امتیاز 5 از 5 | از بین 1443امتیاز دهنده به تور ارمنستان

تور ارمنستان

در ادامه صفحه تور ارمنستان می توانید لیستی از به روز ترین تورهای ارمنستان آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

ارمنستان، با نام رسمی جمهوری ارمنستان و در محل قفقاز جنوبی واقع گردیده و پایتخت آن ایروان است. همسایگان ارمنستان در غرب ترکیه، در شمال گرجستان، در شرق جمهوری آذربایجان، و در جنوب ایران و جمهوری خودگردان نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) می‌باشند.
از جاذبه هایی که در تور ارمنستان مورد توجه گردشگران قرار می گیرد می توان به معبد گارنی، شهر جرموک، شهر اشتاراک و ... اشاره کرد.
بزرگ‌ترین دریاچه این کشور دریاچه سوان است که آب شیرین دارد. دین رسمی ارمنستان مسیحی ارمنی و زبان رسمی این کشور نیز ارمنی‌است گرچه زبان روسی نیز در این کشور رواج دارد. کشور ارمنستان در بین کشورهای خاورمیانه از نظر دانشگاه های معتبر، کتاب خانه های مجهز و مراکز آموزشی بین المللی از جایگاه ویژه ای برخوردار است ، به گونه ای که از کشورهای همسایه برای ادامه تحصیل به ارمنستان سفر می کنند. البته گردشگران تور ارمنستان برای گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت نیز به این کشور سفر می کنند. شما مسافرین تور ارمنستان جالب است بدانید مساحت کلی این کشور 29900 کیلومترمربع است که نشان دهنده ی کوچک بودن این کشور است. ارمنستان از قسمت شرقی با جمهوری آذربایجان ، از قسمت جنوبی با ایران، از قسمت شمالی با گرجستان ،از قسمت غرب با ترکیه و از قسمت جنوب غربی با نخجوان همسایه و هم مرز مشترک هستند. چرخه ی اقتصادی ارمنستان بر روی چند اصل در حال پیشرفت است. از جمله: صنایع نساجی، صنایع فلزی، صنایع شیمیایی و ... که از همه مهم تر کارخانه های نساجی و ماشیا آلات را می توان نام برد. ارمنستان مواد غذایی، الماس و مواد معدنی را به کشور های همسایه و حتی اروپایی صادر می کند ولی در عوض نفت ، دخانیات و گاز طبیعی را وارد می کند. از آن جایی که دین اصلی و رسمی کشور ارمنستان مسیحیت می باشد ، کلیساهای متعدد و بسیار با شکوه و مجلل وجود دارد که معماری بی نظیر آن ها هر گردشگر تور ارمنستان را حیرت زده می کند. اولین و با ارزش ترین کلیسای ارامنه با نام کلیسای گریگور است که به نسبت کلیساهای موجود در ارمنستان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در شهر واقارشات ارمنستان واقع شده است و بازدید از این شهر برای گردشگران تور ارمنستان بسیار جذاب می باشد. از مهم ترین و با ارزش ترین اعیاد ارامنه می توان عید کریسمس مصادف با تولد حضرت مسیح می باشد که مسافرین تور ارمنستان نیز این بازه زمانی را برای سفر به این کشور انتخاب می کنند زیرا که همه ی شهر پر از جشن و کارناوال های شادی می باشد و شهر پر از تازگی و انرژی مثبت برای یک سفر فوق العاده و خاطره انگیز می باشد. البته دومین عید مهم ارامنه عید پاک می باشد که به مناسبت رستاخیز حضرت مسیح برای مردم ارامنستان و گردشگران تور ارمنستان برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور ارمنستان ، جاذبه های گردشگری، آب و هوا، اطلاعات پرواز و ... در همین صفحه جست و جو کنید.

کشور ارمنستان یکی از جمهوری های مستقل تقریبا کوچک می باشد. پایتخت این کشور شهر ایروان است، این کشور دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی بوده که گردشگران زیادی با تور ارمنستان به این کشور سفر می کنند.
ارمنستان کشوری کوهستانی بوده و آب و هوایی معتدل و مناسب دارد که به همین خاطر به کشوری توریستی تبدیل شده است و سالانه مورد استقبال گردشگران تور ارمنستان قرار می گیرد. ارمنستان دارای وسعتی حدود 29800 کیلومتر مربع بوده و در جنوب غربی منطقه قفقاز قرار دارد.
فاصله ناچیزی از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه دارد اما بدون دسترسی به آب های آزاد است. ارتفاع این کشور از سطح دریا به طور میانگین 1800 متر می باشد. ارمنستان به دلیل کوهستانی بودن دارای رودخانه های زیادی با جریان های سریع می باشد که نقش بسزایی در اکوسیستم این کشور دارند، یکی از مهم ترین دریاچه این کشور سوان نام دارد که دارای ارتفاعی 1925 متری با سطح دریا می باشد و مورد توجه گردشگران تور ارمنستان قرار می گیرد.
می توان گفت این دریاچه جزو بزرگ ترین و مرتفع ترین دریاچه های آب شیرین جهان است. آب و هوای ارمنستان متعادل بوده اما در زمستان با سرمای زیاد و بارش برف فراوان همراه است. گرمای این کشور معتدل و مناسب می باشد که بین گردشگران تور ارمنستان محبوب است. زبان رسمی ارمنستان، ارمنی است که زبانی ترکیبی هند و اروپایی است. دین رسمی کشور ارمنستان مسیح می باشد که اکثریت پیرو کلیسای خواری ارمنی می باشند و می توان گفت این کلیسا، کلیسای ملی ارامنه محسوب می شود همچنین گردشگران تور ارمنستان از این کلیساها بازدید می کنند. اقتصاد ارمنستان دارای قسمت های صنعتی متفاوتی می باشد که همه نوع صنایعی را دربرگرفته است
که می توان به صنایع:
نساجی، فلزی، شیمیایی، فرآورده های غذایی و مهم ترین آنها ساخت ماشین آلات است اشاره کرد.
این کشور دارای صادرات و واردات بزرگی می باشد که عمده وارداتش گاز طبیعی و نفت می باشد. همچنین به دلیل جاذه های تفریحی که دارد گردشگران زیادی را با تور ارمنستان به خود جلب می کند که بخشی از اقتصاد را هم به این زمینه اختصاص داده است.

ارمنستان به دلیل کوچک بودن فرودگاه های اندکی دارد. همچنین تنها یک فرودگاه بین المللی در آن وجود دارد و آن هم در شهر ایروان که پایتخت ارمنستان است قرار دارد. فرودگاه زوارتنوس ارمنستان نقش بسیار مهمی در جابه جایی مسافران و همچنین گردشگران تور ارمنستان دارد. این فرودگاه اصلی ترین پایگاه حمل و نقل بین المللی ایروان محسوب می شود. همچنین دومین فرودگاه پر تردد منطقه قفقاز می باشد.
این فرودگاه دارای سه پایانه می باشد که اولین پایانه آن در سال 1971 شروع به کار و در سال 2011 فعالیت آن پایان یافت. دومین پایانه دارای یک ساختمان برای پروازهای ورودی و یک ساختمان دیگر برای پروازهای خروجی می باشد. پایانه شماره سه مخصوص پرواز های وی آی پی بوده و پروازهای دیگر اجازه فرود در این پایانه را ندارند.
برج کنترل پرواز در قسمت پایانه اول قرار دارد که بر تمام فرودگاه مسلط می باشد. روزانه پرواز های زیادی از ایروان به سمت ایران و از ایران به سمت ایروان پرواز می کنند. ایرلاین هایی که از ایران به ارمنستان تور دارند عبارت اند از: آسمان، ماهان ایر، کیش ایر، آرمنیا و غیره می باشند، همچنین اتوبوس هایی نیز وجود دارند که می توان با آنها سفر کرد.

قابل توجه گردشگران تور ارمنستان ، این کشور واقع در قسمت شمال دارای آب و هوای معتدل می باشد و با توجه به شرایط اقلیمی خاصی که دارد میزان بارندگی آن کم و در نهایت دارای آب و هوای خشک قاره ای نیز می باشد.
گردشگران تور ارمنستان بدانند که تغییرات آب و هوا در ارمنستان بسیار زیاد و قابل ملاحظه می باشد. زمستان ها در ارمنستان چندان سرد نمی باشد و متوسط درجه حرارت در این کشور در نواحی دشت ها منفی 5 درجه ی سانتی گراد نیز می باشد و همچنین در مناطق کوهستانی متوسط درجه ی حرارت هوا منفی 12 درجه ی سانتی گراد است.
برای اطلاعات بیش تر گردشگران تور ارمنستان ، غیر از مناطقی که دارای ارتفاع زیاد نیز هستند دارای تابستان های گرم و طولانی است به طوری که میانگین درجه هوا در تابستان در بیش تر قسمت های ارمنستان 25 درجه سانتی گراد نیز می باشد همچنین گاهی اوقات در تابستان درجه حرارت هوا به 42 درجه سانتی گراد نیز افزایش می یابد.
قابل توجه مسافران تور ارمنستان ، میزان بارندگی در ارمنستان زیاد قابل توجه نمی باشد به صورتی که میزان بارندگی به طور متوسط 800 میلیمتر در طول سال است و همچنین در مناطق کم ارتفاع و دشت ها میزان بارندگی بین 6 الی 8 اینچ در سال کاهش می یابد.
به طور کلی از آب و هوای ارمنستان برای گردشگران تور ارمنستان بخواهیم بگوییم ؛ ماه های آوریل تا اکتبر گرم ترین ماه ارمنستان که از بین این ماه ها ، ماه های ژوئیه ، اوت و سپتامبر گرم ترین ماه های ارمنستان می باشد در صورتی که در ماه ژوئیه و اوت دمای هوا به 40 درجه سانتی گراد هم می رسد. فصل زمستان که ماه های ژانویه ، فوریه و ومارس ، و پاییز که ماه های اکتبر ، نوامبر و دسامبر می باشد سردترین ماه های ارمنستان به حساب می آید.

