بزرگ ترین معبد یونان

📅 بروزرسانی : ۲۸ آبان ۱۳۹۷ بازدید : 424
کشور یونان مملو از زیبایی های طبیعی و تاریخی می باشد که آن را نزد توریست ها برجسته کرده است. یکی از بناهای معروفی که در شهر آتن قرار دارد و سالانه مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می گیرد "معبد المپیک زئوس" می باشد. 
 
 
بزرگترین معبد یونان
 
 

معبد المپیک زئوس

معبد المپیک زئوس، بزرگ ترین معبد یونان محسوب می شود که 515 سال قبل از میلاد مسیح به فرمان پیزسیتراتوس بنا شد. این معبد زیبا و با ارزش در منطقه آکروپلیس آتن واقع شده و منصوب به زئوس، پادشاه خدایان المپیک است.
شاید برای گردشگران تور یونان جالب باشد که بدانند مراحل ساخت بزرگ ترین معبد یونان حدود 700 سال به طول انجامید، البته لازم به ذکر است که بگوییم در طول این زمان طولانی چند مرتبه ساخت معبد متوقف شده و بعد از سال ها دوباره از سر گرفته شده است. ستون های مرمرین این معبد بزرگ که تعداد آن ها به 104 عدد می رسد، دارای ارتفاع 17 متری می باشند. امروزه تنها 15 ستون از آن ها به جای مانده است، برخی از آن ها تخریب شده و برخی دیگر نیز در اثر انفجار از بین رفته اند. این معبد در سومین سده بعد از میلاد مورد حمله قرار گرفت، ولی سال ها بعد مرمت و بازسازی شد و امروزه یکی از پربازدیدترین جاذبه های شهر به شمار می رود که گردشگران تور آتن از آن دیدن می کنند. سازه معبد المپیک زئوس به صورت شش گوش بوده و از جنس سنگ های آهکی می باشد که نمای آن به وسیله گچ تزئین شده است.
 
 
بزرگترین معبد در جهان
 
 
مجسمه زئوس که مهم ترین تندیس این معبد باستانی بوده و توجه بسیاری از گردشگران تور آتن را به خود جلب نموده، حدود 12 متر ارتفاع دارد و توسط "زئوس فیدیاس" که یک تندیس ساز زبردست و معروف بود، ساخته شده است. وسعت زیاد این معبد سبب شده که آن را بزرگ ترین معبد یونان بنامند. 
 
 
معبد زئوس
 
معبد معروف یونان
 
بزرگترین معبد یونان
 
معبد یونانی ها
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره بزرگ ترین معبد یونان

hamidd دی 1398
21 نفر پسندیدند
من آرزومه روزی به یونان سفر کنم و از جاذبه های تاریخیش دیدن کنم، یونان پر از راز و رمزه و گوشه گوشه ش میتونه کلی داستان گفتنی داشته باشه، روزها و ساعت ها بشینی و این داستان هارو بشنوی، این معبد تقریبا شبیه تخت جمشید خودمونه خیلی زیباست واقعا انسان ها در گذشته چه قدرتی داشتن که سنگ های به این عظمت رو جابه جا کنن و شکل بدن، واقعا اینجور بناها جای تامل داره
دانیال آبان 1397
10 نفر پسندیدند
من سه سال پیش بزرگ ترین معبد یونان رو دیدم عالی و زیبا بود

lahzeakhar.com/news/22574-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%A8%D8%AF-%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 106 کاربران به بزرگ ترین معبد یونان