عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی

در طول تاریخ قوانین عجیب بسیاری در سراسر دنیا تصویب شده اند که شنیدن آن ها ممکن است برایتان جالب باشد، در این مقاله قصد داریم عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی را بیان کنیم، چنانچه از علاقمندان به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این متن با تیم لحظه آخر همراه باشید.
از جمله کشور های اروپایی که قوانین عجیبی در زمینه های مختلف دارند می توان به کشور های انگلستان، ایتالیا، فرانسه، دانمارک، یونان، سوئیس، آلمان و غیره اشاره کرد که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.
عجیب ترین قوانین کشور انگلستان- بوسیدن و در آغوش کشیدن دوستان و اقوام در ایستگاه های راه آهن شهر وارینگتون خلاف قانون می باشد!
قانون گذاران انگلیسی معتقد اند که انجام این کار ها در ایستگاه های این شهر ممکن است ترافیک انسانی ایجاد کرده و مزاحم سایرین شود.
- رعایت نکردن صف در انگلستان غیر قانونی است!
در سراسر دنیا رعایت کردن صف یک ارزش محسوب شده و اغلب شهروندان خود را ملزم به رعایت این امر می دانند، اما در انگلستان در صورتی که ترتیب صف را رعایت نکنید مراجع قانونی با شما برخورد خواهند کرد!
- ممنوعیت خرید و فروش تخم مرغ های آمریکایی در کشور انگلستان!
مردم انگلستان با شستن تخم مرغ ها مخالف هستند و از آنجایی که تخم مرغ های آمریکایی شسته می شوند، خرید و فروش آن ها در کشور انگلستان ممنوع بوده و جالب است بدانید که فروش تخم مرغ های انگلستانی نیز به سبب اینکه شسته نمی شوند در کشور آمریکا ممنوع می باشد.
- مرگ در پارلمان انگلیس بر خلاف قوانین کشور است!
در پارلمان انگلیس نمیرید وگرنه مجازات می شوید! یکی دیگر از عجیب ترین قوانین موجود در کشور انگلستان ممنوعیت مرگ در پارلمان این کشور می باشد که در قرن 17 ام میلادی به منظور دور نگه داشتن محیط پارلمان از جنگ های داخلی، تصویب شده و امروزه نیز پابرجا است، بر طبق این قانون در صورتی که فردی در پارلمان بمیرد، مراسم تشییع جنازه برای وی برگزار نشده و اموالش نیز به نفع دولت مصادره می شود.
- حمل و نگهداری از ماهی سالمون در شرایط مشکوک ممنوع است!
قانون بسیار معروفی در سال 1986 در کشور انگلستان تصویب شد که به موجب آن، حمل ماهی سالمون در شرایط مشکوک ممنوع شده است، باید بدانید که منظور از شرایط مشکوک در واقع شرایطی است که فرد از صید قانونی ماهی ها مطمئن نباشد.
لازم به ذکر است که این قانون عجیب در کشور اسکاتلند نیز اجرا می شود.
- چسباندن تمبر های منقوش به چهره افراد سلطنتی انگلستان به صورت سر و ته غیر قانونی است!
یکی دیگر از قوانین عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی ممنوعیت چسباندن تمبر هایی با نقش افراد سلطنتی، به صورت وارونه در کشور انگلستان می باشد، بر طبق این قانون شخصی که این کار را عمداً و یا سهواً انجام دهد، به عنوان خائن شناخته شده و مجازات خواهد شد.
عجیب ترین قوانین کشور ایتالیا- همیشه لبخند به لب داشته باشید وگرنه مجازات خواهید شد!
طبق  یکی از عجیب ترین قانون های کشور ایتالیا، شهروندان موظف اند در تمامی ساعات روز با چهره خندان در سطح شهر تردد کنند، مگر در بیمارستان ها و مجالس ترحیم.
- غذا دادن به پرندگان در میدان سنت مارک شهر ونیز بر خلاف قوانین ایتالیا می باشد.
میدان سنت مارک یکی از اماکن توریستی و معروف شهر ونیز است که با مرور زمان به محل تجمع پرندگان تبدیل شده بود و این پرندگان علاوه بر انتقال بیماری های مختلف باعث تخریب بنا های تاریخی نیز می شدند بنابراین دولتمردان ایتالیایی تصمیم گرفتند غذا دادن به این پرندگان را ممنوع کنند تا از تجمع آن ها جلوگیری شود، توجه داشته باشید که در صورت غذا دادن به این پرندگان ممکن است بیش از 700 دلار جریمه شوید.