آخرین نظرات ثبت شده
همایون احمدی 21 آبان 1396
4
تور زمینی ارمنستان هم دارین؟
نفیسه 21 آبان 1396
2
میشه به صورت آنلاین تور های ارمنستان تون رو خرید؟
پاسخ ادمین 21 آبان 1396
0
متاسفانه این امکان در حال حاضر روی سایت فعال نیست
محبوب�� 21 آبان 1396
4
این عکس پلکانیه که برای ارمنستان گذاشتین کجاس؟
پاسخ ادمین 21 آبان 1396
0
این عکس مربوط به گاسگاد ارمنستان هست
عیسی ممدوحی 23 بهمن 1396
1
درخواست 3 روز اقامت ایروان به منظور مصاحبه ویزا
کمند 13 خرداد 1397
3
من پارسال که تو فصل بهار با تور ارمنستان رفته بودم سفر هوا واقعا عالی بود.
بهار 23 خرداد 1397
1
سلام ممنونم از مقاله خوبتون من پارسال با تور ارمنستان به این کشور زیبا سفر کردم
ستاره 28 خرداد 1397
0
تابستون امسال اگه قیمت ها مناسب باشه حتما یک تور ارمنستان میرم
احسان مرادی 6 تیر 1397
3
منم خیلی دوست دارم برم ارمنستان. واقعا نمی دونم با روحیات من اونجا سازگاره
توبا 9 تیر 1397
4
از اونجایی که ارمنستان چیز حاصی نداره برای تفریح، زمینی خریدن تور ارمنستان بهتره یا هوایی؟
پاسخ ادمین 9 تیر 1397
0
بستگی به خودتون داره کاملا، سفر هوایی آسایش بیشتری داره و زمان کمتری می بره اما سفر زمینی با تور ارمنستان ماجراجویانه و زمان بر هست. در عوض با مناظری در راه رو به رو میشید که بی همتا هستند.
بهناز 14 تیر 1397
0
سلام ممنونم از مقاله خوبتون بسیار کامل و جامع بود من قصد دارم آخر تابستون با تور ارمنستان به این کشور زیبا برم قطعا اطلاعاتی که با خوندن این مقاله کسب کردم خیلی به دردم می خوره
فراهانی 23 تیر 1397
4
تور ارمنستان زمینی هم داره؟
پروانه 23 مرداد 1397
2
تور ارمنستان چند روزه برگزار میشه ؟
مهران 15 شهریور 1397
3
سلام این قیمت ها ک درج شده با ویزاس اگ میشه توضیح بدید ممنون
دلارام 2 مهر 1397
2
سلام ممنون بابت مطالب خوبتون تور ارمنستان یکی از بهترین تور هایی بود رفتم. از سایت شما رزرو کرده بودم
تابش 18 مهر 1397
3
کمترین هزینه تور ارمنستان چقدر در میاد ؟ هتل چهار ستاره با قیمت مناسب
بیژن 19 دی 1397
2
تور ارمنستان از اون دسته تور هاست که به نظر من فقط باید زمینی رفت تا تازه بتونی مناظر و طبیعت زیباش رو ببینی
منیژه 1 خرداد 1398
1
وااای باغ وحش ارمنستان عالیه پاندا داره من تا حالا پاندا از نزدیک ندیده بودم اگر تور ارمنستان خریدید برای تفریح حتما باغ وحششم برید فوق العاده س
باران 11 خرداد 1398
0
معمولا ایرانی هایی که با تور ارمنستان به این شهر سفر می کنند دنبال یه سری رستوران ایرانی هستند چون غذا های ارمنی خیلی چنگی به دل نمیزنه به نظرم به جای رستوران های معروف این کشور چند تا از رستوران های ایرانی اونو معرفی کنید. با تشکر
مینو 18 خرداد 1398
4
من امسال احتمال زیاد بخوام یه تور ارمنستان واسه ایروان بگیرم میخوام راجع به قوانین فرودگاهی این کشور بدونم. ممنون میشم اطلاعاتی درباره ش در اختیارم بذارید. مچکرم
سینا 26 خرداد 1398
2
تور ارمنستان ویزا نداره کلا یا تو مرز ویزا صادر میکنن ؟
کسری امینی 1 تیر 1398
2
برایی یه سفر کوتاه همین اطراف ایران به نظرتون تور ارمنستان بهتره یا گرجستان ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری