اختلاف ساعت ایران و چین

📅 انتشار : 1399/11/14 📅 بروزرسانی : 1402/02/23 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 53124

ساعت به وقت چین

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز چین

6 دسامبر 2023

ساعت به وقت ایران

درحال محاسبه اختلاف ساعت

تاریخ امروز ایران

15 آذر 02

به دلیل گردش زمین به دور خود و خورشید، اختلاف زمان در نقاط مختلف زمین و کشورهای مختلف به وجود می‌آید. در نتیجه در نقطه‌ای از زمین روز و در نقطه‌ای شب است. اما مردم هر کشور به خصوص گردشگران و تجار باید اختلاف ساعت کشور مبدا و مقصد را بدانند و طبق این اختلاف ساعت برنامه‌ریزی کنند. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی اختلاف ساعت ایران و چین بپردازیم و جزییاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

 

اختلاف ساعت ایران و چین

 

ساعت چین به وقت ایران

چین یکی از وسیع‌ترین کشورهای جهان است که در خود کشور چین نیز اختلاف زمانی زیادی وجود دارد. کشور چین در حاشیه اقیانوس آرام واقع شده و در ۳۵ درجه‌ی شمالی و ۱۰۵ درجه‌ی شرقی قرار گرفته است. جنوبی‌ترین نقطه‌ی چین استان Hainan است و این منطقه با شمالی‌ترین نقطه‌ی چین اختلاف زمانی زیادی دارند. البته ساعت رسمی کشور چین ساعت پکن است و تمام نقاط چین از این ساعت پیروی می‌کنند. در نتیجه ساعت‌های مناطق دیگر غیررسمی هستند. در واقع تمامی سازمان‌ها، مدارس و کارخانه‌ها با ساعت رسمی پکن فعالیت خود را آغاز می‌کنند. 
براساس محاسبات و موقعیت جغرافیایی ایران و چین، شاهد اختلاف زمانی زیادی میان این دو کشور نیز هستیم. ساعت چین به وقت ایران ۴:۳۰ ساعت جلوتر است. البته این اختلاف زمانی در نیمه‌ی اول سال به ۳:۳۰ ساعت می‌رسد.

 

تور چین - لیستی از بروزترین تورهای چین، تورهای ارزان پکن، شانگهای و تورهای نمایشگاهی چین

 

اختلاف ساعت ایران با چین

همانطور که می‌دانید چین یک منطقه زمانی رسمی است و با نام پکن‌تایم شناخته می‌شود. طبق این زمانبندی ساعت چین ۸ ساعت از ساعت جهانی جلوتر بوده و اختلاف ساعت چین با ایران در نیمه‌ی اول سال به ۳:۳۰ و در نیمه‌ی دوم سال به ۴:۳۰ ساعت می‌رسد. در نتیجه کشور چین ۴:۳۰ ساعت از ایران جلوتر است.

 

معرفی کشور چین -  برای کسب اطلاعات در رابطه با کشور چین و جادبه های گردشگری اسرار آمیز آن می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

اختلاف ساعت ایران با پکن و گوانجو چین

همانطور که اشاره کردیم اختلاف ساعت ایران و چین ۴:۳۰ است و این اختلاف زمانی در گوانجو چین و پکن نیز به همین مقدار بوده است. در نتیجه گوانجو چین نیز مانند پکن ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه از ساعت تهران جلوتر است.

 

دیوار چین - اگر شما هم علاقه مند به معروف ترین دیوار جهان یعنی دیوار چین هستید میتوانید با کلیک بر روی لینک اطلاعات مفیدی را از این جاذبه دیدنی کسب کنید. 

 

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره اختلاف ساعت ایران و چین
نمکی 1402/09/11
0 نفر پسندیدند
اختلاف ساعت ایران و چین؟ مگه چینا ساعت خاص خودشون رو ندارن؟ مثل زبان!؟ :)
لاله 1402/09/11
0 نفر پسندیدند
چینم شد کشور کمونیستای ...
رضا صداقت 1402/05/15
3 نفر پسندیدند
با سلام و احترام مطالب مفید و آموزنده ای بود ، متشکرم از زحمات همه عزیزان
امتیاز 4.6 از 5 | از 119 کاربران به اختلاف ساعت ایران و چین