کوهی در تصرف اژدها


کوهی در تصرف اژدها یا کوه اژدها در مرکز دهستان لجران  و در 11 کیلومتری شهرستان گرمسار واقع شده است. این کوه بی نظیر که حدود 1250 متر ارتفاع دارد یکی از نادر ترین مناطق کشور ایران می باشد و شکل عجیب این کوه توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. چین خوردگی هایی به رنگ های سفید، قرمز و قهوه ای بر روی این کوه وجود دارد که به زیبایی های منطقه افزوده است.
خوب است بدانید که کوه اژدها گرمسار در امتداد شمال به جنوب کشیده شده است
جالب ترین نکته در رابطه با کوه اژدها نام و لقب آن می باشد در ادامه با ما همراه باشید تا علت نام گذاری این کوه بسیار زیبا را شرح دهیم.
علت نام گزاری کوه اژدها در واقع نقش اژدهایی است که در میان چین خوردگی های موجود بر روی کوه به چشم می خورد. اگر به بازدید از کوهی در تصرف اژدها بروید به راحتی می توانید نقش اژدها بر روی آن را مشاهده کنید، به گفته زمین شناسان این نقش در اثر فعل و انفعالات زمین در طول سالیان طولانی به وجود آمده است.
خوب است بدانید که برخی از مردم اعتقاد دارند که کوهی در تصرف اژدها همان کوهی است که رستم، قهرمان افسانه ای شاهنامه، در آن به همراه رخش با اژدها جنگیده و آن را شکست داده است.
لازم به ذکر است که افراد بسیاری در طول سال با تور کویر به بازدید از این کوه بسیار زیبا و منحصر به فرد می روند اگر شما نیز از علاقمندان به بازدید از کوه اژدها هستید می توانید با تور کویر به این منطقه سفر کنید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کوهی در تصرف اژدها
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.