امتیاز 5 از 5 | از بین 1565 امتیاز دهنده به تور ارمنستان

تور ارمنستان

در این صفحه امکان ررزو انواع تور ارمنستان زمینی و هوایی، تورهای آفری و لحظه آخری در رنج قیمت های مختلف وجود دارد؛ لازم به ذکر است که بگوییم نرخ تمامی تورها توسط کارشناسان لحظه آخر بررسی شده است

 


مقالات مرتبط

مطالب مرتبط دیگر

ارمنستان ویزا میخواد؟

واحد پولی ارمنستان

هزینه سفر به ارمنستان

ارزان ترین فصل سفر به ایروان

آفرهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان

چه زمان به ایروان سفر کنیم؟

کی به ایروان بریم

پول کشور ارمنستان

آدرس رستوران پروانا

  • تور ارمنستان
  • مقایسه قیمت
  • اطلاعات و موقعیت
  • اطلاعات پرواز
  • آب و هوا
  • اطلاعات تکمیلی

ارمنستان مقصدی نسبتا ارزان است که به دلیل داشتن جاذبه ها و کلیساهای تاریخی و همچنین فرهنگ و آداب و رسوم جالب، مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. گفتنی است که یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به این کشور، عدم نیاز به ویزا می باشد. 

نکاتی که پیش از سفر با تور ارمنستان باید بدانید

1) مبلغ قابل توجهی را برای خرید کردن کنار بگذارید. شهر ایروان در میان گردشگران به بهشت خرید کردن معروف است چون در این شهر مراکز خرید زیادی وجود دارد که تقریباً هرچیزی در آن وجود دارد.

2) پولی که برای خرج کردن کنار گذاشته اید را مستقیم به درام تبدیل نکنید. برای سفر به ارمنستان پیشنهاد می شود ریال در صرافی های معتبر به دلار تبدیل شده و در ارمنستان بخشی از آن را به درام تبدیل کنید.

3) در صورتیکه قصد دارید از تاکسی استفاده کنید، بدانید که تمام تاکسی های ایروان مجهز به تاکسی متر هستند لذا حواستان به تاکسی متر، میزان کیلومتر طی شده و مبلغ آن باشد چراکه راننده تاکسی ها از گردشگران به شدت سوءاستفاده می کنند.

4) حتماً برخی از اصطلاحات رایج ارمنی را یاد بگیرید چون مردم شهر توریستی مانند ایروان شاید به انگلیسی مسلط باشند اما وقتی از شهر خارج شوید، مردم یا فقط ارمنی بلد هستند یا ارمنی به همراه روسی (بخاطر تاریخچه گذشته ارمنستان).

انواع تورهای ارمنستان

تور سفر به ارمنستان در روش های مختلفی برگزار می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم: 

تور زمینی ارمنستان

همسایگی ایران با ارمنستان سبب شده که تورهای زمینی هم برای این کشور برگزار شود؛ لذا آن دسته از گردشگرانی که به هر دلیل نمی توانند تور هوایی ارمنستان را تهیه کنند، می توانند با تورهای زمینی راهی این مقصد گردشگری جذاب شوند. سفر زمینی به ارمنستان با اینکه مشکلات مختلفی مانند سپری کردن ساعت ها در اتوبوس و غیره را دارند ولی هزینه به مراتب کمتری نسبت به تورهای هوایی دارند.

تور ارمنستان هوایی

محبوب ترین تور ارمنستان، تورهای هوایی هستند؛ تورهای هوایی در قبال دریافت هزینه بیشتر مزیت های خاص خودش را دارد برای مثال مسافران در طول کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به مقصد مورد نظر خود برسند. همچنین به لطف ارائه تورهای لحظه آخری، ممکن است قیمت یک تور لحظه آخری ارمنستان به صورت هوایی، برابر با یک تور زمینی عادی این کشور باشد.

برای سفر به ارمنستان باید ویزا بگیریم؟

ارمنستان در کنار کشورهایی مانند گرجستان، ترکیه، مالزی و غیره به لطف قراردادی که وجود دارد، "لغو روادید" شده و گردشگران ایرانی جهت سفر به این کشور(ها) نیازی به اخذ ویزا، رفتن به سفارت و غیره را ندارند لذا همان طور که پیش تر اشاره کردیم، ارمنستان جزء مقاصدی است که تورهای لحظه آخری برای آن ارائه می شود.

