییز و بهار، ارمنستان به لطف کوهستانی بودن آب و هوای خنکی دارد. حداقل 7 درجه و حداکثر 20 درجه سانتی گراد دمای شهر ایروان در این فصل ها باعث شده گردشگران کمتری در فصل های پاییز و بهار به ارمنستان سفر کنند. اگر توانایی تحمل این سرما را دارید، فصل های پاییز و بهار می توانند بهترین زمان سفر به ارمنستان به حساب آیند چراکه در این فصل ها تعداد گردشگران کاهش یافته و به طبع آن، هزینه سفر به ارمنستان نیز کاهش می یابد.

اما در فصل زمستان دما حداکثر 5 درجه سانتی گراد در روز و دمای زیر صفر درجه گاه تا 7- درجه در شب ها، روزهای سرد و طاقت فرسایی را برای گردشگران و مردم ارمنستان به همراه می آورد. کمتر گردشگری در این فصل به ارمنستان سفر می کند اما اگر به دنبال ارزانترین تور ارمنستان هستید، پیداکردن آن در فصل زمستان با وجود سرمای شدید، خلوتی شهر و بارش برف سنگین انتخاب مناسبی خواهد بود.

 

ارمنستان، ارزانترین کشور خارجی برای ایرانیان

در میان صدها مقصد گردشگری که هرکدام جذابیت های خاص خود را دارند، ارمنستان جزء معدود کشورهایی است که هزینه سفر برای ایرانیان به مراتب کمتر از اکثر شهرها و کشورها حتی در شلوغ ترین دوران گردشگری می باشد.

همه ارمنستان را با کلیساهایش میشناسند چراکه نزدیک به بیش از 4هزار کلیسا در ارمنستان وجود دارد و با اینکه بخش مهمی از جذابیت ها و تاریخ ارمنستان را کلیساهایش تشکیل می دهند خوب است در ادامه با برخی از معروف ترین، زیباترین، قدیمی ترین و جالب ترین کلیساهای ارمنستان آشنا شوید.

 

تور ارمنستان

 

کشوری با بیشترین کلیساها در جهان

همه ارمنستان را با کلیساهایش میشناسند. نزدیک به 4هزار کلیسا در کشور کوچکی مانند ارمنستان وجود دارد که هرکدام تاریخچه جالبی پشت سرشان است. کلیساهایی که بجای محل عبادت، محل شکنجه بودند. کلیساهایی که برای ساختش بیشترین دقت را پیاده کردند تا زیبایی‌اش در جهان نظیر نداشته باشد و همچنین کلیساهایی وجود دارند که بیشتر برای محافظت و نگهبانی از شهر ساخته شدند تا محلی برای عبادت مردم.

کلیسای اچمیادزین؛قدیمی ترین کلیسای ارمنستان

قدمت کلیسای اچمیادزین که نام اصلی آن کلیسای واغارشاپات است به قرن سوم میلادی بازمیگردد. برای ساخت این کلیسای تماماً سنگی از ماده ای به نام ساروج استفاده گردیده که باعث شده کلیسای اچمیادزین همچنان پابرجا بماند.

شاید برایتان جالب باشد کلمه اچمیادزین به معنای "ظهور تک فرزند" است چراکه مردم بر این باورند حضرت عیسی هنگامیکه ظهور کرد آنجا را برای کلیسا انتخاب کرده است.

 

کلیسای اچمیادزین

 

صومعه گغارد؛یکی از خاص ترین کلیساهای جهان

گغارد به معنای نیزه است و اگر مشاهده کنید میبیند که بر نوک کلیسا نیزه ای قرار دارد. مردم ارمنستان معتقدند هنگامی که مسیح به صلیب کشیده شده، نیزه ای بر تن او فرو کردند و نیزه ای که بر نوک کلیسای گغارد قرار دارد دقیقاً همان نیزه است.

کلیسای گغارد برای مردم ارمنستان از اهمیت بالایی برخوردار است و هرگاه بخواهید از آن بازدید کنید، در طول مسیر بخصوص اطراف کلیسا افرادی را مشاهده می کنید که به شما خوش‌آمد گویی کرده و انواع نان و شیرینی های مختلف را ارائه می دهند.

کلیسای گغارد توسط شخصی ثروتمند بنام آل زاکاریان ساخت شده که بعد از مدتی توسط ارمنی ها خریداری شد و ارمنی ها ادامه ساخت کلیسا را بر عهده گرفتند و گفته می شود ساخت کلیسا بیش از 10 سال به طول انجامیده است.

 

صومعه گغارد

 

صومعه خور ویراپ؛نگهبان قدیمی کوه آرارات

خور ویراپ به معنای گودال عمیق است. گفته می شود صومعه خور ویراپ در قرن 11 میلادی ساخته شده که در دشت آرارات و در نزدیکی مرز ارمنستان و ترکیه قرار دارد. صومعه خور ویراپ که امروزه یکی از مهم ترین اماکن مذهبی ارمنستان به شمار می رود، به گودال سیاهی که در داخل کلیسا وجود دارد معروف است.

در آن زمان شخصی با نام گریگور روشنگر، کسی بود که مسیحیت را به ارمنستان آورد. مردم ارمنستان که از این موضوع خشمگین شده بودند گریگور روشنگر را به داخل گودال این کلیسا انداختند. بعد از 13 سال وقتی درب گودال را باز کردند با کمال تعجب دیدند که گریگور روشنگر همچنان زنده است و بعدها مشخص شد در تمام این 13 سال، بانوی به صورت مخفیانه برای گریگور آب و نان میبرده است.

امروزه صومعه خور ویراپ یکی از توریستی ترین جاذبه های تاریخی ارمنستان به شمار می رود به دلیل هوای نه چندان جالب گودال سیاهش، همواره به گردشگرانی که دارای مشکلات تنفسی هستند توصیه شده به هیچ وجه وارد گودال نشوند.

 

صومعه خور ویراپ

 

کلیسای سنت گریگو؛الهه زیبایی کلیساهای ارمنستان در شب

کلیسای سنت گریگور روشنگر یا گریگو لوزاوریچ، یکی از جدیدترین کلیساهای ارمنستان است که در سال 2001 ساخته شده. کلیسای سنت گریگور با 2500 نفر ظرفیت و بیش از 3هزار متر مربع مساحت، یکی از بزرگترین کلیساها به شمار می رود که ساخت آن و معماری ارمنی کلیسا را شخصی با نام استپان کیورکچیان بر عهده گرفته است.

جالب است بدانید گردشگران نمی توانند از این کلیسا بازدید کنند چراکه این کلیسا به مناسبت هزار و هفتصدمین سالگرد دین مسیحیت در ارمنستان ساخته شده و تنها ارمنی ها مجاز به بازدید از داخل این کلیسای 54 متری هستند

 

کلیسای سنت گریگور

 

 

سوالات متداول تور ارمنستان

1- بهترین زمان سفر به ارمنستان چه زمانی است؟

پاسخ : بهترین زمان سفر به ارمنستان، فصل های پاییز و بهار هستند چرا که در فصل زمستان، ارمنستان در سردترین دوران خود و در فصل تابستان، ارمنستان در گرم ترین و شلوغ ترین دوران خود به سر می برد.


2- ارزانترین فصل سفر به ارمنستان چه زمانی است؟

پاسخ : فصل زمستان، ارمنستان سردترین دوران خود را سپری می کند لذا در این فصل، بخاطر کاهش میزان ورود گردشگران به این کشور، به مراتب هزینه سفر هم کاهش می یابد.


3- در سفر به ارمنستان درام همراه داشته باشید یا دلار؟

پاسخ :

پیشنهاد می شود بودجه سفر خود را در ایران به دلار تبدیل کنید و دلار را در صرافی های معتبر مرکز شهر به درام تبدیل کنید. همچنین توصیه می شود هنگام بازگشت از سفر فقط دلار با خود به ایران برگردانید.


4- هزینه سفر به ارمنستان چقدر است؟

پاسخ :

بطور کلی، ارمنستان یکی از مقاصد خارجی ارزان قیمت به حساب می آید اما هزینه کلی سفر، به نوع هتل، پرواز، خدمات ارائه شده و غیره بستگی دارد. می توانید برای مشاهده لیست قیمت تورهای ارمنستان کلیک کنید.


نظرات کاربران

مهران سیاویز 3 شهریور 99
1
تفریحی
فرناز 22 دی 98
0
صومعه خور ویراپ. کلیسایی که خیلی ها نمیشناسن و کمتر شناخته شدس ولی یکی از زیباترین و جالب ترین صومعه های ارمنستان به حساب میاد. صومعه خور ویراپ بین بالای 4هزار کلیسا واقعا جزء زیباتریناس. این نزدیکی کوها آرارات قرار داره و تقریبا اکثر عکسای کلیسای صومه خور ویراپ شامل منظره کوه آرارات هستن. جالبه بدونین داخل این کلیسا یک سیاه چال وجود داره که میگن بخاطر مردم ارمنستان و آیین های مسیحیشون، "سنت گریگور روشنگر" رو داخل این سیاه چال حبس کرده بودن و بعد 13 سال که رفتن دیدن هنوز زندس. بعدا فهمیدن که یک دختر مسیحی هر روز بطور مخفیانه بهش آب و نون میداده. هوا داخل این سیاه چال انقدر خفس که میگن اگه مشکلات تنفسی دارین به هیچ وجه داخل سیاه چال نرین.
رویا 14 دی 98
1
ارمنستان رو فقط تو بهار باید رفت. بعضیا میگن پاییز خوبه برین ولی خب پاییز با توجه به طبیعت سرسبز ارمنستان، طبیعت زرد میشه و برگا میریزن و حال نمیده. مثلا برین پاراگلایدینگ فقط چشم انداز زرد میبینین که برگا دارن همینطور میریزن. ولی وقتی تو فصل بهار برین، گل های رنگارنگ خودشونو نشون دادن، کل دشت ها و جنگل های ارمنستان سرسبزه و خیلیییییی حال میده. تازه هوا هم با اینکه سرده و بادهای خنک میاد ولی گرم تر از پاییزه درکل بهترین موقعیه که میتونین برین ارمنستان. تازه عید هم هست دیگه هیچی
هانیه 4 آبان 98
3
اونایی که میخوان برن ایروان حتماً پاراگلایدر رو امتحان کنند. ایروان یا شاید بگم بخش بزرگی از ارمنستان دشت و جاهای سرسبز تشکیل داده و برای همین پاراگلایدینگ خیلی جذاب میتونه باشه. علاوه بر تفریح و هیجان که در ارتفاع دارین چشم انداز زیبایی هم از زمین های سرسبز و منظره بی نظیر غروب آفتاب خواهید داشت. تا اونجا که میدونم تو ارمنستان پاراگلایدینگ تو دریاچه سوان، کوه های تقنیس و آرا و آراگاتس برگزار میشه که هرکدوم منظره زیبای خودشونو دارن.
سینا 30 مهر 98
2
به شخصه ترجیح میدم برای ارمنستان مخصوصا ایروان، لوکس ترین و بهترین تور رو انتخاب کنم. انقدر کلیسا و جاهای دیدنی داره که بدون تور نمیتونین از محبوباش بازدید کنید. تورهای لوکس هم خوبیش اینه شما رو به بهترین رستوران ها و مراکز خرید میبرن که تجربه بی نظیری داره. از همه مهم تر هتله. توی ارمنستان لوکس ترین هتلاش با هتل های 4 ستاره یا 5 ستاره جاهایی مثل آنتالیا برابری می کنه برای همین خوبه که لوکس ترین و بهترین هتل ارمنستان رو برای اقامت انتخاب کنید.
آرمین 17 مهر 98
4
دوستان یه تجربه راجع به هتل های ارمنستان هست که خوبه بدونین. بنده دوبار به ارمنستان سفر کردم. سفر اولم هتلم 5 ستاره بود. هتل ماریوت که یکی از لوکس ترین و بهترین هتل های ایروانه و برای هرشب اقامت 120000 درام پرداخت کردم. 3 شب اونجا بودم که میشه 360000 درام ینی یچیزی معادل 720 دلار... دفعه ی بعدی رفتم در یکی از بهترین هتل های 4 ستاره ایروان اقامت کردم که اسمش آنی گرند بود و حتی به نظرم ظاهر هتل لوکس تر از ماریوت بود. برای این هتل شبی 90 دلار دادم که خیلی ارزونتر از 5 ستاره بود. اصلا به صرفه نیست که برین ارمنستان و هتل 5 ستاره بگیرین. درسته که هتل 5 ستاره یکسری خدمات بیشتری ارائه میده ولی اصلا نمیارزه انقدر هزینه بیشتر بدین برای خدمات بیشتر و خدماتی که استفاده نمیکنین ازش
ندا 14 مهر 98
5
تابستون بهترین وقتیه که باید به ارمنستان سفر کرد. خیلی ها میگن تابستون بخاطر اینکه ارمنستان هوای خوبی داره خیلی توریست میاد اونجا و گشتن سخت میشه. تا حدودی با این موضوع موافقم چون واقعا شلوغ میشه و از طرفی هم هزینه ها خیلی میره بالا. تابستون میخواستم برم هتلی که انتخاب کرده بودم ولی ظرفیت پر شده بود و حتی هتل های خوب دیگشون هم ظرفیت خالی نداشتن برای همین یه هتل نسبتا معمولی رفتم هرچند خوب بود. فستیوال های زیادی در تابستون تو ارمنستان برگزار میشه که هرکدوم هیجان خاص خودشونو دارن. مثلا یکیش مراسم پشم چینی بود برای اینکه صنعت محصولات صنایع دستی و محلیشونو به نمایش بذارن. یه فستیوال هم دارن به اسم نان در کوهستان. به شدت پیشنهاد میکنم در این فستیوال شرکت کنین چون با انواع غذاهای محلی ارمنستان آشنا میشین و هم میتونین اونارو تست کنین. واقعا بی نظیره غذاهای محلی ارمنستان. اگر هم دنبال هیجان هستین، فستیوال دوی رنگ پیشنهاد میشه. یه ماراتن 5 کیلومتری که در مسیر انواع رنگ های روشن میریزن روتون و خیلی حال میده. راستی آخر مسابقه هم به سه نفر اول جایزه هم میدن.
کسری امینی 1 تیر 98
2
راست میگن که میدان جمهوری یکی از پرطرفدارترین و توریستی ترین جاهای ارمنستانه. شب رفتیم اونجا با اینکه شب بود ولی خیلی شلوغ و باصفا بود. بعضی از جاهای میدون کلی کافه و رستوران داشت که میتونستید انواع غذاهای فست فودی و محلی رو با کیفیت خوب میل کنید. وسط میدون هم یه آبنمای بزرگ گذاشتن که شب ها چراغونی میشه و خیلی منظره زیبایی رو به ارمغان میاره. خداوکیلی رفتین ارمنستان حیفه شبا میدون جمهوری رو ول کنین برین تو هتل بخوابین.
سینا 26 خرداد 98
2
تور ارمنستان ویزا نداره کلا یا تو مرز ویزا صادر میکنن ؟
فربد غدیرزاده 26 خرداد 98
0
سلام کاربر گرامی. در سال 95 توافقنامه ای میان ارمنستان و ایران صورت گرفت که به موجب آن، گردشگران ایرانی می توانند با به همراه داشتن پاسپورت، به مدت 90 روز بدون نیاز به ویزا در ارمنستان اقامت داشته باشند.
مینو 18 خرداد 98
4
دوستان قبل از اینکه برین ارمنستان چون اونجا از تاکسی و اینا زیاد استفاده خواهید کرد حتما قبل از اینکه برین و تو ایران هستین دوتا برنامه Yadex taxi و gg رو نصب کنین چون اگر بخواین اونجا نصب کنین باید وقت و هزینه صرف کنین که نمیارزه.
باران 11 خرداد 98
0
تقریباً در سفری که به ایروان داشتم اکثر رستوران های مختلف شهر رو غذاهاشونو امتحان کردم. همشون خوبن ولی یه رستوران خیلی چشمم رو گرفت. رستوران اولد اریوان یا old Erivan یکی از بهترین رستوران های سنتی ایروان بود و خیلی از مردم شهر تعریفشو میکردن. واقعا یکبار به این رستوران برین کلاً در طول سفرتون فست فود رو بیخیال میشین و فقط غذاهای سنتی ارمنی رو تو این رستوران میل میکنین. غذاهای ارمنی که همینطوریش نگاشون میکنی خیلی خوشمزه هستن و اگه این غذاها رو تو رستوران خوبی مثل اولد اریوان بخورین که خیلی محشر میشه. راجب قیمتاش هم بگم که قیمتاش نه اونقدر گرونه نه اونقدر ارزونه وقتی هم غذاهاشونو بخورین بخاطر کیفیتش میبینین کاملا میارزه
منیژه 1 خرداد 98
1
تجربه ای که از سفر به ارمنستان به دست اوردم اینه که به هیچ وجه یک قرون خرج خرید کردن نکنید. هر چی پول دارید که برای سفر گذاشتین کنار فقط صرف دیدن جاهای مختلف و از همه مهم تر، تفریحاتش کنین.
بهناز 19 فروردین 98
0
موسیقی های سنتی ارمنی رو بسیار میپسندم. در عین عجیب بودن بسیار زیبا هستن. کلاً سبک های موسیقی ارمنی خیلی خوبن و خیلیاشون جهانی شدن ولی فقط باید به کنسرتاشون برین تا نهایت لذت از موسیقی ارمنی رو ببرین.
بیژن 19 دی 97
2
دریاچه سوان بسیار منطقه ای خوش آب و هوا و لذت بخشیه. دور تا دور دریاچه سرسبزه و باد خیلی خوبه میاد اونجا و میشه گفت بهترین جای ارمنستان برای لذت بردن از آرامش و طبیعته.
تابش 18 مهر 97
3
خرید در ارمنستان فقط مراکز خرید ایروان مال و دالما گاردن. دالما گاردن خیلی بزرگ و شلوغه ولی هرچی بخواین میتونین اونجا پیدا کنین. در کنار فروشگاه و کافه و رستوران، سینما هم داره که فیلمای خوبی برای گذروندن وقت پخش میکنه.
دلارام 2 مهر 97
2
همیشه میگن هرچقدر پول بدی همونقدر آش میگیری. ولی این موضوع برای ارمنستان صدق نمیکنه. ارمنستان یکی از ارزان ترین کشورهای خارجی برای سفر کردنه و هزینش به طور میانگین، یک سوم جاهای دیگس. با کمتر از یک میلیون تومن تور امنستان گرفتم 4 روزه که واقعا راضی بودم. خود تور خیلی خدمات خوب و مناسبی ارائه داده بود و لیدراشم خیلی خوب بودن. به غیر از تور خود ارمنستان هم خیلی کشور خوبی بود. رفته بودیم ایروان خیلی زیبا و خلوت بود و راحت به هرجا که میخواستی بری دسترسی داشتی. قیمت ها خیلی مناسب و تو مراکز خریدش همه چی میتونستی پیدا کنی. ارمنستان شب و روز نداره و در هر ساعتی که بری بیرون خیلی از جاها بازن و خیلی کارها میشه کرد و خوش گذروند. پیشنهادم می کنم اگر رفتین حتما دریاچه سوان رو ببینین البته بازدید از این دریاچه فکر کنم تو همه تورها باشه ولی چه بود چه نبود برین اونجا چون خیلی دلنشینه.
مهران 15 شهریور 97
3
اگه میخواین به ارمنستان برین ماه های جولای، مارس و آوریل شللوغ ترین دوران گردشگری ارمنستانه. این مدت هم فستیوال های مختلف داره و آب و هواش خوبه ولی خب شلوغه و بدیاش.
پروانه 23 مرداد 97
2
قرار بود دو هفته برم ارمنستان. قبل از اینکه برم تو اینترنت گشتم تمام جاهای دیدنی و باحال ارمنستان رو دیدم که اونجا رفتم یکسری اطلاعاتی راجبش داشته باشم. ولی وقتی رفتم مارو یه موزه بردن که تا بحال اسمشم نشنیده بودم. اسمش موزه اربونی بود که چندین هزار اثر تاریخی، هنری و عتیقه های مختلف داشت که یکی از قدیمی ترین جاهای ارمنستان به حساب میومد. حال کردم باهاش
فراهانی 23 تیر 97
4
فقط یکبار به ارمنستان سفر کردن اونم بدون تور رفتم. چون کلاً سفر به ارمنستان اونقدر گران نیست تصمیم گرفتم لوکس ترین و بهترین هتل ایروان رو انتخاب کنم. با کلی جست و جو در سایت هایی مثل بوکینگ، هتل گرند ایروان بهترین هتلی بود که در این شهر وجود داشت. خیلی راضی بودم از هتل. جدای قیمت، خدمات عالی، امکانات بی نظیر، استخر، باشگاه، خدمه، رستوران و کلا همه چیش عالی بود. با تجربه ای که من دارم از این هتل، حتما توصیه می کنم در صورت سفر به ارمنستان در این هتل اقامت کنین.
توبا 9 تیر 97
4
من علاقه زیادی به غذاها محلی شهرهای مختلف جهان دارم و میخوام تجربه ای که از غذاهای ارمنی رو دارم بهتون بگم. دو هفته رفته بودم ایروان و در این دو هفته تقریبا تمام غذاهای محلی ارمنستان رو مزه کردم. برای اینکه حوصله رفتن به رستوران های مختلف رو نداشتم رستوران "مر گیوق" رو کلاً انتخاب کرده بودم چرا که این رستوران یکی از بهترین رستوران های ایروان و از بهترین رستوران ها برای سرو انواع غذاهای محلی ارمنیه. جالبه که کف رستوران هم فرش ایرانی گذاشتن که خیلی خوشگله. بگذریم. یکی از غذاهای خوشمزش "پلو" یا Pilaf هست. درواقع ارمنی ها هم مثل ما برنج، پای ثابت سفره هاشونه ولی فرقش اینه که برنجاشونو با بلغور و گندم سرو می کنن و یسری ادویه ها و چیزای دیگه هم باهاش سرو میشه. یه غذای خوشمزه دیگه هم فاسولیه هست. فاسولیه غذای کم حجمیه و مزش خوبه. میان گوشت بره رو با لوبیا این چیزا تو قابلمه میپزن بعش برنج و چیزای دیگه هم میذارن کنارش سرو می کنن. یه غذای عجیبی هم ارمنیا دارن به اسم هاریسا. از بیرون که نگاش میکنین فکر میکنین حلیمه ولی در واقع یه نوع حلیم غلیظ مرغه که برای درست کردنش آرد گندم رو با مرغ یا گوشت بره برای زمان زیادی میذارن تو آب روی شعله ملایم تا جا بیوفته. ولی این غذا رو هرجایی نمیتونین پیدا کنین چون معمولا برای مراسم ها و مناسبت های سرو میشه.
ادمین 9 تیر 97
0
بستگی به خودتون داره کاملا، سفر هوایی آسایش بیشتری داره و زمان کمتری می بره اما سفر زمینی با تور ارمنستان ماجراجویانه و زمان بر هست. در عوض با مناظری در راه رو به رو میشید که بی همتا هستند.
احسان مرادی 6 تیر 97
3
یکی از دلایلی که به ارمنستان سفر کردم سوغاتی های متنوعشه. یه سوغاتی دارن به اسم مربای گردو که از مربای آلبالو برای تهیه‌ش استفاده شده و رنگ زرشکی هم داره. مز ای که داره واقعا بی نظیره. بهتون توصیه می کنم حتما اگر گذرتون افتاد به این کشور حتما یکی از اینا رو امتحان کنین
ستاره 28 خرداد 97
1
آدم ارمنستان باید بره که فقط غذاهاشو بخوره. یه غذا دارن به اسم خورتوواس که مزه شیشلیک خودمونو میده ولی با گوشت خوکه. اگه اعتقادی به حرام بودن گوشت خوک ندارین این غذا واقعا بی نظیره و حتی محبوب ترین غذای ارمنستانه. یه غذا هم دارن به اسم قاپاما که اندازش مثل غذاهای فینگر فوده ولی مزه ای که داره که نگو و نپرس ولی این غذا فقط در کریسمس سرو میشه.
بهار 23 خرداد 97
1
جشن سال نو ارمنستان واقعا در جای خودش بی نظیره. شاید از نظر هیجان و امکانات به جاهای دیگه ای مثل دبی نرسه ولی خیلی قشنگ و خاطره انگیزه و از همش جالب تر اینه که همش مردم درحال پخش کردن شیرینی و گل به هم هستن. شرکت در این جشن بسیار پیشنهاد می شود.
کمند 13 خرداد 97
3
اون دسته از عزیزانی که به قصد رستوران و غذاهای ارمنی میرن ارمنستان خوبه که بدونن هزینه یک وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران نه چندان لوکس و گران نزدیک به 3000 درام ارمنیه. از اونورم اگر خودتون برین مواد اولیه بخرین خودتون درست کنین که عمراً به مزه رستوران ها برسه قیمتش تقریباً برابری میکنه با قیمت رستوران برخلاف ایران که رستوران میاد کلی سود میکنه روی غذاهاش.
عیسی ممدوحی 23 بهمن 96
1
ارمنستان از بهترین کشورها برای علاقه مندان به جاهای تاریخی و قدیمیه. هرجای شهر راه میری یک بنای تاریخی میبینی که قدمتی چند صد ساله و چند هزار ساله داره مثل کلیسای گغارد که خیلی معروفه. کلی بخوایم بگیم ارمنستان کشوریه که حداقل یکبار در طول حیات باید ازش بازدید کنید.
محبوبه 21 آبان 96
4
این عکس پلکانیه که برای ارمنستان گذاشتین کجاس؟
ادمین 21 آبان 96
0
این عکس مربوط به گاسگاد ارمنستان هست
نفیسه 21 آبان 96
2
ارمنستان قوانین جالبی داره که خوبه چنتاشونو بدونین و اگر به این کشور سفر کردین به مشکل برنخورین: کدئین چیزیه که بازرس های ارمنستان روش خیلی حساسن. اگر داروهایی دارین که حاوی کدئین هستن با خودتون نبرین ارمنستان چون ماده مخدر محسوب میشه و جریمه سنگینی هم به همراه داره مگر اینکه با خودتون نسخه پزشک و این چیزا ببرین تا مشکلی پیش نیاد. امن ترین کشور دنیا هم برین بالاخره یه موقع یه جایی ممکنه دعوایی به وجود بیاد. ارمنی ها رو دعواهای خیابونی حساس هستن و برای مقصر دعوا هم مجازات های سنگینی رو در نظر گرفتن لذا اگر قرار بود دعوایی به وجود بیاد حتما برین پیش پلیس ها چون ممکنه به ضررتون تموم شه اگر مقصد نباشین. در ارمنستان برای رقصیدن و آواز خواندن مکان های مشخصی وجود داره لذا اگر در معابر عمومی اقدام به آواز خواندن و یا رقصیدن کردید بخصوص شب ها با برخوردهای ناخوشایندی روبرو خواهید شد. مصرف نوشیدنی بین المللی تو ارمنستان آزاده ولی یکسری قوانین داره. برای نوشیدن انواع نوشیدنی های بین المللی باید به مکان های مشخصی که در نظر گرفته شده مراجعه کنین. اگر در معابر عمومی این کار رو انجام بدین بهتون گیر میدن ولی اگه شب تو معابر عمومی بنوشین جریمه سنگینی داره. بخاطر اینکه ارمنستان برای ایرانیان در مقایسه با سایر کشورها ارزون به حساب میاد خیلی ها قصد دارن وقتی به این کشور سفر میکنن بجای وسایل عمومی، ماشین اجاره کنن. اگر شما هم میخواین ماشین اجاره کنین لازمه بدونین برای رانندگی در ارمنستان باید گواهینامه بین المللی داشته باشین که اخذ کردنش در کنار زمان و دردسری که داره، هزینه بالایی هم به همراه داره.
ادمین 21 آبان 96
0
متاسفانه این امکان در حال حاضر روی سایت فعال نیست
همایون احمدی 21 آبان 96
4
ارمنستان مقصد جالبیه که هم لذت ببرین از جاهای دیدنیش هم اطلاعات خوبی رو کسب کنین. جالبه ارمنستان در میان کلی کشور، اولین کشور مسیحی جهانه و قدمتش هم به بالای 1700 سال میرسه. عید 98 رو در ایروان گذروندم. شهر جالبی بود. مردم خوبی داشت و همه چیز کاملا خوب بود. واقعا ارمنستان یکی از بهترین مقاصد دنیا برای زندگیه که تا حدودی شبیه به ایران باشه.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما