شهر اجمیازین ارمنستان

ارمنستان یکی دیگر از مقصد های گردشگری در میان ایرانیان به شمار می رود به طوری که در سال های اخیر تعداد برگزاری تور های ارمنستان رو به افزایش بوده و همه ی این ها به دلیل جاذبه های گردشگری مختلف ، قیمت مناسب ، نزدیک بودن به ایران ، فرهنگ و مهمان نوازی مردمان ارمنستان می باشد. ما در این قسمت قصد داریم شما را با شهر اجمیازین ارمنستان بیش تر آشنا کنیم تا با سفر به این شهر مذهبی سفری خوب و خاطره سازی را برای خود به ارمغان آورید.

شهر اجمیازین ارمنستان در قسمت مرکزی کشور و با کوه های آرارات ، برکه های طبیعی و سرچشمه هاکه محل زیست پرندگان زیبا است احاطه شده و ویژه گی منحصر به فردی را به این شهر مذهبی بخشیده است.
شهر اجمیازین ارمنستان در قسمت غربی ایروان و همچنین به عنوان چهارمین شهر بزرگ ارمنستان شناخته شده است.این شهر مرکز اصلی روحانیت و مکان نشست اسقف اعظم می باشد.
این شهر مذهبی و تاریخی در قرن سوم و چهارم میلادی ساخته و در زمان قدیم واقارشابات نام داشته و در آن زمان پایتخت ارمنستان و همچنین در قرن چهارم میلادی مهم ترین شهر های ارمنستان به شمار می رفته است.
یکی از بنا های دیدنی این شهر اجمیازین ارمنستان کلیسای تاریخی آن می باشد که بنیان گذار آن گریگورلوساوریج مقدس بوده که بر اساس روایات وی در خواب می بیند خداوند با یک عصای طلایی این محل را نشان می دهد به همین دلیل ایشان تصمیم به ساخت کلیسا می کند.درست در قسمت وسط کلیسا مقبره ی مقبره گریکور لوساوریچ قرار دارد که بعد ها باستان شناسان به این نتیجه رسیدند که این محل در زمان های گذشته معبد خدایان بوده که زمان ساخت آن به سال 301-303 باز می گردد.به تمام گردشگران ایروان بازدید از کلیسای تاریخی را پیشنهاد می کنیم.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر اجمیازین ارمنستان

سپیده 23 آبان 96
1
به همه پیشنهاد می کنم به شهر اجمیازین ارمنستان برن
مهرسام 23 آبان 96
4
من شهر اجمیازین ارمنستان رفتم خیلی زیباست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر