شگفت انگیز ترین دره مکزیک

📅 بروزرسانی : ۷ شهریور ۱۳۹۷ بازدید : 301
دره‌ کوپر که به شگفت انگیز ترین دره مکزیک شهرت دارد، یکی از عجایب طبیعی مکزیک بوده که در ایالت چی وا وا واقع شده است. در واقع دره‌ کوپر مجموعه‌ ای متشکل از 6 دره می باشد که روی هم رفته مساحتی برابر با 40 میلیون متر مربع را پوشش می ‌دهد. کوپر از گرند کنیون حدود 122 متر عمیق ‌تر می باشد. این دره ها توسط شش رودخانه عظیم به وجود آمده اند که از قسمت های غربی سیرا تاراهومارا سرچشمه گرفته اند. این شش رود همگی به داخل رود فوئرته می ریزند و سپس در دریای کورتز راه خود را ادامه می دهند.
نام کوپر که به معنای مس می باشد، به این دلیل برای این دره شگفت انگیز انتخاب شده است که می ‌توان روی صخره‌ هایش ردی از مس را به‌ خوبی مشاهده کرد. در دره کوپر، تمام زیبایی‌ ها مثل قله‌ های سر به فلک کشیده، جنگل‌ های نیمه گرمسیری و آبشارهای بسیار زیبا یافت می ‌شود، این دره به دلیل تمامی این زیبایی ها و همچنین منظره چشم نوازی که دارد هرساله میزبان گردشگران فراوانی است که با تور مکزیک به این منطقه سفر می کنند.
در این دره انواع بسیاری از گونه‌ های گیاهی مثل بلوط و کاج و همچنین گونه‌ های جانوری به طور مثال 290 نوع پرنده‌ مهاجر، انواع خزندگان و چندین پستان ‌دار بزرگ مثل خرس سیاه، گوزن و شیر زیست می کنند.
با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور مکزیک پیشنهاد می شود که در هنگام سفر خود از دره کوپر که به شگفت انگیز ترین دره مکزیک شهرت دارد، بازدید کنند.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره شگفت انگیز ترین دره مکزیک

مهیار شهریور 1397
10 نفر پسندیدند
شگفت انگیز ترین دره مکزیک خیلی جالب و خوندنی بود من هر روز اخباری رو که میزارید دنبال می کنم

lahzeakhar.com/news/22424-%D8%B4%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D9%85%DA%A9%D8%B2%DB%8C%DA%A9

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به شگفت انگیز ترین دره مکزیک