قدیمی ترین هرم دنیا

📅 بروزرسانی : ۲۹ دی ۱۳۹۷ بازدید : 301
 
 
در کشور اندونزی و در روستایی به نام کاریاموکتی، هرمی کشف شده که بر اساس تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان و باستان شناسان، قدمت آن را حدود 28 هزار سال تخمین زده اند. این هرم بزرگ گونوگ پادانگ (Gunung Padang) نام دارد و در نگاه اول، یک تپه کوچک طبیعی به نظر می رسد اما باستان شناسان احتمال می دهند که یک معبد یا پرستشگاه باشد.
گردشگران تور اندونزی جالب است بدانید که هرم گونوگ پادانگ جزء اولین هرم هایی است که به دست بشر ساخته شده است. این هرم از یک ساختار لایه لایه تشکیل شده و باستان شناسان معتقدند هر لایه آن در دوره های مخلتف ساخته شده است و همچین قدیمی ترین لایه آن، مربوط به حدود 28 هزار سال پیش می باشد. به همین خاطر است که این هرم را به عنوان قدیمی ترین هرم دنیا معرفی کرده اند. لازم به ذکر است که ایده معرفی هرم گونوگ پادانگ به عنوان قدیمی ترین هرم دنیا، برای اولین بار در یکی از کنفرانس های اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا (American Geophysical Union) مطرح شده است.
 
 
همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم این هرم دارای ساختاری 4 لایه است. گردشگران تور اندونزی خوب است بدانید که قدیمی ترین لایه آن، لایه زیرین هرم بوده و ساخت آن به دوران ماقبل از تاریخ بر می گردد. قدمت لایه های دوم و سوم به ترتیب حدود 9500 و 8000 سال بوده و بیرونی ترین آن ها نیز مربوط به 3500 سال پیش می باشد. در آخر گفتنی است که باستان شناسان هنوز بر سر اینکه هرم گونوگ پادانگ یک سازه ساخته شده توسط بشر است یا خیر، اختلاف داشته و به اتفاق نظر نرسیده اند.
آدرس و زمان های بازدید
آدرس هرم گونوگ پادانگ: اندونزی، استان جاوه غربی، شهر سیانجور، روستای کاریاموکتی، هرم گونوگ پادانگ. گردشگران تور لحظه آخری اندونزی برای بازدید از این هرم می توانند همه روزه از ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر به آدرس آن مراجعه کنند.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22653-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به قدیمی ترین هرم دنیا