خانه های کوچک در جهان

📅 بروزرسانی : ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 444

امروزه به علت تغییر سبک زندگی مردم و مشکلاتی مانند افزایش قیمت اجاره و خرید خانه و راحت بودن زندگی در خانه‌های کوچکتر و مشکلات و نیازهای دیگر زندگی در خانه‌های کوچکتر مرسوم تر شده است. زندگی در خانه‌های کوچک به این معنا نیست که امکانات کمتری داشته باشید، این خانه‌ها جوری ساخته شده‌اند که می‌توانید تمام امکانات رفاهی را در آن داشته باشید و مشکلی برای زندگی کردن در آن‌ها نداشته باشید.

کوچک‌ترین خانه جهان در نیویورک که 32.5 متر مربع است!

این خانه در عین کوچک بودن فضای لازم برای تمام نیازهای یک فرد را دارد. در طراحی این خانه از پارتیشن‌های متحرک استفاده شده است که فضایی را برای خواب، آشپزی، حمام و پذیرایی به وجود آورده است. جالب است بدانید که این خانه حتی اتاق مهمان نیز دارد.

 

کوچک ترین خانه جهان

 

کوچکترین خانه‌ی جهان در اسپانیا که 24 متر مربع است.

این خانه که در گذشته خانه‌ای قدیمی و به درد نخور بوده امروزه با استفاده از طراحی‌های مدرن و پنل‌های متحرک فضاهای مختلفی را برای رفاه بیشتر ساکنینش ایجاد کرده است.

 

کوچک ترین خانه جهان

 

کوچک ترین خانه‌ی آیداهو که فقط 18.2 متر مربع است!

این خانه‌ی بسیار کوچک از وسایل ارزان قیمت تشکیل شده است و گران ترین وسیله‌ی این خانه‌ی 18 متر مربعی فقط سرویس بهداشتی آن است.

 

کوچکترین خانه آیداهو

 

کوچک ترین خانه‌ی کالیفرنیا با 15.8 متر مربع 

این خانه بدلیل مساحت بسیار کوچک بسیار خفه است که برای از بین بردن این حس بد از سقف بلند در طراحی آن استفاده شده است.

 
کوچک ترین خانه جهان
 

کنکتیکت که 13 متر مربع است.

الیزابت ترنبال پس از قبولی در دانشگاه به جای ثبت نام در خوابگاه شروع به ساخت این خانه‌ی بسیار کوچک با استفاده از وسایلی که به طبیعت آسیبی نرساند کرد.

کلرادو با 11.5 متر مربع مساحت کوچک ترین خانه‌ی جهان

این خانه‌ی بسیار کوچک متحرک است و متعلق به یک زوج جوان است که هر زمان بخواهند آن را با خود جابه‌جا می‌کند و به جای دیگری می‌برند. این خانه‌ی بسیار کوچک حمام، آشپزخانه، دستشویی و کمد دارد.

 

کوچک ترین خانه های دنیا

 

خانه 10.4 متر مربعی در آمریکا و کانادا

این خانه توسط 5 دوست که به سفر می‌رفتند ساخته شده است و در آن از تخت‌های تاشو برای استراحت استفاده کرده‌اند. این خانه‌ی 10 متری حمام و دستشویی ندارد و برای استفاده از حمام و دستشویی باید از خانه‌های مردم و هتل‌ها استفاده کنید.

 

کوچک ترین خانه های دنیا

 

خانه‌ای 9 متری در واشنگتن

این خانه‌ی 9 متر متعلق به زوجی است که در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کنند. این زوج برای جلوگیری از زندگی پرمصرف و پس‌انداز تصمیم گرفته‌اند تا در این خانه‌ی بسیار کوچک زندگی کنند.

خانه متحرک چوبی

کوچکترین خانه جهان که متحرک نیز هست مساحتی بین 92.90 متر مربع و 9.29 متر مربع دارد و در آن انواع امکانات مورد نیاز در ابعاد کوچک ساخته شده است.

 

کوچک ترین خانه متحرک

 

کلام آخر

زندگی در خانه های کوچک در کشور آمریکا بدلیل ارزان بودن و کم خرج طرفداران زیادی دارد و علاوه بر ارزان بودن بسیاری از مردم سبک زندگی ساده در خانه‌های کوچک را ترجیح می‌دهند.
 

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره خانه های کوچک در جهان

پوریا مرداد 1397
10 نفر پسندیدند
خانه های کوچک در جهان خیلی جالب بودن منتهی عین زندان میمونه آدم دو روز تو این خونه ها زندگی کنه قطعا افسرده میشه

lahzeakhar.com/news/663-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به خانه های کوچک در جهان