معبد آسمان


شهر پکن جذابیت های زیادی دارد که در این بین استقبال خوبی از معابد موجود در آن صورت گرفته است. یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری که در این شهر وجود دارد "معبد آسمان" نام دارد. معبد آسمان توسط فردی به نام تائوتسه در شرق چین و در محله دونگچنگ برای پیروان آیین تائوئیسم بنا شده تا آن ها بتوانند مراسم های مذهبی خود را در آن برگزار کنند و همچنین در این مکان به عبادت بپردازند.
معبد آسمان در باغی خوش منظر به مساحت 2700 هزار متر مربع ساخته شده است. به دلیل زیبایی وصف ناپذیری که این معبد دارد، آن را معبد بهشت نیز می نامند. تعداد زیادی درختان زیبا و تنومند در این منطقه کاشته شده که جلوه بی نظیری به آن بخشیده و گردشگران تور پکن را متحیر کرده است. عملیات ساخت این بنا در سال 1406 کلید خورد و تا سال 1420 ادامه داشت. به دلیل تقدس عدد 9 در کشور چین، در ساخت قسمت هایی از این معبد، از این عدد نیز الهام گرفته شده است که گردشگران تور چین به وضوح می توانند آن را ببینند. معماری خاص معبد آسمان دارای اهمیت ویژه ای در جهان بوده به طوری که در سال 1998 در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.
امپراطوران کشور چین به طور هرساله به معبد آسمان می رفتند تا برای ازدیاد محصولات کشاورزی و رونق آن ها دعا کنند، چرا که کم شدن محصولات ممکن بود جایگاه آن امپراطور را به خطر انداخته و او را عزل کنند.
معبد آسمان که به طور کامل از چوب ساخته شده و هیچ گونه میخی در ساخت آن استفاده نشده، این معبد زیبا نخستین معبد شهر پکن به حساب می آید. این معبد شامل 3 ساختمان به نام های خوان چون یو، سالن چی نیان و یوان چیو می باشد که مجلل ترین سالن آن چی نیان می باشد و توجه بسیاری از گردشگران تور پکن را به خود جلب نموده است. جالب است بدانید که ارتفاع این سالن شکوهمند حدود 38 متر می باشد. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر