امتیاز 5 از 5 | از بین 1123 امتیاز دهنده به تور ایروان

تور ایروان

در صفحه تور ایروان، لیستی از بروزترین تورهای ایروان را مشاهده می کنید که توسط آژانس های فعال در لحظه آخر ارائه شده اند. نرخ تمامی تورها همواره توسط کارشناسان لحظه آخر بررسی می شوند و شما می توانید در صورت پیدا نکردن تور دلخواه، با آژانس های فعال در لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

ایروان، پایتخت، بزرگترین شهر و توریستی ترین شهر ارمنستان است که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا بوده و بیش از نیمی از گردشگرانش را ایرانیان تشکیل می دهند. ایروان به دلیل ارزان بودنش، جاذبه های تاریخی بی نظیر و سبک زندگی متفاوت در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

راه های سفر به ایروان

ارمنستان در همسایگی ایران قرار دارد. گردشگران می توانند هم به صورت هوایی به ایروان سفر کنند و هم به صورت زمینی. در صورت سفر به صورت هوایی، ایرلاین های داخلی و ایرلاین های ارمنستان مستقیم به مقصد ایروان می روند اما ایرلاین های دیگر، ابتدا به شهر خود رفته و سپس به ایروان می روند. گردشگرانی هم که قصد دارند به صورت زمینی سفر کنند هم می توانند با استفاده از خودروی شخصی سفر کنند و هم با تورهای زمینی ایروان.

هزینه سفر به ایروان

بطور کلی ایروان یکی از ارزان ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان است لذا ایرانیان می توانند هزینه ای که برای سفری به کیش می پردازند را به سفر به ایروان بپردازند. تور هوایی ایروان گرانترین نوع تور ایروان است و در مقابل آن، تور زمینی ایروان هم جزء ارزانترین تورهای ایروان به حساب می آید.

اما نکته قابل توجه این است که گردشگران می توانند با سفر در دوران "لو سیزن"، علاوه بر کاهش هزینه کلی سفر، از آفرها و تورهای لحظه آخری ایروان هم بهرمند شوند.

نکات کلی تور ایروان

  • گردشگران برای سفر به ارمنستان، نیازی به اخذ ویزا ندارند. لذا در صورت انتخاب تور هوایی، در فرودگاه ها و در صورت استفاده از تور زمینی، در مرز مهرهای ورود و خروج بر روی پاسپورت اعمال می گردد. همچنین یکی از حسن های لغو روادید، ارائه تورهای لحظه آخری است که هزینه به مراتب کمتری نسبت به تورهای عادی دارند.
  • ارمنستان نزدیک به 4هزار کلیسا دارد که تعداد قابل توجهی از آن ها در شهر ایروان قرار دارند. با اینکه ایروان کلیساهای زیادی دارد که هرکدام تاریخچه جالبی پشت سرشان وجود دارد اما پیشنهاد می شود تنها از چند مورد معروف بازدید کنید و باقی زمان خود را صرف میل کردن بهترین غذاهای سنتی ارمنستان، مراکز خرید و تفریحات مختلف بکنید.
  • مردم ایروان به زبان انگلیسی مسلط نیستند و شاید در جاهای توریستی مانند مراکز خرید معروف، رستوران ها و هتل های معروف برخی از مردمشان بتوانند با زبان انگلیسی صحبت کنند لذا خوب است پیش از سفر به ایروان با برخی از اصطلاحات رایج ارمنی آشنا شوید.

نکات لازم در سفر به ایروان

  • به هیچ عنوان هنگام سفر به ایروان، انواع داروهای کدئین دار به همراه نداشته باشید چراکه ورود و خروج این داروها غیرقانونی بوده و در کنار جریمه، دیپورت خواهید شد لذا داروهای خود را از داروخانه های ایروان به مقدار مورد نیاز در طول سفر تهیه کنید.
  • ارمنستان کشور امنی است. پلیس ها به صورت 24 ساعته در خیابان ها هستند و به ندرت دعوا و دزدی مشاهده می کنید. اما خوب است بدانید ارمنستان تنها دو نقطه ناامن دارد که یکی مرز بین ارمنستان و آذربایجان و دیگری مرز بین ارمنستان و ترکیه است.
  • واحد پول رایج ارمنستان درام است. پیشنهاد می شود گردشگران پیش از سفر ریال های خود را دلار تبدیل کنند و در صرافی های معتبر ایروان، به مقدار مورد نیاز دلارهای خود را به درام تبدیل کنند و همچنین هنگام بازگشت هم فقط دلار به همراه داشته باشید.

شهر ایروان پایتخت ارمنستان یكی از سه شهر با اهمیت و مهم قفقاز جنوبی به حساب می آید که در بین ارمنیان موجود در سرتا سر دنیا محبوب است و در هرجای دنیا که باشند برای عید پاک سعی می کنند در تور ایروان حضور داشته باشند.
گردشگران تور ایروان جالب است بدانند شهرایروان با تاریخ بیشتر از 2700 سال قدمت در دامنه ی رشته كوه های آرارات و بر كرانه رود هرازدان قرار گرفته است.ایروان از سال 1930 که در زمان حکومت اورارتو و قلعه اربونی بود تا به امروز تغییرات چشمگیری کرده است تا به این بافت شهری در آمده است.
ایروان این شهر کوچک طی این سال ها با ظلم زیادی روبه رو شده است با توجه به موقعیت جغرافیایی آن چندین بار محل جنگ و نبرد پارس ها ، امپراطوران روس و عثمانی ها قرار گرفته است . از این جنگ ها و نبرد های پی در پی چیزی جز ویرانی و کشت و کشتار مردمان ارامنه نصیب ایروان نشد که در قرن هفدهم با بروز زلزله شدید این شهر کوچک به خاک نشست.
ایروان پایتخت ارمنستان که از نظر جذب گردشگر تور ایروان حرف اول را می زند بیش از یک سوم جمعیت ارمنستان را شامل می شود به طوری که جمعیت ارمنستان 3 میلیون نفر بوده که 1 میلیون نفر در ایروان زندگی می کنند. این کشور به آب های آزاد دسترسی ندارد. رودهای این کشور اگرچه می توانند به عنوان منبع خوبی برای تامین انرژی الکتریسته و آب مصرفی کشور به کار روند، ولی به واسطه وجود آبشارها، سرعت زیاد آب جاری و پهنای کم آنها قابلیت کشتیرانی ندارند.
مهم ترین دریاچه ارمنستان برای مسافرین تور ایروان دریاچه سوان، در شرق این کشور واقع شده است و نقش بسیار چشمگیری در اکوسیستم منطقه ایفا می کند و چون در ارتفاع 1923 متری از سطح دریا قرار گرفته است، یکی از مرتفع ترین دریاچه های آب شیرین بزرگ جهان است. با توجه به کوهستانی بودن این کشور رودهای ایروان اکثرا کوتاه و دارای جريان بسیار سریع هستند. اکثر رودهای ارمنستان از طریق رود ارس يا رودهای کورا یا آخوریان به دریاي خزر سرازیر می شوند.

چنانچه قصد سفر به تور ایروان را دارید می توانید با پرواز های مستقیم از تهران به شهر ایروان با ایر لاین های ایران آسمان و ایر لاین ماهان به ایروان پایتخت ارمنستان سفر کنید. در ادامه با ساعت رفت و برگشت ، پرواز های هفتگی این ایرلاین ها با مدت زمان پرواز بیشتر آگاه می شوید.
هواپیمایی آسمان :
پرواز های رفت : قابل توجه گردشگران تور ایروان ، این ایرلاین هفته ای چهار پرواز در روز های شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه در ساعت 09:15 از فرودگاه امام خمینی تهران به سمت فرودگاه ایروان ارمنستان پرواز دارد.
پرواز های برگشت : گردشگران تور ایروان بدانند که هفته ای چهار پرواز از فرودگاه ایروان ارمنستان در روز های شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه در ساعت 12:15 به سمت فرودگاه امام خمینی تهران پرواز دارد.
هواپیمایی ماهان :
پرواز های رفت : مسافران تور ایروان بدانند که ایر لاین ماهان هفته ای پنج پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران در روز های یکشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه و جمعه در ساعت 08:30 به سمت فرودگاه ایروان ارمنستان نیز پرواز دارد.
پرواز های برگشت : گردشگران تور ایروان مطلع باشند که ایرلاین ماهان هفته ای پنج پرواز از فرودگاه ایروان ارمنستان در روز های یکشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه و جمعه در ساعت 16:10 به سمت فرودگاه امام خمینی تهران پرواز دارد.
گردشگران تور ایروان اطلاع داشته باشند مدت زمان پرواز تهران به ایروان 1 ساعت و 30 دقیقه می باشد. همچنین به دلیل کم و زیاد شدن تعداد مسافران برنامه هفتگی این ایرلاین ها کمی جا به جا می شود به همین خاطر بهتر است قبل از آن سایت ایرلاین مورد نظر را چک نمایید.
قیمت بلیط پرواز های ایروان در تاریخ های مختلف متفاوت می باشد به همین دلیل می توانید با ایرلاین های آسمان و ماهان تماس گرفه و یا به صورت اینترنتی قیمت پرواز در روز های مورد نظر را چک کنید.

اگر به طور کلی بخواهیم در مورد آب و هوای ایروان برای مسافرین تور ایروان اطلاعات مفیدی ارائه دهیم، می توان گفت که آب و هوای این پایتخت بسیار مناسب و چهار فصل می باشد. تابستان هایی گرم و آفتابی و زمستان هایی سرد و برفی دارد.
ارمنستان دارای آب و هوای معتدل کوهستانی می باشد. در تابستان ارمنستان دارای آب و هوایی بسیار مطلوب بوده و در مدت کمی به حدودا 30 درجه سانتی گراد هم می رسد. ارمنستان به عنوان کشوری آفتابی در بین گردشگران تور ایروان شناخته شده است همچنین زمستان در این کشور سرد و برفی است.
آب و هوای پاییزی در ایروان طرفداران زیادی در بین مردمان ارامنه و همچنین مسافرین تور ایروان دارد، به طوری که بیشتر گردشگران تور ایروان ترجیح می دهند در فصل پاییز به این کشور بسیار زیبا سفر کنند زیرا که چشم انداز برگ های زرد و نارنجی بر روی سنگ فرش ها در سرتا سر شهر جلوه ی بی نظیری را به وجود می آورد. البته بهار در این کشور بسیار کوتاه است.
اگر قصد دارید در فصل تابستان به این کشور سفر کنید، باید بدانید که ایروان در این فصل آب و هوایی گرم و خشک دارد و میانگین دمای هوا نیز در این مدت 19 تا 36 درجه سانتی گراد می باشد و در برخی اوقات بارش سصحی و اندکی نیز خواهید دید. در فصل تابستان بیشتر ایروان گرم و داغ است ولی گردشگران تور ایروان می‌توانند در تابستان نیز در مناطق سر سبز و کوهستانی اطراف این کشور روز‌های خاطره انگیزی را تجربه کنند و حتی شرایط هوایی به شکلی است که شاید شب‌ها نیاز به لباس گرم باشد.
اما زمستان در ارمنستان در بخش های مختلف آن فرق می‌کند. پایتخت این کشور یعنی ایروان زمستان‌های چندان سنگین و سردی ندارد اما گاهی در ماه های دی و بهمن بارش برف را می توان مشاهده کرد. میانگین دمای هوا در این منطقه 2 تا منفی 10 می رسد .در سایر مناطق و شهرهای این کشور آب و هوا در فصل زمستان بسیار سرد و همراه با بارش شدید برف می باشد که مسافرین تور ایروان این را در نظر داشته باشید اگردر زمستان قصد سفر دارید لباس گرم را فراموش نکنید.

تور ایروان از هتل های مختلف

نظرات کاربران

ساسان 13 شهریور 97
0
تور ایروان یکی از خاص ترین تورهایی بود که من تا بحال تجربه کردم.
نادیا 17 تیر 97
3
تور ایروان با هواپیمایی آسمان سه روز اقامت چه قیمتی هست؟ برای 20 مرداد دارید ؟
حنانه 5 تیر 97
0
سفر به ایروان واقعا خاطره انگیزه خیلییییی خوش می گذره من دو سال پیش با تور ایروان سفر کردم
آیدا 3 تیر 97
1
تور ایروان یکی از تور های مورد علاقه منه
علي 14 مرداد 96
0
با تور رفتم ایروان. قرار بود مارو ببرن یکی از بهترین رستورانای شهر. یک رستوران بردن اسمش اولد اریوان بود که خیلی تعریفشو میشندیم از مردم و حتی کسایی باهامون همسفر بودن که زیاد اومده بودن ایروان و تعریف این رستوران رو میکردن. رستوران اولد اریوان یک رستوران قدیمی تو ایروانه که فکر کنم سال 1998 ساخته شده. وقتی هم وارد رستوران میشین قدیمی بودنش قشنگ به چشم میخوره چون دکوراسیون خیلی قدیمی داره و حتی لوستراش هم با شمع روشن میشه فقط چنتا بزرگشون اونم در حد دو سه تاش لامپ داره. غذاش واقا بی نظیر بود درواقع این رستوران انواع غذاهای سنتی ایروان رو سرو می کنه که هم کیفیت خیلی بالایی داره و هم قیمتش مناسبه. پیشنهاد می کنم اگر به دلمه علاقه دارید غذای دلمه و ماهی ایشخان رو امتحان کنین حالا نه تو این رستوران ولی کلا. این غذا در واقع همون دلمه خودمونه ولی خفن تر.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما