غار مولو مالزی

غار مولو مالزی (Gunung Mulu)، یکی از جاذبه های زیبا واقع در کشور مالزی محسوب می شد. این جاذبه در منطقه بورنئو قرار دارد، منطقه نام برده به دلیل وجود این غار زیبا مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته و به یکی از معروف ترین مناطق گرشگری کشور مالزی تبدیل شده بود. غار ها پدیده های خارق العاده ی طبیعی هستند که انسان با کشف آن ها در مناطق دور و یا صعب العبور می تواند به مواد معدنی و مناطقی بکر برای گردشگری دست پیدا کند. 
ساختار غار ها را می توان به این صورت شرح داد که حفره ‌هایی هستند که به طور معمول بر اثر حل شدن سنگ‌ ها با آب و ذوب شدن یخ ‌ها ایجاد می‌ شوند. غار مولو مالزی یکی از بزرگ ترین غار های دنیا به حساب می آید، زیرا وسعت فراوانی دارد. شب هنگام خفاش ها در این مکان به صورت دسته ای ظاهر می شوند، زیرا در پی غذا هستند.

در این پارک، بزرگ ترین اتاق زیرزمینی جهان، اتاق ساراواک واقع شده است که می تواند چهل هواپیمای بوئینگ 747 را در خود جای بدهد. همچنین در مولو یکی از بزرگ ترین مسیرهای غاری دنیا، غار دییر به چشم می خورد. به گردشگران تور مالزی پیشنهاد می شود، بازدید از چهار غار اصلی که عبارت اند از غار گوزن، غار بلند، غار ویکی و غار باد و پیاده روی در امتداد پل معلق سایبان دار در 480 متری و رفتن به یکی از مسیرهای پیاده روی هیجان انگیز در طبیعت، به عنوان مثال قلل آهکی و یا محل گیاهان دارویی را از دست ندهند.
 
با تمامی این تفاسیر شاید برای بسیاری از گردشگران تور مالزی این سوال پیش بیاید که چگونه خود را به غار مولو مالزی زیبا برسانند، به همین خاطر لازم به ذکر است که برای رسیدن به اینئ غار می توانید سوار بر قایق سریع السیر از کوالا بارام شوید به مارودی (Marudi) بروید، سپس از مارودی، سوار یک قایق تجاری سریع السیر دیگر شوید و از مسیر رودخانه توتو (یک انشعاب از رودخانه بارام) به کوالا آپو یا لونگ پانای برسید. لازم به ذکر است که این قایق هر روز ظهر از مارودی حرکت می کند و صبح روز بعد به مارودی بازمی گردد. لذا مسیری که برای رسیدن به غار مولو مالزی در پیش دارید حدود 3 ساعت زمان می برد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره غار مولو مالزی

هوشمندی 21 مهر 97
1
غار مولو مالزی بی نهایت زیبا و دیدنی هست اگر طبیعت دوست باشید بی شک عاشق غار مولو مالزی میشید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر