عجیب ترین پل و تونل زیر آب

پل اورسوند در واقع یک پل دو طرفه ریلی و جاده ایست که به عنوان عجیب ترین پل و تونل زیر آب شناخته شده است.این پل دو کشور دانمارک و سوئد را به یکدیگر متصل و اتصال آن در حقیقت توسط یک تونل و پل بر قرار شده به همین دلیل عنوان عجیب ترین پل و تونل زیر آب را از آن خود کرده است.قبل از هر چیزی در مورد پل معروف اورسوند باید گفت تا به حال پل های فراوانی توسط معماران برجسته طراحی و ساخته شده است که نه تنها شاهکار معماری بلکه به جرات می توان اعتراف کرد با ساختار ارزشمند و پیچیده ی خود توانسته اند در میان عوامل طبیعی پایدار و پا بر جا بماند.

در میان طبیعت و همچنین سواحل زیبا و دیدنی بین دانمارک و سوئد ، تونل و پلی که توسط روتن معمار دانمارکی طراحی شده نگاه گردشگران تور سوئد و تور دانمارک را به سمت خود خیره کرده است.
قابل توجه گردشگران تور اروپا ، فاصله ی تقریبی 7 کیلومتری شهر مالمو در سوئد و جزیره مصنوعی پبرهولم به واسطه پل و فاصله ی 4 کیلومتری جزیره پبرهولم تا کپنهاگ از طریق تونل پیموده می شود.در طول این مسیر دو ریل راه آهن رفت و آمد و همچنین چهار خط ماشین رو تعبیه و ساخته شده است.

پل اورسوند طولانی ترین پل ریلی و جاده ای اروپا به شمار می رود که شبکه های ریلی و جاده ای جزیره ی اسکاندیناوی از طریق این پل به اروپای غربی و مرکزی متصل می شود.

پل اورسوند از ایرلند شروع و در سن پترزبورگ به پایان می رسد.این پل از مرز دانمارک و سوئد عبور می کند اما با توجه به پیمان شینگن کنترل پاسپورت روی این پل صورت نمی گیرد.بازرسی گمرک در زمان ورود به سوئد صورت می گیرد در حالی که هنگام ورود به دانمارک بازرسی گمرک صورت نمی گیرد.گزارش مشکل

نظرات مردم درباره عجیب ترین پل و تونل زیر آب

مهدی قائدی 10 خرداد 99
0
من جدیدا شعبده بازی میکنم.
ارسلان مطحری 10 خرداد 99
0
عجب تونلی بود.ایشاالله تو ایران هم چنین تونلی میسازن.تونلی که راه داشته باشه به ایتالیا و پرتغال.خیلی جالبه.
هدیه طاهری 4 شهریور 97
1
عجیب ترین پل و تونل زیر آب خیلی جالبه و با یک ایده و معماری خاصی طراحی شده است
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما