Lahzeakhar.com

تور هند

امتیاز 5 از 5 | از 3020 کاربران به تور هند
ارزانترین گرانترین به‌روزترین نزدیکترین تاریخ مرتب سازی بر اساس :
تور هند 9 خرداد
9
ماهان - ماهان
19 خرداد - 27 خرداد
ژینو پرواز
31,290,000
1
از 19 خرداد تا 27 خرداد
9
ماهان - ماهان
31,290,000
مشاهده تور
تور ترکیبی هند بهار 1402
7
ماهان - ماهان
2 تیر - 21 تیر
اسطوره بیستون
31,800,000
1
از 9 تیر تا 17 تیر
7
ماهان - ماهان
31,800,000
مشاهده تور
2
از 6 تیر تا 14 تیر
7
ماهان - ماهان
31,800,000
مشاهده تور
3
از 13 تیر تا 21 تیر
7
ماهان - ماهان
31,800,000
مشاهده تور
4
از 2 تیر تا 10 تیر
7
ماهان - ماهان
31,800,000
مشاهده تور

تورهای هند به طور معمول به صورت گروهی برگزار می‌شود و برای سفر به آن باید حتما ویزا داشته باشید. اگر قصد سفر به هند را دارید می‌توانید در مدت زمان 7 روز کاری ویزایتان را دریافت کنید و به این کشور سفر کنید. ویزای هند به مدت 30 روز اعتبار دارد و بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل های پاییز و زمستان است. قیمت تورهای هند در طول سال تفاوت زیادی نمی‌کند و هر زمان که بخواهید می‌توانید به هند سفر کنید.

تور هند

چرا تور هند لحظه آخر را تهیه کنیم؟

خانواده لحظه آخر همواره سعی نموده تا تمامی نیازهای مسافرین هند و دیگر کشورها یا شهرها را پوشش دهد. همچنین در این مسیر به علت رقابتی بودن قیمت تورها مسافرین می‌توانند تورهای باکیفیت هند را به صورت قیمتی به صرفه و ارزان خریداری کنند. کنترل 24 ساعته کارشناسان لحظه آخر بر روی قیمت تورها می‌تواند این اطمینان را به مسافرین بدهد که قیمت ارائه شده در سایت با قیمت آژانس هیچ تفاوتی ندارد.

خرید تور لحظه آخری هند چه مزایایی دارد:

 • بهترین قیمت رزرو تور
 • انتخاب بهترین هتل جهت اقامت و استراحت بعد از سفر هوایی
 • پشتیانی 24 ساعته توسط آژانس‌های ارائه دهنده تور
 • مشاوره رایگان از همکاران آژانس‌های مسافرتی لحظه آخر

تور هند

آیا برای سفر به هند ویزا لازم است؟

براساس قوانینی که کشور هندوستان برای برخی از گردشگران خارجی درنظر گرفته، اخذ ویزا هندوستان است. مسافرین برای درخواست اخذ ویزا ابتدا باید به سفارتخانه هند که در تهران (شماره تلفن: 88755103 - 88755104 - 88755105) فعال هست، مراجعه داشته باشند و سپس با تکمیل فرم، حدود 7 روز کاری درخواست ویزا هند جواب داده می‌شود؛ همچنین این ویزا به مدت 30 روز اعتبار دارد. از دیگر ویزاهایی که مسافرین ایران می‌توانند اخذ نمایند، ویزای توریستی است که در این نوع ویزا الزامی به حضور مسافرین به سفارتخانه نیست و با استفاده از ویزا الکترونیکی می‌توانند درخواست خود را برای ویزا اعلام کنند.

بهترین هتل های تور هند برای سفری راحت و لذت بخش

همیشه برای مسافرین پس از اینکه به مقصد اصلی رسیدند، اولین و مهمترین درخواستی که دارند استراحت کردن در بهترین و باکیفیت‌ترین هتل‌ها است. از بهترین هتل‌ها و اقامتگاه‌ها عبارت‌اند از:

هتل لالیت دهلی نو ⭐⭐⭐⭐⭐
هتل لیلا امبینس کانونشن⭐⭐⭐⭐⭐
هتل تاج پالاس⭐⭐⭐⭐⭐
هتل حیات ریجنسی⭐⭐⭐⭐⭐
هتل میدنز⭐⭐⭐⭐⭐
هتل د مانور⭐⭐⭐⭐
هتل لمون تری پریمیر⭐⭐⭐⭐
هتل پارک پلازا دهلی⭐⭐⭐⭐
هتل د موز سارووار پورتیکو دهلی نو⭐⭐⭐⭐
هتل بلوم رومز در نزدیکی ایستگاه قطار⭐⭐⭐
هتل سی پی ویلا⭐⭐⭐
هتل د یورامو⭐⭐⭐
هتل کلویش فرودگاه دهلی⭐⭐⭐
هتل د سوندر دهلی⭐⭐

معرفی بهترین جاذبه ها برای بازدید در سفر به هند

لذت سفر برای هر مسافری با بازدید از جاهای دیدن هر مقصدی دوبرابر می‌شود، کشور هند از این قاعده مستثنی نیست و بهترین جاذبه‌ها یا جاهای دیدنی هند عبارت‌اند از:

 • تاج محل
 • قلعه سرخ دهلی
 • غارهای الفنتا
 • کلیسای بوم ژیزوس گوا
 • قطب منار
 • کاخ جهانگیر
 • شهر قدیم گوا
 • معبد کایلاسا
 • معبد ویجایا ویتالا

تور هند

بهترین تفریحات هند

جاذبه های دیدنی هند از مهم ترین عوامل سفر گردشگران به این کشور هستند. اما خوب است در کنار بازدید از جاهای دیدنی هند، نگاهی به برخی از بهترین و معروف ترین تفریحات هند بیاندازیم.

 • بهترین تفریحات هند
 • سینمای راج ماندیر در جیپور
 • واراناسی بی مانند
 • ساحل پالولم در گوا
 • غذاخوری ناتراج در ادایپور
 • راه پله های چاند بائوری در آبهاناری

این کارها را در هند انجام ندهید!

بحث های سیاسی و مذهبی در هند

هند کشوری با باورها و مذاهب مختلفی است. بهتر است در سفر به هند در مورد مسائل مذهبی و سیاسی با کسی صحبت نکنید تا به بحث و دعوا کشیده نشود. همچنین باورها و اعتقادت هندی ها را هم به تمسخر نگیرید.

انتظار وقت شناسی از هندی ها

در فرهنگ مردم هند، موضوعی با عنوان وقت شناسی وجود ندارد. با شخصی هندی چه قرار کاری داشته باشید چه قرار دوستانه مانند دعوت به یک رستوران، همواره به خاطر داشته باشید هندی ها هیچگاه در وقت تعیین شده به محل قرار نمی رسند بلکه گاه تا یک ساعت تاخیر می رسند. همچنین هندی ها از جملات رایج ایرانی ها مانند "تا 5 دقیقه دیگر می رسم"، "تو راهم" و غیره نیز استفاده می کنند.

وارد شدن با کفش در منازل

هندی ها همانند ایرانیان، بدون کفش وارد منزل می شوند. اگر به خانه کسی در هند دعوت شدید حتماً پیش از ورود کفش های خود را دربیاورید مگر اینکه صاحب خانه بگوید می توانید با کفش وارد شوید. جالب است بدانید این موضوع فقط در منازل صدق نمی کند و در برخی از مغازه های هند هم می بایست کفش های خود را دربیاورید.

خوردن غذاهایی با گوشت گاو

سعی کنید در سفر به هند با غذاهای محلی و گیاهی هندی میانه خوبی برقرار کنید. همانطور که میدانید، گاو موجودی مقدس برای هندی ها به حساب می آید و کشتن گاو و خوردن گوشتش امری غیر قانونی در هند تلقی می شود و همچنین، اکثر غذاهای هندی از سبزیجات تشکیل می شوند هرچند طعم بسیار لذیذ دارند. جالب است بدانید در برخی از رستوران های هند بخصوص رستوران های مجلل در شهرهای توریستی تنها برای گردشگران تور هند غذاهایی با گوشت گاو سرو می کنند.

تور هند

تور هند از تهران

تقریبا می‌توان گفت که بیش از 50 درصد تورها هند از تهران برگزار می‌شود؛ اغلب تورهای هند به صورت ترکیبی و گروهی (آگرا، جیپور، دهلی، بمبئی، گوآ و کشمیر) ارائه می‌شوند که در میان مسافرین پرطرفدارترین تورهای ترکیبی هند، تور آگرا، جیپور و دهلی است. در این پکیج یا تور ترکیبی مسافرین ابتدا از فرودگاه امام خمینی تهران - فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی دهلی سفر می‌کنند و سپس به صورت زمینی به دیگر شهرهای تور ارائه شده می‌روند؛ همچنین فاصله زمینی شهرهای هند از یکدیگر 4 ساعت هست. در نهایت هنگامی که مسافرین مدت زمان سفرشان به پایان رسیده به دهلی باز می‌گردند تا با اولین پرواز دهلی - تهران به کشور برسند. مدت زمانی که مسافرین در مسیر هوایی دهلی - تهران هستند، 3 ساعت و 50 دقیقه است که این مسیر هوایی را ایرلاین‌های ماهان، عمان ایر، ایر عربیا، قطر ایرویز، امارات، ترکیش، کویت ایرویز، ایرفلوت، اوکراینی و ... پوشش می‌دهند.

تور هند از تهران

قیمت تور هند

قیمت تور هند از جمله عواملی است که به طور مستقیم بر روی کیفیت تور این کشور تاثیر می‌گذارد. در این میان اگر از آن دسته مسافرانی هستید که قصد دارید سفری به صرفه و اقتصادی به کشور هندوستان داشته باشید می‌توانید با ترفندهایی نظیر: تور ارزان هند، تور لحظه آخری و آفرها؛ تورهای ارزان قیمت هند را تهیه کنید. همچنین محل اقامت، تعداد روزهای سفر، نوع ایرلاین و تاریخ سفر (روزهای پرتردد یا کم تردد) از دیگر مواردی است که می‌تواند بر روی قیمت تور هند تاثیر گذار باشد.

قیمت تور هند

چگونه تور ارزان قیمت هند خریداری کنیم؟

اگر به دنبال سفری اقتصادی و ارزان به کشور هندوستان در قالب تور هستید، بهتر است برنامه سفرتان را در ایام کم‌تردد و کم‌گردشگر تنظیم کنید که با این ترفند می‌توانید تور هند استاندارد را با نصف قیمت خریداری کنید؛ اما اگر همچنان قصد دارید تا در فصل‌های پرتردد و خوب هند به این کشور سفر کنید می‌توانید هتل‌های اقتصادی را رزرو نمایید تا سفری مقرون به‌صرفه داشته باشید. همچنین با تهیه تورهای لحظه آخر و آفر تور هند می‌تواند هزینه و قیمت استاندارد این کشور را حد چشمگیری کاهش دهید!

تور لحظه آخر هند

تورهای لحظه آخری هند زمانی برگزار می‌شود که درخواست مسافرین برای سفر به این کشور کاهش پیدا می‌کند و آژانس‌های گردشگری چارتر کننده برای اینکه بتوانند تورهای چارتر شده را به فروش برسانند، هزینه تورها را کاهش می‌دهند؛ میزان قیمت کاهش تور بسته به آژانس‌های گردشگری گوناگون است. در این زمان اگر قصد دارید سفری ارزان قیمت به کشور هندوستان را داشته باشید، می‌توانید تورهای لحظه آخری هند را تهیه نماید، همجنین لازم به ذکر است که مسافرین بدانند کیفیت تورهای لحظه آخری هند با تورهای استاندارد تفاوتی ندارد.

آفر تور هند

تهیه آفر تور هند از دیگر ترفندهایی است که مسافرین می‌توانند بر روی تورهای استاندارد، تخفیف 30 الی 70 درصدی داشته باشند (آفر به معنای تخفیف ویژه و قابل توجه است). آژانس‌های مسافرتی و گردشگری زمانی آفر تور هند را ارائه می‌دهند که مسافرین و گردشگران کمی از این کشور استقبال کرده‌اند و به همین علت آژانس‌های چارتر کننده لحظه آخر برای تکمیل صندلی‌های هواپیما ایران – هند، تخفیف‌هایی را در نظر می‌گیرند که این تخفیف بسته به آژانس مسافرتی متفاوت است.

تور ارزان قیمت هند

نکته: مسافرین برای اینکه بتوانند از تورهای لحظه آخری و یا آفر تورها اطلاع داشته باشند می‌توانند عضو گوش به زنگ لحظه آخر شوند!

هزینه تور هند در چه فصلی ارزان می شود؟

در فصل تابستان، هند در گرم‌ترین دوران خود به سر می‌برد. دورانی که رفتن به مناطق کوهستانی یکی از لذت بخش‌ترین کارهای مسافرین هند است؛ اما هر مسافری این فصل را انتخاب نمی‌کند و به همین علت می‌توان از این فصل به عنوان ارزان‌ترین فصل سال برای سفر به هند نام برد. اغلب تورهای لحظه آخری و آفر تور هند در این ایام برگزار می‌شود و بهترین زمان برای مسافرانی است که قصد دارند سفری مقرون به‌صرفه و ارزان قیمت داشته باشند.

گرانترین زمان سفر به هند در چه فصلی است؟

در فصل پاییز و زمستان بخاطر شرایط آب و هوایی، گردشگران زیادی نسبت به تابستان به هند سفر می کنند. در این فصل، علاقه‌مندان به تفریحات زمستانی مانند اسکی در کوهستان‌های هند به شهرهای سردسیر این کشور سفر می‌کنند. کشور هندوستان به علت موقعیت جغرافیایی که دارد، گردشگران و مسافرین زیادی اعم از ایرانی و خارجی به هندوستان سفر خواهند کرد.

همچنین باید این را در نظر داشته باشید که چه در فصل پاییز و زمستان یا فصل تابستان و بهار به این کشور سفر کنید، هیچ تاثیری بر روی هزینه اقامت مسافرین ندارد.

موقعیت جغرافیایی هند

کشور هند با تاریخ و تمدنی باستانی یکی از کشورهایی است که توریست های زیادی که با تور هند سفر می کنند را در خود جای میدهد. تاریخ این کشور به 3000 سال قبل از میلادی باز می گردد، ایرانیان بر فرهنگ و تاریخ این کشور بی تاثیر نبوده اند زیرا 800 سال زبان فارسی بر مردم هند تسلط داشته و تغییرات زیادی بر آداب و رسوم و فرهنگ هند گذاشته است. هند با مساحتی بیش از 3 میلیون کیلومتر مربع هفتمین کشور بزرگ جهان است، پایتخت این کشور شهر دهلی نو بوده بزرگ ترین شهر نیز بمبئی می باشد که گردشگران تور هند از این دو شهر بیشتر بازدید می کنند. کشور هند بیشترین بخش شبه قاره هند و جنوب آسیا را در برگرفته است.

موقعیت جغرافیایی هند

همسایه های کشور هند

همچنین با کشورهای پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم مرز می باشد. جنوب هند را اقیانوس بزرگ هند فراگرفته است که می توان گفت اطراف نیمی از کشور را دریا گرفته است و برای گردشگران تور هند که به دریا علاقه دارند مناطقی مناسب هستند. جمعیت هند بیش از یک میلیارد نفر است که می توان گفت دومین کشور پر جمعیت جهان می باشد، با این حال گردشگران زیادی با تور هند به این کشور سفر می کنند. هند دارای سه بخش مختلف است که شامل فلات بلند هیمالیا، جلگه گنگ، شبه جزیره جنوب هند می باشد. در این سه بخش دشت ها، بیابان ها، کوه ها و جنگل های فراوانی وجود دارد که نسبت به موقعیت منطقه ای گردشگران خودشان را دارند که با تور هند به این کشور سفر می کنند. ارتفاعات هند در جنوب به صفر رسیده و در شمال به 8568 متر که در هیمالیا است می رسد.
کشور هند بسیار خاک حاصل خیزی دارد و اکثر مناطق این کشور پست و هموار می باشد. یکی از صنعت های پر رونق هند سینما است که بسیار محبوب و پرطرفدار است میان مردم، همچنین برخی از گردشگران تور هند به این صنعت علاقه داشته و برای بازدید از این فعالیت ها به مراکز سینمایی این کشور می روند.

معرفی فرودگاه های هند

بزرگ ترین و پر رفت و آمدترین فرودگاه در هندوستان فرودگاه چاپراپاتی شیواجی واقع در شهر بمبئی می باشد که سابقا با نام سحر شهرت داشته است. این فرودگاه دارای دو ترمینال به صورت جداگانه برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. بیشترین نقل و انتقال مسافرین تور هند در چاپراپاتی شیواجی صورت می گیرد که بعد از فرودگاه دهلی شلوغ ترین فرودگاه هندوستان محسوب می شود. البته فرودگاه بین المللی ایندیرا در دهلی بیشترین پروازهای خارجی را برای گردشگران تور هندوستان را دارد.

فرودگاه چاپراپاتی شیواجی با مساحت بیش از 750 هکتار جزو لیست 15 فرودگاه پر رفت و آمد جهان و بهترین و با کیفیت ترین فرودگاه هندوستان برای مسافرین عزیز تور هند می باشد. سالانه به فرودگاه هایی که بین 25 تا 40 میلیون مسافر را جا به جا می کنند جایزه ی بین المللی با نام ای اس کیو تعلق می گیرد که این فرودگاه در سال 2015 توانست این جایزه را از آن خود کند. البته این فرودگاه بین المللی طی این سال ها توانسته دو جایزه دیگر به عنوان بهترین فرودگاه آسیا مرکزی و بهترین فرودگاه هند را نیز کسب کند.

برای رفاه حال مسافرین و گردشگران عزیز تور هند فرودگاه جاپراپاتی به صورت شبانه روزی خدمات روم سرویس، اینترنت پر سرعت بی سیم و پارکینگ اختصاصی کاملا رایگان دارد ، به خاطر همین خدمات ویژه است که از بهترین فرودگاهای دنیا به شمار می رود.

برنامه پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر لاینز به شرح زیر می باشد:

 • پرواز رفت تور هند: هفته ای دو پرواز از تهران به بمبئی روزهای سه شنبه و جمعه ساعت 7 صبح از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه بمبئی هند صورت می گیرد.
 • پرواز برگشت تور هند: هفته ای دو پرواز از بمبئی به تهران در روزهای سه شنبه و جمعه ساعت 13 ظهر از فرودگاه بمبئی به امام خمینی صورت می گیرد.

تور هوایی هند‌

تور هوایی هند‌

تور هوایی هند، سفری سریع و راحت به کشور هندوستان! تورهای هند به علت موقعیت جغرافیایی که دارد فقط به صورت هوایی برگزار می‌شود. ایرالاین‌هایی ماهان، عمان ایر، ایر عربیا، قطر ایرویز، امارات، ترکیش، کویت ایرویز، ایرفلوت، اوکراینی و ... مسیر هوایی ایران (فرودگاه امام خمینی) - دهلی هند (فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی) پوشش می‌دهند که مسافرین حدود 4 ساعت در این مسیر هوایی سپری می‌کنند. همچنین تورهای هند از ایران، بسیار محدود هستند و حداقل به صورت 7 شب برگزار می‌شود و همه مسافرین با هر ایرلاینی که بروند حداقل یک توقف را امکان دارد تجربه کنند. به عنوان مثال: اگر مسافرین ایرلاین ترکیش را انتخاب کنند، در شهر استانبول ترکیه امکان دارد توقف داشته باشند و همچنین ترکیش پرطرفدارترین ایرلاین مقصد ایران - هند محسوب می‌شود.

آب و هوای کشور هند

برای کسی که قصد سفر دارد اطلاعات مفید در مورد آب و هوای کشور مورد نظر بسیار مهم و حائز اهمیت است. ما در این جا برای گردشگران عزیز تور هند از آب و هوای هند در فصل های گوناگون می گوییم تا بنا بر سلیقه خودشان زمان سفر را انتخاب کنند. آب و هوای هندوستان به دلیل شرایط جوی خاصی که دارد برای گردشگران تور هند در نیمه دوم سال (میلادی) مناسب تر می باشد.

آب و هوای شهر دهلی

برای نمونه آب و هوای دهلی پایتخت هندوستان در فصل سرد مثل زمستان تا 11 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند و در گرم ترین ماه سال نیز تا 29 درجه سانتی گراد با ففزایش دما رو به رو است. شاید بهترین زمان سفر به این کشور برای مسافرین تور هند عید نوروز باشد که دارا ی آب و هوای مطلوب معتدل می باشد.

آب و هوای شهر بمئی

دمای هوا در شهر بمبئی برای گردشگران تور هند گرو و شرجی است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای ۳ فصل می‌باشد که شامل : تابستان، از فروردین ماه آغاز می شود و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد که در این فصل هوا بسیار گرم و شرجی می باشد. فصل زمستان که از اواخر شهریور ماه آغاز و تا اوایل اسفند ماه ادامه پیدا می‌کند، با توجه به هوای مطلوب و مناسب، (بین 14 تا 24درجه) متغیر است. زمستان از پر طرفدار ترین فصول شهر بمبئی برای مسافرین تور هند می باشد.
شهر آگرا یکی از دیگر شهرهای مناسب برای سفر گردشگران تور هند می باشد که بهترین زمان سفر به این شهر زیبا بین ماه های مهر تا اسفند است که سفر در این بازه زمانی می تولنید بهترین لحظات را برای شما و همراهانتان رقم بزند.
شهر جیپور که به شهر صورتی معروف می باشد به طور کلی آب و هوای گرم و شرجی دارد که بیشترین آثار تاریخی و ابنیه های قدیمی در این شهر از هندوستان قرار گرفته است که بازدید از جیپور را به شما گردشگران عزیز تورهند توصیه می کنیم.

بهترین زمان سفر به هند

بهترین زمان سفر به هند

فصل بهار به فصل رنگارنگ هند معروف است طبیعت سرسبز و شکوفه گل ها زیبایی خاصی را به هند بخشیده اند. هوا در اکثر شهرهای هند خنک است و گردشگران می توانند در شهرهای ساحلی از تفریحات آبی و در شهرها و مناطق کوهستانی از هوای سرد و دلنشینش لذت ببرند. اما مهم ترین دلیلی که گردشگران در فصل بهار به هند سفر می کنند، فستیوال رنگ در هند است. جشن رنگ هند هر ساله در فصل بهار و اواسط ماه مارس برگزار میشود که مصادف می شود با آغاز سال نوی ایرانی. در این جشن که از سراسرا دنیا در آن شرکت می کنند، مردم پودرهای گیاهی در رنگ های مختلف را به سمت هم پرتاب می کنند که صحنه رنگارنگ و عجیبی به وجود می آید. خوب است بدانید هزینه سفر به هند در فصل بهار بخصوص در دوران برگزاری این فستیوال به مراتب بیشتر از سایر دوران خواهد بود.

کشوری با بیشترین معابد در جهان!

هند، کشوری پهناور که هر جایش مردمی با باورها و اعتقادای مختلفی دارد. اکثر مردم هندی بودایی هستند لذا معابد زیادی در هند وجود دارد. معابدی که تماماً از طلا ساخته شده اند تا معابدی که ظاهری کاملاً متفاوت از سایر معابد دارند.

معبد رانگناتس وامی؛بزرگترین معبد هند

معبدی با 63 هکتار مساحت واقع در سریرانگام که هندی ها بر این باورند این معبد، مختص رانگاناتا، یکی از خدایان هندی است. معبد رانگناتس شامل 21 برج، 40 زیارتگاه، 39 عمارت و 1000 متر دیوار است که در سال 1336 میلادی شروع به ساخت شده و نزدیک به 229 سال طول کشیده تا ساختش تمام شود.

معبد نیلوفر آبی؛الهه زیبایی معابد هند

نام دیگر معبد نیلوفر آبی، پرستشگاه بهائی است. این معبد که 10 هکتار مساحت دارد در شهر دهلی قرار دارد. معبد نیلوفر معبدی است که تماماً از سنگ مرمر سفید ساخته شده و جالب است بدانید این معبد با رکورد 50 میلیون بازدید، به عنوان پربازدیدترین معبد جهان در گینس صبت شده است.

معبد طلایی؛گرانترین معبد هند با آبی مقدس

معبد طلایی را پیروان آیین سیک ساخته اند. این معبد در استان پنجاب قرار دارد و ارزش آن به قدری است که به عنوان مرکز دینی پیروان سیک شناخته می شود. معبد طلایی توسط دریاچه ای احاطه شده که گفته می شود آب دریاچه مقدس می باشد. همچنین جالب است بدانید معماری معبد طلایی ترکیبی از معماری هندی و اسلامی می باشد.

معبد راناکپور؛جزء 77 مورد از عجایب دنیا

معبد راناکپور یکی از 5 زیارتگاه مهم پیروان جین بوده و مختص به آدیناتا، بنیانگذار اصلی فرقه جینیسم می باشد. مردم بر این باورند معبد راناکپور را بازرگانی به نام ست دارنا شاه در قرن 15 میلادی ساخته است.
معبد راناکپور تماماً از سنگ مرمر سفید ساخته شده و 1400 ستون دارد. جالب است بدانید ستون های سفید معبد در طول روز و با اشعه خورشید به رنگ آبی کمرنگ تغییر می یابند.

معبد بریهادیسوارار؛با ارزش ترین معبد در میان هندی ها

قدمت معبد بریهادیسوارار به بیش از هزار سال پیش باز می گردد. هندی ها معبد بریهادیسوارار را وقف خدای شیوا کرده اند. این معبد با 66 متر ارتفاع و ورودی 30 متری، یکی از بزرگترین معابد قدیمی هند به شمار می رود و برای هندی ها، با ارزش ترین دارای کشورشان به حساب می آید.
جالب است بدانید معبد بریهادیسوارار 108 مجسمه از خدای شیوا در حیاط بیرونی معبد دارد.

سوالات متداول

بله، هند به ارزانترین تور آسیا مشهور است که تمامی هزینه های غذا، حمل و نقل، هتل و اقامت در آن نسبت به همه کشورهای آسیایی بسیار کمتر است. همچنین اگر در ارزان ترین فصل سفر یعنی زمستان به هندوستان سفر کنید هزینه سفر خود را به شدت کاهش می دهید.

برای سفر به هند می توانید هم دلار و هم روپیه با خود ببرید. اما بهتر است قبل از سفر پول خود را (ریال) را به روپیه تبدیل کنید. همچنین اگر در سفر خود دلار همراه داشتید می توانید در صرافی های هند آن را به روپیه تبدیل کنید.

 • هتل لالیت دهلی نو
 • هتل لیلا آمبینس کانونشن
 • هتل تاج پالاس
 • هتل حیات ریجنسی
 • هتل میدنز
 • تاج محل
 • قلعه سرخ دهلی
 • غارهای الفنتا
 • کلیسای بوم ژیزوس گوا
 • قطب منار
 • کاخ جهانگیر
 • شهر قدیم گوا
 • معبد کایلاسا
 • معبد ویجایا ویتالا

بهترین زمان سفر به هند از نظر آب و هوا فصل بهار می باشد به همین دلیل تعداد گردشگران زیاد است. اما ارزان ترین زمان سفر به هند که تعداد گردشگران کم می شود فصل زمستان می باشد. توجه داشت باشید که در این فصل آب و هوای زمستان به شدت سرد و برفی می باشد.

 • سینمای راج ماندیر در جیپور
 • واراناسی بی مانند
 • ساحل پالولم در گوا
 • غذاخوری ناتراج در ادایپور
 • راه  پله های چاند بائوری در آبهاناری
 • بازار خان نام
 • بازار دهلی هاآت
 • بازار Raja ki mandi
 • بازار سادار
 • بازار ناولاخا
 • سواحل آگرا
 • گوا
 • شهر بنگلور

جزو زیباترین چشم اندازهای هند محسوب می شوند که در میان گردشگران نیز بسیار محبوب هستند.

نظرات کاربران
کریمی 1402/01/06
19 نفر پسندیدند
شاید شما هم از آشفتگی ،شلوغی و کثیفیه هند شنیده باشین ولی اگه بپذیرین که این ها در کنار زیباهاش بخشی از چهره ی هنده براتون لذتبخش میشه.
ادمین سایت لحظه آخر 1401/12/06
12 نفر پسندیدند
شما از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران تا فرودگاه دهلی، حدودا 4 ساعت در مسیر هستید. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که فقط ایرلاین های ماهان از مبدا تهران به هند پروازها را برگزار می‌کند و در شهر دهلی پرواز شما به زمین می‌نشیند.
محمد علی حسینی 1401/12/06
17 نفر پسندیدند
برای سفر از تهران به هند چند ساعت در راه هستیم؟
میترا 1401/10/24
17 نفر پسندیدند
اگر میخواید به هند سفر کنید بهتره که در فصل های پاییز و زمستان به این کشور زیبا و رنگارنگ برید . توی فصل های بهار و تابستان هوا خیلی گرمه و ممکنه اذیت بشید.
احمدی 1401/10/24
19 نفر پسندیدند
هند از زیباترین کشورهای آسیا است که فستیوال های زیبایی در اون برگزار میشه. چند سال پیش که با دوستام به هند رفتیم فستیوال رنگ برگزار شده بود و همه مون توی این فستیوال شرکت کردیم و خیلی خوش گذشت.
حسینی 1397/04/19
13 نفر پسندیدند
وااای از کلکته نگم براتون قشنگ عین فیلما بود مردم با دوچرخه اینور اونور میرفتن حتی به ما هم میگفتن بیاید شما رو هم ببریم. خودش یه حمل و نقل سالم و بی دودی بود و اصلا فکرشو نمیکردم که انقدر زیاد ازش استفاده کنن. درسته یه کشور جهان سومه و از این چیزا هنوز درش استفاده می کنن اما از نظر تکنولوژی یه جاهایی دارن که واقعا ما ایرانیا حتی ندیدیدم. ریکشا هم یه نوعی شبیه به کالسکه بود که قیمتش از تاکسی هم ارزون تر بود اونجا خیلی زیاد بود و من فکر میکنم فقط تو هند این وسیله پیدا میشد. البته تو افغانستان و پاکستانم میگن هست من ندیدم راستش. انگار مینی بوس رو نصف کردن چرخاشو بریدن از وسط دوتا چرخ گذاشتن رو یه ریل راه میره هم خنده دار بود هم آدم میترسید سوارشون بشه کلی فان بود خلاصه.
رعنا 1397/04/14
20 نفر پسندیدند
قیمت حمل و نقلش واقعا کم و مقرون به صرفه بود. متروی هند 15 روپیه بود و تقریبا همه جای دهلی رو پوشش میداد. من چون دوس ندارم جای شلوغ اصلا نمیتونستم اتوبوس رو سوار بشم خیلی شلوغ بود اما متروهاشون عالیبود هم خنک هم سریع هم به همه جا دسترسی داشت هم قیمتش از قیمت متروهای ما تقریبا ارزونتر بود و هم اندازه. یه نکته دیگه هم راجع به هزینه هاش بگم من و همسرم رفتیم دهلی و با کلی صرفه جویی از اقامتمون تو هاستل بگیر تا غذاهای ارزون خیابونی و استفاده از مترو تونستیم نفری حدود 20 دلار خرج کنیم و خیلی هم لذت بردیم. خواستم بهتون بگم میشه به هند که کشوری ارزونه با قیمتای خوب و تقریبا ارزون سفر کرد. ما فقط پرواز و تورمون رو گرون انتخاب کردیم اما اونجا تا تونستیم کم خرج کردیم تا بتونیم بیشتر جاهای تفریحیشو که برای هر جاییش باید دلار یا روپیه میدادیم ببینیم. این بیشتر برای ما ارزش داشت تا یه جای خوب بخوابیم و غذاهای گرون گرون بخوریم.
تارا 1397/04/13
19 نفر پسندیدند
من یه جا تو هند خیلی بهم کیف داد یه جا بود که جزو آثار ثبت شده توی یونسکو بود که یه زمانی مرکز آموزش یا به عبارتی صومعه بودایی ها بود اما الان شده یه دانشگاه باستانی که فقط دلتون میخواست اونجا درس میخوندید اسمشم بود دانشگاه نالاندا یادتون باشه برید خیلی خوب بازسازی و مرمتش کردن فوق العاده حس باستان شناسیتون رو ارضا میکنه. هندی ها خیلی مذهبین دیگه میدونستید که پس توش از پرستشگاه های مدلای مختلف زیاده که یکیشم که معماری خیلی خاصی داره اسمش هست اوریسای من این دو تا جا رو بهتون پیشنهاد میکنم تا بیشتر تخریب نشدن برید ازشون دیدن کنید. البته اینم بگما ایجا ها میرید یادتون نره باید تاج محل هم محل عشق و عشاق رو اول از همه اینا برید. اگه برید خودتون میبینید که چرا اینهمه توریست رو جذب میکنه بعضی چیزا رو باید خودتون ببینید نه که راجبش بخونید.
غلام 1397/04/02
20 نفر پسندیدند
تو هند من به قدری شگفت زده شده بودم که توی مثلا ونیز نشده بودم. رسم و رسوم و خرافات و احتراماشون و فرهنگای متنوعشون قشنگ من یکی و سوپرایز میکرد. مکان های دیدنی و جذابش منو مجذوب خودشون میکرد. مثلا توی معبد طلایی هند کتاب مقدسی بود به اسم آدی گرانت و طبقه بالایی این معبد کلا از طلا ساخته شده بود طلاهای زردا قشنگ زرد قناری. یه مجسمه داشتن به اسم گوماتارایا که به ادای احترام به سنت بودایی هند بود که 21 متر داشت.
امیر 1396/08/17
7 نفر پسندیدند
سلام من و همسرم پارسال به یه عروسی تو هند دعوت شده بودیم یکی از اقوام همسرم با یه هندی ازدواج کرده بود. جاتون خالی با تور هند رفتیم و قبل ازاینکه بریم عروسی رفتیم شهر گوا آخه عروسی نزدیک به همین شهر بود. حدود 4 ساعت از تهران تا دهلی با هواپیما طول کشید تا برسیم و بعد ازونجا با ماشین رفتیم تا آگرا شهر رویایی و بسیار هیجان انگیز. گوا یکی از شهر های خیلی تمیز هند بود برای همین ما تصمیم گرفتیم بریم اونجا و بیشتر اونجا بمونیم. بهترین قسمت شهر گوا ساحل آنجوناست که پره از شن های ماسه ای و جون میده پا به رهنه روشون راه بری و آفتاب بگیری. هرچند که تا 3 هفته از برگشتمون از هند داشتیم همچنان پوست مینداختیم و سوخته بودیم از شدت آفتاب اما واقعا می ارزید و من اینو به جون میخرم. مرسی ازینکه تور هند رو گذاشتید فقط کاش بیشتر مسیرهاش رو گسترده کنید که بتونیم بازم به جاهای دیگه و جذاب هند سفر کنیم. ممنونم از وبسایت خوبتون