قدیمی ترین جزیره دنیا

📅 بروزرسانی : ۳ اسفند ۱۴۰۱ بازدید : 587
ماداگاسکار جزیره ای بزرگ و زیبایست که به عنوان قدیمی ترین جزیره دنیا شناخته شده است. قدمت این جزیره بین 80 تا 100 میلیون سال تخمین خورده است به همین خاطر عنوان قدیمی ترین جزیره دنیا را به خود اختصاص داده است. در ادامه ی مقاله شما کاربران را بیش تر با این جزیره آشنا خواهیم کرد.
 
 
ماداگاسکار
 
 

جزیره ماداگاسکار

جزیره ماداگاسکار جزیره ای واقع در اقیانوس هند ، در نزدیکی سواحل جنوب شرقی آفریقای جنوبی نیز می باشد که پایتخت آن آنتاناناریوو نام دارد.
 
 
جزیره ماداگاسکارپ
 
 
قدیمی ترین جزیره دنیا به عنوان رتبه چهارم بزرگ ترین جزیره ی جهان نیز شناخته و 22 میلیون نفر را درون خود جای داده که هسته ی جمعیت آن مالاگاشی خوانده می شود. تاریخ نخستین اقامتگاه انسانی در این جزیره زیبا و دیدنی به سده ی چهارم پیش از میلاد باز می گردد.
 
 
جزیره قدیمی
 
 
جزیره ماداگاسکار حدود 88 میلیون سال پیش از هند جدا و دیگر به هیچ خشکی متصل نگردید به همین دلیل باعث شد بیش تر جانوران و گیاهانش بیتا و در دیگر نقاط جهان پیدا نشود.جالب بدانید که تقریبا 90 درصد گیاهان و جانوران این جزیره معروف بوده که در بین آن ها می توان به لمور ها نیز اشاره کرد.این لمور ها با خوردن میوه ها و رها کردن هسته های آن ها در طبیعت باعث رشد و تنوع گیاهان زیادی می شوند.یکی دیگر از جانوران این جزیره آفتاب پرست پلنگی است که در قسمت شرقی و شمالی ماداگاسکار دیده می شوند.قابل توجه گردشگران تور ماداگاسکار، بیش از 80 درصد گونه های گیاهی از 14.883 گونه ی موجود در هیچ قسمت از دنیا پیدا نمی شوند اما متاسفانه به دلیل رشد زیاد انسانی در جزیره ماداگاسکار این گونه های نادر رو به خطر نیز می باشند.
 
 
جزیره های زیبای جهان
 
 
گردشگران تور لحظه آخری باید بدانند که جزیره ماداگاسکار دارای جاذبه های دیدنی فروانی از جمله شهر های بلو ، آنتسیرابه ، مانامبلو ، رودخانه تسیریییهینا ، پارک های مانتادیا و تی سینگی نیز اشاره کرد. از دیگر جزیره های زیبای جهان می توان به جزایر قناری نیز اشاره کرد.
 
 
ماداگاسکار
 
 

تصاویر جذاب جزیره ماداگاسکار

 
 
جزیره ماداگاسکار
 
جزیره های زیبای جهان
 
ماداگاسکار
 
دیدنی های ماداگاسکار
 
جزیره
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/759-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 107 کاربران به قدیمی ترین جزیره دنیا