کشف 13 مومیایی مرموز در چاه مصر

📅 بروزرسانی : ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ بازدید : 1446

مصر کشوری تاریخی و اسرارآمیز است که هرساله کشفیات متعددی را توسط تیم های تحقیقاتی خارجی یا مصری انجام می دهد. اخیرا دولت مصر مجوزهای زیادی را برای کاوش در مناطق باستانی صادر کرده که این امر خود در زمینه گردشگری بسیار موثر بوده و یافته های بسیاری را از این کشور در اختیار تاریخ شناسان و توریست ها قرار می دهد و سبب می شود صنعت گردشگری رو به افول این کشور دوباره جانی تازه بگیرد. عمل پیچیدن جنازه در میان پارچه که مومیایی کردن نامیده می شود، در دوره های باستان بسیار رایج بوده، از هیمن رو در این شهر مومیایی های فراوانی را می توان یافت که هزاران سال قدمت دارند و به لطف حضور درون تابوت های خاص، کاملا سالم مانده اند. 

 

مومیایی مردان نمکی - مردان نمکی مردانی که از 1700 سال پیش مومیایی شده و کاملا حفظ شده اند.


در همین ایام کرونا که سفرها به حداقل رسیده بسیاری از باستان شناسان به کندوکاو میان آثار باستانی می پردازند تا پرده از راز آن ها بگشایند و اطلاعات جدیدی به دست آورند. وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر اعلام کرده به تازگی در یکی از اهرام مصر 13 تابوت کشف شده که داخل هر یک از آن ها مومیایی یک انسان قرار دارد و نکته عجیب تر این است که این مومیایی ها کاملا سالم باقی مانده اند! 

 

کشف مومیایی های مصر


این تابوت های چوبیِ مُهر و موم شده که متعلق به 2500 سال قبل هستند، بسیار خوب حفظ شده اند به طوری که طرح و نقش های رنگی روی آن ها هنوز قابل مشاهده هستند. این تابوت ها در یک منطقه باستانی در فاصله 20 مایلی جنوب پایتخت مصر درون چاهی به عمق 12 متر بر روی هم انباشته شده بودند. مومیایی ها هنوز رویت نشده اند و به همین دلیل هنوز اطلاعاتی از زمان تشییع جنازه ها و هویت فوت شدگان در دست نیست. از آن جایی که قرار است این باستان شناسان همچنان به تفحص ادامه دهند، انتظار می رود در روزهای آتی شاهد کشف و شهود بیشتری در قسمت داخل طاقچه های کناره چاه باشیم. در ماه آپریل هم باستان شناسان تعداد 4 تابوت را به همراه 5 سارکوفاژ درون گوری در ساقاره پیدا کرده بودند؛ گفته می شود ساقاره آخرین استراحتگاه پادشاهان دوره اول و دوم بوده است. 

 

غاری مملو از مومیایی - وجود هزاران مومیایی در این مکان غاری مملو از مومیایی را پدید آورده است.

 

 

کشف مومیایی های سالم در مصر


گردشگری یکی از ارکان اصلی اقتصاد مصر است که این روزها زیان زیادی به این بخش وارد کرده؛ در سال 2019 حدود 13.5 میلیون نفر از این کشور بازدید کرده اند و حدود 1 میلیون نفر هم در بخش گردشگری این کشور فعالیت می کردند که با اوضاع فعلی سرنوشتی نامشخص در انتظار آن ها می باشد. 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/23864-%DA%A9%D8%B4%D9%81-13-%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به کشف 13 مومیایی مرموز در چاه مصر