عجیب ترین جاده های مارپیچ جهان

📅 بروزرسانی : ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ بازدید : 860
جاده سی چو‌آن – تبت
جاده سی چو‌آن در شرق چنگدو که غرب تبت هم می شود قرار دارد. سی چوآن 6 کیلومتر ارتفاع داشته و در منطقه ای سرسبز واقع شده است که در کنار معابد، طبیعت زیبا و بناهای تاریخی به یکی از جاده های توریستی چین تبدیل گشته. قسمت طولانی از این جاده مارپیچ است اما قسمتی که مارپیچ ندارد ممکن است در صورتیکه وارد این قسمت می شوید و در حال مشاهده چشم انداز زیبا هستید برای خود مارپیچ ایجاد کنید. شیب بد، شرایط نا متعادل بخصوص در فصل سرما و یخبندان باعث می شود در صورت رعایت نکردن و بی احتیاطی، اتفاقات ناخوشایندی رخ دهد.
جالب است بدانید سالانه بیش از صدهزار نفر از جاده سی چو‌آن عبور می کنند که نزدیک به هفت هزار نفر در اثر عوامل مختلف جان خود را از دست می دهند.
 
 
شاهراه هالسما – فیلیپین
اگر سرسبز بودن جاده هایی مانند سی چو‌آن برایتان کافی نیست، حتما از جاده هالسما بازدید کنید. هالسما مسیری چند کیلومتری است که در لیست خطرناک ترین جاده های دنیا نیز قرار گرفته. به دلیل طبیعت زیبا و سرسبز جاده در کنار پیچ های تند و نبود گارد ریل ها، ممکن است در هنگام تماشای طبیعت، جان خود را از دست بدهید. لازم به ذکر است هر سال بیش از دو دستگاه اتوبوس و چندین خودرو در جاده هالسما سقوط می کنند.
جاده زیگراگ – هند
جاده زیگزاگ یکی از معروف ترین جاده های دنیا است زیرا این جاده 30 کیلومتری، 100 پیچ 180 درجه داشته و حتی جزء خطرناک ترین جاده ها نیز محسوب می شود. جالب است بدانید این جاده در ارتفاع 11000 متری قرار دارد که به موجب آن، بهترین زمان سفر در این جاده در صبح باشد چرا که منظره طلوع خورشید، یکی از بی نظیرترین چشم انداز ها در دنیا را ارائه می دهد. 
جاده زیگزاگ در گذشته های دور، مهم ترین مسیر عبور تاجران ابریشم بوده.
 
 
لوس کاراکولس – شیلی
این جاده یکی از عجیب ترین جاده های مارپیچ دنیا است. لوس کاراکولس در کوه های شیلی قرار دارد و مسیری بدون گاردریل بوده و با 29 پیچ 180 درجه فاقد امکانات امنیتی می باشد اما جالب است بدانید تا حالا هیچ تصادفی در این جاده رخ نداده است.
جاده کوهستانی تیان من – چین
شاید یکی از دلایلی که باعث شده در بالای این جاده تله کابین نصب کنند، خطرناک بودن و وزش بادهای شدید باشد. با اینکه جاده 99 پیچ خطرناک داشته و در کنار آن، سنگریزه ها همواره در حال ریزش هستند اما هنگامی که پیچ 99ام تمام شد، به ارتفاع 4000 متری می رسید که چشم انداز فوق‌العاده را مشاهده خواهید کرد.
جالب است بدانید چینی ها برای ساختن جاده 11 کیلومتری تیان من، 8 سال زمان صرف کردند.
جاده آمالفی – ایتالیا
آملفی یکی از مناطق رومانتیک ایتالیا است بخصوص جاده معروف آن. جاده آمالفی مسیری پر پیچ و خم است که نزدیک به دریا بوده و از میان خانه های مسکونی شهر عبور می کند. اگر قصد سفر از این جاده را دارید، میل کردن انواع نوشیدنی ها و غذاهای ایتالیایی در کافه ها و رستوران اطراف جاده آن هم با چشم انداز زیبا از دریا می تواند بسیار لذت بخش باشد.
 
 
جاده قدیمی کان‌یی – چین
26 پیچ تند در مسیری 2.1 کیلومتری چگونه می تواند باشد؟ جاده قدیمی کان‌یی یکی از عجیب ترین جاده های مارپیچ جهان است که در منطقه یونان واقع شده است. حتی اهالی منطقه هم نمی دانند که این جاده جزء خطرناک ترین و عجیب ترین جاده های دنیا می باشد. فاصله بین هر پیج در این جاده حداکثر 139 متر است.
جاده 24 زیگ – چین
یکی از معروف ترین جاده های چین، جاده 24 زیگ است. همانطور که از نامش پیداست در این جاده 24 پیچ تند وجود دارد که از ارزش و اهمیت بالایی در میان چینی ها برخوردار می باشد. این جاده در دوران جنگ جهانی دوم احداث شد و نقش بسیار مهمی جهت مقابله با حمله ژاپنی ها ایفا می کرد.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/22662-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%BE%DB%8C%DA%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به عجیب ترین جاده های مارپیچ جهان