بزرگ ترین دسته عزاداری جهان

مسجد حسینیه اعظم در جنوبی ترین قسمت شهر زنجان واقع گردیده است.قدمت این مکان به یک قرن می رسد که توسط دو فرد خیر به نام های حاج میرزا بابایی و حاج میرزا محمد نقی وقف گردیده و امروزه بزرگ ترین دسته عزاداری جهان در این شهر برگزار می گردد.در ادامه کاربران عزیز را با بزرگ ترین دسته عزاداری جهان بیش تر آشنا خواهیم کرد.
 
گردشگران تور داخلی بدانند که حسینیه اعظم در زنجان به دلیل داشتن دسته ای معروف است که هر سال در هشتمین روز ماه محرم برگزار می شود.بزرگ ترین دسته عزاداری جهان هر سال با 500 هزار نفر جمعیت از محل حسینیه اعظم شروع و همزمان با اذان مغرب در امامزاده ابراهیم به پایان می رسد.مراسم عزاداری زنجان در تاریخ 15 دی ماه سال 87 به عنوان دهمین میراث معنوی ایران به ثبت رسید.
مسجد حسینیه اعظم به عنوان دومین قربانگاه جهان بعد از منا شناخته شده است.همچنین بازدید کنندگان تور داخلی مطلع باشند که دسته بزرگ عزاداری به عنوان بزرگ ترین تجمع عزاداران سید الشهدا در ایران نامیده شده که همزمان با حرکت دسته هزاران قربانی به یاد دستان بریده حضرت عباس اهدا می شود.
تا به امروز اولین نمونه واژه حسینیه در متون تاریخی دوره شاه عباس صفوی ثبت شده است.یکی از شهر های مورد توجه و مهم آن زمان زنجان بوده که علیرغم نابودی های دوران تیموریان رشد و بالندگی خود را مجددا آغاز کرد.
 
 
با اوصافی که در کتاب تاریخی دارالعرفان خمسه در رابطه با حسینیه آمده ثابت می کند این مسجد و محله قبل از دوران زندیان وجود داشته و همچنین در دوره های زندیان و اوایل قاجار محله ای تاریخی به شمار می رفته است.یکی دیگر از سند های مربوط به تاریخچه حسینیه علمی است که با نام (علم اصلی) بوده و اندازه آن از سایر علم ها کوچک تر می باشد و تاریخ 1221 روی آن حک گردیده است.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 6 و 7 آبان 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
قصر شایان
7 آبان - 10 آبان

تور کیش از رشت 5 آبان 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
5 آبان - 8 مهر

تور کیش 7 و 8 آبان 99
2 شب
معراج معراج
تابان تابان
ندا پرواز
8 آبان - 10 آبان

تور مشهد 5 آبان 99
3 شب
کاسپین کاسپین
تابان تابان
گردشگر زمان
5 آبان - 8 آبان

تور قشم 9 آبان 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
9 آبان - 12 آبان

تور چابهار 8 و 9 آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
8 آبان - 12 آبان

تور کیش 11 و 12 آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
11 آبان - 15 آبان

تور کیش 11 آبان 99
3 شب
تابان تابان
وارش وارش
رادین گشت پایتخت
11 آبان - 14 آبان

تور کیش از اصفهان 9 و 17 آبان 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
17 آبان - 20 آبان

تور قشم 9 و 16 آبان 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
اسطوره بیستون
9 آبان - 19 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما