امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به آتشفشان های برمو

آتشفشان های برمو

کشور اندونزی با داشتن 139 آتشفشان، جز کشور هایی است که بیشترین آتشفشان فعال و غیر فعال را در جهان دارد و در جایگاه سوم قرار می گیرد. یکی از این آتشفشان ها، آتشفشان های برمو Bromo هستند که در منطقه جاوا شرقی واقع شده اند و با حدود 2330 متر ارتفاع از معروف ترین قله ها این منطقه به حساب می آیند.


آتشفشان ها برمو دو کوه آتشفشان فعال در کنار هم هستند که منظره خارق العاده که شاید هیچ وقت شبیه آن را ندیده باشید، به وجود آورده اند. این دو کوه در زمان طلوع آفتاب منظره زیبا و آرامش بخش و همچنین هنگام غروب آفتاب چشم اندازی حیرت انگیز را ایجاد می کنند که نظر هر گردشکری را به خود جلب خواهد کرد. به طور کلی گردشگران زیادی در جهان علاقه زیادی به تماشا کوه های آتشفشانی دارند که فعال هستند و یا چیزی از آخرین فعالیت آن ها نمی گذرد، اگر شما نیز از این دسته گردشگران هستید به شما پیشنهاد می کنم در تور اندونزی به شهر سورابایا رفته و از آتشفشان های برمو دیدن کنید. آتشفشان های برمو در جزیره جاوه اندونزی واقع شده اند و دهانه ای به قطر حدود 800 متر را دارا هستند. مردم قوم تنگری، پیروان دین هندو، صرف نظر از اینکه از این کوه دود یا آتش خارج می شود هر ساله در روز چهاردهم ماه کاسادا بر اساس تقویم قمری هندو، بر ارتفاقات 4100 متری کوه برمو حاضر می شوند و آیین دینی یادنیا کاسادا را اجرا می کنند.


بر اساس این مراسم مردم پیشکش هایی از جمله برنج، میوه، سبزیجات و همچنین دام های خود مانند بز، مرغ و حتی گاو را از دهانه کوه به داخل آن می اندازند و بدین ترتیب برای رضایت خدایان خود قربانی می دهند. این مراسم حدود یک ماه طول می کشد.


به دلیل برگزاری این مراسم مذهبی، آتشفشان های برمو در جهان به کوه گرسنه و یا کوهی که غذا می خورد معروف شده است.

آتشفشان های برمو تا به حال به کرات فعال شده اند و باعث کشته شدن بسیاری از اهالی روستا های اطراف این آتشفشان شده اند، با این حال اهالی بومی آن منطقه این آتشفشان را مقدس می دانند. آتشفشان های برمو هنوز هم فعال هستند و در تمام طول سال از دهانه آن دود گوگردی غلیظ و سفیدی خارج می شود.

درج نظر