امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به دیدنی های مالزی

دیدنی های مالزی

کوالالامپور پایتخت مالزی می باشد که به جرات می توان گفت کل آسیاست به دلیل اینکه فرهنگ هند ، چینی و اسلامی در هم تنیده شده است و این کشور را تشکیل داده اند. بیش ترین لذت ها را می توان در قدم زدن در مراکز خرید ، رستوران ها و کافه ها برای فرار از هوای شرجی می توان در نظر بگیرید در ادامه با چندین دیدنی های مالزی آشنا خواهید شد.
 
 
1. برج‌های دوقلوی پتروناس :
یکی از دیدنی های مالزی ، برج‌های دوقلوی پتروناس که در قلب کوالالامپور می باشد می توان اشاره کرد. این برج نماد کوالالامپور مالزی و دفتر مرکزی شرکت ملی نفت و گاز پتروناس نیز می باشد که تا همین اواخر به عنوان بلند ترین برج جهان شناخته شده بود. این دو برج مانند راکتی زرد رنگ به یکدیگر متصل شده اند و تا بلندای آسمان قد علم کرده است. برج‌های دوقلوی پتروناس توسطسزار پلی معمار آرژانتینی با الهام از سمبل ها هنر اسلامی و جشن های اسلامی طراحی و ساخته شده است.
 
 
2. موزه ملی مالزی :
این موزه در بنایی مربوط به دهه 1960 میلادی درون یک خانه سرواق واقع شده است. این موزه نمایشی اقتصاد ، تاریخ ، صنایع ، هنر‌ها و فرهنگ به نمایش گذاشته شده است و امروزه به یکی از دیدنی های مالزی تبدیل شده است. قابل توجه گردشگران تور مالزی ، گالری های این موزه در حال نو سازی می باشد و جالب ترین قسمت این موزه ویترین های فرهنگی در بنا های اصلی این ساختمان می باشد.
 
 
3. برج کی ال :
یکی از برجسته ترین دیدنی های مالزی برج کی ال می باشد. این برج کاربری مخابراتی دارد که در بالای منطقه بوکیت ناناس قرار دارد و با ارتفاع 421 متری چهارمین برج مرتفع دنیا نیز می باشد.
این برج مخابراتی روزانه پذیرای تعداد زیادی از بازدید کنندگان تور مالزی می باشد که می توانند از آسانسور های پرسرعت بالا رفته و در بالای ساختمان با دوربین های نصب شده می توانند کل کوالالامپور را ببینند.
 

نظرات مردم درباره دیدنی های مالزی

س. سرائیان 9 آبان 97
4
جاهای دیدنی اصلی را ننوشته اید. غارهای باتو بسیار دیدنی است. کاخ سلطان و مسجد بزرگ هم همینطور. دو برج کوالالامپور (برج دقلو و برج کی ال) از بیرون دیدنی تره چون داخل آن مثل همه برج ها با آسانسور بالا میری و شهر رو می بینی و پول زیادی هم بابت ورودی میدی. در مجموع غارهای باتو بی نظیره.
درج نظر