پارک عشاق ایروان

📅 بروزرسانی : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ بازدید : 285

ایروان پایتخت ارمنستان یکی از بزرگ ترین شهرها و مقصدی رویایی برای گردشگران این کشور است. ایروان اماکن تفریحی بسیاری را در خود جای داده که می توان به پارک عشاق اشاره کرد. این پارک که مساحتی حدود 2.5 هکتار دارد در منطقه کنترون و خیابان  بقرمین واقع شده که در سال های 2005 تا 2007 توسط شهرداری منطقه باز سازی شد اما تکمیل نشد، سپس در سال 2008 توسط آلبرت بوقسیان که بانی خیر و رئیس بنیاد بوقسیان بود تکمیل و بازگشایی شد، پارک عشاق تا کنون تغییرات فراوانی کرده و هر ساله آب نما ها و مجسمه های دیگری را به آن می افزایند. 

 

پارک عشاق ایروان

 

پارک عشاق ارمنستان

این پارک دارای آبشار های کوچک، جوی های آب روان، آب نما های بزرگ و دریاچه های مصنوعی کوچک می باشد و در بین این ها تندیس شاعر برجسته جیورج امین است که توسط مسجمه ساز مشهور ارمنی آشوت آرامیان ساخته شده که از این مسجمه می توان به عنوان سمبل پارک عشاق نام برد. همچنین در قسمتی دیگر یک دریاچه و آب نمای بسیار بزرگی قرار دارد که توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند.

 

پارک عشاق ارمنستان

 

پارک عشاق در چهار فصل سال بازدید کنندگان خود را دارد که هر کدامشان به گونه ای از فضای سرسبز و هوای بی نظیرش لذت می برد و همچنین هر فصل زیبایی متفاوت و منحصر به فردی به پارک می بخشد که آن را به محلی مناسب برای انواع ورزش های تابستانی و زمستانی تبدیل کرده است. پارک عشاق از دیرباز محل ملاقات دختران و پسران و همچنین زوج های عاشق بوده که به همین خاطر نام آن را پارک عشاق خواندند و به همین نام شهرت یافت. اکنون این پارک جزو یکی از معروف ترین پارک ها است که محل ملاقات عشاق ارمنی و همچنین محلی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت گردشگران تور ایروان و لذت بردن از فضای سرسبز آن می باشد. 

 

پارک عشاق ایروان ارمنستان

 

پارک زوج های عاشق ارمنستان

 

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک عشاق ایروان

علیزاده شهریور 1397
15 نفر پسندیدند
پارک عشاق خیلی زیباست و جون میده برای عکاسی

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/2160-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%B9%D8%B4%D8%A7%D9%82-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک عشاق ایروان