زندگی در سردترین شهر جهان

یاکوتسک در شرق منطقه سیبری قرار دارد و در زمستان دارای آب و هوایی بسیار سرد می باشد، دمای هوای این شهر در فصل زمستان معمولا بالاتر از -30 درجه سانتی گراد نمی رود و مردم آن مجبور اند که با لباس های بسیار گرم در سطح شهر تردد کنند به طور کلی میانگین دمای این شهر در طول سال حدود -8 درجه سانتی گراد می باشد.
زندگی در سرد ترین شهر جهان مشکلات و سختی های بسیاری دارد اما با این وجود بیش از 269 هزار نفر در یاکوتسک زندگی می کنند و علت این امر نیز وجود معادن بسیار غنی در آن می باشد.
آب و هوای شهر یاکوتسک به قدری سرد و طاقت فرسا می باشد که اغلب مردم هنگام خروج از خانه برای کار های ضروری دو پالتو پوست و چندین جوراب به تن می کنند تا بتوانند از یخ زدگی و نفوذ سرما جلوگیری کنند، برخی از کارشناسان معتقد اند که زندگی در سرد ترین شهر جهان خطرناک است اما گردشگرانی که با تور روسیه سفر کرده و به شهر یاکوتسک می روند خواهند دید که مردم چگونه به سرمای هوا عادت کرده اند و به راحتی دمای -40 درجه را تحمل می کنند.
لازم به ذکر است که پایین ترین دمای ثبت شده در این شهر -60 درجه سانتی گراد می باشد.
تابستان های سردترین شهر جهان در کمال تعجب دارای آب و هوایی نسبتاً گرم می باشند و گاهاً دمای هوا به 30 درجه سانتی گراد نیز می رسد البته باید توجه داشته باشید که تابستان های یاکونسک بسیار کوتاه هستند.
باید بدانید آب و هوای این شهر باعث شده است که مردم نتوانند به کشاورزی و کشت محصولات زراعی بپردازند چرا که سرمای هوا در یاکوتسک مانع از رشد گیاهان می شود به همین جهت تمامی مردم در این شهر به دامپروری و یا کار های صنعتی مشغول اند.
زمین در شهر یاکتوسک همواره پوشیده از برف و یخ می باشد و به همین جهت امکان لوله کشی در آن وجود ندارد، بنابراین مردم به ناچار سرویس های بهداشتی را خارج از خانه می سازند، همچنین برای مصارف خانگی نیز از پمپ ها و مخزن های بزرگ آب استفاده می کنند.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم این شهر همواره پوشیده از برف و یخ می باشد و گردشگرانی که با تور روسیه سفر کرده و به این شهر می روند می توانند زیباترین مناظر برفی را در این منطقه مشاهده کنند.
لازم به ذکر است که راه دسترسی به شهر یاکوتسک از طریق جاده لنا می باشد و بخشی از این جاده را رودخانه لنا تشکیل می دهد که در فصل تابستان برای عبور از آن می توانید از قابق استفاده کنید و در فصل زمستان با یخ زدن آب رودخانه امکان تردد از روی آن با اتومبیل وجود دارد، البته گردشگران تور روسیه باید بدانند که به تازگی فرودگاهی در شهر یاکوتسک تأسیس شده است اما پرواز های آن اغلب به سبب شرایط جوی نامناسب همراه با تأخیر می باشند.
خوب است بدانید یاکوتسک در ابتدا یک پایگاه کوچک نظامی بوده و پس کشف معادن طلا و سایر کانی ها به مرور زمان گسترش یافت و امروزه یکی از شهر های کشور روسیه به شمار می آید و در آن هتل، سینما، مرکز خرید و غیره تأسیس شده است.
امید داریم که با مطالعه این مقاله با سرد ترین شهر جهان و چگونگی زندگی در آن آشنا شده باشید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 دهنده به امتیاز زندگی در سردترین شهر جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.