پارک ملی تفلیس

تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور
تفلیس پایتخت گرجستان یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین شهر های توریستی می باشد که در چند سال گذشته رشد زیادی از نظر گردشگری کرده است که همه ی آن ها به دلیل وجود جاذبه های تاریخی و گردشگری متنوع و انواع تفریحات در این شهر می باشد که در این قسمت مسافران عزیز تور تفلیس را با یکی از محبوب ترین مکان ها و پر طرفدار ترین تفریحات به نام پارک ملی تفلیس آشنا خواهیم کرد.
پارک ملی تفلیس اولین پارک ملی گرجستان و یکی از 9 تا پارک های ملی این کشور می باشد که در قسمت شمالی شهر تفلیس واقع شده است که امروزه گرشگران تور تفلیس برای گذراندن اوقات فراغت و به عنوان تفریح به پارک ملی تفلیس می روند.
در پارک ملی تفلیس که مساحت 243 کیلومتر مربع دارد انواع گیاهان و حیوانات متنوعی به چشمتان می خورد که شما را مجذوب خود می کند که در این میان از گیاهان منحصر به فرد این پارک ملی می توان به ممرز ، بلوط ، راش ، بداغ جنگلی و پیچک ایرانی نیز اشاره کرد همچنین از حیوانات خاص پارک ملی می توان روباه قرمز ، قرقی ، سمور سنگی ، گوزن قرمز یا همان مارال ، عقاب خال دار بزرگ ، عقاب شاهی و پیغو نیز نام برد.
از تفریحات این پارک ملی می توان به پیاده روی در طبیعت بکر ، دوچرخه سواری در مسیر های بی نظیر و خاص ، ورزش و همچنین در این میان می توانید صومعه های تاریخی و باستانی را در مسیر های مختلف مشاهده نمایید و روز کامل و زیبایی را برای خودتا بسازید.
برای دسترسی به پارک ملی از مرکز شهر با طی کردن مسافت 30 الی 40 دقیقه ای می توانید با مترو و تاکسی خود را برسانید و هزینه ی مترو تا پارک ملی بین 30 تا 35 هزار تومان و هزینه آن با تاکسی بین 40 تا 55 هزار تومان می باشد.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک ملی تفلیس

عالیه شهریور 1397
پارک ملی تفلیس شبیه بهشته انقدری که زیباست حد نداره
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک ملی تفلیس