بهترین زمان سفر به ایروان

ایروان پایتخت کشور ارمنستان می باشد، همچنین مرکز اقتصادی، فرهنگی، مذهبی، و تفریحی این کشور نیز است. این شهر با مساحتی حدود 227 کیلومتر مربع در مرکز کشور ارمنستان واقع شده است. گردشگران تور ایروان برای شناخت و آشنایی با بهترین زمان سفر به ایروان با ما همراه باشید. به دلیل موقعیت جغرافیایی و جوی شهر ایروان آب و هوایی مناسب و قاره ای دارد که بین جهانگردان محبوب می باشد. در فصل بهار با هوایی مطلوب رو به رو خواهید شد که همراه با نسیم های خنک و دل نشین است. در این ماه ایروان با زیبایی و شکوه بی نظیری همراه است که جای جای این شهر با گل های رنگارنگ بهاری پوشیده شده است.

فصل تابستان نیز یکی از فصل های پر گردشگر شهر ایروان است، زیرا در این فصل زمان تفریحاتی همچون شنا، کوهنوردی و ورزش های دیگری می باشد که مورد توجه گردشگران زیادی قرار می گیرند. در فصل تابستان دما به آرامی بالا میرود که می توان گفت میانگین آن 25 درجه است، اما تا پایان این فصل دما همچنان بالا می رود. بهار و تابستان دو فصل معتدل و مناسب می باشند و بهترین زمان سفر به ایروان هستند. در فصل پاییز زیبایی های منحصر به فردی وجود دارد که به نوبه خود بی نظیرند اما دمای هوا گرم بوده که شاید برای هر فردی خوشایند نباشد، در این فصل شهر کمی خلوت بوده و با آرامش خاصی همراه است.

برعکس فصول دیگر که بارش باران وجود ندارد فصل زمستان از سرمای متعادلی برخوردار است، در این فصل شهر سفید پوش شده و با چراغ های رنگارنگ تمام نقاط شهر را تزئین می کنند تا برای تعطیلات آماده باشند. دمای هوا اکثرا منفی 5 درجه بوده که با بارش برف و باران همراه می باشد. اگر مایل به ورزش های برفی هستید می توانید در این فصل به ایروان سفر کنید و از هوای بی نظیرش لذت ببرید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به ایروان

سیما 29 مهر 97
4
من که میگم بهترین زمان سفر به ایروان بهاره بی نهایت آب و هوای خوبی داره
درج نظر