امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به معبدی که توسط دریا بلعیده شده

معبدی که توسط دریا بلعیده شده

در سر تا سر جهان مکان های گوناگونی وجود دارد که با ویژه گی های منحصر به فرد خود آن را به مکانی دیدنی و خاص تبدیل کرده است یکی از این موارد معبدی که توسط دریا بلعیده شده می باشد.در ادامه ی مقاله کاربران مشتاق را بیش تر با معبدی که توسط دریا بلعیده شده آشنا خواهیم کرد تا هوش از سرشان بپرد.
 
این معبد خاص درست در قسمت شمال غربی جزایر تور بالی روی صخره ای در دریای بالی جای خوش کرده که به آن معبد هندوی تاناه لوط نیز می گویند که توسط مار های دریایی محافظت می شود.
معبد تاناه لوط در واقع یکی از هفت معبد اقیانوسی بالی به شمار می رود که پناهگاه معنوی در برابر جریان های اقیانوسی می باشد.حرمی که در این معبد وجود دارد توسط مار های بزرگ و کوچک محاصره گردیده است.
این معبد در قرن 16 به دستور مردی به نام Dang hyang nirartha بنا گردید.این بنا به همراه شش معبد دیگر که در کنار سواحل بالی وجود دارند یکی بعد از دیگری به ارواح دریا و خدایان احترام می گذارند.
 
 
گردشگران تور بالی می توانند زمانی که جزر و مد پایین می آید به معبد نزدیک شوند و از خلوتگاه بیرونی بازدید نمایند توجه کنید حریم داخلی معبد برای بازدیدکنندگان به غیر از مردم بومی ممنوع می باشد.افراد ماجراجو می توانند سری به لانه مار های آبی که بر اثر ضربات آب به وجود آمده بزنند و آن ها را از نزدیک ببینند.همچنین در این ساحل غاری وجود دارد که یک حفره داخل آن به وجود آمده که مار بزرگ مقدس در آن زندگی می کنند.
 
 
گردشگران عزیز که برای بازدید از معبد تاناه لوط می روید اگر زمان کافی در اختیار دارید به هیچ عنوان بازدید از شالیزار هایی که در امتداد معابد وجود دارند رو از دست ندهید.
درج نظر