آبشار نمک

آبشار نمکی پتاس در اصفهان که به آبشار نمک معروف است یکی از جاذبه‌های تفریحی پر طرفدار شهر اصفهان محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این جاذبه گردشگری بسیار زیبا در اختیار گردشگران تور اصفهان و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
آبشار نمکی پتاس در اصفهان که به آبشار نمک معروف است یکی از جاذبه‌های تفریحی پر طرفدار شهر اصفهان محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این جاذبه گردشگری بسیار زیبا در اختیار گردشگران تور اصفهان و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم. 
 
 
آبشار نمک
 
 

آبشار نمکی کجاست ؟

آبشار نمکی پتاس یا همان آبشار نمک در 40 کیلومتری شرق شهرستان خور و بیابانک واقع شده است و همچنین مسیر ارتباطی خور به طبس می باشد که این مسیر از شهرهای نائین و انارک عبور کرده و به سمت طبس می ‌رود. ارتفاع این آبشار چیزی حدود 25 متر می باشد. این مجموعه در شمال مجتمع معدنی پتاس خور و بیابانک واقع شده است.
 
 
آبشار نمکی پتاس
 
 
آبشار نمک در حدود 405 کیلومتری شرق استان اصفهان و در دل کویر مرکزی ایران قرار گرفته است. دهکده گردشگری نمک پتاس یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کویر مرکزی ایران و شهرستان خور و بیابانک می باشد. آبشار نمکی پتاس که تنها نمونه در جهان است در دهکده نمکی اصفهان قرار داشته در تمام طول سال میزبان گردشگران تور اصفهان می باشد. چشم انداز های زیبایی از معادن نمک و دریاچه های آب شور و آبشار نمک، جلوه های ویژه ای از طبیعت زیبای این منطقه به حساب می آیند. 
 
 
آبشار نمکی ایران
 
 
رود شور در این منطقه آبشار نمک را پدید می آورد که به خاطر نمک فراوان موجود در آب، در اطراف آبشار بلور های نمک تشکیل می شود و آبشار بسیار زیبایی را تصویر می کشد. جالب است بدانید در کنار این جاذبه دیدنی دهکده گردشگری نمک پتاس قرار دارد که همواره مورد توجه گردشگرانی قرار می گیرد که با تور اصفهان به این منطقه سفر می کنند، این دهکده دارای 6 سوئیت، که هرکدام دارای ظرفیت 5 نفره می باشند. نکته قابل توجه دیگر این است که تمامی این سوئیت ها از نمک ساخته شده اند. سیستم نمک درمانی که در یونان باستان ابداع شده است،
 
 
دهکده نمکی پتاس
 
 
از سال 2009 میلادی در اروپا و آمریکا رواج پیدا کرده و از آن زمان تا کنون مورد استقبال مردمان واقع شده است و گاهی در غارهای نمکی به صورت طبیعی و یا به صورت مصنوعی در اتاق‌ های ساخته شده توسط بشر اجرا می شده است. اما باید توجه داشت نوع نمک و میزان املاح آن در دنیا متفاوت است و جالب اینجاست که نمک موجود در این منطقه با درصد منیزیم بالا در دنیا بی نظیر می باشد و از این لحاظ در سطح جهانی در رتبه اول قرار گرفته است. اکثر تور هایی که به مقصد روستای مصر، گرمه و یا طبس برگزار می شود،
 
 
دریاچه نمک پتاس
 
 
آبشار نمک را که یک مجموعه تفریحی بسیار زیبا است در گردش های تور خود جای می دهند تا مسافران از دیدن این مجموعه لذت ببرند و اوقات خوشی را سپری کنند. همچنین بازدید از دریاچه نمک خور کویر نیز در این تور ها جای دارد، این دریاچه بزرگ ترین دریاچه نمکی ایران محسوب می گردد از این رو سالانه گردشگران و علاقه مندان بسیاری را به سوی می کشاند، آبشار نمک هر روزه از ساعت 8 صبح تا 22 شب پذيراي مسافران تور اصفهان می باشد.
 
 
دریاچه نمکی پتاس ایران
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آبشار نمک

ali rad 2 دی 98
0
چقد آبشار زیباییه، من زیاد کویر رو دوست ندارم، احساس می کنم برم کویر حس خوبی ندارم چون هیچ چیزی توی کویر وجود نداره و احساس خفگی بهم دست میده برعکس خیلی ها که آرامش کویر رو دوست دارن و واسشون بسیار آرامش بخشه، اما از این آبشار خوشم اومد، عکساش رو توی گوگل دیدم خیلی زیبا بودن، کاش عکسای بیشتری ازش میذاشتین خیلی عکسای قشنگ تری داره، اصلا اینجور آبشار ها خاصیت درمانی دارن، آیا این آبشار هم این خاصیت رو داره؟ و اگر داره آیا میشه داخلش شنا کرد؟ محدودیتی داره یا نه؟ توی مقاله بهش هیچ اشاره ای نشده،
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما