غار مولو مالزی

غار مولو مالزی (Gunung Mulu)، یکی از جاذبه های زیبا واقع در کشور مالزی محسوب می شد. این جاذبه در منطقه بورنئو قرار دارد، منطقه نام برده به دلیل وجود این غار زیبا مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته و به یکی از معروف ترین مناطق گرشگری کشور مالزی تبدیل شده بود. غار ها پدیده های خارق العاده ی طبیعی هستند که انسان با کشف آن ها در مناطق دور و یا صعب العبور می تواند به مواد معدنی و مناطقی بکر برای گردشگری دست پیدا کند. 
ساختار غار ها را می توان به این صورت شرح داد که حفره ‌هایی هستند که به طور معمول بر اثر حل شدن سنگ‌ ها با آب و ذوب شدن یخ ‌ها ایجاد می‌ شوند. غار مولو مالزی یکی از بزرگ ترین غار های دنیا به حساب می آید، زیرا وسعت فراوانی دارد. شب هنگام خفاش ها در این مکان به صورت دسته ای ظاهر می شوند، زیرا در پی غذا هستند.

در این پارک، بزرگ ترین اتاق زیرزمینی جهان، اتاق ساراواک واقع شده است که می تواند چهل هواپیمای بوئینگ 747 را در خود جای بدهد. همچنین در مولو یکی از بزرگ ترین مسیرهای غاری دنیا، غار دییر به چشم می خورد. به گردشگران تور مالزی پیشنهاد می شود، بازدید از چهار غار اصلی که عبارت اند از غار گوزن، غار بلند، غار ویکی و غار باد و پیاده روی در امتداد پل معلق سایبان دار در 480 متری و رفتن به یکی از مسیرهای پیاده روی هیجان انگیز در طبیعت، به عنوان مثال قلل آهکی و یا محل گیاهان دارویی را از دست ندهند.
 
با تمامی این تفاسیر شاید برای بسیاری از گردشگران تور مالزی این سوال پیش بیاید که چگونه خود را به غار مولو مالزی زیبا برسانند، به همین خاطر لازم به ذکر است که برای رسیدن به اینئ غار می توانید سوار بر قایق سریع السیر از کوالا بارام شوید به مارودی (Marudi) بروید، سپس از مارودی، سوار یک قایق تجاری سریع السیر دیگر شوید و از مسیر رودخانه توتو (یک انشعاب از رودخانه بارام) به کوالا آپو یا لونگ پانای برسید. لازم به ذکر است که این قایق هر روز ظهر از مارودی حرکت می کند و صبح روز بعد به مارودی بازمی گردد. لذا مسیری که برای رسیدن به غار مولو مالزی در پیش دارید حدود 3 ساعت زمان می برد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز غار مولو مالزی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
هوشمندی 21 مهر 1397
1
غار مولو مالزی بی نهایت زیبا و دیدنی هست اگر طبیعت دوست باشید بی شک عاشق غار مولو مالزی میشید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری