آبشار نمک


آبشار نمکی پتاس یا همان آبشار نمک در 40 کیلومتری شرق شهرستان خور و بیابانک واقع شده است و همچنین مسیر ارتباطی خور به طبس می باشد که این مسیر از شهرهای نائین و انارک عبور کرده و به سمت طبس می ‌رود. ارتفاع این آبشار چیزی حدود 25 متر می باشد. این مجموعه در شمال مجتمع معدنی پتاس خور و بیابانک واقع شده است. آبشار نمک در حدود 405 کیلومتری شرق استان اصفهان و در دل کویر مرکزی ایران قرار گرفته است. دهکده نمکی پتاس یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کویر مرکزی ایران و شهرستان خور و بیابانک می باشد. آبشار نمکی پتاس که تنها نمونه در جهان است در دهکده نمکی اصفهان قرار داشته در تمام طول سال میزبان گردشگران تور اصفهان می باشد. چشم انداز های زیبایی از معادن نمک و دریاچه های آب شور و آبشار نمک، جلوه های ویژه ای از طبیعت زیبای این منطقه به حساب می آیند.

رود شور در این منطقه آبشار نمک را پدید می آورد که به خاطر نمک فراوان موجود در آب، در اطراف آبشار بلور های نمک تشکیل می شود و آبشار بسیار زیبایی را تصویر می کشد. جالب است بدانید در کنار این جاذبه دیدنی یک دهکده نمک قرار دارد که همواره مورد توجه گردشگرانی قرار می گیرد که با تور اصفهان به این منطقه سفر می کنند، این دهکده دارای 6 سوئیت، که هرکدام دارای ظرفیت 5 نفره می باشند. نکته قابل توجه دیگر این است که تمامی این سوئیت ها از نمک ساخته شده اند. سیستم نمک درمانی که در یونان باستان ابداع شده است، از سال 2009 میلادی در اروپا و آمریکا رواج پیدا کرده و از آن زمان تا کنون مورد استقبال مردمان واقع شده است و گاهی در غارهای نمکی به صورت طبیعی و یا به صورت مصنوعی در اتاق‌ های ساخته شده توسط بشر اجرا می شده است. اما باید توجه داشت نوع نمک و میزان املاح آن در دنیا متفاوت است و جالب اینجاست که نمک موجود در این منطقه با درصد منیزیم بالا در دنیا بی نظیر می باشد و از این لحاظ در سطح جهانی در رتبه اول قرار گرفته است. اکثر تور هایی که به مقصد کویر مصر، گرمه و یا طبس برگزار می شود، آبشار نمک را که یک مجموعه تفریحی بسیار زیبا است در گردش های تور خود جای می دهند تا مسافران از دیدن این مجموعه لذت ببرند و اوقات خوشی را سپری کنند. آبشار نمک هر روزه از ساعت 8 صبح تا 22 شب پذيراي مسافران تور اصفهان می باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 105 دهنده به امتیاز آبشار نمک
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.