Lahzeakhar.com

تور لحظه آخری

امتیاز 5 از 5 | از 2880 کاربران به تور لحظه آخری
ارزانترین گرانترین به‌روزترین نزدیکترین تاریخ مرتب سازی بر اساس :
تور انتالیا پرواز معراج خرداد 1402
6
معراج - معراج
26 خرداد - 9 تیر
اوج آرام
20,400,000
1
از 26 خرداد تا 2 تیر
6
معراج - معراج
20,400,000
مشاهده تور
2
از 2 تیر تا 9 تیر
6
معراج - معراج
21,490,000
مشاهده تور
تور مشهد 2 شب تعطیلات خرداد اقساطی
2
آتا - ساها
11 خرداد - 17 خرداد
آرشین پرواز
3,450,000
1
از 11 خرداد تا 13 خرداد
2
آتا - ساها
3,450,000
مشاهده تور
2
از 13 خرداد تا 15 خرداد
2
آتا - ساها
3,650,000
مشاهده تور
3
از 15 خرداد تا 17 خرداد
2
آتا - ساها
3,650,000
مشاهده تور
4
از 14 خرداد تا 16 خرداد
2
آتا - ساها
3,750,000
مشاهده تور
5
از 12 خرداد تا 14 خرداد
2
آتا - ساها
3,900,000
مشاهده تور
تور پوکت با پرواز مستقیم ماهان
7
ماهان - ماهان
15 خرداد - 6 تیر
ژینو پرواز
33,400,000
1
از 15 خرداد تا 23 خرداد
7
ماهان - ماهان
33,400,000
مشاهده تور
2
از 22 خرداد تا 30 خرداد
7
ماهان - ماهان
33,400,000
مشاهده تور
3
از 29 خرداد تا 6 تیر
7
ماهان - ماهان
33,400,000
مشاهده تور

در ادامه می توانید انواع تورهای لحظه آخری برای مسیرهای داخلی مانند کیش، مشهد، قشم و مسیرهای خارجی مانند ترکیه، گرجستان، مالزی و غیره را مشاهده نمایید که اطلاعات آژانس ارائه دهنده، تعداد شب، ایرلاین و هتل ارائه شده و نرخ تورها همه روزه توسط کارشناسان لحظه آخر بررسی می شوند.

تور لحظه آخری چیست؟

بطور خلاصه، به تورهایی که حداقل زمان ممکن تا شروع تور باقیمانده و تور با قیمت کمتری ارائه می شود تورهای لحظه آخری می گویند. برایتان اس ام اسی می آید با این محتوا: تور مشهد با 50درصد تخفیف، پرواز 8 ساعت دیگر. این نوع تورها که غالب آن ها برای مقاصد داخلی هستند تورهای لحظه آخری به حساب می آیند.

بگذارید اینگونه بگوییم. آژانس مسافرتی برای ارائه پکیج توری، هزینه ای جهت رزرو هواپیما، رزرو هتل و غیره پرداخت کرده که ظرفیت هواپیما و هتل بطور مثال 100 نفر است. 2 روز مانده تا تور شروع شود آژانس مشاهده می کند همچنان 15 نفر از ظرفیت هواپیما خالی مانده لذا با ارائه تخفیف بر روی پکیج تور، ظرفیت خود را تکمیل می کند.

چه زمانی می توانیم تورهای لحظه آخری بگیریم؟

ابتدا این نکته را در نظر بگیرید برای تور لحظه آخری باید چمدان به دست، گوش به زنگ باشید. تورهای لحظه آخری عموماً در دوران "لو سیزن" یا دوران کم گردشگر مقاصد ارائه می شود. مثلا شما در فصل زمستان تور لحظه آخری کیش پیدا نمی کنید چون بخاطر دمای هوا، فصل زمستان فصل پرگردشگر کیش به حساب می آید و همچنین در این دوران قیمت تورها افزایش قابل توجهی خواهند داشت. به غیر از کیش، شهرهای دیگری مانند آنتالیا نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنتالیا در فصل زمستان بخاطر عدم امکان استفاده از پارک های آبی، سواحل، تفریحات آبی و غیره، دوران لو سیزن خود را می گذراند اما در فصل تابستان برخلاف کیش، یکی از توریستی ترین مقاصد گردشگری به حساب می آید.

همچنین تور لحظه آخری تنها برای مقاصد داخلی و مقاصد خارجی مانند ترکیه، ارمنستان و مالزی که ایرانیان نیاز به اخذ ویزا ندارند ارائه می شود.

تور لحظه آخری درواقع پروازهای چارتری هستند. در دوران "های سیزن" یا دورانی مانند تعطیلات طولانی، اعیاد و غیره، هزینه تورها طوری افزایش می یابد که تور لحظه آخری در این دوران، از یک تور عادی در روزهای عادی گران تر است. همچنین آژانس های مسافرتی گاه تخفیف های نزدیک به 60درصد نیز بر روی تورهای خود اعمال می کنند تا هرچه زودتر تکمیل شود.

تصور اشتباه: تور لحظه آخری امکانات و خدمات کمتری نسبت به تور عادی دارد.

خیلی از گردشگران تصور می کنند برای توری که هزینه کمتری نسبت به قیمت عادی که دارد پرداخت می کنند، امکانات و خدمات کمتری دریافت می کنند. اما ممکن است در طول سفری که دارید، افرادی را مشاهده کنید که دقیقاً همان امکانات و خدماتی که شما دریافت کردید یا دریافت کرده اما هزینه ای گاه تا نصف هزینه که پرداخت کردید را پرداخت کرده اند. این دسته از افراد توری که شما اخذ کرده اید را به صورت لحظه آخری دریافت کرده اند.

تورهای لحظه آخری برای آن دسته از گردشگرانی است که آماده سفر بوده و منتظر ارائه تور لحظه آخری برای مسیر مورد نظرشان هستند چراکه تور لحظه آخری ممکن است 4 ساعت یا ممکن است یک روز تا شروعش باقیمانده باشد.

 

تور لحظه اخری

در ادامه قصد داریم لیستی از مقاصد گردشگری محبوب را ارائه دهیم که نیاز به اخذ ویزا نداشته و تورهای لحظه آخری برایشان ارائه می شود. لازم به ذکر است طبق تفاهماتی که صورت گرفته، برخی از کشور ها "لغو روادید" شده و ایرانیان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به مدت مشخصی در خاک آن کشور حضور داشته باشند. مقاصد گردشگری که تور لحظه اخري برای آن ها ارائه می شود شامل موارد زیر هستند:

ترکیه شامل شهرهای توریستی استانبول، آنتالیا، وان و ازمیر

ارمنستان شامل شهرهای ایروان، اچمیادزین و ژرموک

گرجستان شامل شهرهای تفلیس و باتومی

مالزی شامل شهرهای لنکاوی، کوالالامپور و پنانگ

برای برخی از مقاصد گردشگری مانند دبی که ویزای توریستی آن در شرایط خاص، 1 روزه صادر می شود به ندرت لحظه آخری می شوند.

همچنین خوب است بدانید به غیر از مقاصد خارجی، تمام مقاصد داخلی شامل کیش، مشهد، قشم و غیره نیز شامل تور لحظه آخر می شوند.

تورهای لحظه آخری

تورهای لحظه آخری که برای مقاصد داخلی و خارجی (بدون نیاز به اخذ ویزا) ارائه می شود، با اینکه هزینه کمتری نسبت به تورهای عادی دارند اما همیشه ارائه نمی شوند. یکی از دلایل ارائه تورهای لحظه آخری توسط آژانس ها تکمیل شدن ظرفیت هواپیما می باشد که این اتفاق در دوران "های سیزن" یا پرگردشگر هر مقصد رخ نمی دهد لذا در صورتیکه شما به دنبال تور ارزان لحظه آخری هستید، باید مشکلات آب و هوایی مقصد را هم در نظر بگیرید.

بطور مثال جزیره کیش بخاطر هوای گرم و شرجی که دارد، اواخر پاییز تا اوایل بهار دوران های سیزن به حساب می آید لذا در این مدت احتمال اینکه تور لحظه آخری ارائه شود خیلی کم بوده و هزینه سفر نیز به مراتب افزایش می یابد اما در فصل تابستان به دلیل اینکه هوای کیش به شدت گرم و شرجی می شود و گردشگران کمی به این جزیره سفر می کنند، جهت تکمیل ظرفیت پرواز و یا تکمیل اتاق های هتل، تورها با تخفیف و به صورت لحظه آخری ارائه میگردد.

بالعکس کیش، شهری مانند آنتالیا است. گردشگران تور لحظه اخري همواره برای سفر به آنتالیا فصل تابستان را انتخاب می کنند تا نهایت لذت از سواحل بی نظیر و پارک های آبی آنتالیا را ببرند درحالیکه فصل زمستان خلوت ترین زمان سفر به آنتالیا به حساب آمده و آنتالیا یکی از ارزان ترین مقاصد برای سفر کردن به حساب می آید.

 

 

 

سوالات متداول

خیر. بطور مثال توری را مشاهده می کنید که تخفیف خورده و شروع تور دو هفته دیگر می باشد و تخفیفی که اعمال شده ممکن است در روز دیگری وجود نداشته باشد و به دلیل مناسبت خاصی شکل گرفته باشد(مثلاً ماه رمضان)، این تور نیز لحظه آخری محسوب می شود.
اکثر مقاصدی که ایرانیان نیازی به اخذ ویزای آن را ندارند و یا ویزا در فرودگاه صادر می شود شامل تورهای لحظه آخری هستند اما برخی از مقاصد که ویزای آن ها 1 روزه صادر می شوند به ندرت تورهای لحظه آخری برای آن ها ارائه می شود
تورهای لحظه آخری درواقع همان تورهای عادی هستند که تنها تخفیف بر روی آن ها اعمال شده. این تخفیف شامل آفر پرواز یا آفر هتل می باشد که جهت تکمیل ظرفیت آن ها، قیمتشان کاسته شده است.
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است