قلعه و موزه اربونی

قلعه اربونی در جنوب شرقی شهر زیبای ایروان قرار دارد که در زبان ارمنی به معنای قلعه خون می باشد. قلعه و موزه اربونی توسط آرگیشتی اول یکی از بزرگترین پادشاهان حکومت اورارتو در 782 قبل از میلاد مسیح ساخته شد که این تاریخ و موضوع از سنگ نبشته ای که در قلعه اربونی پیدا شد بیان شده است. به طور کلی قلعه به سه بخش اقتصادی، صنعتی و مذهبی تقسیم شده است که هر کدام در ضلع های مختلف قرار گرفته اند. بخش مذهبی شامل معبد خدایان و دیوارهایی با نقاشی های اصیل و با قدمت می باشد.


معبد سوسی که به خدای ایوارشا متعلق بود، در غرب ساختمان قرار دارد ،به طور کلی معابد سوسی متعلق به خدای خدایان است و فقط در اربونی و چاوش تپه به خدای ایوارشا و ارموشینی اختصاص داده شده اند. موزه اربونی در سال 1968 بنا شد و این موزه درهای خود را به روی مخاطبان در اکتبر 1960 به افتخار 2750 امین سالگرد شهر ایروان باز کرد و افتتاح شد. در مارس 2003 بر اساس قطعنامه 313 تصویب شده توسط دولت ارمنستان ، اربونی به یک بنای تاریخی و حفظ فرهنگ باستانی تبدیل شد.


قلعه موزه اربونی مهم ترین مرکز اورارتو شناسی در منطقه است. قلعه و موزه اربونی از آثار قدیمی و گران بهای ایروان است که امروزه به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری برای مسافرین تور ارمنستان شناخته شده است. این موزه یک منبع مهم در درک ارتباط قوم اورارتو با تمدنهای آسیای صغیر، مدیترانه و آشورو بین النهرین در بیان برخی مسائل تاریخی به شمار می رود. ساعات فعالیت این مجموعه از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد که بازدید برای عموم گردشگران آزاد و با بلیط ارزان می باشد. آدرس : ایروان، خیابان اربونی، پلاک 38 است.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما