جنگل سنگی زیبا

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1403/02/26
بازدید: 1785
نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

آیا تا به حال اسم جنگل سنگ را شنیده اید؟ جنگل سنگ يكی از زيبايی های موجود در جهان است، جاذبه ای نفسگیر که ارزش یکبار دیدن را ‏دارد. ما قصد داریم تا در اين مقاله به شما جنگل سنگ را كه يكی از بكر ترين و زيبا ترين جاذبه های طبيعی دنيا می باشد را معرفی كنيم.

جنگل سنگی یونان

شيلين جنگل سنگ در چين

جنگل سنگ شیلین یکی از زیباترین مکان های طبیعی دنیاست كه در استان یونان در جنوب ‏غربی چین قرار دارد. سنگ های استالاکتیت به طور تقريبي برآورد می شود كه مربوط به 270 میلیون سال ‏پیش باشند. آنها مانند درختانی سنگی هستند و زیبایی وصف ناپذيری دارند، به طوري كه حتی عكس ها نيز در خور زيبايی نفس گير اين مكان نيستند.‏‏ ‏‏

این منطقه که وسعتی برابر 350 کیلومتر مربع دارد در سال 1984 به عنوان پارک ملی شناخته شد. ‏هر ساله بیشتر از 10 میلیون گردشگر از سر تا سر دنیا برای ديدن اين مكان عجيب به چين سفر می كنند. این مکان هم افسانه های مربوط به خودش را دارد. معروف ترین داستان ‏مربوط به دختری زیبا به نام آشیما بوده که از ازدواج با مرد مورد علاقه اش منع می شود. او به خاطر ‏ناکامی در عشق به یک ستون سنگی در میان درختان بدل می شود.‏ 

جمعیت چین - جمعیت کشور چین چقدر است؟

از جاذبه های طبيعی شيلين غافل نشويد

اگر موفق شويد تا به بالای یکی از این قله های سنگی صعود کنید، از تماشای هزاران قله و دره که مثل یک جنگل سیاه و سپید گسترده شده است، بهره مند خواهيد شد. زمین شناسان بررسی و پژوهش هايي انجام دادند و ادعا می کنند که این جنگل بیش از 270 میلیون سال قدمت داشته و در گذشته به احتمال زیاد اقیانوسی بوده که بعد از فروکش کردن آب اقیانوس و به مرور زمان با تاثیری که بلور آب ها روی این صخره ها داشتند سبب شکل گیری عجیب این سنگ ها شده اند.

زمانی که در ميان این شاهکارهای سنگ طبیعی پیاده روی میکنند، شکل های پیچیده و حیرت آوری به چشم می خورد که چشم انداز باشکوهی و عجیب و غریبی دارند، سنگ هایی با شیب تند که مناظر فوق العاده و پر پیچ و خمی رو جلوی چشمان شما ایجاد کرده و روی برخی از آن ها نقاشی ها و حجاری های باستانی جالبی را مي توان پيدا كرد که با استفاده از مخلوط خون حیوانات و مواد معدنی در گذشته هايی دور نقاشی شده اند. دریاچه ها، کوه ها، غارها و سنگ های دیگه جذابیت بیشتری را به این جنگل سنگی هديه كرده اند و معمولا اواخر شب شاهد برنامه های سنتی مثل کشتی، مبارزه با گاو نر، آوازخوانی و رقص توسط بومی ها در این منطقه زیبا خواهيد بود.

جاذبه های طبیعی شیلین

هزينه بازديد از جنگل سنگی شيلين

هزينه بازديد از اين مكان متغیر بوده و نمی توان قیمت ثابتی را در نظر گرفت.

شهر ممنوعه چین - شهر ممنوعه به عنوان یکی از مهمترین میراث فرهنگی جهانی یونسکو در چین شناخته می شود.

چه زمانی از جنگل سنگی چين بازديد كنيم؟

مردم محلی هر ساله در ۲۴ ژوئن، جشنواره باستانی و مورد احترام مشعل را در شیلین، جنگل‌ سنگی چین برگزار می‌کنند. این جشنواره شامل بخش‌های مختلفی از نمایش‌های مرسوم از قبیل کشتی، گاوبازی، اژدها‌بازی، رقص شیر و … می‌شود.

راه های دسترسی به جنگل سنگ چين

همانطور كه اشاره كرديم اين جاذبه شگفت انگيز در استان يونان چين قرار دارد. شما بايد برای بازديد از اين مكان به اين استان سفر كنيد و از راهنما كمك بگيريد.

اختلاف ساعت ایران و چین - به بررسی اختلاف ساعت ایران و چین بپردازیم.

تصاويری از جنگل سنگ چين

در ادامه تصاویری از جنگل سنگ چین را مشاهده می کنید.

تصاویر جنگل سنگ یونان

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.8 از 5 | از 100 کاربر