برخی از قوانین ارمنستان که خوب است پیش از سفر بدانید:

1) به منظور عبور از عرض خیابان ها می بایست از خطوط عابر پیاده استفاده کنید لذا در صورتیکه خارج از آن خط ها عبور کنید با برخورد پلیس مواجه خواهید شد.

2) مردم ارمنستان معمولاً از ساعت 11 شب به بعد خاموشی می زنند از همین رو آواز خواندن در خیابان ها بعد از 11 شب ممنوع می باشد. همچنین به هیچ عنوان در داخل خیابان ها و کوچه ها زباله نریزید تا جریمه نشوید.

3) از آنجایی که تاریخ و مذهب برای ارمنی ها از اهمیت بالایی برخوردار است، همواره در سفر به ارمنستان از توهین کردن به تاریخ و مذهب ارمنی ها اجتناب کرده و هنگام ورود به داخل کلیساها، علاوه بر رعایت سکوت، پوشش مناسبی هم داشته باشید.

 

قیمت تور ارمنستان

در ادامه می خواهیم به بررسی هزینه تور ارمنستان در دوره های مختلف بپردازیم تا گردشگران بتوانند بهترین زمان و بهترین تور را برای خود انتخاب کنند.

ارمنستان کشوری کوهستانی است و آب و هوای آن، با برخی از شهرهای ایران مانند تبریز تا حدودی یکسان می باشد. اگر قصد دارید در فصل تابستان سفر کنید بدانید که تابستان توریستی ترین زمان سفر به ارمنستان بوده و علاوه بر این که شهر مملو از گردشگران ایرانی و خارجی می باشد هزینه ها نیز به شکل چشمگیری افزایش پیدا می کنند. همچنین افرادی که به دنبال تور ارمنستان لحظه آخری هستند بدانند که در فصل تابستان، اعیاد و تعطیلات مختلف به ندرت تور لحظه آخری ارمنستان ارائه می شود.

تور ارزان ارمنستان

از طرفی گردشگرانی که به دنبال تور ارمنستان ارزان یا تور آفری ارمنستان هستند باید فصل زمستان را برای سفر خود انتخاب کنند چراکه به دلیل شرایط آب و هوایی، در این زمان افراد کمی ارمنستان را بریا سفر خود انتخاب می کنند و همین امر سبب می شود که قیمت تورها کاهش پیدا کنند.

در فصل پاییز دمای هوای این کشور رو به سردی می رود. گردشگران در این فصل با اینکه می توانند تورهای ارزانتری نسبت به تابستان اخذ کنند و دغدغه مشکلات فصل زمستان را نداشته باشند، اما پیشنهاد می شود بجای پاییز، فصل بهار را انتخاب نمایند.

در فصل بهار که گل ها شکوفه زده و طبیعت سرسبز ارمنستان روی زیبایش را به رخ می کشد، بهترین زمان برای لذت بردن از دشت ها، جنگل ها و تفریحات ارمنستان می باشد. فصل بهار همچنان به انداره فصل تابستان شهر را مملو از گردشگر نکرده و هزینه ها نیز آنقدری افزایش نیافته است به همین دلیل فصل بهار مساعدترین فصل سفر به ارمنستان به حساب می آید.

 

ارمنستان در کجاست

ارمنستان در شمال غربی ایران قرار دارد؛ کشوری کوچک که بخاطر جاذبه های تاریخی، کلیساها، طبیعت کوهستانی و تفریحات مختلف مقصدی توریستی به حساب می آید که درصد قابل توجهی از گردشگرانش را ایرانیان تشکیل می دهند. به لطف همسایه بودن ارمنستان با ایران گردشگران می توانند هم به صورت هوایی، هم به صورت زمینی و هم با استفاده از خودروی شخصی به این کشور سفر کنند.

ارمنستان کشوری کوهستانی می باشد به همین دلیل زمستان های بسیار سرد و تابستان های گرم به همراه وزش بادهای خنک دارد. در فصل زمستان بخاطر سرمای طاقت فرسا و بارش سنگین برف، میانگین دما به زیر 5 درجه سانتی گراد می شرد و به همین دلیل، گردشگران بسیار کمی در فصل زمستان به ارمنستان سفر کنند.

اطلاعات عمومی درباره کشور ارمنستان

گردشگران جهت سفر به ارمنستان بهتر است با برخی از اصطلاحات رایج ارمنی آشنا شوند چراکه مردم شهرهای توریستی مانند ایروان تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارند. همچنین واحد پول ارمنستان درام است و به گردشگران توصیه می شود ریال خود را به دلار و دلارهای خود را در صرافی های معتبر به درام تبدیل کنند چراکه در صورت استفاده از دلار برای خرج های روزمره بخصوص کرایه تاکسی، کارمزد نیز کسر می شود که برای گردشگران به صرفه نیست.

بطور کلی گردشگران ارمنستان دو دسته هستند؛ عده ای علاقه‌مند به جاذبه های تاریخی می باشند و تمایل دارند با تاریخچه این کشور آشنا شوند؛ از تاریخی ترین جاهای دیدنی ارمنستان می توان به دژ اربونی، خیابان های آبوویان و ماشوتس، میدان آزادی، کلیساهایی مانند سنت آستواتساتین نورک، کاتولیک و سنت گریگور روشنگر و موزه هایی مانند آثار چوبی اشاره کرد. اما عده ای دیگر به لطف تفریحات هیجان انگیزی که در این کشور وجود دارد به آن سفر می کنند. تفریحاتی مانند صخره نوردی در طبیعت، آتلیه عکاسی به سبک قدیم، اسب سواری، کارتینگ و از همه مهم تر، پاراگلایدینگ، زیپلاین و آفرود سواری که طبیعت زیبای ارمنستان را به رخ می کشد.

مرز ایران و ارمنستان

گردشگرانی که قصد دارند سفر زمینی ارمنستان را تجربه کنند یا با خودروی شخصی خود به این کشور سفر کنند می بایست از مرز نوردوز عبور کنند. مرز نوردوز یا مرز جلفا در شهر تبریز قرار داشته و فاصله ای 485 کیلومتری تا شهر ایروان دارد. جاده مرز نوردوز تا ایروان یکی از سرسبزترین جاده هایی است که هر گردشگری را به وجد می آورد. 

تورهای هوایی ارمنستان محبوب ترین تورهای این کشور در میان ایرانیان هستند چراکه هزینه به مراتب ارزان تری نسبت به اکثر مقاصد دارند. در ادامه با برخی از ایرلاین های خارجی که از مبدا ایران به مقصد ایروان می روند آشنا می شوید:

Emberaer Air (امبرائر ایر): پرواز معمولاً در روزهای یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت 14:00 صورت می گیرد.

Armenia Air (آرمنیا ایر): پرواز هرروز به غیر از روزهای شنبه، دوشنبه و پنج شنبه.

لازم به ذکر است تمام پروازهای ارمنستان از مبدا تهران، فرودگاه امام خمینی (ره) هستند مگر آنکه ذکر شود مبدا از شهر دیگری خواهد بود. همچنین ایرلاین هایی مانند آسمان، قشم ایر و ماهان نیز به ندرت برای ارمنستان پرواز ارائه می دهند.

آب و هوای ارمنستان چگونه است؟

گردشگرانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند خوب است بدانند آب و هوای ارمنستان سرد و کوهستانی می باشد. همچنین زمستان های ارمنستان نسبت به ایران سردتر بوده و سرمای طاقت فرسایی بر کل کشور حاکم می شود. در ادامه به بررسی میانگین دمای ارمنستان در طول سال می پردازیم.

فصل تابستان توریستی ترین فصل ارمنستان است؛ در فصل تابستان که مصادف است با ماه های ژوئن(تیر)، جولای(مرداد) و آگوست(شهریور)، دمای هوای ارمنستان به طور میانگین 16 درجه سانتی گراد در شب و 33 درجه سانتی گراد در طول روز می باشد لذا فصل تابستان خوش آب و هواترین فصل و بهترین زمان سفر به ارمنستان به حساب می آید.

گردشگران در فصل تابستان می توانند به راحتی در سطح شهر تردد کرده و از جاهای تفریحی و دیدنی شهر بازدید کنند؛ هرچند این نکته را باید در نظر بگیرند که این فصل، شلوغ ترین و گران ترین فصل سفر به ارمنستان نیز به حساب آمده و گردشگران در ازای آب و هوای خوب، هزینه بیشتری هم برای سفر باید پرداخت کنند.

موقعیت کوهستانی این کشور باعث شده که در فصل های پاییز و بهار نیز آب و هوای خنکی در آن جریان داشته باشد. دمای هوا در این فصول حداقل 7 درجه و حداکثر 20 درجه سانتی گراد می باشد. اگر توانایی تحمل این سرما را دارید، فصل های پاییز و بهار هم می توانند بهترین زمان سفر به ارمنستان برای شما باشند چراکه در این فصل ها تعداد گردشگران کاهش یافته و به طبع آن، هزینه سفر به ارمنستان نیز کاهش می یابد.

در فصل زمستان سرمای هوا شرایط طاقت فرسایی را برای گردشگران ارمنستان ایجاد می کند؛ دمای هوا در طول روز به حداکثر 5 درجه سانتی گراد و در شب به 7- درجه سانتی گراد می رسد. کمتر گردشگری در این فصل به ارمنستان سفر می کنند اما اگر به دنبال ارزانترین تور ارمنستان هستید، پیداکردن آن در فصل زمستان با وجود سرمای شدید، خلوتی شهر و بارش برف سنگین انتخاب مناسبی خواهد بود.

 

ارمنستان، ارزانترین کشور خارجی برای ایرانیان

در میان صدها مقصد گردشگری که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند، ارمنستان جزء معدود کشورهای ارزانی است که اتفاقا در همسایگی ایران قرار دراد و به همین دلیل هم مورد توجه هموطنانمان قرار گرفته است. 
همه ارمنستان را با کلیسا هایش می شناسند چرا که نزدیک به بیش از 4 هزار کلیسا در ارمنستان وجود دارد و بخش مهمی از جذابیت ها و تاریخ ارمنستان را کلیسای هایش تشکیل می دهند.

کشوری با بیشترین کلیساها در جهان

نزدیک به 4 هزار کلیسا در کشور کوچکی مانند ارمنستان وجود دارد که هرکدام تاریخچه جالبی پشت سرشان است. کلیساهایی که بجای محل عبادت، محل شکنجه بودند. کلیساهایی که برای ساختش بیشترین دقت را پیاده کردند تا زیبایی‌اش در جهان نظیر نداشته باشد و همچنین کلیساهایی وجود دارند که بیشتر برای محافظت و نگهبانی از شهر ساخته شدند تا محلی برای عبادت مردم.

کلیسای اچمیادزین؛قدیمی ترین کلیسای ارمنستان

قدمت کلیسای اچمیادزین که نام اصلی آن کلیسای واغارشاپات است به قرن سوم میلادی بازمی گردد. برای ساخت این کلیسای تماماً سنگی از ماده ای به نام ساروج استفاده گردیده که باعث شده کلیسای اچمیادزین همچنان پابرجا بماند.
شاید برایتان جالب باشد کلمه اچمیادزین به معنای "ظهور تک فرزند" است چراکه مردم بر این باورند حضرت عیسی هنگامی که ظهور کرد آنجا را برای کلیسا انتخاب کرده است.

صومعه گغارد؛یکی از خاص ترین کلیساهای دنیا

گغارد به معنای نیزه است و اگر مشاهده کنید می بیند که بر نوک کلیسا نیزه ای قرار دارد. مردم ارمنستان معتقدند هنگامی که مسیح به صلیب کشیده شده، نیزه ای بر تن او فرو کردند و نیزه ای که بر نوک کلیسای گغارد قرار دارد دقیقاً همان نیزه است.
کلیسای گغارد برای مردم ارمنستان از اهمیت بالایی برخوردار است و هرگاه بخواهید از آن بازدید کنید، در طول مسیر بخصوص اطراف کلیسا افرادی را مشاهده می کنید که به شما خوش‌آمد گویی کرده و انواع نان و شیرینی های مختلف را ارائه می دهند.
کلیسای گغارد توسط شخصی ثروتمند بنام آل زاکاریان ساخت شده که بعد از مدتی توسط ارمنی ها خریداری شد و ارمنی ها ادامه ساخت کلیسا را بر عهده گرفتند؛ گفته می شود ساخت کلیسا بیش از 10 سال به طول انجامیده است.

صومعه خور ویراپ؛نگهبان قدیمی کوه آرارات

خور ویراپ به معنای گودال عمیق است. گفته می شود صومعه خور ویراپ در قرن 11 میلادی در دشت آرارات بنا شده و در نزدیکی مرز ارمنستان و ترکیه قرار دارد. صومعه خور ویراپ که امروزه یکی از مهم ترین اماکن مذهبی ارمنستان به شمار می رود، به گودال سیاهی که در داخل کلیسا وجود دارد معروف است.
در آن زمان شخصی با نام گریگور روشنگر، کسی بود که مسیحیت را به ارمنستان آورد. مردم ارمنستان که از این موضوع خشمگین شده بودند گریگور روشنگر را به داخل گودال این کلیسا انداختند. بعد از 13 سال وقتی درب گودال را باز کردند با کمال تعجب دیدند که گریگور روشنگر همچنان زنده است و بعدها مشخص شد در تمام این 13 سال، بانویی به صورت مخفیانه برای گریگور آب و نان می برده است.
امروزه صومعه خور ویراپ یکی از توریستی ترین جاذبه های تاریخی ارمنستان به شمار می رود به دلیل هوای نه چندان جالب گودال سیاهش، به گردشگرانی که دارای مشکلات تنفسی هستند توصیه شده به هیچ وجه وارد گودال نشوند.

کلیسای سنت گریگور؛الهه زیبایی کلیساهای ارمنستان در شب

کلیسای سنت گریگور روشنگر یا گریگور لوساوریچ، یکی از جدیدترین کلیساهای ارمنستان است که در سال 2001 ساخته شده. کلیسای سنت گریگور با 2500 نفر ظرفیت و بیش از 3 هزار متر مربع مساحت، یکی از بزرگترین کلیساها به شمار می رود که ساخت آن را شخصی با نام استپان کیورکچیان بر عهده گرفته است.
جالب است بدانید گردشگران نمی توانند از این کلیسا بازدید کنند چرا که این کلیسا به مناسبت هزار و هفتصدمین سالگرد دین مسیحیت در ارمنستان ساخته شده و تنها ارمنی ها مجاز به بازدید از داخل این کلیسای 54 متری هستند.

 

سوالات متداول تور ارمنستان

گردشگرها معمولا به کدوم شهر ارمنستان سفر می کنن؟

بدون شک ایروان، مهم ترین و توریستی ترین شهر ارمنستان هست که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر می باشد. با وجود این که ایروان از قدیمی ترین شهرهای دنیا به حساب میاد ولی هر چیزی که در شهرهای مدرن وجود داره، توی این شهر هم می تونید ببینید. ایروان کلی مکان دیدنی و جذاب داره که از دیدنشون حیرت زده می شید. 


رنج قیمت تورهای ارمنستان

همون طور که می دونید قیمت تور به خیلی چیزا بستگی داره، برای مثال این که چند روزه میخواید سفر کنید یا این که با چه روشی میخواید برید سفر (هوایی یا زمینی)، یا حتی تعداد ستاره هتل و منطقه ای که می خواید هتل بگیرید، همه و همه روی قیمت تور تاثیر میزارن. 

در صفحه تور ارمنستان انواع تورهای زمین، هوایی، آفری و تخفیف خورده به مقصد این کشور لیست شدن که از بینشون می تونید هر کدوم رو انتخاب کنید. 


در سفر به ارمنستان درام ببریم یا دلار؟

پیشنهاد ما به شما اینه که بودجه سفرتون رو داخل کشور به دلار تبدیل کنید و بعد از رسیدن به ارمنستان به صرافی های مطمئن برید و دلارها رو به درام تبدیل کنید. توجه داشته باشید که موقع برگشتن به ایران فقط دلار با خودتون برگردونید.


برای رفتن به ارمنستان ویزا نیاز داریم؟

نه، مسافرای ایرانی برای رفتن به این کشور نیازی به ویزا و روادید ندارند. ویزای این کشور به صورت مرزی صادر می شود. 


فاصله زمینی ایران تا ارمنستان چقدره؟

فاصله تهران تا ایروان حدودا 1210 کیلومترِ (از تهران تا تبریز 600 کیلومتر، از تبریز تا جلفا 130 کیلومتر، ار جلفا تا سیه رود حدود 60 کیلومتر، از سیه رود تا مرز  نوردوز 20 کیلومتر و از این مرز تا ایروان 400 کیلومترِ)
 زمانی که طول می کشه تا شما از طریق تور زمینی به این شهر برسید حدود 22 تا 24 ساعت هست. 


ارزان ترین و بهترین زمان سفر به ارمنستان

بهترین زمانی که می تونیم بریم ارمنستان و از سفرمون لذت ببریم، فصل تابستونِ ولی توجه کنید که این فصل گران ترین زمان هم هست ولی اگر می خواید سفرتون کم هزینه بشه فصل زمستون رو برای مسافرت به ارمنستان انتخاب کنید. 


بهترین هتل های ارمنستان

در سایت لحظه آخر در مورد اکثر هتل های ارمنستان و امکاناتشون اطلاعات داده شده, مسافرانی که به این هتل ها رفتن هم نظراتشون رو دادن که شما هم می تونید بر اساس اون نظرها تصمیم نهایی رو بگیرید. این اطلاعات رو می تونید در صفحه روبرو به دست بیارید: لیست هتل های ارمنستان


نظرات کاربران

مهران سیاویز 3 شهریور 99
1
تفریحی
فرناز 22 دی 98
0
صومعه خور ویراپ. کلیسایی که خیلی ها نمیشناسن و کمتر شناخته شدس ولی یکی از زیباترین و جالب ترین صومعه های ارمنستان به حساب میاد. صومعه خور ویراپ بین بالای 4هزار کلیسا واقعا جزء زیباتریناس. این نزدیکی کوها آرارات قرار داره و تقریبا اکثر عکسای کلیسای صومه خور ویراپ شامل منظره کوه آرارات هستن. جالبه بدونین داخل این کلیسا یک سیاه چال وجود داره که میگن بخاطر مردم ارمنستان و آیین های مسیحیشون، "سنت گریگور روشنگر" رو داخل این سیاه چال حبس کرده بودن و بعد 13 سال که رفتن دیدن هنوز زندس. بعدا فهمیدن که یک دختر مسیحی هر روز بطور مخفیانه بهش آب و نون میداده. هوا داخل این سیاه چال انقدر خفس که میگن اگه مشکلات تنفسی دارین به هیچ وجه داخل سیاه چال نرین.
رویا 14 دی 98
3
ارمنستان رو فقط تو بهار باید رفت. بعضیا میگن پاییز خوبه برین ولی خب پاییز با توجه به طبیعت سرسبز ارمنستان، طبیعت زرد میشه و برگا میریزن و حال نمیده. مثلا برین پاراگلایدینگ فقط چشم انداز زرد میبینین که برگا دارن همینطور میریزن. ولی وقتی تو فصل بهار برین، گل های رنگارنگ خودشونو نشون دادن، کل دشت ها و جنگل های ارمنستان سرسبزه و خیلیییییی حال میده. تازه هوا هم با اینکه سرده و بادهای خنک میاد ولی گرم تر از پاییزه درکل بهترین موقعیه که میتونین برین ارمنستان. تازه عید هم هست دیگه هیچی
هانیه 4 آبان 98
3
اونایی که میخوان برن ایروان حتماً پاراگلایدر رو امتحان کنند. ایروان یا شاید بگم بخش بزرگی از ارمنستان دشت و جاهای سرسبز تشکیل داده و برای همین پاراگلایدینگ خیلی جذاب میتونه باشه. علاوه بر تفریح و هیجان که در ارتفاع دارین چشم انداز زیبایی هم از زمین های سرسبز و منظره بی نظیر غروب آفتاب خواهید داشت. تا اونجا که میدونم تو ارمنستان پاراگلایدینگ تو دریاچه سوان، کوه های تقنیس و آرا و آراگاتس برگزار میشه که هرکدوم منظره زیبای خودشونو دارن.
سینا 30 مهر 98
2
به شخصه ترجیح میدم برای ارمنستان مخصوصا ایروان، لوکس ترین و بهترین تور رو انتخاب کنم. انقدر کلیسا و جاهای دیدنی داره که بدون تور نمیتونین از محبوباش بازدید کنید. تورهای لوکس هم خوبیش اینه شما رو به بهترین رستوران ها و مراکز خرید میبرن که تجربه بی نظیری داره. از همه مهم تر هتله. توی ارمنستان لوکس ترین هتلاش با هتل های 4 ستاره یا 5 ستاره جاهایی مثل آنتالیا برابری می کنه برای همین خوبه که لوکس ترین و بهترین هتل ارمنستان رو برای اقامت انتخاب کنید.
درج نظر