- مردان ایتالیایی حق ندارند دامن بپوشند!
پوشیدن دامن برای مردان ممکن است خنده دار به نظر برسد اما باید بدانید که در نقاط مختلف دنیا مردانی وجود دارند که از دامن استفاده می کنند، این دسته از افراد در صورت سفر به ایتالیا و پوشیدن دامن به عنوان مجرم شناخته شده و جریمه خواهند شد.
- خوردن و نوشیدن بر روی پله کلیسا های موجود در کشور ایتالیا غیر قانونی می باشد.
یکی دیگر از قوانین عجیب کشور ایتالیا ممنوعیت خوردن و آشامیدن بر روی پله های کلیسا است، علت تصویب چنین قانونی حفظ و نگهداری کلیسا ها و بنا های مذهبی به نظر می رسد.
عجیب ترین قوانین کشور فرانسه- در کشور فرانسه می توانید به صورت قانونی با مردگان ازدواج کنید!
در صورتی که شخص مورد علاقه یک فرانسوی، پیش از ازدواج بمیرد او می تواند با نامزد مرده خود به صورت قانونی ازدواج کند، در سال 1959 میلادی انفجاری در یکی از سد های کشور فرانسه رخ داد که به سبب آن مردان بسیاری کشته شدند، در این بین نامزد یکی از این مردان نامه ای به رئیس جمهور وقت فرانسه داده و از وی درخواست اجازه برای ازدواج با نامزد مرده خود را کرده بود، این درخواست در واقع علت اصلی تصویب این قانون عجیب در کشور فرانسه می باشد.
- ممنوعیت گذاشتن نام ناپلئون بر روی خوک های فرانسوی!
در فرانسه هیچکس اجازه ندارد که خوک خود را ناپلئون صدا کند، در غیر این صورت به عنوان مجرم شناخته شده و مجازات می شود.
- رانندگان در فرانسه باید دستگاه الکل سنج تنفسی به همراه داشته باشند.
هر شخصی که در کشور فرانسه در حال رانندگی است ملزم به داشتن دستگاه الکل سنج تنفسی می باشد و در صورتی که راننده ای این دستگاه را به همراه نداشته باشد جریمه می شود.
قوانین عجیب کشور دانمارک- نام فرزند خود را باید از میان 7 هزار نامی که حکومت تعیین می کند، انتخاب کنید!
مردم دانمارک تنها می توانند از میان نام هایی که توسط حکومت تعیین شده است نام فرزند خود را انتخاب کنند، در غیر این صورت والدین مجرم شناخته شده و مراجع قانونی با آن ها برخورد می کنند.
- به صورت قانونی از زندان فرار کنید!
یکی از عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی که در کشور دانمارک به تصویب رسیده است، قانونی بودن فرار از زندان می باشد که طبق آن، زندانیان می توانند به صورت کاملاً قانونی از زندان فرار کرده و به زندگی در خارج از زندان بپردازند.
- واگذاری قانونی حق حضانت کودکان گم شده، پس از دو ساعت!
اگر کودک گم شده ای در دانمارک پیدا شود و والدین آن کودک تا دو ساعت موفق به پیدا کردن فزند خود نشوند، شهروندان دانمارکی می توانند به صورت قانونی حق حضانت کودک را بر عهده بگیرند.
- پوشیدن کلاه گیس غیر قانونی است!
جالب است بدانید که زنان دانمارکی اجازه استفاده از کلاه گیس را ندارند و در صورت استفاده مجریان قانون با آن ها برخورد خواهند کرد.
عجیب ترین قوانین کشور یونان
- هیچ کس اجازه انجام بازی های کامپیوتری را ندارند!
در کشور یونان به منظور جلوگیری از قمار و شرط بندی، انجام بازی های کامپیوتری ممنوع شده و با افرد خاطی برخورد قانونی می شود.
- در اماکن تاریخی یونان کفش پاشنه بلند نپوشید!
پوشیدن کفش پاشنه بلند در اماکن تاریخی و برخی از نقاط کشور یونان غیر قانونی می باشد، چرا که پاشنه این کفش ها ممکن است منجر به تخریب آثار تاریخی شود.
عجیب ترین قوانین کشور سوئیس - پیاده روی بدون لباس در کوهستان غیر قانونی است.
در سال 2009 مردی آلمانی به صورت برهنه از مقابل یک کمپ خانوادگی واقع در دامنه کوه های آلپ عبور کرده و منجر به تصویب چنین قانون عجیبی در کشور سوئیس شد.
- شستن ماشین در روز یکشنیه بر خلاف قانون است!
یکی دیگر از عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی این است که اگر شخصی روز یکشنبه در کشور سوئیس ماشین خود را بشوید به عنوان مجرم شناخته می شود.
- استفاده از سیفون بعد از ساعت 10 شب ممنوع می باشد!
شهروندان سوئیسی بعد از ساعت 10 شب اجازه استفاده از سیفون را ندارند در غیر این صورت مراجع قانونی با آن ها برخورد خواهد کرد.
- آواز خواندن در هنگام اسکی غیر قانونی است.
این قانون عجیب احتمالاً برای جلوگیری از رخداد بهمن در کشور سوئیس تصویب شده است و بر طبق این قانون هیچ شخصی اجازه آواز خواندن به هنگام اسکی را ندارد در غیر این صورت جریمه خواهند شد.
عجیب ترین قوانین کشور آلمان- تمام شدن بنزین در اتوبان های آلمان غیر قانونی می باشد!
در صورتی که بنزین شما در یکی از اتوبان های کشور آلمان تمام شود جریمه خواهید شد، این قانون عجیب در راستای کاهش آمار تصادف ها و همچنین احترام به حقوق شهروندی در کشور آلمان به تصویب رسیده است.
- اشاره کردن به سال 1966 در ورزشگاه های کشور آلمان غیر قانونی است!
در سال 1966 کشور انگلستان با پیروزی در مقابل تیم آلمان برنده جام جهانی شد، به همین سبب قانون گزاران آلمانی اشاره به این سال را در ورزشگاه های کشور ممنوع کرده اند و در صورتی که شخصی این کار را انجام دهد، مراجع قضایی با وی برخورد خواهند کرد.
- استفاده از ضمیر "du" به جای "sie" در هنگام مواجهه با پلیس غیر قانونی است!
توجه داشته باشید که اگر در کشور آلمان پلیس را با ضمیر "تو" خطاب کنید ممکن از 600 یورو جریمه شوید، علت تصویب چنین قانونی در کشور آلمان الزام احترام به پلیس می باشد.
عجیب ترین قوانین سایر کشور های اروپایی- در کشور فنلاند گوش دادن به موسیقی هنگام سوار شدن به تاکسی غیر قانونی می باشد و در صورت مشاهده فرد به عنوان مجرم شناخته می شود.
- در کشور واتیکان طلاق گرفتن بر خلاف قانون بوده و هیچ زوجی اجازه این کار را ندارند.
- رانندگان اسپانیایی اجازه رانندگی با دمپایی لا انگشتی را ندارند و در صورتی که راننده با این دمپایی ها رانندگی کند جریمه خواهد شد.
همانطور که مشاهده کردید قوانین بسیار عجیبی در دنیا وجود دارد که شنیدن آن ها باعث تعجب افراد می شود، امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی کسب کرده باشید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز عجیب ترین قوانین کشورهای اروپایی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
مهسا 11 اسفند 1397
3
عجیب ترین قوانین ایرانم بنویسید کلی بخندیم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه
تور مجارستان 6 مهر 98
4 شب
Turkish Airlines
بیسان سیر
6 مهر - 10 مهر
قیمت از نرخ پرواز + 750 یورو
تور ایتالیا ویژه پاییز ۹۸
4 شب
UIA
معراج گشت
5 مهر - 27 مهر
قیمت از 4,900,000 تومان
تور ترکیبی اسپانیا و فرانسه مهر98
6 شب
Qatar Airways
رستا سیر
3 مهر - 9 مهر
قیمت از 690 یورو + نرخ پرواز
تور بلاروس 16 شهریور 98
6 شب
UIA
همیشه سفر
16 شهریور - 22 شهریور
قیمت از نرخ پرواز + 695$
تور ایتالیا اسپانیا پائیز 98
6 شب
ماهان
خورشید شهداد
6 مهر - 30 مهر
قیمت از 5750000 تومان + 690 یورو
تور اسپانیا 18 مهر 98
7 شب
Turkish Airlines
همیشه سفر
18 مهر - 25 مهر
قیمت از 4990000 + 1290 یورو
تور ایتالیا مهر 98
3 شب
Turkish Airlines
ارسطو پرواز آریان
15 مهر - 28 آذر
قیمت از 6,250,000 تومان
تور ایتالیا 28 شهریور 98
4 شب
Qatar Airways
ستاره غرب
28 شهریور - 31 شهریور
قیمت از نرخ پرواز + 290 یورو
تور ترکیبی فرانسه و آلمان 28 شهریور 98
5 شب
Turkish Airlines
آرتا گشت
28 شهریور - 2 مهر
قیمت از نرخ پرواز + 590 یورو
تور اسپانیا ویژه پاییز ۹۸
4 شب
Pegasus Airlines
معراج گشت
17 مهر - 5 آبان
قیمت از 4,350,000 تومانجاذبه های ناشناخته فرانسه

جشنواره گوجه فرنگی اسپانیا

کارت گردشگری لیسبون

مراکز خرید مادرید

جاذبه های گردشگری ایتالیا

هال‌ اشتات اتریش

تفریحات کودکان در سفر به هلند

جزایر زیبای یونان

فرودگاه بین المللی وین

جشنواره گل کوکنهوف هلند

جاذبه های گردشگری یونان

ترسناک ترین کاخ فرانسه

بهترین رستوران های اکراین

کاهش هزینه سفر به اکراین

جاذبه های گردشگری پرتغال

جاذبه های گردشگری اوکراین

شرایط تحصیل در اکراین

شهر خارکف

مسجد قرطبه

توسکانی

پل اهریمن

شهر های خوشمزه دنیا

دیدنی های اسپانیا

عجیب ترین ترن هوایی

نفس گیر ترین جاده دنیا

جاده زیبا کوه های آلپ

طولانی ترین قطار مسافربری دنیا

شاد ترین قبرستان دنیا

جاذبه های زیبای سوئد

بزرگ ترین کاخ سلطنتی دنیا

غذا های معروف اسپانیا

جاذبه های طبیعی سوئیس

آشنایی با شهر وین

فستیوال های اسپانیا

جاذبه های گردشگری لندن

جزیره های مدیترانه ای

بزرگ ترین فستیوال جهان

کلیسا نوتردام پاریس

ساعت عجیب نجومی

جشنواره های عجیب غریب اروپا

شهر های تاریخی آلمان

کشور مالت

زیبا ترین شهر های اروپایی

عجیب ترین پل و تونل زیر آب

معروف ترین آبنمای دنیا

بزرگترین موزه بدون سقف دنیا در رم

پر بازدید ترین بنای توریستی جهان

مکان های تاریخی رومانی

جاذبه های طبیعی اروپا

بهشت مصنوعی روی زمین

درباره یونان

همه چیز درباره فرانسه

رومانی

سفر به پرتغال

محبوب ترین غذاهای اکراین

هزینه های متداول سفر به ایتالیا

هزینه های رایج سفر به اسپانیا

صرفه جویی در سفر به هلند

سفر به اتریش

هزینه های سفر به پرتغال

بهترین زمان رزرو هتل

نکات صرفه جویی سفر به فرانسه

صرفه جویی در سفر به ایتالیا

راهنمای سفر به هلند

سفر ارزان به اروپا

راهنمای سفر به اسپانیا

همه چیز درباره مارسی

هزینه سفر به اتریش

نکات سفر به اسپانیا

ایتالیا

کشور اسپانیا

راهنمای سفر به ایتالیا

مجارستان

نکات مهم سفر به بلاروس

اقامت در بلژیک

بهترین فصل سفر به ونیز

هزینه سفر به مجارستان

هزینه سفر به بلاروس

بهترین زمان سفر به کی یف

بهترین فصل سفر به آتن

بهترین زمان سفر به رم

بهترین فصل سفر به آمستردام

بهترین زمان سفر به بوداپست

بهترین زمان سفر به نیس

هزینه سفر به آمستردام

بهترین زمان سفر به اودسا

بهترین زمان سفر به بارسلون

بهترین فصل سفر به وین

بهترین زمان سفر به سوئد

بهترین زمان سفر به موناکو

بهترین زمان سفر به پراگ

بهترین فصل سفر به رومانی

بهترین زمان سفر به نروژ

هزینه حمل و نقل در پرتغال

هزینه سفر به مینسک

هزینه حمل و نقل در وین

هزینه سفر به زوریخ

هزینه حمل و نقل در ژنو

هزینه سفر به پاریس

هزینه سفر به مارسی

بهترین زمان سفر به ایتالیا

بهترین زمان سفر به فرانسه

بهترین زمان سفر به اوکراین

بهترین زمان سفر به اکراین

بهترین زمان سفر به پرتغال

صرفه جویی در سفر به اسپانیا

بهترین زمان سفر به هلند

بهترین زمان سفر به یونان

صرفه جویی هزینه سفر اتریش

بهترین زمان سفر به اسپانیا

بهترین زمان سفر به اتریش

سفر به اروپا

سفر ارزان به هلند

سفر ارزان به یونان

سفر ارزان به پرتغال

هزینه سفر به اکراین

بهترین زمان سفر به مجارستان

سفر ارزان به اکراین

هزینه سفر به رومانی

سفر ارزان به بلاروس

سفر ارزان به پاریس

بهترین فصل سفر به سوئیس

بهترین زمان سفر به بلاروس

هزینه سفر به هلند

بهترین زمان سفر به پاریس

بهترین فصل سفر به بلژیک

بهترین زمان سفر به ونیز

هزینه سفر به نیس

بهترین فصل سفر به مینسک

هزینه سفر به لیون

هزینه سفر به بوداپست

هزینه سفر به اودسا

هزینه خوراک در اسپانیا

هزینه سفر به وین

بهترین فصل سفر به مارسی

هزینه سفر به سوئیس

بهترین زمان سفر به آلمان

بهترین زمان سفر به فنلاند

هزینه سفر به نروژ

بهترین فصل سفر به دانمارک

هزینه سفر به کی یف

سفر ارزان به آمستردام

هزینه سفر به اودسا

هزینه سفر به آتن

سفر ارزان به میلان

هزینه سفر به رم

سفر ارزان به لوزان

هزینه سفر به مادرید

بهترین زمان سفر به لیسبون

سفر ارزان به وین

آکواریوم بزرگ لیسبون ، پرتغال

سواحل لیسبون ، پرتغال

واگن برقی ، تراموا پرتغال

سواحل رودخانه‌ی تاقوس لیسبون

کوه های کارپات

پارک سوفیکا

پارک آبی ژوراسیک کی یف

پیست اسکی ویشگورا

سواحل نیس

دریاچه کومو

پارک ملی گرس

پارک رتیرو مادرید

پارک آبی آکوآلند کورفو

جزایر آزور

تله کابین سانتورینی یونان

ساحل میرتوس یونان

دریاچه گاردا ایتالیا

شهر هارلم

دره وردن

منطقه اسکی سیفلد

سواحل مالاگا

رودخانه مگیور

واندل پارک

باغ ملی آتن

موزه‌ی فضای باز Zaanse Schans

جزایر قناری

آسیاب‌ بادی‌ های کیندردیک

پارک پریتر اتریش

ونیز کوچک یونان

پارک ملی هوخه ویلوه

باغ وحش بیو پارک والنسیا

دیزنی لند پاریس

باغ وحش لیسبون

مدرسه سوارکاری اسپانیایی وین

گشت با قایق های گاندولا

شهربازی افتلینگ

پارک گوئل بارسلونا

پارک فوتور اسکوپ پاریس

پارک ملی بیس بوسخ

پارک ملی ساماریا جورج

شهربازی گاردالند

پارک سیتادل

پارک لوکزامبورگ پاریس

پارک ملی سوئیس

پارک سینکونتنر

جنگل بیالوزا

پارک بروکسل

پارک ملی بلاروس

پارک شهر بوداپست

آکواریوم اقیانوسی لیسبون

پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری