صومعه نوراوانک

📅 بروزرسانی : ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ بازدید : 287
ایروان پایتخت و بزرگ ترین شهر ارمنستان می باشد که در چند سال گذشته به دلیل نا امنی های ترکیه مورد استقبال بسیاری از گردشگران جهان قرار گرفته است. تاریخ ارمنستان که پیشینه ای از تاریخ کشورمان دارد علاوه بر فرهنگ غنی دارای جاذبه های تاریخی و توریستی فراوانی می باشد که در این قسمت به یکی از پر طرفدار ترین بنا های تاریخی به نام صومعه نوراوانک آشنا کنیم پس تا آخر مطلب ما را همراهی کنید.
صومعه نوراوانک در سال 1205 ساخته و به عنوان مهم ترین مراکز فرهنگی و مذهبی ارمنستان به شمار می رود که در بین سال های 1900 تا 2000 بازسازی و مرمت شد همچنین کل این مجموعه به وسیله ی دیوار های عظیم قلعه محصور شده است.
صومعه نوراوانک در 120 کیلومتری ایروان و در  نزدیکی شهر یغگنادزور در دره رودخانه ی داریچای واقع شده است ، نام این قلعه ارمنی بوده و به معنای صومعه نو نیز می باشد.
دیوار های اطراف این صومعه در قرن های 17 و 18 میلادی ساخته شده است ، خود صومعه نوراوانک در سال 205 توسط راهب بزرگ به نام هاوهانس در نزدیکی های وهاناوانک امروزی ساخته شده است.
مجموعه ی صومعه نوراوانک شامل کلیسای سنت کاراپت ، کلیسای کوچک با یک سالن طاقی شکل ،  سنت گریگور و کلیسای سنت استیتساتسین نیز می باشد.این کلیسا ها مکان اقامت شاهزادگان اوبیلیان بوده است.
پس  از اولین زلزله سقف صومعه نوراوانکبا سنگ های بزرگ و طرح های افقی شبیه به خانه های دهقانی ساختند که با دیگر بنا های ارمنستان بسیار تفاوت دارد اگر به ایروان سفر می کنید بازدید از این کلیسا را به هیچ عنوان از دست ندهید تا سفری کامل داشته باشید ،  قبل از وارد شده به این کلیسا آداب آنان را به صورت کامل رعایت نمایید و با لباس های پوشیده وارد بنا شوید.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/2159-%D8%B5%D9%88%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%86%DA%A9

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به صومعه نوراوانک