عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی

زمان مطالعه: 1 دقیقه
بروزرسانی: 1402/12/07
بازدید: 5539

قاره پهناور و پر رمز و راز اروپا که دارای 52 کشور مستقل و وابسته است سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر جهان به خود جذب می کند. اغلب این کشور ها دارای آداب و رسوم مخصوص به خود هستند که هر کدام ممکن از به نوبه خود عجیب و دور از انتظار باشد. از آن جایی که دانستن این آداب و رسوم برای هر فرد قطعا جذاب خواهد بود، ما در این مقاله از وبسایت لحظه آخر، تعدادی از این فرهنگ ها و آداب و رسوم عجیب را متذکر خواهیم شد و در واقع به موضوع عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی می پردازیم.

عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی

عجیب ترین آداب و رسوم کشور فرانسه

یکی از عجیب ترین آداب و رسوم کشور فرانسه، این است که در این کشور شهروندان می توانند با یک فرد مرده ازدواج کنند. بر اساس آمار وزارت کشور فرانسه، سالانه 10 ازدواج این چنینی صورت می گیرد. موضوع دیگری که شاید برای گردشگران تور اروپا عجیب باشد این است که در کشور فرانسه حدود 214 سال یعنی سال 2012، پوشیدن شلوار برای زنان جرم محسوب می شد و عملی غیر قانونی بوده است.

عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی - با عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی آشنا شوید.

عجیب ترین آداب و رسوم کشور آلمان

می توان گفت یکی از عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی بین مردم آلمان بوده و مربوط به رسم عجیب ازدواج در این کشور است. در زمان های قدیم در مراسم ازدواج آلمانی ها، فامیل های عروس و داماد قبل از شروع جشن، تعدادی از ظرف ها را می شکندند و عروس و داماد مجبور بودند ظرف های شکسته را جمع کنند. رسوم عجیب در جشن ازدواج به همین جا ختم نمی شود، در انتهای مراسم دوستان داماد یا عروس، عروس را می دزدند و در مکانی پنهان می کنند و داماد باید به تنهایی عروس را پیدا کند. یکی دیگر از رسم های عجیب آلمان این است که به منظور سنجش و ارزیابی قوای جسمانی عروس و داماد آن ها را مجبور به کندن درخت می کنند. این کار قانون خاص خود را دارد و یکی از آن ها این است که باید با دست راست این کار را انجام دهند. گفتنی است از این دست آداب و رسوم در ایران نیز وجود دارد. 

عجیب ترین آداب و رسوم کشور اتریش

در کشور اتریش و در زمان کریسمس سنت عجیبی به نام افسانه کرامپورس وجود دارد. این سنت بدین گونه است که در زمان کریسمس، شیطانی به نام کرامپوس در سطح شهر پرسه می زند تا بچه های بد را بترساند. کرامپوس با ظاهر ترسناک و گوش های دراز گونی با خود به دوش می کشد، البته این گونی برای حمل هدایا نیست و برای این است که کودکان بد را درون آن انداخته، به زیر زمین برده و تنبیه می کند. کرامپوس در واقع دوست قدیمی بابانوئل است.

عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی

عجیب ترین آداب و رسوم کشور هلند

یکی از رسوم عجیب در کشور هلند این است که در کافه های این کشور می توانید علف بکشید اما استعمال تنباکو ممنوع است. گردشگران تور هلند جالب است بدانید که در این کشور و در زمان های قدیم از کفش های چوبی به نام Klompen استفاده می کردند. با وجود این که این موضوع امروزه به یک نماد فرهنگی تبدیل شده، هنوز مردمانی در روستای Broek از این کفش ها استفاده می کنند.

عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی

عجیب ترین آداب و رسوم کشور اکراین

کشور اکراین نیز دارای رسم های عجیبی است که در زمره عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی قرار می گیرد. جشن آب، یک رسم عجیب در کشور اکراین است. این جشن در روز دوشنبه بعد از عید پاک برگزار می شود و در طول برگزاری آن، دخترانی که در سطح شهر عبور می کنند را با آب خیس می کنند. گردشگران تور اروپا جالب است بدانید اغلب تعدادی از دخترانی که مورد حمله با آب قرار می گیرند سرما می خورند و حتی تعدادی از آن ها به پلیس هم شکایت می کنند، البته پلیس در این مورد اقدامی انجام نمی دهد.

عجیب ترین شهرهای دنیا - آشنایی با عجیب ترین شهرهای دنیا و ویژگی های آن ها

از این دست سنت های عجیب و غریب در دنیا بسیار است اما ما در این مقاله عجیب ترین آن ها برای شما شرح دادیم، اگر به آداب و رسوم این چنینی علاقه دارید سایت لحظه آخر به شما پیشنهاد مطالعه مقاله هایی نظیر عجیب ترین آداب مردم تایلند و آداب و رسوم چینی ها را می دهد.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.7 از 5 | از 106 کاربر