کشتی یونانی

📅 بروزرسانی : ۱ آبان ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 5 دقیقه بازدید : 1626
داستان کشتی
تاریخچه
ویژگی‌ها
دلیل به گل نشستن

 در اواخر سال ۱۳۴۵ هجری شمسی کشتی معروف یونانی در دریای خلیج‌فارس و در ساحل جزیره کیش به گل نشست و هم اکنون همین کشتی جزء معروف‌ترین مکان‌های دیدنی کیش به‌حساب می‌آید. در زمان سفر به این قسمت از جزیره کیش می‌توانید غروب خورشید را  نظاره گر باشید. ضمن اینکه منظره این کشتی یک احساس آرامش و سکوت را برای شما ما به ارمغان خواهد داشت. علاوه بر کشتی یونانی می‌توانید  شترسواری و اسب‌سواری را در این خطه از کشور تجربه کنید و در آلبوم عکس خود خاطراتی بسیار لذت‌بخش را در کنار کشتی یونانی ثبت کنید.

کشتی یونانی

 

تاریخچه کشتی یونانی

در سال ۱۹۴۳ میلادی مصادف با ۱۳۲۲ هجری شمسی کشتی‌سازی ویلیام همیلتون اقدام به ساخت یک کشتی باربری در شهر  پورت گلاسکو نمود. این کشتی در همان سال ساخته شد و به وزارت حمل‌ونقل جنگ بریتانیا واگذار گشت. سپس شرکتی به نام کشتی بخار لاریناگا این کشتی را خریداری کرد و پس از دو سال آن را به شرکت تی ان جی هریسون واگذار نمود.

حد فاصله سال‌های ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۶ میلادی این کشتی در  اجاره دولت آفریقای جنوبی بود. در نهایت در سال ۱۹۴۶ کشتی بخار شرانت این کشتی را خریداری کرد و نام آن را  نچرالیست گذاشت. بعدها تصمیم‌گیری شد که مدیریت این کشتی را به تی ان جی هریسون صاحب قبلی واگذار کنند. سرانجام در سال ۱۹۵۹ یک شرکت ایرانی مالکیت این کشتی را عهده‌دار شد. شرکت ایرانی به نام لوید نکو خرمشهر پس از تغییر نام کشتی به نام کوروش ایرانی مدیریت آن را به یک شرکتی به نام بی اشروت واگذار نمود. 

در اوایل سال ۱۹۶۵ میلادی سرانجام خطوط کشتیرانی ایران در خرمشهر مالک این کشتی شد و نام آن را به همدان تغییر داد. پس از سال‌ها این کشتی به دو فرد یونانی فروخته شد و نام آن به کولایف تغییر پیدا کرد. اتفاق به گل نشستن این کشتی نیز در همان سال رخ داد و به دلیل اینکه این کشتی در آن زمان متعلق به یونانی‌ها بود به کشتی یونانی معروف گشت.

تاریخچه کشتی یونانی

 

داستان کشتی یونانی کیش چیست؟

این کشتی با بسیاری از ذخایر نفتی با ارزش در نزدیکی روستای باغو در چهارم مرداد ۱۳۴۵ هجری شمسی به گل نشست. در این زمان خدمه کشتی چاره‌ای جز ترک کشتی و همچنین تخلیه بار نداشتند. در واقع یکی از دلایل اینکه این کشتی به گل نشست به دلیل عدم وجود فانوس دریایی در این منطقه بود و همچنین گفته می‌شود اشتباه محاسباتی کاپیتان کشتی  و عمق کم باعث شد تا این اتفاق بیفتد.

روایت دیگری نیز وجود دارد که از زبان بومیان جزیره بیان می‌دارد کاپیتان کشتی حالت طبیعی نداشته و به دلیل مست بودن به‌جای توقف در یکی از بنادر نزدیک کشتی از مسیر خود خارج شده و در گل‌ولای نزدیک ساحل گیر افتاده است. گفته‌های زیادی در رابطه ‌با اینکه چرا این اتفاق برای کشتی یونانی رقم خورده است وجود دارد برای مثال عده‌ای معتقدند علت حادثه حق بیمه کشتی بوده چرا که صاحبان کشتی برای گرفتن حق بیمه زیاد عمداً دست به این کار زده‌اند.

داستانی دیگر

جالب‌ترین داستانی که در رابطه ‌با کشتی یونانی مطرح می‌شود یک داستان عاشقانه است به این‌ گونه که به باور مردم بومی ناخدای کشتی در روزگار جوانی طی سفری به کیش عاشق یک دختر زیبا می‌شود؛ ولی به دلیل مخالفت خانواده متعصب او ناخدا با این دختر قرار می‌گذارد تا کشتی را  به ساحل بیاورد و عشقش را با خود یونان ببرد. در واقع  بسیاری از مردم بومی معتقدند دلیل به گل نشستن این کشتی همین موضوع است. نکته جالب اینکه پیرزنی به نام مش مریم در جزیره زندگی می‌کنند که به  نکته جالب اینکه پیرزنی به نام مش مریم در جزیره زندگی می‌کنند که به اعتقاد بسیاری از بومیان این منطقه همان دختر است. 

در واقع زمانی که کشتی به گل نشست هیئت‌های مختلفی برای بررسی اوضاع به جزیره کیش اعزام شدند تا شاید بتوانند راهکاری برای کشتی بیابند. در مدت ۸۰ روز یک یدک‌کش هلندی که وظیفه به حرکت در آوردن کشتی را بر عهده داشت موفق به انجام این کار نشد. سرانجام به این نتیجه رسیدند که هزینه خارج‌ کردن کشتی از گل به‌ هیچ‌ وجه صرفه اقتصادی ندارد. از آن ‌پس کشتی به حال خود رها شد و امروزه کسی نمی‌داند که دلیل اصلی این ماجرا چه بود.

بسیاری از بومیان جزیره می‌گویند یونانی‌ها بعد از ترک کشتی اقدام به آتش‌زدن آن کردند و شاهد سوختن آن شدند. در واقع می‌توان گفت این موضوع ممکن است صحت داشته باشد چرا که امروزه هیچ عنصر غیر فولادی در بدنه و عرشه کشتی مشاهده نمی‌شود.

داستان های کشتی یونانی

 

خرید کشتی به وسیله شرکتهای ایرانی

در سال 1338 یک شرکت ایرانی به نام لوید اند کو خرمشهر کشتی نچرالیست را خریداری کرد و ضمن اینکه مدیریت آن را به شرکت بی اشوورث و شرکا سپرد، نام آن را کوروش ایرانی نهاد و در مدت 6 سال با این نام فعالیت خود را در آب های خلیج فارس آغاز نمود. خطوط کشتیرانی ایران در سال 1342 این کشتی را خریداری کرد و آن را همدان نامید. یک سال بعد دو فرد یونانی به نام های فرانگولیس و کلیافز به قصد فعالیت در مسیر ایران – یونان، کشتی را خریداری کردند و نام کوالا اف را بر آن نهادند. درست در همان سال 1345 کشتی در مسیر ایران به یونان در حال حمل نفت بود که به یک باره در کنار ساحل آرام گرفت. نام کشتی یونانی به این دلیل به آن اطلاق گشته که در زمان رخداد این اتفاق، کشتی در مالکیت یونانی ها بوده است.

ویژگی‌های کشتی یونانی

شاید برای گردشگران تور کیش جالب باشد که بدانند وزن کشتی یونانی در حدود 7000 تن و طول آن تقریبا 135 متر می باشد. فاصله سطح آب تا پایین ترین بخش کشتی حدود 10 متر است. دستگاه های پردازشگر کشتی یونانی عبارت اند از: جهت یاب رادیویی و فاصله یاب صوتی که هر  یک نقش اساسی در عملکرد آن داشتند. کشتی یونانی یکی از بهترین کشتی های جهان محسوب میشد که موتوری 3 گانه و بسیار قوی داشت به گونه ای که قدرت آن را 510 اسب بخار تخمین زده اند.

نمای خاص کشتی یونانی

سیلندرهایی که در این موتور به کار رفته اندازه های 62، 99 و 180 سانتی متری داشته که توسط میله ای به طول 120 سانتی متر به یکدیگر اتصال پیدا کرده اند. کشتی یونانی بخش های مختلفی دارد، قسمتی مخصوص بار، بخش خدمه و بخش ناهارخوری برخی قسمت های این کشتی است. پس از به گل نشستن کشتی در کناره های ساحل، 80 روز تلاش بی وقفه برای بیرون کشیدن آن انجام شد و حتی از یک یدک کش هلندی که دارای قدرت زیادی بود هم استفاده شد ولی گویی کشتی قصد داشت تا ابد در جزیره ماندگار شود.

البته امکان این که کشتی را از آب بیرون آورند وجود داشت ولی هزینه های نجومی که به همراه داشت، اصلا مقرون به صرفه نبود. سرانجام تمامی تلاش ها بی ثمر ماند و تصمیم بر آن شد که کشتی را به حال خود رها کنند. بعد از تلاش هایی که هیچ نتیجه ای به دنبال نداشت، خدمه کشتی مجبور به خروج از آن شدند و در نهایت بار آن را هم به طور کامل تخلیه کردند. طبق گفته عده ای از اهالی روستای باغو، یونانی ها بعد از ترک کشتی، به اندازه ای عصبی بودند که آن را به آتش کشیدند و شاهد سوختن آن در شعله های سوزان بودند، به گونه ای که امروزه تنها عناصر فولادی در کشتی یونانی دیده می شود. آهن کشتی سبب قرمز رنگ شدن ماسه های اطراف آن شده است.

سفر به جزیره های زیبا و توریستی خلیج تا ابد فارس

دلیل به گل نشستن کشتی یونانی

همچنان در هاله ای از ابهام بوده و چندین سال است که این کشتی در میان آب های خلیج فارس آرام گرفته و تاریخ مبهمی را در دل خود پنهان کرده است. عده ای مه آلود بودن هوا و عدم وجود فانوس دریایی را دلیل گمراه شدن کشتی می دانند، برخی هم می گویند کاپیتان های هدایت کننده ی کشتی، در اثر خوردن نوشیدنی های غیرمجاز در حالت طبیعی نبودند. ولی این موضوع که کشتی یونانی نزد شرکت لویدز انگلستان حق بیمه زیادی داشته، شک و شبهه زیادی به وجود آورده است و بسیاری اعتقاد دارند که صاحبان کشتی برای دریافت حق بیمه، عمداً کشتی را به گِل نشاندند. امروزه این کشتی دچار فرسایش شدیدی شده تا جایی که ممکن است هر لحظه به اعماق آب فرو رود. بخش زیرین کشتی که دائماً در آب می باشد کاملا پوسیده شده و آثار چندانی از آن باقی نمانده، با این وجود بهتر است گردشگران کیش هر چه زودتر اقدام به بازدید این جاذبه کنند تا تماشای آن را برای همیشه از دست ندهند.

کشتی به گل نشسته

تفریحاتی در کنار کشتی یونانی

کشتی یونانی نزد اهالی بومی محبوبیت زیادی دارد و آن را عروس یونانی می نامند. بازدید از این کشتی توسط توریست های داخلی و خارجی بی شمار، مسئولین را مجاب کرده تا تفریحات مهیجی را در کنار آن ایجاد کنند تا گردشگران تور کیش لحظات خاطره انگیزی از این جاذبه را برای خود به ثبت برسانند.

همه چیز درباره جزیره کیش - مساحت، تفریحات، شرایط تحصیل، آب و هوا، فرهنگ و همه آنچه که باید از جزیره کیش بدانید.

شترسواری در جزیره کیش

در سواحل نزدیک کشتی یونانی تعدادی شتربان حضور دارند که با دریافت مبلغی این امکان را در اختیار گردشگران تور داخلی قرار می دهند که به شترسواری بپردازند. این شترها به زیبایی تزئین شده اند و همین امر سبب می شود تا علی الخصوص خردسالان برای پرداختن به این تفریح به وجد آیند.

شترسواری در جزیره کیش

پارک ساحلی کشتی یونانی

وجود یک پارک ساحلی در نزدیکی کشتی قطعا بر تعداد گردشگران آن می افزاید. مساحت این پارک ساحلی در حال تاسیس بیش از 60 هزار متر مربع است و امکاناتی از قبیل: آمفی تئاتر روباز، کرایه دوچرخه، غرفه های متعدد، کافه تریا، پیست اسکیت، فروشگاه و رستوران در آن احداث می شود.

تفریحات کیش - مشاهده لیستی از تفریحات مهیج جزیره کیش به همراه آدرس و قیمت بلیط آن ها

عکاسی کشتی یونانی

کشتی یونانی به اندازه ای جلوه های جذاب دارد که سوژه ای مناسب برای عکاسی به حساب می آید. افزون بر خود کشتی، ساعت و مجسمه هایی که در نزدیکی کشتی وجود دارند، گزینه های مناسبی برای عکاسی می باشند.

تماشای غروب آفتاب کشتی یونانی

تماشای غروب آفتاب در کنار کشتی یونانی جلوه ای بی نظیر دارد و بسیار دل انگیز است که خاطره ای فراموش نشدنی را برای جهانگردان ثبت می کند. خوب است بدانید که در زمان های خاصی از سال مانند عید نوروز، عید فطر و اعیاد مهم برنامه های شاد و سرگرم کننده ای در کنار کشتی یونانی برگزار می شود که لحظاتی تکرار نشدنی را برای گردشگران تور کیش به ارمغان می آورد. نورپردازی های صورت گرفته در حوالی کشتی جلوه ای تماشایی را به آن بخشیده است.

غروب آفتاب کشتی یونانی

 

داخل کشتی یونانی

بر اثر رطوبت هوا و گذشت زمان این کشتی پوسیده شد. همچنین در دوره کوتاه اجازه تردد به داخل کشتی تحت برخی از شرایط خاص امکان‌پذیر بود که همین موضوع نیز موجب به تسریع افتادن روند فرسودگی کشتی شد. میزان فرسودگی کشتی در حال حاضر زیاد است به ‌خصوص در بخش زیرین کشتی که به دلیل برخورد امواج دریا و همچنین شوری آب شاهد پوسیدگی بیشتری هستیم. هم اکنون کشتی به‌ عنوان محل زندگی بسیاری از موجودات دریایی تبدیل شده و وضعیت  آن به‌ گونه‌ای است که دیگر کسی نمی‌تواند در آن پای بگذارد.

 هر سال پایداری کشتی به ‌مراتب کمتر می‌شود و همچنین بخشی از این کشتی فرو می‌ریزد. در حال حاضر بدنه کشتی در حال فروریختن است و کسی نمی‌داند تا چند وقت دیگر امکان تماشای این کشتی زیبا وجود دارد. این کشتی به ‌احتمال زیاد در چند سال آینده از جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش حذف خواهد شد چرا که هزینه نگهداری و مرمت آن بسیار بالا است.

داخل کشتی یونانی

 

نکات بازدید از کشتی یونانی

 هم اکنون امکان بازدید از داخل کشتی وجود ندارد. به دلیل خطرات احتمالی و زیادی که غواصی در زیر کشتی دارد عمل بازدید از کشتی توسط کلوپ‌های غواصی انجام نمی‌شود. تصاویر زیادی از داخل کشتی یونانی وجود دارد که احتمالاً این تصاویر مرتبط با غواصان حرفه‌ای یا مرتبط با زمانی است که این کشتی در وضعیت بهتری قرار داشت. مطمئناً افراد بسیار زیادی بوده‌اند که می‌خواستند قبل از فروپاشی کامل کشتی درون این کشتی را ببینند؛ ولی به علت برندگی آهن‌ها موفق به انجام این کار نشدند.

جاهای دیدنی اطراف کشتی یونانی

 بسیاری از گردشگران که به جزیره کیش مسافرت می‌نمایند عموما لحظات آخر روز را به بازدید از کشتی یونانی می‌پردازند تا بتوانند آفتاب بسیار زیبا و لذت‌بخش را تماشا کنند.

عکاسی از کشتی یونانی

این کشتی به‌ عنوان یکی از بهترین سوژه‌های عکاسی به‌ حساب می‌آید همچنین یادگاری ویژه‌ای از جزیره کیش است. یادگاری که هیچگاه فراموش نخواهد شد. اگر جزو افرادی هستید که به‌ صورت کاملاً ابتدایی و آماتور اقدام به عکاسی می‌کنید با مقداری ذوق و خلاقیت قادر خواهید بود تصاویری بسیار زیبا و ناب را از این کشتی ثبت نمایید.

عکاسی از کشتی یونانی

 

شترسواری و اسب‌سواری

یکی از تجربه‌های بسیار متفاوت که بسیاری از گردشگران در هنگام سفر به  جزیره کیش انجام می‌دهند؛ شترسواری و اسب‌سواری در هنگام بازدید از کشتی یونانی است.

پارک ساحلی کشتی یونانی

وجود کشتی یونانی سبب شد تا مسئولان کیش به فکر احداث پارک ساحلی جذابی با امکانات گوناگون و متنوع بیفتند گردشگران علاوه بر بازدید از کشتی به تفریح نیز بپردازند. پارک ساحلی کشتی یونانی ۶۰ هزار مترمربع وسعت دارد. شما در این پارک می‌توانید با کرایه کردن دوچرخه و همچنین استفاده از بوفه پارک و خوراکی‌ها و تنقلات گوناگون لحظات خوشی را داشته باشید. یکی دیگر از ویژگی‌های پارک ساحلی کشتی یونانی دارابودن پارکینگ است. رضا زمانی که خودرو به جزیره کیش مسافرت کردید می‌توانید از پارکینگ تعبیه شده در این پارک استفاده کنید و با خیال راحت به تماشای کشتی یونانی بپردازید.

پارک ساحلی کشتی یونانی

 

پارک آبی اوشن 

یکی دیگر از جاذبه‌های مهم و منحصربه‌فرد در جزیره کیش پارک آبی اوشن تلقی می‌شود. این بار که حدوداً در هشت کیلومتری کشتی یونانی واقع شده و به‌ عنوان بزرگ‌ترین پارک آبی روباز ایران شناخته می‌شود. این پارک مجهز به استخر و سونا و جکوزی و امکاناتی مانند موج‌سواری است. یکی دیگر از ویژگی‌های این پارک استفاده از سیستم گرمایشی در فصول سرد بوده که شما عزیزان می‌توانید در هوای خنک نیز از این پارک استفاده نمایید. نکته جالب اینجاست که پارک آبی اوشن به ‌عنوان تنها پارک آبی روباز ویژه خانم‌ها محسوب می‌شود.

پارک آبی کیشپارک آبی کیش یا پارک آبی اوشن یکی از سرگرمی های هیجان انگیز در این منطقه به شمار می رود.

روستای باغو

 اگر علاقه زیادی به مکان‌های روستایی و محلی دارید دیدن روستای باغو خالی ‌از لطف نخواهد بود چرا که در این روستا به لطف خانه‌های گلی زیبا و همچنین جاذبه‌های مانند مسجد و درخت لور می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. نکته جالب و  مهم این است گفته بسیاری از افراد ساکن در این روستا در گذشته پیرزنی صد‌ساله به نام باغ او در این روستا زندگی می‌کرد که هنگام تصرف کیش به ‌واسطه پرتغالی‌ها سربازان جهت اشاره به روستا از نام این پیرزن استفاده می‌کردند. از آن ‌پس این روستا به نام روستای باغو معروف شد.

روستای باغو کیش

 

شهر جزیره

این شهر ۱۱ کیلومتر فاصله دارد و یک گزینه بسیار عالی برای علاقه‌مندان به تاریخ به‌ حساب می‌آید. از آثار این شهر می‌توان به مجموعه ساحلی و حمام و مسجد و کارگاه شیشه‌گری و قنات اشاره نمود. پیشنهاد می‌شود در فصل پاییز و زمستان اقدام به دیدن این جزیره کنید؛ چراکه در این فصول هوای بسیار مطلوبی دارد.

هتل‌های نزدیک به کشتی یونانی

 برای دیدن و نزدیک بودن به این کشتی زیبا لازم است و بهترین هتل‌های کیش را که در نزدیکی این کشتی واقع شده‌اند را انتخاب کنید که دسترسی راحت‌تری به این کشتی داشته باشید.

 • هتل ترنج کیش

این هتل در جزیره کیش ابتدای جاده جهان‌بین میدان جاسک و کلبه هور قرار دارد.  فاصله این هتل تا کشتی یونانی ۵.۵۹ کیلومتر یا به عبارتی هشت دقیقه است.

هتل‌های نزدیک به کشتی یونانی

 

 • هتل آفتاب شرق کیش

یکی دیگر از هتل‌هایی که فاصله کمی با کشتی یونانی دارد هتل آفتاب شرق کیش به ‌حساب می‌آید. آدرس این هتل در کیش میدان سعدی خیابان میر مهنا ابتدای بلوار جاسک بوده و فاصله این هتل تا کشتی چیزی حدود ۸.۹۱ یا یازده دقیقه است.

 • هتل فانوس کیش

این هتل در کیش خیابان میر مهنا ضلع جنوبی بازار پارس خلیج قرار دارد و فاصله آن تا کشتی یونانی ۹.۴ کیلومتر است.

هتل فانوس کیش

 

 • هتل گلدیم کیش 

این هتل در کیش بلوار ایران جنب پمپ‌بنزین قرار دارد و فاصله آن تا کشتی یونانی ۱۱.۹ کیلومتر است.

 • هتل قائم کیش

آدرس: کیش میدان ساحل خیابان سنایی نبش هتل هلیا

 فاصله  تقریبی این هتل تا کشتی یونانی: ۱۳.۳۵ کیلومتر

 • هتل گامبرون کیش

آدرس: جزیره کیش بلوار ساحل نبش خیابان لب پرتو

 فاصله تقریبی این هتل تا کشتی یونانی: ۱۳.۷۵ کیلومتر

هتل گامبرون کیش

 

 • هتل صدف کیش

آدرس: این هتل در جزیره کیش میدان امیرکبیر قرار دارد و فاصله آن تا کشتی یونانی مسافتی در حدود ۱۳.۹۱ کیلومتر برآورد شده است.

 • هتل لوتوس کیش

آدرس: کیش، خیابان امیرکبیر جنب بازار مروارید

 فاصله تقریبی تا کشتی یونانی: ۱۳.۹۲ کیلومتر

 • هتل بین‌المللی کیش

آدرس: کیش، حد فاصله بلوار سنایی و بلوار دریا

فاصله تقریبی تا کشتی یونانی: ۱۳.۹ کیلومتر

هتل بین‌المللی کیش

 

 • هتل کوروش کیش

آدرس: جزیره کیش، میدان پردیس

 فاصله تقریبی این هتل تا کشتی یونانی ۱۴ کیلومتر

 • هتل گاردنیا کیش

آدرس: جزیره کیش، بلوار هرمز میدان حافظ

 فاصله تقریبی این هتل تا کشتی یونانی: ۱۴.۱۱ کیلومتر

 • هتل پارس نیک کیش

آدرس: کیش، میدان امیرکبیر

 فاصله تقریبی این هتل تا کشتی یونانی: ۱۴.۲۴ کیلومتر

هتل پارس نیک کیش

 

 • هتل آریان کیش 

آدرس: جزیره کیش میدان امیرکبیر جنب شهربازی

 فاصله تقریبی این هتل تا کشتی یونانی: ۱۴.۳  کیلومتر

 • هتل ایران کیش

 کیش میدان امیرکبیر بلوار سیاحتی

 فاصله این هتل تا کشتی یونانی ۱۴.۳۲ کیلومتر

 • هتل پانوراما کیش

آدرس: جزیره کیش بلوار ساحل خیابان رودکی جنب برج‌های دیپلمات

 فاصله تقریبی این هتل تا کشتی یونانی: ۱۴.۳۰ کیلومتر

هتل پانوراما کیش

 

بهترین زمان بازدید از کشتی یونانی

در واقع فصل پاییز و فصل زمستان بهترین زمان برای دیدن جاذبه‌های دیدنی جزیره کیش و همچنین شهر هرمزگان به‌حساب می‌آید. لازم است دقت کنید که اگر در فصل بهار یا تابستان به این جزیره سفر می‌کنید مراقب باشید تا گرمازده نشوید.

آدرس کشتی یونانی

اگر بخواهیم به طور دقیق آدرس این جاذبه را شرح دهیم باید بگوییم این کشتی در استان هرمزگان، جزیره کیش، خیابان غروب کیش، میدان غروب، پارک ساحلی کشتی یونانی واقع شده که گردشگران تور کیش می توانند از آن بازدید به عمل آورند. مساحت کلی پارک ساحلی کشتی یونانی که این جاذبه در آن قرار دارد به طور تقریبی 60 هزار متر مربع بوده و دارای امکانات بسیار خوبی نظیر: رستوران لبنانی، رستوران ایرانی، آمفی تئاتر، تعدادی غرفه فروش تنقلات، کافه تریا، ایستگاه کرایه دوچرخه و اسکیت و غرفه ای برای فروش لوازم ورزشی می باشد که گردشگران تور داخلی با اطلاع از آدرس کشتی یونانی می توانند از آن ها بهره مند شوند.
 
هتل ترنج
 
با وجود امکانات بسیار خوبی که در جوار سایر جاذبه های این جزیره ایجاد شده، اما کشتی یونانی با رازی مبهم که در دل خود پنهان کرده، همچنان جایگاهی ویژه داشته و بسیار معروف است. با وجود فرسودگی زیادی که در آن اتفاق افتاده هر لحظه احتمال غرق شدن آن وجود دارد پس تا دیر نشده از این جاذبه دیدنی بازدید کنید تا خاطره ای به یادماندنی برای خود رقم بزنید و در آینده از آن یاد کنید.

سخن پایانی

کشتی یونانی یکی از جاذبه‌های بسیار مهم در جزیره کیش محسوب می‌شود. سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران برای دیدن این کشتی تاریخی و دیدنی به این جزیره سفر می‌کنند. یکی از ویژگی‌های این کشتی یونانی مشاهده آن در زمان غروب آفتاب است چرا که در این زمان یک فضای بسیار لذت‌بخش و آرامش‌بخش در کنار این کشتی حکم‌فرما می‌شود و به دلیل قدمتی که این کشتی دارد بسیار حائز اهمیت افرادی است که به تاریخ علاقه دارند. پیشنهاد می‌شود در فصل پاییز و زمستان که هوای بسیار مطبوع و لذت‌بخش در جزیره کیش  وجود دارد به این مکان زیبا و دوست‌داشتنی سفر کنید.

گزارش مشکل

سوالات متداول کشتی یونانی

کشتی یونانی به علت مه آلود بودن هوا و کمبود فانوس دریای باعث شده تا این کشتی به گل بنشیند.

کشتی یونانی در سال 1322 توسط ویلیام همیلتون و دیگر افراد بنا شد.

برای بازدید از کشتی به گل نشسته یا کشتی یونانی می‌توانید به آدرس "استان هرمزگان، جزیره کیش، خیابان غروب کیش، میدان غروب، پارک ساحلی کشتی یونانی" بروید.

نظرات کاربران درباره کشتی یونانی
ساسان بهمن 1397
21 نفر پسندیدند
شترسواری کنار کشتی یونانی خیییلی جذاب بود برای من.

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23350-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%A7%D9%86%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 114 کاربران به کشتی یونانی