غار آبی فینگال

غار آبی فینگال در اسکاتلند و در میان اقیانوس آرتم جای خوش کرده است ظاهر پر ابهت این غار با برخورد امواج بدنه ای زیبا با اشکال مختلفی را به خود گرفته است. وقتی نام و توصیف غار فینگال با ظاهری شگفت انگیز به میان می آید گردشگران راهی سفر به داخل این غار و ساعت ها از دیدن آن لذت می برند. اگر از دو به این غار نگاه کنید فکر می کنید در قرون وسطا آن را با دست ساخته اند اما بدانید با برخورد آب طی سالیان زیاد این غار به غاری که امروزه می بینید در آمده است.
غار آبی فینگال در اسکاتلند و در میان اقیانوس آرام جای خوش کرده است، ظاهر پر ابهت این غار با برخورد امواج بدنه ای زیبا با اشکال مختلفی را به خود گرفته است. وقتی نام و توصیف غار فینگال با ظاهری شگفت انگیز به میان می آید گردشگران راهی سفر به داخل این غار و ساعت ها از دیدن  آن لذت می برند. اگر از دو به این غار نگاه کنید فکر می کنید در قرون وسطا آن را با دست ساخته اند اما بدانید با برخورد آب طی سالیان زیاد این غار به غاری که امروزه می بینید در آمده است.
 
 
فینگال
 
 

غار آبی فینگال

غار آبی فینگال یکی از معروف ترین غار های اسکاتلند و یکی از غار های روی آب دنیا می باشد که در قسمت غربی اسکاتلند و در جزیره خالی از سکنه استفا واقع و خود نمایی می کند. نام لاتین این غار Uaimh Bhinn به معنای غار ملودیک می باشد که برای اولین بار فلیکس ماندلسون آهنگ ساز آلمانی پس از ورود به این غار مبهوت صدا و اکوی برخورد امواج با سنگ ها شده بود.
جزیره آتشفشانی استفا از جنس بازالت می باشد که با جمع و خنک شدن گدازه ها تشکیل شده است صدای دل انگیز این غار مانند صدای پژواکی زیبا به گوش می رسد و مانند نوای کلیسا است گویا کلیسایی بزرگ در زیر این اقیانوس عظیم ساخته شده است و صدای آن به گوش می رسد.
ارتفاع غار آبی فینگال 22 متر و 83 متر زیر اقیانوس ادامه دارد و با سنگ های تراش خورده و چند ضلعی با قدمت چندین میلیون ساله غاری پر طرفدار برای ماجراجویان و گردشگران تور لحظه آخری نیز به شمار می رود. جالب است بدانید این غار توسط خبر گزاری سی ان ان یکی از غار های عجیب و دیدنی جهان معرفی گردیده است.
 
 
غار آبی فینگال
 
 
در غار آبی فینگال ورودی با شکاف عظیمی به دو بخش تفسیم شده است که می توانید با قایق به داخل غار بروید. از ماه های اردیبهشت تا مهر ماه علاقه مندان تور اروپا می توانند به این غار روند، پس از اینکه وارد غار می شوید به راه طویل و باریکی بر می خورید که دور تا دور آن سنگ ها و صخره های تیره پوشانده شده است که در اطراف آن راهی مناسب برای قدم زدن در نظر گرفته شده است . پس از وارد شدن به غاری تاریک و ترسناک رو به رو نخواهید شد بلکه صدای گوش نواز غار فینگال به قدری توجه تان را جلب می کند که محو این صدای آرامش بخش می شوید.
هزینه رفتن به غار آبی فینگال بستگی به امکانات و سرویس دهی های مختلف دارد اما به صورت میانگین بخواهیم بگوییم گشت با قایق برای افراد زیر 14 سال 15 یورو و افراد بزرگسال 30 پوند می باشد.
 
 
زیباترین غارهای آّی جهان
 
 

ویژگی های غار آبی فینگال

ستون های بازالتی این قار به قدری ارزشمند و خاص هستند که توسط سایت علمی تحقیقاتی بریتانیا مورد حفاظت قرار گرفه است. اگر دقیق به این ستون ها نگاه کنیم از سه لایه مختلف تشکیل شده است که لایه روی آن گرد و غبار و خاک و خاکستر ، لایه دوم آن ستون بازالتی و لایه اول آن بقایای فوران آتشفشان می باشد.
پوشش گیاهی این منطقه به دلیل آتشفشانی بودن و وجود خاک و خاکستر به صورت بوته و چمن های پراکنده به چشم می خورد. بوته های  آویشن ، آلاله و گل سنگ می توان مشاهده نمود.
حیات وحش این جزیره بسیار جالب می باشد در فصل تابستان مرغان دریایی ، انواع آبزیان و ماهی ها را می توان مشاهده کرد که مهم ترین آن ها می توان به نهنگ و دلفین اشاره کرد. در ماه های گرم خوک و کوسه در این محل پیدا می شوند.
 
 
غار آبی فینگال
 
 
بهترین زمان بازدید از غار آبی فینگال بهار و تابستان می باشد که تور های گردشگری زیادی علاقه مندان را به این محل می برند. فصل پاییز و زمستان به دلیل سرما و سرد بودن آب اقیانوس برای بازدید توصیه نمی شود.
برای دسترسی راحت به غار کافیست از جزیره لونا و با استفاده از اتوبوس های 496 به روستا Craignure بروید و از آن جا با کشتی یا قایق به غار فینگال بروید. جالب است بدانید که طولانی ترین غار آبی جهان در ایران قرار گرفته است
 
 
غار آبی اسکاتلند
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور قشم 3 مهر 99
4 شب
معراج معراج
آتا آتا
افق بال فرشتگان
3 مهر - 7 مهر

تور مشهد 2 و 3 و 4 مهر 99
2 شب
وارش وارش
ساها ساها
قصر شایان
4 مهر - 6 مهر

تور مشهد 4 و 5 مهر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
ایران ... ایران ایر تور
قصر شایان
4 مهر - 8 مهر

تور قشم 6 مهر 99
7 شب
ایران ... ایران ایر
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
6 مهر - 13 مهر

تور مشهد 6 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
معراج گشت
6 مهر - 9 مهر

تور کیش 4 و 5 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
5 مهر - 9 مهر

تور زمینی قشم 13 مهر 99
3 شب
قطار ... قطار 4 تخته سروش
قطار ... قطار 4 تخته سروش
معراج گشت
13 مهر - 17 مهر

تور قشم 1 و 2 مهر 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
قصر آریا
1 مهر - 5 مهر

تور کیش 31 شهریور 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
31 شهریور - 2 مهر

تور کیش 31 شهریور 99
5 شب
زاگرس زاگرس
ساها ساها
گردشگر زمان
31 شهریور - 5 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما