Lahzeakhar.com

تور های هند

مبدا
مدت اقامت
نام ایرلاین
نام آژانس
ارزانترین گرانترین به‌روزترین نزدیکترین تاریخ
تور مثلث طلایی هند مرداد
۷
۴ شهریور - ۲ مهر
ماهان
ماهان
ندا پرواز
تاریخ های تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۴ شهریور تا ۱۲ شهریور
۷
ماهان
ماهان
مشاهده تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۸ شهریور تا ۱۶ شهریور
۷
ماهان
ماهان
مشاهده تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۱۱ شهریور تا ۱۹ شهریور
۷
ماهان
ماهان
مشاهده تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
مشاهده تور
۴
از ۱۵ شهریور تا ۲۳ شهریور
۷
ماهان
ماهان
مشاهده تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
مشاهده تور
۵
از ۲۵ شهریور تا ۲ مهر
۷
ماهان
ماهان
مشاهده تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
مشاهده تور
۶
از ۲۲ شهریور تا ۳۰ شهریور
۷
ماهان
ماهان
مشاهده تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
مشاهده تور
۷
از ۱۸ شهریور تا ۲۶ شهریور
۷
ماهان
ماهان
مشاهده تور
۲۰,۹۹۵,۰۰۰
مشاهده تور
 • درباره سفر هند
 • مقایسه قیمت
 • اطلاعات و موقعیت
 • اطلاعات پرواز
 • آب و هوا
 • اطلاعات تکمیلی

تور هند

سفر به دومین کشور پرجمعیت جهان و سرزمین چند خدایی با تورهای هند | اگر می خواهید سبک زندگی کاملا متفاوتی را تجربه کنید پیشنهاد ما به شما سفر به هندوستان می باشد. می توانید با رزرو تور ارزان هند سفری پر رمز و راز به مقصد هند داشته باشید و لذت ببرید | در ادامه می توانید لیستی از تورهای لحظه آخری هند همراه با تمام جزئیات را مشاهده کرده و با رزرو تور هند در سایت لحظه آخر خریدی مطمئن داشته باشید. همچنین می توانید از خدمات عالی و پشتیبانی آژانس های فعال موجود در سایت در صورت نیاز بهره مند شوید.


اقدامات لازم پیش از سفر به هند

هند از جمله کشورهایی است که ایرانیان نیاز به ویزا دارند تا بتوانند وارد خاک آن کشور شوند. برخلاف برخی از مقاصد گردشگری که می بایست برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کرد، ویزای توریستی هند را می توان با ارسال مدارک اهراز هویت در سایت و تکمیل کردن فرم ویزا، ویزای توریستی هند را به صورت آنلاین (ویزای الکترونیک) دریافت نمود. هندی ها بخصوص مردم خارج از شهرهای توریستی به زبان انگلیسی مسلط نیستند پس خوب است با برخی از اصطلاحات رایج هندی آشنا شوید.

بهترین جاهای دیدنی هند

 • تاج محل
 • قلعه سرخ دهلی
 • غارهای الفنتا
 • کلیسای بوم ژیزوس گوا
 • قطب منار
 • کاخ جهانگیر
 • شهر قدیم گوا
 • معبد کایلاسا
 • معبد ویجایا ویتالا

بهترین تفریحات هند

جاذبه های دیدنی هند از مهم ترین عوامل سفر گردشگران به این کشور هستند. اما خوب است در کنار بازدید از جاهای دیدنی هند، نگاهی به برخی از بهترین و معروف ترین تفریحات هند بیاندازیم.

 • بهترین تفریحات هند
 • سینمای راج ماندیر در جیپور
 • واراناسی بی مانند
 • ساحل پالولم در گوا
 • غذاخوری ناتراج در ادایپور
 • راه  پله های چاند بائوری در آبهاناری

این کارها را در هند انجام ندهید

بحث های سیاسی و مذهبی در هند

هند کشوری با باورها و مذاهب مختلفی است. بهتر است در سفر به هند در مورد مسائل مذهبی و سیاسی با کسی صحبت نکنید تا به بحث و دعوا کشیده نشود. همچنین باورها و اعتقادت هندی ها را هم به تمسخر نگیرید.

انتظار وقت شناسی از هندی ها

در فرهنگ مردم هند، موضوعی با عنوان وقت شناسی وجود ندارد. با شخصی هندی چه قرار کاری داشته باشید چه قرار دوستانه مانند دعوت به یک رستوران، همواره به خاطر داشته باشید هندی ها هیچگاه در وقت تعیین شده به محل قرار نمی رسند بلکه گاه تا یک ساعت تاخیر می رسند. همچنین هندی ها از جملات رایج ایرانی ها مانند "تا 5 دقیقه دیگر می رسم"، "تو راهم" و غیره نیز استفاده می کنند.

وارد شدن با کفش در منازل

هندی ها همانند ایرانیان، بدون کفش وارد منزل می شوند. اگر به خانه کسی در هند دعوت شدید حتماً پیش از ورود کفش های خود را دربیاورید مگر اینکه صاحب خانه بگوید می توانید با کفش وارد شوید. جالب است بدانید این موضوع فقط در منازل صدق نمی کند و در برخی از مغازه های هند هم می بایست کفش های خود را دربیاورید.

خوردن غذاهایی با گوشت گاو

سعی کنید در سفر به هند با غذاهای محلی و گیاهی هندی میانه خوبی برقرار کنید. همانطور که میدانید، گاو موجودی مقدس برای هندی ها به حساب می آید و کشتن گاو و خوردن گوشتش امری غیر قانونی در هند تلقی می شود و همچنین، اکثر غذاهای هندی از سبزیجات تشکیل می شوند هرچند طعم بسیار لذیذ دارند. جالب است بدانید در برخی از رستوران های هند بخصوص رستوران های مجلل در شهرهای توریستی تنها برای گردشگران تور هند غذاهایی با گوشت گاو سرو می کنند.

قیمت تور هند

سفر به هند سفری متفاوت نسبت به سایر کشورها خواهد بود. هند کشوری پهناور و مردمی با صدها باور و اعتقاد است لذا اکثر گردشگرانی که به هند سفر می کنند به قصد ماجراجویی در این سرزمین پهناور و آشنایی با فرهنگ و باورهای مردم هند به این کشور می روند. شهرهای دهلی نو، کلکته، بمبئی، گوا و آگرا از شهرهای توریستی هند هستند که مملو از جاذبه های دیدنی و تاریخی، رستوران ها و هتل های مختلف هستند. سفر به هند هزینه قابل توجهی را بر دوش گردشگران می گذارد. گردشگران برای سفر به هند می بایست ویزای توریستی هند را دریافت کنند که به صورت اینترنتی صادر می شود. همچنین برای هتل ها، پرواز و بازدید از جاهای مختلف هم می بایست هزینه جداگانه ای پرداخت نمایند. در ادامه با اطلاعات جامعی درباره هزینه سفر به هند آشنا خواهید شد. هزینه تور هند مهم ترین فاکتور برای گردشگران است. قیمت تور هند با مقاصدی مانند تایلند، چین و دبی برابری می کند و همچنین، این هزینه با توجه به زمانی که سفر می کنید متفاوت خواهد بود.

تور ارزان هند

کشور هند یکی از کشورهای توریستی می باشد که سالانه گردشگران زیادی به دلیل تفریح و امور کاری به این کشور سفر می کنند. تور ارزان هند یکی از به صرفه ترین و اقتصادی ترین راه های سفر به هند می باشد که می توانید با پرداخت هزینه کمتر به راحتی به این کشور پر رمز و راز سفر کنید و لذت ببرید.

گرانترین زمان سفر به هند

در فصل تابستان، هند در گرم ترین دوران خود به سر می برد. دورانی که رفتن به مناطق کوهستانی یکی از لذت بخش ترین کارهای سفر به هند می باشد. فصل تابستان توریستی ترین دوران هند است چراکه اکثر مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده و گردشگران برای تجربه سفری متفاوت، هند را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.

تفریحگاه های کوهستانی مانند هیل استیشن، ننیتال، کادایکانال و غیره از جمله شلوغ ترین جاهای هند در تابستان هستند. در هند برای بازدید از اکثر جاذبه های گردشگری می بایست هزینه پرداخت کرد هرچند در فصل تابستان، علاوه بر پرداخت هزینه می بایست زمانی هم در صف خرید بلیط منتظر ماند.

زمستان، ارزانترین فصل سفر به هند اما در برخی از شهرها

در فصل زمستان بخاطر شرایط آب و هوایی، گردشگران کمتری نسبت به تابستان به هند سفر می کنند. در این فصل، علاقه‌مندان به تفریحات زمستانی مانند اسکی در کوهستان های هند به شهرهای سرد این کشور سفر می کنند. اما همانطور که پیش‌تر گفتیم، هند کشور پهناوری است لذا برخی از شهرهای هند در فصل زمستان آب و هوای مناسبی داشته و طبع آن، هزینه سفر به هند در این شهرها در فصل زمستان افزایش می یابد.

موقعیت جغرافیایی هند

کشور هند با تاریخ و تمدنی باستانی یکی از کشورهایی است که توریست های زیادی که با تور هند سفر می کنند را در خود جای میدهد. تاریخ این کشور به 3000 سال قبل از میلادی باز می گردد، ایرانیان بر فرهنگ و تاریخ این کشور بی تاثیر نبوده اند زیرا 800 سال زبان فارسی بر مردم هند تسلط داشته و تغییرات زیادی بر آداب و رسوم و فرهنگ هند گذاشته است. هند با مساحتی بیش از 3 میلیون کیلومتر مربع هفتمین کشور بزرگ جهان است، پایتخت این کشور شهر دهلی نو بوده بزرگ ترین شهر نیز بمبئی می باشد که گردشگران تور هند از این دو شهر بیشتر بازدید می کنند. کشور هند بیشترین بخش شبه قاره هند و جنوب آسیا را در برگرفته است.

همسایه های کشور هند

همچنین با کشورهای پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم مرز می باشد. جنوب هند را اقیانوس بزرگ هند فراگرفته است که می توان گفت اطراف نیمی از کشور را دریا گرفته است و برای گردشگران تور هند که به دریا علاقه دارند مناطقی مناسب هستند. جمعیت هند بیش از یک میلیارد نفر است که می توان گفت دومین کشور پر جمعیت جهان می باشد، با این حال گردشگران زیادی با تور هند به این کشور سفر می کنند. هند دارای سه بخش مختلف است که شامل فلات بلند هیمالیا، جلگه گنگ، شبه جزیره جنوب هند می باشد. در این سه بخش دشت ها، بیابان ها، کوه ها و جنگل های فراوانی وجود دارد که نسبت به موقعیت منطقه ای گردشگران خودشان را دارند که با تور هند به این کشور سفر می کنند. ارتفاعات هند در جنوب به صفر رسیده و در شمال به 8568 متر که در هیمالیا است می رسد.
کشور هند بسیار خاک حاصل خیزی دارد و اکثر مناطق این کشور پست و هموار می باشد. یکی از صنعت های پر رونق هند سینما است که بسیار محبوب و پرطرفدار است میان مردم، همچنین برخی از گردشگران تور هند به این صنعت علاقه داشته و برای بازدید از این فعالیت ها به مراکز سینمایی این کشور می روند.

سفر به هندوستان با تور

بزرگ ترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه در هندوستان فرودگاه چاپراپاتی شیواجی واقع در شهر بمبئی می باشد که سابقا با نام سحر شهرت داشته است. این فرودگاه دارای دو ترمینال به صورت جداگانه برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. بیشترین نقل و انتقال مسافرین تور هند در چاپراپاتی شیواجی صورت می گیرد که بعد از فرودگاه دهلی شلوغ ترین فرودگاه هندوستان محسوب می شود. البته فرودگاه بین المللی ایندیرا در دهلی بیشترین پروازهای خارجی را برای گردشگران تور هندوستان را دارد.
فرودگاه چاپراپاتی شیواجی با مساحت بیش از 750 هکتار جزو لیست 15 فرودگاه پر رفت و آمد جهان و بهترین و با کیفیت ترین فرودگاه هندوستان برای مسافرین عزیز تور هند می باشد. سالانه به فرودگاه هایی که بین 25 تا 40 میلیون مسافر را جا به جا می کنند جایزه ی بین المللی با نام ای اس کیو تعلق می گیرد که این فرودگاه در سال 2015 توانست این جایزه را از آن خود کند. البته این فرودگاه بین المللی طی این سال ها توانسته دو جایزه دیگر به عنوان بهترین فرودگاه آسیا مرکزی و بهترین فرودگاه هند را نیز کسب کند. برای رفاه حال مسافرین و گردشگران عزیز تور هند فرودگاه جاپراپاتی به صورت شبانه روزی خدمات روم سرویس، اینترنت پر سرعت بی سیم و پارکینگ اختصاصی کاملا رایگان دارد ، به خاطر همین خدمات ویژه است که از بهترین فرودگاهای دنیا به شمار می رود .
برنامه پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر لاینز به شرح زیر می باشد:

 • پرواز رفت تور هند: هفته ای دو پرواز از تهران به بمبئی روزهای سه شنبه و جمعه ساعت 7 صبح از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه بمبئی هند صورت می گیرد.
 • پرواز برگشت تور هند: هفته ای دو پرواز از بمبئی به تهران در روزهای سه شنبه و جمعه ساعت 13 ظهر از فرودگاه بمبئی به امام خمینی صورت می گیرد.

تور هند از تهران

 • فاصله ایران تا هند : 2546 کیلومتر
 • مدت زمان پرواز ایران هند : 3:50

آب و هوای کشور هند

برای کسی که قصد سفر دارد اطلاعات مفید در مورد آب و هوای کشور مورد نظر بسیار مهم و حائز اهمیت است. ما در این جا برای گردشگران عزیز تور هند از آب و هوای هند در فصل های گوناگون می گوییم تا بنا بر سلیقه خودشان زمان سفر را انتخاب کنند. آب و هوای هندوستان به دلیل شرایط جوی خاصی که دارد برای گردشگران تور هند در نیمه دوم سال (میلادی) مناسب تر می باشد.

آب و هوای شهر دهلی

برای نمونه آب و هوای دهلی پایتخت هندوستان در فصل سرد مثل زمستان تا 11 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند و در گرم ترین ماه سال نیز تا 29 درجه سانتی گراد با ففزایش دما رو به رو است. شاید بهترین زمان سفر به این کشور برای مسافرین تور هند عید نوروز باشد که دارا ی آب و هوای مطلوب معتدل می باشد.

آب و هوای شهر بمئی

دمای هوا در شهر بمبئی برای گردشگران تور هند گرو و شرجی است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای ۳ فصل می‌باشد که شامل : تابستان، از فروردین ماه آغاز می شود و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد که در این فصل هوا بسیار گرم و شرجی می باشد. فصل زمستان که از اواخر شهریور ماه آغاز و تا اوایل اسفند ماه ادامه پیدا می‌کند، با توجه به هوای مطلوب و مناسب، (بین 14 تا 24درجه) متغیر است. زمستان از پر طرفدار ترین فصول شهر بمبئی برای مسافرین تور هند می باشد.
شهر آگرا یکی از دیگر شهرهای مناسب برای سفر گردشگران تور هند می باشد که بهترین زمان سفر به این شهر زیبا بین ماه های مهر تا اسفند است که سفر در این بازه زمانی می تولنید بهترین لحظات را برای شما و همراهانتان رقم بزند.
شهر جیپور که به شهر صورتی معروف می باشد به طور کلی آب و هوای گرم و شرجی دارد که بیشترین آثار تاریخی و ابنیه های قدیمی در این شهر از هندوستان قرار گرفته است که بازدید از جیپور را به شما گردشگران عزیز تورهند توصیه می کنیم.

بهترین زمان سفر به هند

فصل بهار به فصل رنگارنگ هند معروف است طبیعت سرسبز و شکوفه گل ها زیبایی خاصی را به هند بخشیده اند. هوا در اکثر شهرهای هند خنک است و گردشگران می توانند در شهرهای ساحلی از تفریحات آبی و در شهرها و مناطق کوهستانی از هوای سرد و دلنشینش لذت ببرند. اما مهم ترین دلیلی که گردشگران در فصل بهار به هند سفر می کنند، فستیوال رنگ در هند است. جشن رنگ هند هر ساله در فصل بهار و اواسط ماه مارس برگزار میشود که مصادف می شود با آغاز سال نوی ایرانی. در این جشن که از سراسرا دنیا در آن شرکت می کنند، مردم پودرهای گیاهی در رنگ های مختلف را به سمت هم پرتاب می کنند که صحنه رنگارنگ و عجیبی به وجود می آید. خوب است بدانید هزینه سفر به هند در فصل بهار بخصوص در دوران برگزاری این فستیوال به مراتب بیشتر از سایر دوران خواهد بود.

کشوری با بیشترین معابد در جهان!

هند، کشوری پهناور که هر جایش مردمی با باورها و اعتقادای مختلفی دارد. اکثر مردم هندی بودایی هستند لذا معابد زیادی در هند وجود دارد. معابدی که تماماً از طلا ساخته شده اند تا معابدی که ظاهری کاملاً متفاوت از سایر معابد دارند.

معبد رانگناتس وامی؛بزرگترین معبد هند

معبدی با 63 هکتار مساحت واقع در سریرانگام که هندی ها بر این باورند این معبد، مختص رانگاناتا، یکی از خدایان هندی است. معبد رانگناتس شامل 21 برج، 40 زیارتگاه، 39 عمارت و 1000 متر دیوار است که در سال 1336 میلادی شروع به ساخت شده و نزدیک به 229 سال طول کشیده تا ساختش تمام شود.

معبد نیلوفر آبی؛الهه زیبایی معابد هند

نام دیگر معبد نیلوفر آبی، پرستشگاه بهائی است. این معبد که 10 هکتار مساحت دارد در شهر دهلی قرار دارد. معبد نیلوفر معبدی است که تماماً از سنگ مرمر سفید ساخته شده و جالب است بدانید این معبد با رکورد 50 میلیون بازدید، به عنوان پربازدیدترین معبد جهان در گینس صبت شده است.

معبد طلایی؛گرانترین معبد هند با آبی مقدس

معبد طلایی را پیروان آیین سیک ساخته اند. این معبد در استان پنجاب قرار دارد و ارزش آن به قدری است که به عنوان مرکز دینی پیروان سیک شناخته می شود. معبد طلایی توسط دریاچه ای احاطه شده که گفته می شود آب دریاچه مقدس می باشد. همچنین جالب است بدانید معماری معبد طلایی ترکیبی از معماری هندی و اسلامی می باشد.

معبد راناکپور؛جزء 77 مورد از عجایب دنیا

معبد راناکپور یکی از 5 زیارتگاه مهم پیروان جین بوده و مختص به آدیناتا، بنیانگذار اصلی فرقه جینیسم می باشد. مردم بر این باورند معبد راناکپور را بازرگانی به نام ست دارنا شاه در قرن 15 میلادی ساخته است.
معبد راناکپور تماماً از سنگ مرمر سفید ساخته شده و 1400 ستون دارد. جالب است بدانید ستون های سفید معبد در طول روز و با اشعه خورشید به رنگ آبی کمرنگ تغییر می یابند.

معبد بریهادیسوارار؛با ارزش ترین معبد در میان هندی ها

قدمت معبد بریهادیسوارار به بیش از هزار سال پیش باز می گردد. هندی ها معبد بریهادیسوارار را وقف خدای شیوا کرده اند. این معبد با 66 متر ارتفاع و ورودی 30 متری، یکی از بزرگترین معابد قدیمی هند به شمار می رود و برای هندی ها، با ارزش ترین دارای کشورشان به حساب می آید.
جالب است بدانید معبد بریهادیسوارار 108 مجسمه از خدای شیوا در حیاط بیرونی معبد دارد.

سوالات متداول تور هند

آیا هند کشوری ارزان است؟

بله، هند به ارزانترین تور آسیا مشهور است که تمامی هزینه های غذا، حمل و نقل، هتل و اقامت در آن نسبت به همه کشورهای آسیایی بسیار کمتر است. همچنین اگر در ارزان ترین فصل سفر یعنی زمستان به هندوستان سفر کنید هزینه سفر خود را به شدت کاهش می دهید.


برای سفر به هند دلار ببریم یا روپیه؟

بهترین هتل های هند از نظر کیفیت کجاست؟

در هند از کجا دیدن کنیم؟

بهترین و ارزان ترین زمان سفر به هند چه موقعی است؟

چه تفریحاتی در هند وجود دارد؟

بهترین بازارهای محلی هند کجاست؟

بهترین سواحل هند کدامند؟

نظرات کاربران

محمد خالدی شهریور 1398
ارزانترین تورهای گردشگری به هند
نویان تیر 1398
هزینه سفر 7 روزه با تور هند حدودی بگید با یه هتل متوسط
هنگامه خرداد 1398
پیشنهاد میکنم اگر واقعا عاشق هند و دیدن جاذبه های معروفش هستین برین سراغ تور هند. چون تو این کشور ممکنه خیلی اتفاقای غیر منتظره براتون بیوفته مریض بشید یا هندی ها ازتون چند برابر کرایه بگیرن اگر برای همه اینا آماده هستید تور هند رو برای سفر انتخاب کنید
امتیاز 5 از 5 | از بین 3017 کاربران به تورهند