باغ وحش تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان یکی از شهر های توریستی این کشور است که در چند سال اخیر مورد توجه گردشگران زیادی به خصوص ایرانیان قرار گرفته است. گردشگران تور تفلیس می توانند با گشت و گذار در کوچه پس کوچه های این شهر انواع ساختمان های زیبا و تاریخی و همچنین کلیسا های متعددی را مشاهده نمایند. در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم مسافران عزیز را با یکی از تفریحات محبوب گرجستان یعنی باغ وحش تفلیس آشنا کنیم.
باغ وحش تفلیس قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ وحش گرجستان است که قدمت آن به 90 سال پیش باز می گردد و در سال 1927 بنا شده است. باغ وحش تفلیس در مرکز شهر تفلیس و در دره رودخانه ورا واقع شده است. مساحت باغ وحش تفلیس 120 هکتار می باشد که پیش از حادثه سیل سال 2005، محل زندگی بیش از 300 نوع گونه مختلف جانور از سراسر جهان بود، که متاسفانه با وقوع این سیل، حیوانات مختلفی از این باغ وحش از بین رفتند.

با این حال هنوز هم این باغ وحش یکی از جاذبه های دیدنی و تفریحی تور تفلیس به شمار می رود که اگر با کودکان خود سفر می کنید بازدید از این باغ وحش را حتما در لیست برنامه سفرتان بگذارید. داخل باغ وحش فوق العاده تمیز و دیدنی می باشد و حیواناتی از قبیل فیل، ببر، شیر، طاووس، میمون و غیره در آن زندگی می کنند.

این باغ وحش زیبا دقیقا در کنار میدان هیرو قرار دارد که انواع وسایل نقلیه مانند اتوبوس، تاکسی، مینی ون و ماشروتکا از مقابل آن می گذرد و با هر کدام از آن ها می توانید با کمترین هزینه خودتان را به این مقصد برسانید. ساعت کاری این مجموعه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22:00 بوده و در این ساعات به روی عموم گردشگران تور تفلیس باز می باشد. همچنین هزینه ورودی آن برای بزرگسالان حدود 2 لاری معادل 3 هزار تومان و کودکان زیر 3 سال حدود 1 لاری معادل 1.500 تومان می باشد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره باغ وحش تفلیس

حسین پور 12 شهریور 97
3
من پارسال با توری که رفته بود به باغ وحش تفلیس رفتم خیلی خوب بود لذت بردم به خصوص برای بچه ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر