موزه کتابخانه سلطنتی کاخ نیاوران
این بخش از کاخ نیاوران که کتابخانه اختصاصی ملکه سابق فرح پهلوی بوده است در سال 1355 در دو طبقه احداث گردید. طراحی داخلی این بنا برعهده استاد عزیز فرمانفرمائیان بوده است. برای تزئینات داخلی این بنا از شیشه و برنز به صورت مکرر استفاده شده که از ویژگی متمایز این بخش از مجموعه نیاوران می توان به لوستر سقفی شیشه ای آن اشاره کرد. در این موزه بیش از 23000 جلد کتاب وجود دارد که عبارتند از آثار فارسی، اجتماعی، ادبی،دائرةالمعارف‌ها، کتاب های تاریخی ایرانی، آثار ادبی فرانسه، کتاب های مربوط به شاخه باستان شناسی، سفرنامه های برجسته از سفر اروپائیان به ایران و آسیا و هنر نقاشی می شود. بخش های مختلف کتابخانه شامل: اتاق مطالعه، کتابخانه اصلی و اتاق صوتی و تصویری می شود.
از دیگر آثار ارزشمندی که در این موزه وجود دارد می توان به بیش از 350 تابلو نقاشی اثر هنرمندان ایرانی و خارجی اشاره کرد. برخی از آثار جذاب این کتابخانه عبارتند از:

*عنوان بزرگترین کتاب این کتابخانه متعلق به کتاب نقشه جغرافیای جهان با ابعاد 81x56 سانتی متر می باشد.

*قرانی با ابعاد 5x8 سانتی متر توانسته لقب کوچکتن کتاب این موزه را از آن خود کند.

*قدیمی ترین کتابی که در این موزه وجود دارد کتاب تاریخ یهود مربوط به سال 1609 میلادی است.
موزه جهان نما همه روزه به جز در روزهای رحلت امام خمینی(ره)، شهادت حضرت علی(ع)، شهادت امام صادق، شهادت امام حسن مجتبی، رحلت رسول اکرم، عاشورا و تاسوعای حسینی پذیرای شما مسافران تور تهران خواهد بود.

9:00 الی 18:00 ساعت بازدید از این موزه در 6 ماه اول سال می باشد و 8:00 الی 17:00 ساعت بازدید از موزه در 6 ماه دوم سال است.

بهای بلیط: 2500 تومانامتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه کتابخانه سلطنتی کاخ نیاوران
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری