زیبا ترین چشمه دنیا

📅 بروزرسانی : ۲۳ آبان ۱۳۹۵ بازدید : 482
باداب سورت مجموعه چشمه های زیبا و شگفت انگیز می باشد که به عنوان زیبا ترین چشمه دنیا شناخته شده است.جالب بدانید زیبا ترین چشمه دنیا دومین اثر طبیعی ملی ایران بعد از کوه دماوند محسوب می گردد.
 
 
باداب سورت
 
 
در پاموکاله ترکیه چشمه های پلکانی طبیعی وجود دارد که در معدود نقاط کره زمین آن را خواهید دید.
گردشگران تور لحظه آخری بدانند ، در پاموکاله ترکیه ایوان های مطبق سفید و صورتی در بایشوایتای چین ، نیوزلند ، باگنی سان فلیپو ایتالیا ، هیرو ال آگورا مکزیک و منطقه سنگ زرد در آمریکا همانند چشمه های باداب سورت را خواهید دید.
 
 
دیدنی های ایران
 
 
زیبا ترین چشمه دنیا در ایران در ارتفاع 1841 متر از سطح دریا قرار گرفته است و اطراف این چشمه از درختچه های زرشک وحشی و جنگل های سوزنی برگ پوشیده شده و زیبایی بی همتایی را به محیط اطراف بخشیده است.
 
 
باداب سورت
 
 
گردشگران تور داخلی توجه داشته باشند ، این چشمه طبقاتی زیبا در مرز بین ساری و سمنان واقع گردیده و به یکی از زیبا ترین و محبوب ترین نقاط کیاسر تبدیل گردیده است و شامل چشمه با آب های متفاوت از لحاظ بو ، مزه و حجم آب می باشد.
 
 
دیدنی های جذاب ایران
 
 

چشمه اول باداب سورت

این چشمه ی پر آب بسیار شور و استخری به قطر 15 متر و عمق زیاد می باشد که عمدتا تابستان ها در آن آب تنی می کنند. این چشمه برای درمان درد های پا ، کمر ، امراض پوستی ، سردرد میگرن و روماتیسم بسیار مفید می باشد. آب این چشمه به قدری شور است که در فصل زمستان به هیچ عنوان یخ نمی زند.
 
 
چشمه های زیبای ایران
 
 

چشمه دوم باداب سورت

اطراف این چشمه مقداری رسوب آهن در بر گرفته و در شیب پایین کوهستانی جریانات آب های معدنی و رسوبی باعث به وجود آمدن ده ها چشمه و صد ها طبقه به رنگ های زرد ، قرمز و نارنجی در اندازه های مختلف شده است.
 
 
دیدنی های سمنان
 

تصاویر جذاب باداب سورت

 

باداب سورت

 

چشمه باداب سورت

 

چشمه پاموکاله

 

جاذبه های سمنان

 

پاموکاله ایران

 

چشمه نارنجی

 

دیدنی ها در ایران

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/750-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%86%D8%B4%D9%85%D9%87-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 110 کاربران به زیبا ترین چشمه دنیا