ارزشمند ترین مروارید دنیا

📅 بروزرسانی : ۹ آبان ۱۳۹۶ بازدید : 520
از نظر تاریخی ارزشمند ترین مروارید دنیا متعلق به خلیخ فارس به خصوص بحرین امروزی پیدا می شوند.در ادامه ی مطلب شما را بیش تر با چگونگی تشکیل مروارید و همچنین آوازه ی مروارید های خلیج فارس آشنا خواهیم کرد.
 
ارزشمندترین مروارید دنیا
 

مرغوبترین مروارید دنیا

ارزشمندترین مروارید دنیا متعلق به خلیج فارس بوده که این مروارید ها به صورت کاملا طبیعی و سنتی به دست غواصان محلی صید می گردید. بسیاری معتقدند که دلیل درخشش فروان این مروارید های براق به دلیل ترکیب آب شور و شیرین و نزدیک به خشکی بوده است.اما متاسفانه صنعت طبیعی صید مروارید در اوایل دهه 30 میلادی به دلیل کشف منابع بزرگ نفتی متوقف گردید و صیادان به دنبال سود بیش تری رفتند. در نهایت به دلیل صید بی رویه مروارید و همچنین ورود آلاینده های نفتی و آلوده شدن آب دریا رو به نابودی رفت.
امروزه دیگر صید مروارید به عنوان یک تفریح و سرگرمی به شمار می رود و دیگر به عنوان ارزشمند ترین مروارید دنیا جایگاهی ندارد ، گرچه بزرگ ترین منبع مروارید های طبیعی در هندوستان است ، بیش تر مروارید های آن مروارید های بحرینی می باشد. بر خلاف که بحرین منبع صید مروارید خود را از دست داده اما هندوستان همچنان صید مروارید را در مقیاس کوچک انجام می دهند.
هنر پرورش مروارید برای اولین بار توسط یک فرد ژاپنی به نام کوکیچی میکیموتو در سال 1893 ثبت گردید که با قرار دادن بخش کوچکی از مادر مروارید درون صدف متوجه شد مروارید کم کم شروع به تشکیل مروارید می کند. اولین تولید کننده پروش مروارید در خلیج کالیفرنیا مکزیک بود که متاسفانه مروارید های ساخت مکزیک به دلیل صید بیش از اندازه دراواخر دهه 40 میلادی از بازار بین المللی محو گردید.
 
ارزشمندترین مروارید دنیا ارزشمندترین مروارید دنیا
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ارزشمند ترین مروارید دنیا

ملیحه اردیبهشت 1399
10 نفر پسندیدند
چنان گفتند ارزشمندترین مروارید دنیا ماهم گفتیم چقدر خوشگله برقش مارو کور میکنه .......ترررررررررررررررررررررررررررررررررر
علیرضا آبان 1396
10 نفر پسندیدند
واقعا که حیف عنوان ارزشمند ترین مروارید دنیا از دست داددیم

lahzeakhar.com/news/18109-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 107 کاربران به ارزشمند ترین مروارید دنیا