Lahzeakhar.com
امتیاز 4.4 از 5 | از 3020 کاربران به تور هند
تور هند نوروز
7
ماهان - ماهان
10 فروردین - 18 فروردین
ژینو پرواز
13,000,000 + 850 دلار
1
از 10 فروردین تا 18 فروردین
7
ماهان - ماهان
13,000,000 850 دلار
مشاهده تور

به فکر تمیز و کثیف بودن هند نباشید!

هند آنقدرها هم که شما فکر می‌کنید، کثیف نیست! بلکه فقط برخی از مناطق آن هستند که نظافت کافی را ندارند. این موضوع هم با  رزرو تور هند حل می‌شود؛ چون در صورت رزرو تور هند در مناطق کثیف شهرهای این کشور اقامت داشته باشید؛ چون معمولا هتل‌های محل اقامت مسافران در بهترین و لوکس‌ترین مناطق هر شهر قرار دارند!

توذ هند

خیال‌تان راحت، هتل های هند در بهترین مناطق هستند

دهلی، آگرا، گوا، بمبئی و جیپور توریستی‌ترین شهرهای هند به حساب می‌آیند. در صورت رزرو تور هند به مقصد هر یک از این شهرها هتل‌هایی در بهترین مناطق هر کدام از آن‌ها توسط آژانس‌های مسافرتی به شما ارائه می‌شود.  البته شما می‌توانید هتلی دیگر را به انتخاب خودتان به آژانس مسافرتی طرف قراردادتان در سایت لحظه آخر معرفی کنید. در این صورت انتخاب منطقه‌ی هتل نیز به عهده‌ی خود شماست. در لیست زیر به معرفی بهترین مناطق هر یک از شهرهای توریستی هند پرداخته‌ایم تا بتوانید در بخش‌های بهتری از هر شهر به دنبال رزرو هتل در هند باشید:

 • دهلی:  دهلی نو بهترین منطقه برای اقامت مسافران به حساب می‌آید. این منطقه از شهر در منطقه‌ی لوکس دهلی
 • بمبئی: در صورتی که قصد رزرو تور بمبئی هند به صورت خانوادگی را دارید، می‌توانید منطقه «جوهور» را برای اقامت‌تان انتخاب کنید. این منطقه علاوه‌بر مناسب بودن برای خانواده‌ها در نزدیکی ساحل نیز قرار دارد. اما اگر قصد انجام خرید در شهر بمبئی را دارید، باید به سراغ اقامت در منطقه‌ی مارین درایو بروید.
 • گوا: گوا دارای دو بخش جنوبی و شمالی است. اگر قصد اقامت در خلوت‌ترین منطقه‌ی این شهر به دور از هیاهو را دارید، رزرو هتل‌های بخش جنوبی این شهر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما اگر می‌خواهید در نزدیکی محل برگزاری فستیوال‌ها و جشن‌ها اقامت داشته باشید، باید در منطقه‌ی سکونت‌تان در بخش شمالی شهر باشد.
 • آگرا: بهترین منطقه از نظر امنیت، به خصوص برای خانواده‌ها و سفراولی‌ها جاده‌ی دروازه شرقی تاج محل است. شما می‌توانید حتی برای اقامت رمانتیک خود نیز هتل‌های این منطقه را در آگرا انتخاب کنید.
 • جیپور:  مناطق اطراف قلعه آمبر و شهر قدیمی جیپور بهترین بخش‌های این شهر برای اقامت مسافران به حساب می‌آید.

هتل ها در تور هند

بودجه‌ی شما نوع تور، هتل و پرواز را تعیین می‌کند!

امکان رزرو تور سفر به هند با گران‌ترین قیمت ممکن هم وجود دارد. در واقع این بودجه‌ی شماست که نوع سفرتان، محل اقامت و پرواز را تعیین می‌کند. اما در حالت کلی قیمت تور هند بسیار پایین‌تر از سایر مقاصد شرق آسیایی است. به خصوص اگر قصد رزرو تورهای ترکیبی گروهی را داشته باشید.

رزرو محبوب ترین تورهای هند

تور انفرادی ارزان‌تر است یا گروهی؟

تورهای گروهی هند به دلیل برگزاری آن با پروازهای ایرانی و ارائه تخفیف از سوی آژانس‌های مسافرتی ارزان‌تر است. پروازهای ایرلاین‌های ایران فقط هفته‌ای دو بار ضمن اینکه مقصد تورهای گروهی مشخص می‌باشد. به‌این‌ترتیب شما هزینه‌ی کم‌تری برای رزرو تور گروهی هند نسبت به پکیج‌های مسافرتی انفردای پرداخت می‌کنید.

معرفی پکیج‌های تور هند؛ از ارزان تا لوکس

همانطور که گفتیم قیمت تورهای انفرادی هند نسبت به پکیج‌های مسافرتی گروهی بالاتر است. در نتیجه باید براساس بودجه‌ای که در نظر دارید، تور هند را رزرو کنید. به طور مثال تور مثلت طلایی، ارزان‌ترین تور هند به حساب می‌آید. دلیل آن هم برگزاری این تور به صورت گروهی و با پروازهای ارزان ایرانی ماهان است. با خرید این پکیج مسافرتی شما از سه شهر دهلی، آگرا و جیپور بازدید می‌کنید. در جدول زیر به جزئیات هر پکیج مسافرتی برای شما پرداخته‌ایم:

 1. تور دور هند: در این تور شما به 4 شهر دهلی، آگرا، جیپور و گوا سفر می‌کنید. مقصد اولیه‌ی شما دهلی است و پس از گذراندن مسیر زمینی با هواپیمای داخلی به گوا سفر می‌کنید. اگر قصد خرید، دیدن جاذبه‌های تاریخی و استراحت در کنار سواحل را دارید، رزرو این تور را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 2. تور مثلث طلایی: با وجود آنکه با رزرو این تور به سه شهر مهم هند سر می‌زنید، این پکیج مسافرتی ارزان‌ترین قیمت را بین تمامی تورهای هند دارد. با رزرو تور مثلث طلایی هند مقصد اولیه شما دهلی است. سپس با طی کردن مسیر زمینی حدودا شش ساعته نخست به آگرا می‌روید. پس از آن نیز با طی کردن یک مسافت 5 ساعته نیز به شهر جیپور می‌روید و در نهایت به دهلی باز می‌گردید.
 3. دهلی آگرا و گوا: اگر  قصد بازدید از تاج محل و استراحت در سواحل گوا را دارید، رزرو این تور را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته باید در نظر داشته باشید که قیمت این تور نسبت به سایر پکیج‌های مسافرتی ترکیبی این کشور به غیر از دور هند بیشتر است.

قیمت تور هند

اخذ ویزا هند، تنها در یک هفته‌ی کاری

معمولا ویزای هند در مدت یک هفته‌ی کاری برای مسافران صادر می‌شود. اما ممکن است باتوجه‌به زمان سفرتان مدت زمان صدور ویزا دستخوش تغییرات شود. برای همین باید حداقل از دو هفته قبل از زمان پرواز، فایل مدارک زیر را به کارشناس تور آژانس مسافرتی طرف قراردادتان ارائه دهید:

 • عکس اسکن شده‌ی 5 در 5
 • تکمیل فرم سفارت (در صورت ارائه از طرف آژانس مسافرتی)
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تصویر اسکن شده از پشت و روی کارت ملی

ایرلاین‌های ایرانی؛ بهترین گزینه برای سفر به هند از ایران

امکان رزرو تور هند با پروازهای عربی و ترکی هم وجود دارد. اما مسافران این تور، اقدام به رزرو آن با پروازهای ایرانی نظیر هواپیمایی  ماهان می‌کنند. دلیل اصلی این کار قیمت به مراتب پایین‌تر این پروازها و برگزاری آن‌ها به صورت مستقیم است. در حالی که با انتخاب ایرلاین‌های عربی یا ترک، به هزینه‌های سفر شما افزوده شده و در طول مسیر حداقل یک توقف دو ساعته در یکی از شهرهای دبی یا دوحه خواهید داشت. فقط در صورتی که قصد رزرو تور هند از شیراز یا مشهد را دارید، می‌توانید به سراغ پروازهای عربی یا ترکی بروید.

پرواز ایرانی به هند

2 مبدا گران‌تر برای رزرو بلیط پرواز هند

هرچند که امکان رزرو پرواز از شهرهای شیراز و مشهد هم وجود دارد. اما دو نکته‌ی اساسی و مهم در مورد رزرو تور از این دو مبدا را باید در نظر بگیرید! نکته‌ی اول این است که پرواز هند از این دو شهر، با پروازهای عربی انجام می‌شود و هواپیماهای ایرلاین‌های عربی حداقل یک توقف در مسیر خود دارد. نکته‌ی مهم بعدی هم این است که قیمت بلیط این پروازها نسبت به پروازهای شرکت‌های ایرانی به طور چشمگیری بیشتر است. 

امکان رزرو تور لحظه آخری هند وجود دارد؟

هرچقدر زمان رزرو بلیط پرواز دهلی را عقب بیاندازید، قیمت تور هند برای شما افزایش پیدا می‌کند. چون ظرفیت پروازهای این مسیر خیلی زود پر می‌شوند. همچنین باتوجه‌به اینکه برای رزرو تور هند نیاز به اخذ ویزای این کشور دارید، نمی‌توانید سفر لحظه آخری به این کشور را برنامه‌ریزی کنید. اخذ ویزای هند حداقل 3 الی 4 روز کاری طول می‌کشد و شما بایستی برای رزرو تور هند از یک الی دو هفته قبل از سفر، اقدامات لازم را انجام داده باشید.البته این زمان می‌تواند بر اساس فصل مورد نظرتان برای سفر متفاوت باشد. چون با انتخاب ایام پیک سفر، صدور ویزا طولانی‌تر شده و یافتن صندلی خالی در پروازها نیز سخت‌تر می‌شود.

نیمه‌ی اول یا دوم سال؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟

بهتر است نیمه‌ی اول سال، یعنی از اواسط بهار تا پایان تابستان را برای رزرو تور هند انتخاب نکنید! در این 6 ماه از سال آب‌وهوای هند شرجی و بارانی است و عملا امکان گشت و گذار در شهر را نخواهید داشت. در عوض هزینه‌ی سفر به هندوستان در این دو فصل پایین می‌باشد. البته اگر قصد رزرو تور هند نوروز در بهار را داشته باشید، خرج‌ومخارج سفر شما بیشتر از هر زمانی در سال خواهد بود.

در صورتی که به دنبال رزرو تور هندوستان در بهترین زمان ممکن هستید، باید از اواسط پاییز تا اوایل اردیبهشت اقدام به خرید پکیج مسافرتی مدنظرتان کنید. در این مدت، از رطوبت و بارندگی هوا کاسته شده و به طبع قیمت تور هند نیز افزایش پیدا می‌کند.

بهترین زمان رزرو تور

از جشنواره رنگ پاشی تا فستیوال نور در کشور هند

شاید در بین تمامی کشورهای شرق آسیا هند بیشترین جشنواره را داشته باشد. گذشته از آن که این کشور جشن‌های ملی و سراسری بسیاری دارد، برخی از شهرها مانند گوا جشنواره‌های اختصاصی خودشان را نیز دارند. علاوه‌بر آن با توجه‌به تعدد مذاهب در این کشور، جشنواره‌های هندو، بودایی و اسلامی هم در این کشور برگزار می‌شود. در جدول زیر به مهم‌ترین فستیوال‌های این کشور به همراه توضیحات و تاریخ حدودی برگزاری آن‌ها پرداخته‌ایم:

نام جشنواره

تاریخ برگزاری

نحوه برگزاری

هولی

مارس یا اواخر اسفند

با نزدیک شدن به بهار مردم هند آغاز این فصل را با رنگ پاشی به سمت یکدیگر جشن می‌گیرند.

دیوالی

اکتبر و نوامبر

با آغاز سال جدیدی هندی مردم با روشن کردن چراغ و شمع در شهرها شروع سال نو را جشن می‌گیرند. این جشنواره هر ساله 5 روز طول می‌کشد.

دوسهارا

اکتبر

در این فستیوال مردم هند با آتش بازی و سوزاندن مجسمه‌ی شیاطین پیروزی راما بر شاه شیطان یعنی راوانا را جشن می‌گیرند.

گانش جاتورتی

آگوست و سپتامبر

گانشا معروف‌ترین خدای هندی است. مردم در این جشنواره یازده روزه، با مجسمه‌های غول پیکر گانشا رژه می‌روند و به رقص و پایکوبی می‌پردازند.

بدون چشیدن طعم غذای هندی این کشور را ترک نکنید!

هرچند که شاید ذائقه‌ی ما ایرانی‌ها با غذاهای هندی متناسب نباشد. اما نمی‌توان به این شهر سفر کرد و بی‌تفاوت از کنار غذاهای این کشور عبور کرد. به همین علت در لیست زیر معروف‌ترین غذاهای این کشور را به شما معرفی کرده‌ایم:

 • روگان جوش
 • سمبوسه هندی
 • مرغ کره‌ای
 • ماسالا دوسا
 • مطر پنیر

شما می‌توانید غذاهای ذکر شده را از دستفروش‌های خیابانی هند تهیه کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم برای رعایت سلامت خودتان، صرف غذا را در رستوران‌های زیر تجربه کنید.

 1. رستوران بومراس گوا
 2. رستوران ماسک بمبئی
 3. رستوران ای پدری بمبئی
 4. بار و رستوران اولیو در دهلی نو
 5. رستوران پلاتس در دهلی نو
 6. رستوران قلب تاج در آگرا
 7. رستوران سوارنا محل در جیپور

غذاهای هندی لذت سفر به هند را دوچندان می کند.

خدمات آژانس‌های مسافرتی به مسافران تور هند

در صورت رزرو تور هند 1403 از آژانس‌های مسافرتی همکار با سایت لحظه آخر خدمات زیر به شما ارائه می‌شود:

 1. رزرو هتل با صبحانه (در صورت رزرو تور گوا امکان رزرو هتل به صورت آل یعنی صبحانه، ناهار، شام، عصرانه و نوشیدنی هم برای شما هم وجود دارد)
 2. رزرو بلیط پرواز
 3. ترانسفر فرودگاهی و شهری (تمامی گشت‌های شهری شما و ترانسفر فرودگاهی در صورت رزرو تور گروهی به عهده‌ی آژانس مسافرتی است)
 4. گشت شهری همراه با تور لیدر
 5. بیمه نامه مسافرتی
 6. اخذ ویزا

رزرو تور اقساطی هند و دریافت آفر ویژه از لحظه آخر

شما می‌توانید تور اقساطی هند را از آژانس‌های مسافرتی در سایت لحظه آخر رزرو کنید. همچنین آژانس‌های مسافرتی همکار با سایت لحظه آخر، آفرهای ویژه‌ای را را به مسافران ارائه می‌دهد. در این صورت می‌توانید با هزینه‌ی کم‌تر و با همان کیفیت بالا تور هند را رزرو کنید. در نظر داشته باشید که پس از رزرو تور می‌توانید از خدمات پشتیبانی آژانس‌های مسافرتی همکار با سایت لحظه آخر بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

نظرات کاربران
 1. کریمی 1402/01/06
  20 نفر پسندیدند
  شاید شما هم از آشفتگی ،شلوغی و کثیفیه هند شنیده باشین ولی اگه بپذیرین که این ها در کنار زیباهاش بخشی از چهره ی هنده براتون لذتبخش میشه.
 2. ادمین سایت لحظه آخر 1401/12/06
  14 نفر پسندیدند
  شما از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران تا فرودگاه دهلی، حدودا 4 ساعت در مسیر هستید. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که فقط ایرلاین های ماهان از مبدا تهران به هند پروازها را برگزار می‌کند و در شهر دهلی پرواز شما به زمین می‌نشیند.
 3. محمد علی حسینی 1401/12/06
  18 نفر پسندیدند
  برای سفر از تهران به هند چند ساعت در راه هستیم؟