امتیاز 5 از 5 | از بین 102 امتیاز دهنده به جاذبه های گردشگری تفلیس

جاذبه های گردشگری تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان ، شهری پهناور و پر از آثار تاریخی در کنار آثار مدرن می باشد که با سفر به این شهر زندگی سنتی و هم زندگی شهری امروزی را به وضوح خواهید دید در این قسمت با چندین جاذبه های گردشگری تفلیس آشنا خواهید شد.

 
1. قلعه‌ی ناریکالا : این قلعه ی زیبا فاصله ی کمی با کلیسای Metekhi دارد که بر روی تپه قرار گرفته است که خود را با تله کابین می توانید به بالای این تپه خود را برسانید. نام این قلعه به معنی قلعه کوچک می باشد که در قرن چهارم ساخته و در طول تاریخ بار ها ویران و بازسازی شده است. آخرین ویرانی قلعه‌ی ناریکالا در سال 1827 اتفاق افتاد که باروت نگهداری شده در قلعه منفجر گردید.
 
2. یادبود کارتلیس ددا: این یاد بود به عنوان مادر گرجستان شهرت دارد که در نزدیکی قلعه و در بالای تپه قرار گرفته است. این بنای یاد بود نمادی از شهر تفلیس می باشد که با آلمینیوم ساخته شده است که این بانو پوششی از لباس سنتی گرجستان بر تن دارد و در یک دست آن یک جام و در دست دیگر آن شمشیر می باشد. این مجسمه در سال 1958 به مناسبت 1500 ساله شدن شهر تفلیس ساخته شد که طول آن به 20 متر می رسد. این بنای یاد بود امروزه یکی از جاذبه های گردشگری تور تفلیس به حساب می آید.
 
3. مسجد تفلیس : گرجستان کشور مسیحی ارتدکس و سومین کشوریست که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت. در حالی که نصف بیش تر این شهر مسیحیان می باشد اما تعداد زیادی یهودیان و مسلمانان در این کشور زندگی می کنند. مسجد تفلیس نمونه ای خوبی از مثال تنوع مذهب در این کشور می باشد.قسمتی از این مسجد متعلق به شیعیان و قسمتی دیگر متعلق به اهالی سنت می باشد که با یک ستون از یکدیگر جدا شده اند.
درج نظر