اسرار نهفته در مهد تمدن ایران

📅 بروزرسانی : ۲۹ مهر ۱۳۹۷ بازدید : 1355
کشور ایران یکی از باستانی ترین کشور ها در دنیا محسوب می شود. در ایران جاذبه های تاریخی بسیاری وجود دارد. همین امر سبب شده سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های باستانی آن به ایران سفر کنند. یکی از محبوب ترین آثار تاریخی ایران تخت سلیمان می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با اسرار نهفته در مهد تمدن ایران در اختیار شما قرار دهیم. تخت سلیمان مجموعه ای تاریخی در فاصله 48 کیلومتری از تکاب در یک دره بسیار زیبا واقع شده است، نام دیگر این مکان شهر گنجک می باشد. گردشگران تور داخلی لازم است بدانند که تخت سلیمان، زادگاه زرتشت محسوب می شود. آثار عجیب و شگفت انگیز موجود در تخت سلیمان باعث محبوبیت این مکان در بین گردشگران شده است. در اطراف تخت سلیمان می توان دریاچه ها، سنگ قبر های قدیمی و بنا های تاریخی بسیاری را مشاهده کرد. این جاذبه گردشگری باستانی در سازمان یونسکو نیز ثبت شده است، زیرا می توان بخش عظیمی از اسرار نهفته در مهد تمدن ایران در این مکان یافت. تخت سلیمان یا همان شهر گنجک در دوره های هخامنشی، ساسانی و اشکانی محل عبور افراد بسیاری بوده، که از شهر همدان به سمت ارمنستان حرکت می کرده اند، همچنین این منطقه از موقعیت سوق الجیشی بسیار حساسی برخوردار بوده است. در طول تاریخ این منطقه محل سکونت اقوام و حکومت های بسیاری مانند مادها، هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان و همچنین مغول ها بوده، تخت سلیمان در زمان حکومت ساسانیان و اشکانیان شکوه و عظمت بسیاری داشته است. بنا های آن زمان بدلیل حمله رومیان و اعراب به این منطقه تخریب شده و به شکل امروزی در آمده است. حمله رومیان به این منطقه در سال 624 میلادی، توسط امپراتور رومیان که هراکلیوس نام داشت، انجام شد.
 
اسرار تاریخ ایران
 

اسرار تاریخ ایران

از اسرار نهفته در مهد تمدن ایران که در تخت سلیمان وجود دارند می توان به کوه زندان اشاره کرد. این کوه مخروطی شکل یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی و شگفت انگیز در این منطقه می باشد. درون این حفره بقایایی مربوط به 1000 سال پیش از میلاد باز می گردد، همچنین گردشگران تور داخلی جالب است بدانند که از کوه زندان در برخی دوره ها به عنوان قلعه ی نگهبانی مورد استفاده قرار می گرفته است. برخی از کارشناسان آثار باستانی معتقد اند که در گذشته ای دور در اطراف این حفره دریاچه بوده، که پس از خشک شدن آن، کوه زندان به شکل امروزی خود در آمده است. 
 

تخت سلیمان - یکی از جاذبه های تاریخی یا در واقع یکی از مجموعه های تاریخی ایران است که بخاطر افسانه ها و داستان های عجیب و غریبی که راجع به آن گفته شده

 

اسرار ایران باستان

از دیگر موارد شگفت انگیز در تخت سلیمان می توان به دریاچه ای با جزیره شناور اشاره کرد. این دریاچه سحر آمیز در 20 کیلومتری این منطقه قرار گرفته است. جزیره شناور موجود در دریاچه روزانه توسط ورزش باد جا به جا می شود. جالب است بدانید که مردم این منطقه معتقد اند که حضرت سلیمان طلا های بسیاری را در کف این دریاچه پنهان کرده است. آتشکده آذرگشسب از دیگر دیدنی های تخت سلیمان می باشد. این آتشکده از میان سه آتشکده موجود در آن زمان، باقی مانده و نماد اقتدار حکومت ساسانیان بوده است. این آتشکده نیز در همان سال 624 میلادی در طی حمله رومیان تخریب شد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22510-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%AF-%D8%AA%D9%85%D8%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به اسرار نهفته در مهد تمدن ایران