کشف 2000 اثر تاریخی در یک کاخ انگلیسی

زمان مطالعه: دقیقه
بروزرسانی: 1399/06/24
بازدید: 764
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

با شیوع ویروس کرونا، مشکلات مختلفی گریبانگیر مردم جهان شد. از جمله این مشکلات محدودیت هایی همچون قرنطینه در برخی از کشورها بود که مانع از فعالیت های روزمره افراد مثل گذشته می شد. اگر چه قرنطینه مشکلات متعددی را برای مردم جهان به وجود آورد، اما مزایایی هم در پی داشت. در طول دوران قرنطینه بیش از 2000 اثر تاریخی در یک کاخ انگلیسی کشف شد.
باستان شناسی به نام مت چامپیون در روزهایی که همه مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده بودند، تمام اوقات خود را در اتاق زیرشیروانی تالار آکسبورگ در نورفولک می گذراند. از آنجایی که باستان شناسان انسان های کنجکاوی هستند و تلاش می کنند مو را از ماست بیرون بکشند، مت نیز در این دوران بیکار نبود. 

 

تالار آکسبورگ در نورفولک


کفپوش اصلی تالار اخیرا به دست کارگران عوض شده بود. به همین دلیل او تصمیم گرفت از دستکش برای کاوش استفاده کند. به سراغ چوب کفپوش رفت و به جستجو پرداخت. در این کاوش موارد عجیب و غریبی برایش پیش آمد که بیشتر شبیه معجزه بود. تکه هایی از ابریشم، منسوجات عالی الیزابت و قطعاتی از  نسخه های خطی را در زیر زمین پیدا کرد که هر کدام از آن ها به تنهایی می توانست یک باستان شناس را از هوش ببرد. 
توپ های پینگ پنگی که در این کاوش به دست آمد، نشان می داد تنیس روی میز در اتاق های زیرشیروانی قرار گرفته است. این یافته ها نشان می داد فضاهای این چنینی در طول تاریخ چه کاربردهایی داشته اند و چگونه از آن ها استفاده می شده است. 
چیزی که باعث تعجب همگان شده بود، دست نخورده باقی ماندن این مکان و اشیای مدفون شده در آن بود. آنا فارست، سرپرست و متصدی این تالار در بیانیه ای اعلام کرد، اشیا در بالاترین سطح و زیر شکاف بین تخته ها پنهان شده بود.

 

ترسناک ترین کشفیات از ارگ بم - بریا دیدن عکس این کشفیان وارد لینک شوید.


کفپوش ها معمولا ضخیم بودند و در بالای آن ها لایه ای از گچ آهک قرار داشت. همین امر باعث جذب رطوبت شده بود و از اشیایی که در آن قرار داشت محافظت می کرد. نورپردازی مناسب اتاق زیرشیروانی موجب شده بود این اتاق به یک مکان عالی برای خیاطی و نگهداری اسناد تاریخی تبدیل شود. در کنار همه مواردی که در این اکتشاف به دست آمد، اسناد تاریخی که به قرن هیجدهم تعلق داشت نیز نظر افراد را به سمت خود جلب کرد.
کارهای غیر قانونی نیز ممکن است در این اتاق انجام شده باشد که شواهد مهم آن زیر کف پوش ها یافت شد. یافته های باستان شناسان به همین جا ختم نشد. چندین موش صحرایی که مدت ها قبل در این مکان مرده بودند نیز در اتاق زیر شیروانی پیدا شد. آن ها از قطعات مختلفی برای ساخت این لانه ها استفاده کرده بودند. در میان تکه های پاره شده، تکه کاغذهایی همچون نت موسیقی، چرم و سایر مواد ساختمانی نیز به دست آمد.

 

تالار آکسبورگ در نورفولک


یافته های باستان شناسان نشان داد اتاق زیر شیروانی در خود موارد مصرفی متعددی همچون جعبه شکلات را داشت که مربوط به جنگ جهانی دوم بود. جعبه ای که در این یافته ها به دست آمد، بسته بندی شده بود، به همین دلیل متخصصان بر این باورند که فردی پس از خوردن مخفیانه شکلات ها دوباره آن را بسته بندی کرده و زیر اتاق پنهان کرده است.
اشیای مختلفی در این کاوش به دست آمده است که بررسی دقیق آن ها نشان می دهد یک خانواده فداکار کاتولیک در این اتاق زندگی می کردند که در طول سال ها ایمان خود را حفظ کرده و بر آن پایبند بوده اند.
شواهد دیگری هم در این اکتشاف به دست آمده است و نشان می دهد تالار آکسبورگ پر از راز و رمزهایی است که در طول این سال ها از چشم همه پنهان مانده است. باستان شناسان بر این باورند که بعد از اتمام قرنطینه و بازگشت شرایط به حالت عادی، می توان بهتر و راحت تر از قبل به کاوش پرداخت و اشیایی که از این اتاق و ساختمان به دست می آید را بررسی نمود. 

 

تالار آکسبورگ در نورفولک


اگرچه ویروس کرونا مشکلات زیادی برای انسان های سرتاسر جهان به وجود آورد، اما محدودیت های مختلف آن همچون قرنطینه، فرصت های بی نظیری در اختیار افراد گذاشت. کشف 2000 اثر تاریخی از یک کاخ انگلیسی این موضوع را به خوبی تایید می کند. 
 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.5 از 5 | از 100 کاربر