مسجد جامع دزک

مسجد جامع دزک یکی از شاخص ترین بنا های تاریخی موجود در استان سیستان و بلوچستان می باشد که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این مسجد در اختیار گردشگران تور چابهار و همچنین کاربران سایت لحظه آخری قرار دهیم بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا مسجد جامع دزک را به شما معرفی کنیم.
مسجد جامع دزک در نزدیکی روستای سراوان واقع شده است و به سبب عدم وجود اطلاعات کافی قدمت بنا قابل تخمین نیست، اما بر اساس گفته پژوهشگران و مورخان تاریخی، ساخت مسجد جامع دزک به پیش از صفویان باز می گردد.
خوب است بدانید بر اساس روایت هایی تاریخی بنای این مجموعه توسط شخصی به نام شرویس ساخته شده است.
اگر با تور چابهار سفر کرده و از مسجد جامع دزک دیدن کنید بی شک نظرتان به سمت درب چوبی این مسجد که در سال 1318 توسط محمد لشکری ساخته شه است، جلب خواهد شد. به طور کلی این مسجد دارای ساختمانی ساده و در عین حال استوار می باشد.
باید بدانید که این مسجد امروزه نیز یکی از مهم ترین مراکز اسلامی منطقه می باشد و تمامی مراسم های مذهبی از جمله نماز جماعت، نماز جمعه و غیره در آن برگزار می شود و گردشگران مسلمان می توانند در تمامی آن ها شرکت کنند.
باید بدانید که مسجد دزک یکی از جاذبه های ارزشمند چابهار می باشد و نام این مسجد در سال 1377 در لیست آثار ملی ایران قرار گرفته است.
جالب است بدانید که مصالح به کار رفته در بنای این مسجد عبارتند از خشت و چینه همچنین در ساخت سقف آن از فرآورده های نخل خرما استفاده شده است.
بازدید از این مسجد تاریخی را به تمامی گردشگران تور چابهار توصیه می کنیم.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور چابهار برای گردشگران مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر