بازار های سنتی استانبول

اگر قصد خرید و گشت و گذار در استانبول را دارید بهترین پیشنهاد به مسافران بازار های سنتی استانبول است که با رنگ های جذاب و راهرو های تو در تو حس و حال خوب و خاصی را به گردشگران خواهد داد.همچنین در بازار های سنتی استانبول می توانید انواع صنایع دستی ، سوغات استانبول و غیره را با قیمت های مناسب خریداری و با فرهنگ و سنت مردم ترکیه از نزدیک آشنا شوید. در ادامه شما را با چند بازار خوب و ارزان قیمت در استانبول آشنا می کنیم تا بتوانید با حداقل هزینه بهترین خرید ها را بکنید.
 
 
1. گرند بازار :
گرند بازار و یا همان کاپالی چارشی به معنی بازار سرپوشیده و بزگ ترین بازار استانبول با 6 قرن عمر می باشد که دارای 3000 حجره و 61 تیمچه است که با دیدن این بازار یاد بازار های تاریخی ایران می افتید.
گرند بازار علاوه بر سبک و معماری زیبایش قلب اقتصادی سنتی استانبول به شمار می رود که می توانید در این بازار انواع لباس های سنتی ، ظروف چای خوری ، گلیم ، فرش ، انواع سوغات استانبول و صنایع دستی نیز می باشد.همچنین قابل توجه گردشگران تور استانبول ، این بازار در روز های یکشنبه تعطیل می باشد و همچنین آسان ترین راه دسترسی به این بازار از طریق تراموا است.
 
 
2. بازار ادویه استانبول :
به بازار ادویه استانبول بازار مصری ها هم گفته می شود به دلیل اینکه مصری ها در این بازار ادویه های خود را می فروختند. امروزه در این بازار انواع سبزی های معطر ، میوه های خشک ، انواع شیرینی ، انواع روغن ، انواع ادویه عرضه می شود این بازار به گونه ایست که در حال راه رفتن از تنوع زیاد دوست دارید از هر کدام یک مشت بخرید اما توجه داشته باشید بعضی از آن ها کمیاب و گران قیمت هستند اما به طور کلی این بازار به گرانی معروف است.
 
 
3. شنبه بازار بشیکتاش :
یکی از بهترین بازار های سنتی استانبول می باشد که در آن جا می توانید انواع لباس ها را با قیمت بسیار پایین خریداری نمایید.در این بازار که هر هفته شنبه ها از ساعت 6 صبح تا غروب بر پا می شود انواع صنایع دستی و کالا های مختلف مردم استانبول به فروش می رسد.در این بازار اغذیه فروش هایش غذا های خوشمزه ای سرو می کنند اما به طور کلی این بازار به لباس هایی که می آورد معروف است. برای دسترسی به این بازار می توانید از طریق مترو به ایستگاه بشیکتاش بروید و همچنین از میدان تقسیم با اتوبوس می توانید به بشیکتاش بروید.
 
 
4. چهارشنبه بازار فاتح :
یکی از محبوب ترین بازار های سنتی تور استانبول چهارشنبه بازار فاتح در نزدیکی ایستگاه تراموای فاتح است که محل خوبی برای خرید های کلی می باشد.
این بازار همه روزه از ساعت 9  صبح تا غروب بر پا هست که حتی خود مردم ترکیه تمامی ماحتاج خود را از این بازار با حداقل قیمت خریداری می کنند ، در این بازار می توانید انواع لوازم خانگی ، پوشاک و خوراکی را خریداری نمایید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بازار های سنتی استانبول

دلارام 14 آبان 97
0
من اگر هر روز هم بازار های سنتی استانبول برم خسته نمیشم انقدر خوب و رنگارنگه عالیه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما