خشک ترین بیابان دنیا

بیابان آتاکاما در آمریکای جنوبی واقع گردیده و به عنوان خشک ترین بیابان دنیا شناخته شده است.خشک ترین بیابان دنیا بیش تر از نمک زار و شن زار پوشیده شده است که از قسمت رشته کوه های آند به طرف اقیانوس آرام امتداد یافته است.
 
گردشگران تور لحظه آخری بدانند بیابان آتاکاما یکی از محبوب ترین مکان برای منجمان می باشد.این بیابان در شیلی واقع و خشک ترین نقطه روی زمین است.
جالب بدانید که بیابان ها محیط هایی هستند که بارندگی آن ها سالانه کمتر از 250 میلی متر است اما بیابان آتاکاما سالانه کمتر از یک میلی متر بارندگی دارد.به همین جهت در این منطقه به هیچ عنوان درخت و سایه نخواهید دید و همچنین کسی در آن زندگی نمی کند و بسیار تمیز می باشد.
این بیابان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای عکاسان طبیعت به شمار می رود.در این بیابان دره هایی را خواهید دید که وزش باد آن ها را به شکل های زیبایی در آورده است و همچنین دریاچه های نمک پس زمینه ی شگفت انگیزی را برای عکاسان به وجود آورده است.
گردشگران تور لحظه آخری توجه داشته باشند که این منظره به مریخ شباهت زیادی دارد حتی از آنان برای تست مریخ نورد ها استفاده می گردد حتی لوکیشن ها بسیاری از فیلم ها و مستند های مربوط به مریخ در این مکان ضبط گردیده است.
 
 
خشک ترین بیابان دنیا با داشتن آسمانی وسیع ، پاک و سه رصد خانه ی بین المللی بزرگ یکی از بهترین مکان برای تماشای ستارگان  و همچنین لذت بردن در شب به شمار می رود.
این بیابان زیبا و دیدنی  که با رشته کوه آند و اقیانوس آرام احاطه گردیده 105 هزار کیلومتر وسعت دارد و دمای هوا در این منطقه متعادل و از 22 درجه سانتی گراد و در روز تا منفی 2 درجه سانتی در شب تغییر می کند.با این شرایط آب و هوایی انواع کاکتوس ها و برخی از گیاهان مقاوم در این بیابان به راحتی رشد می کند.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما