نخلستان های کیش

بدون شک تمامی ما وقتی حرف از جزیره زیبای کیش می شود دو تصویر در ذهنمان تداعی می شود که یکی از آنها کشتی یونانی و دیگری نخلستان های کیش است. درختان نخل جزیره کیش داستان دور و دراز را برای ما از گذشته خود در این جزیره بیان می کنند.

در گذشته بومیان ساکن جزیره کیش علاوه بر ماهی گیری به کاشت درخت های نخل مشغول بوده و از میوه برداشت شده از درختان استفاده می کرده اند. کاشت نخلستان های کیش در گذشته به عنوان یکی از مشاغل اصلی مردم بشمار می رفته است. به گونه ای که در جای جای جزیره می شد شاهد درختان سر به فلک کشیده و چشم نواز نخل بود که از آنها در سفرنامه های گردشگران در گذشته بسیار نام برده شده است.

اما امروزه متاسفانه به جز نخلستان بهشت کیش، در جای دیگری از جزیره دیگر اثری از نخلستان های کیش که زمانی ارتفاعشان سر به فلک می کشید نمانده است. نخلستان باغ بهشت تنها یادگار از آن زمان بوده و در قسمت غربی محله صفین که به محله عرب نشین ها شهرت دارد قرار گرفته و دارای چشم اندازی خیره کننده به هنگام غروب خورشید می باشد.

در دهه 70 سازمان منطقه آزاد کیش در پی تصمیمی شروع به بازسازی فضای سبز کیش نمود تا با این اقدام بتواند تاثیر بسزائی بر روی گردشگران داخلی و خارجی تور کیش بگذارد. نتیجه این تصمیم گیری سبب احداث فضاهای سبز مهمی همچون مجموعه درخت سبز، مجموعه مرجان، نخلستان طلوع و نخلستان غروب شد.

فضاهای سبز نام برده در مجموع متشکل از 88 هکتار از نخلستان های کیش شده و شامل انواع مختلفی از درختان همچون خرما، درمان عقرب، ابریشم کهور، ابریشم مصری، تمر هندی، کنار، اوکالیپتوس، لور، کاسیکا، گز و بسیاری دیگر می شوند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز نخلستان های کیش
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
آرین 22 مرداد 97
4
نخلستان های کیش خیلی خوبه خوراکه عکاسیه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری