امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به سردترین روستای جهان

سردترین روستای جهان

آیا تا به حال برایتان این سوال پیش آمده که سردترین روستای جهان در کجا واقع شده و چه ویژه گی هایی داره ؟ ما در این قسمت از لحظه آخر گردشگران عزیز را با سردترین روستای جهان بیش تر آشنا خواهیم کرد.


گردشگران تور لحظه آخری قبل از هر چیزی بدانند در سردترین روستای جهان ماه ژانویه دمای آن به منفی 50 درجه ی سانتی گراد می رسد جوری که مژه ساکنین این منطقه پس از گذشت لحظاتی در محیط یخ میزند.
روستای دور افتاده اویمیاکن در روسیه که لقب سردترین روستای جهان را به خود اختصاص داده است دمای آن به قدری زیاد می باشد که دما سنج الکترونیکی جدیدی که در این روستا برای سنجش دما نصب کرده بودند ، پس از ثبت دمای شدید و عجیب 62 درجه ای از کار افتاده و شکست.
ایستگاه هواشناسی در قطب سرد سیبری دمای منفی 59 درجه سانتی گراد را ثبت کرده اما مقامات اعلام کردند اطلاعات ثبت شده توسط آنان کمتر از 67 درجه سانتی گراد بوده که این دما یک درجه پایین تر از دمای ثبت شده در دنیا می باشد.این رکورد به شهری در سال 1933 باز می گردد.
جالب بدانید دماسنجی که سال پیش برای تعیین دمای منطقه برای گردشگران در فروشگاه اویمیاکون نصب شده بود دمای 62 درجه سانتی گراد را نشان می دهد.در این روستای سردسیر حدود 500 نفر زندگی می کنند که در دهه های 1920 الی 1930 مکانی برای توقف گله های گوزن های شمالی بوده که از آب های به جای مانده از فصل بهار می خوردند.به همین خاطر این روستا نام خود را از همین گرفته به معنای ( آبی است که یخ نمی زند).بعد ها دولت روسیه محل سکونت دائمی برای عشایر را ایجاد کرد.
در سال 1933 دمای منفی 67.7 درجه سانتی گراد روستا اویمیاکن به ثبت رسید و عنوان کم ترین دمای ثبت شده در نیمکره شمالی را از آن خود کرد.
کم ترین دما ها در قطب جنوب به ثبت رسیده اند اما در این مکان هیچ اسکان دائمی وجود ندارد و مردم این روستا با مشکلاتی نظیر از دست رفتن شارژ باتری ، یخ زدن جوهر خودکار ، یخ زدن صورت و شیشه ها و غیره دارند.

درج نظر